Nowa strategia: Mercedes staje się marką luksusową

Ceny i rentowność w górę, za to mniejsza liczba wyprodukowanych aut. Oznacza to, że Mercedes zmniejszy gamę modeli tych z niższej półki. Cel to zdobycie pozycji najcenniejszej marki luksusowej na świecie.

Po wyjściu z Rosji Stellantis widzi Indie jako nowy rynek zbytu

Francusko-włosko-amerykański koncern motoryzacyjny Stellantis chce zdobyć rynek indyjski. Marka właśnie tam planuje odrobić finansowe straty poniesione w Rosji i Chinach.

Sprzedaż największej hybrydowej Toyoty powyżej oczekiwań

Od debiutu Toyoty Highlander, czyli początku 2021 roku na polskim rynku sprzedało się ponad 2000 egzemplarzy tego modelu. Highlander to największy SUV w europejskiej ofercie Toyoty.

Coraz trudniej kupić auto. Polski rynek motoryzacyjny coraz bardziej słabnie

W kwietniu sprzedaż nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych stopniała o 15,5 proc. w ujęciu rocznym do niespełna 39,8 tys. sztuk. Jak podał Instytut Samar, to już dziesiąty z rzędu spadek.

Tesla walczy ze spekulantami

Powołany specjalny zespół ma sprawdzać czy klienci nie decydują się na zakup wyłącznie po to, by następnie sprzedać auto i na tym zarobić. W razie podejrzeń blokowane jest konkretne zamówienie.

Niemieccy producenci wyprodukują 700 tys. samochodów mniej

Według raportu Automobilwoche, z powodu problemów z dostawą części niemiecki przemysł samochodowy wyprodukuje znacznie mniej samochodów niż rok wcześniej. Coraz mniej jest też zniżek na nowe samochody.

Volvo w I kwartale: stabilnie w niestabilnych warunkach

Po pierwszym kwartale Volvo Cars ma się dobrze. Problemy z niedostępnością procesorów stopniowo maleją, a marka z Göteborga wypracowała wyniki lepsze od prognozowanych.

Branża motoryzacyjna szykuje się na odcięcie gazu z Rosji

23 kraje Unii Europejskiej postanowiły nie płacić rublami za dostawy gazu i w ten sposób wzmacniać kurs rosyjskiej waluty. Wśród nich są Niemcy i Polska.

Rynek moto się kurczy, a Toyota rośnie w siłę. Rekordowy udział w rynku

Toyota Motor Europe (TME) sprzedała w pierwszym kwartale 2022 roku 284 506 samochodów (-1 proc.), uzyskując znacznie lepszy wynik od średniej rynku, który skurczył się rok do roku o 14 proc.

Lamborghini bije rekord sprzedaży

Wbrew kryzysowi panującemu w branży motoryzacyjnej Lamborghini radzi sobie znakomicie. Pierwszy kwartał tego roku był najlepszym w historii włoskiej marki.

Rosyjska inwazja uderza w wyniki Renault

Nie mogło być inaczej. Rosyjska inwazja na Ukrainę obniżyła wyniki finansowe Renaulta w I kwartale. Przychody spadły o 2,7 procent w porównaniu z tym samym okresem 2021 i wyniosły 9,75 mld euro.

Ceny nowych aut po raz kolejny wzrosną. Chcesz kupić samochód, zrób to teraz

Zakup samochodu to coraz większy wydatek. Aktualnie za kwotę 50 tys. zł, ciężko znaleźć dobrą ofertę. Ekspert rynkowy sugeruje, że to dopiero początek, i zdradza, że samochody będą jeszcze droższe.

Akcjonariusze Stellantisa przeciwko podwyżce zarobków szefów koncernu

Udziałowcy Stellantisa sprzeciwili się nowej siatce wynagrodzeń dla prezesa Carlosa Tavaresa i członków kierownictwa. To głosowanie nie ma mocy wiążącej, spółka obiecała, że weźmie je pod uwagę przy zatwierdzaniu wielkości poborów i premii.

Volkswagen zmniejszy znacznie liczbę modeli i skupi się na rynku premium

Volkswagen zaprzestanie do końca tej dekady produkcji wielu modeli spalinowych. Chce sprzedawać ich mniej i skupi się na produkowaniu bardziej zyskownych aut segmentu premium — powiedział dziennikowi „Financial Times” Arno Antlitz, wiceprezes VW ds. finansowych.

W tym roku samochodów będzie jeszcze mniej, ale elektryków nie zabraknie

Perturbacje związane z rosyjską agresją na Ukrainę spowodują w tym roku prawdopodobnie spadek dostępności aut nawet o 2 proc. - przewiduje agencja S&P Global Ratings w swej prognozie Global Mobility. Nie ma to dotyczyć elektryków.

Toyota skupuje własne akcje

Toyota ogłosiła program odkupu akcji. Japończycy planują odkupić do 80 mln własnych akcji. Skup rozpoczął się 24 marca i zakończy prawdopodobnie 31 marca.

AvtoVAZ, producent Łady przerwa produkcję z powodu brakujących komponentów

W związku z sankcjami wobec Rosji brakuje części, Avtovaz, firma produkująca Ładę wysyła ponad 40 800 pracowników na wakacje. Pracownicy zostali wysłanie na urlopy, a firma ogłosiła przestój w produkcji.

Niemcy za 7 mld euro zelektryfikują Hiszpanię

Dobre wyniki sprzedażowe dwóch hiszpańskich marek Seat i Cupra zostały przyćmione deklaracją Grupy Volkswagen, która zdecydowała się na zainwestowanie 7 mld euro w produkcję aut elektrycznych i napędów do nich.