To nie koniec hiszpańskiej marki. Seat z rekordowymi zyskami i ofensywą modelową

Zysk operacyjny Seata w 2023 r. wyniósł rekordowe 625 mln euro przy obrotach na poziomie 14,3 mld euro i zwrocie ze sprzedaży osiągającym 4,4 proc. Mało tego, hiszpańska marka planuje odświeżenie gamy modelowej.

Volkswagen ma problem z popytem na modele elektryczne. Produkcja wstrzymana

Volkswagen podobnie jak urzędnicy w EU wytyczyli dla przyszłości motoryzacji drogę elektryfikacji. Jednak klienci wybierają to co dla nich dobre, a są nimi auta z napędem spalinowym. Jak bardzo widać to po fakcie wprowadzenia dodatkowych zmian przy produkcji Golfa i Tiguana, a zatrzymania produkcji w fabryce gdzie produkowane są modele ID.4 i ID.7.

W zarządzie tej firmy motoryzacyjnej zasiadają wyłącznie kobiety

W zarządzie Volkswagen Poznań, który jest największym pracodawcą w Wielkopolsce zasiadają same kobiety. Od 1 marca dołączyła do nich Liane Lubitz jako członkini odpowiedzialna za obszar finansów, zakupów i IT. Zastąpi Agnieszkę Olenderek, która przejęła równorzędne stanowisko w zarządzie Volkswagen Slovakia.

Volvo poszło na rekord. Kolejne już niebawem

Globalna sprzedaż, globalne przychody, rejestracje w Polsce, udział w rynku, modelowy lider w segmencie premium. Volvo ma się czym chwalić i rozsądnie spogląda w najbliższą przyszłość.

Najszybsza sanacja w przemyśle moto. Francuska marka z rekordowymi wynikami

Wzrost sprzedaży i obniżenie kosztów produkcji zapewniły grupie Renaulta rekordowe wyniki w 2023 r. Luca De Meo dokonał najszybciej sanacji w historii sektora motoryzacji. Grupa Stellantis miała za to rekordowe obroty, ale strajk w USA w II półroczu wpłynął na zmniejszenie marży operacyjnej.

Mercedes zmienia strategię. Stawia na sprzedaż tanich spalinowych modeli

Mercedes, by zwiększyć sprzedaż w USA zmienia strategię. Do tej pory na rynku amerykańskim Mercedes skupiał się na sprzedaży drogich modeli elektrycznych, a teraz sprzedawcy będą priorytetowo traktować samochody spalinowe z niższej półki.

Volvo pozbywa się problemu. Przekazuje udziały w marce Polestar

Volvo przekazała większościowe udziały firmie Polestar chińskiemu Geely. Firma potwierdziła to w komunikacie prasowym, a giełda zareagowała optymistycznie wzrostem akcji Volvo.

Były prezes Ferrari krytykuje produkcję Fiata w Polsce. To koniec włoskiej motoryzacji

Koncern Stellantis znalazł się we Włoszech w ogniu krytyki. Chodzi o zwolnienia i zamykanie fabryk oraz wyprowadzanie produkcji do tańszych krajów, w tym Polski. Do krytyki włączył się były prezes Ferrari Luca Cordero di Montezemolo, który nie może uwierzyć, że modele Fiata i Alfy Romeo są produkowane w Polsce.

Luksus sprzedaje się znakomicie. Rekordowy rok 2023 dla Ferrari i Rolls-Royce’a

Ultraluksusowe marki odnotowują rekordy sprzedaży. Z salonów Ferrari wyjechało ponad 13 tys. aut, a Rolls-Royce dostarczył klientom ponad 6 tys. samochodów.

Czwarty rok z rzędu ta marka jest największym producentem samochodów na świecie

Czwarty rok z rzędu Toyota okazuje się największym producentem samochodów na świecie i jako jedyna sprzedała w 2023 roku ponad 10 mln samochodów. Na drugim miejscu uplasował się Volkswagen, a na trzecim koncern Hyundai/Kia.

Klienci kochają Toyotę. Potwierdzają to wyniki sprzedaży

Zeszłoroczna sprzedaż samochodów w Polsce osiągnęła ponad 1,2 miliona pojazdów. Z tej puli tylko 476 tysięcy stanowiły warianty nowe. Reszta to samochody używane z rynku krajowego lub importu.

Mercedes sprzedaje wszystkie swoje oddziały salonów w Niemczech

Mercedes-Benz potwierdził, że planuje sprzedaż swoich 80 firm dealerskich działających na terenie Niemiec. Jest to część większego planu na zmianę systemu sprzedaży i pozbycie się własnych placówek. Jeżeli założenia koncernu zostaną zrealizowane, to zwolnionych może zostać nawet 8 tysięcy pracowników.

W 2023 r. z salonów wyjechało tyle samo Porsche 911 co Panamer i 718 razem wziętych

Sprzedaż Porsche 911 wzrosła o 24 procent, mimo że niebawem model przejdzie lifting. Wygląda na to, że klienci obawiają się zmian z układach napędowych.

Fabryka Fiata w Bielsku-Białej zostanie zlikwidowana. 486 osób straci pracę

Spółka FCA Powertrain Poland została postawiona w stan likwidacji. To oznacza koniec fabryki Fiata w Bielsku-Białej. „Spodziewaliśmy się tego” – komentuje przewodnicząca zakładowej „Solidarności”.

Pracownicy fabryki Lamborghini będą pracować krócej i zarabiać więcej

W wyniku negocjacji pomiędzy zarządem fabryki Lamborghini w Sant’Agata, a związkami zawodowymi powstał kompromis, który zakłada krótszy tydzień pracy i wyższe wynagrodzenie.

Stellantis za inwestycje we Włoszech chce sojusz przeciwko normie Euro 7

Grupa Stellanits posiadająca w swoim portfolio również włoskie marki, chce produkować we Włoszech milion pojazdów rocznie. Z taką propozycją do tamtejszej legislacji wyszedł szef koncernu Carlos Tavares. W zamian firma chce otrzymać dyspensę podatkową oraz pomoc z odroczeniem wprowadzenia normy Euro 7.

Volkswagen w bardzo trudnej sytuacji. Musi zaoszczędzić ponad 10 mld euro

Grupa Volkswagen przygotowuje się do restrukturyzacji marki Volkswagen. Thomas Schäfer, szef marki nie szczędzi ostrych słów na temat krytycznej sytuacji. Przewidziany jest pakiet oszczędnościowy na kwotę 10 miliardów euro (ok. 43,5 mld zł).

Pracownik z Polski ujawnił w fabryce Tesli niedociągnięcia. Został zwolniony

Pan Łukasz Krupski pracował w Tesli, ugasił pożar, wytykał niedociągnięcia i finalnie stracił pracę. Teraz pojawiają się nowe fakty w tej sprawie ukazujące firmę Elona Muska w nieco innym świetle.