Klienci Jaguara mogą być zaskoczeni. W ofercie pozostanie tylko jeden model

Włodarze Jaguar Land Rover (JLR) podjęli zaskakującą decyzję o wycofaniu z oferty pięciu z sześciu oferowanych modeli. Dlaczego tak się stało? Według CEO marki Adriana Mardella, były one nierentowne.

Tyle zarobisz pracując w Tesli. Mamy listę wynagrodzeń podberlińskiej fabryki

Tesla zatrudnia w niemieckim Gigafactory około 12 500 osób. Amerykański producent samochodów elektrycznych poszukuje nowych pracowników. Ile tak naprawdę zarabia się w fabryce Tesli?

Firma motoryzacyjna na skraju upadku. Auta mają zostać sprzedane po okazyjnej cenie

Fisker bankrutuje. Nie pomogły dodatkowe dofinansowania ani obniżka cen modelu Ocean. Żeby pozbyć się ostatnich egzemplarzy aut po mocno obniżonych cenach, wymagana jest zgoda sędziego upadłościowego.

Ile można zarobić pracując w BMW? Znamy listę płac robotników, inżynierów i zarządu

Według rankingu portalu LinkedIn, BMW jest jednym z dziesięciu najpopularniejszych pracodawców w Niemczech. Sprawdzamy ile można zarobić pracując w BMW.

Amerykański gigant motoryzacyjny traci swoją pozycję w Chinach

W ciągu ostatniej dekady Mary Barra, dyrektor generalna koncernu General Motors była agresywna w wychodzeniu w nieopłacalnych rynków. Jednak opuszczenie najnowszego problematycznego kraju będzie znacznie trudniejsze i skomplikowane. Amerykański koncern stracił w w pierwszym kwartale w Chinach 106 mln dolarów (ok. 417,5 mln zł).

Ile można zarobić pracując w Mercedesie? Znamy listę płac od członka zarządu do stażysty

Mercedes-Benz to jeden z najpopularniejszych pracodawców w Niemczech. Ile tak naprawdę można zarobić pracując u tego producenta samochodów? Znamy wielkość wynagrodzeń na różnych stanowiskach.

Polski przemysł motoryzacyjny z rekordową produkcją, eksportem, ale słabymi prognozami

Rekordowymi wynikami może pochwalić się polski przemysł motoryzacyjny. Jak podała we wtorek firma analityczna AutomotiveSuppliers.pl, w 2023 r. branża pobiła rekord wartości produkcji sprzedanej, osiągając poziom 236,5 mld zł. Rekordowy okazał się także eksport, który przekroczył 50 mld euro. Zwiększyło się również zatrudnienie.

To nie koniec hiszpańskiej marki. Seat z rekordowymi zyskami i ofensywą modelową

Zysk operacyjny Seata w 2023 r. wyniósł rekordowe 625 mln euro przy obrotach na poziomie 14,3 mld euro i zwrocie ze sprzedaży osiągającym 4,4 proc. Mało tego, hiszpańska marka planuje odświeżenie gamy modelowej.

Volkswagen ma problem z popytem na modele elektryczne. Produkcja wstrzymana

Volkswagen podobnie jak urzędnicy w EU wytyczyli dla przyszłości motoryzacji drogę elektryfikacji. Jednak klienci wybierają to co dla nich dobre, a są nimi auta z napędem spalinowym. Jak bardzo widać to po fakcie wprowadzenia dodatkowych zmian przy produkcji Golfa i Tiguana, a zatrzymania produkcji w fabryce gdzie produkowane są modele ID.4 i ID.7.

W zarządzie tej firmy motoryzacyjnej zasiadają wyłącznie kobiety

W zarządzie Volkswagen Poznań, który jest największym pracodawcą w Wielkopolsce zasiadają same kobiety. Od 1 marca dołączyła do nich Liane Lubitz jako członkini odpowiedzialna za obszar finansów, zakupów i IT. Zastąpi Agnieszkę Olenderek, która przejęła równorzędne stanowisko w zarządzie Volkswagen Slovakia.

Volvo poszło na rekord. Kolejne już niebawem

Globalna sprzedaż, globalne przychody, rejestracje w Polsce, udział w rynku, modelowy lider w segmencie premium. Volvo ma się czym chwalić i rozsądnie spogląda w najbliższą przyszłość.

Najszybsza sanacja w przemyśle moto. Francuska marka z rekordowymi wynikami

Wzrost sprzedaży i obniżenie kosztów produkcji zapewniły grupie Renaulta rekordowe wyniki w 2023 r. Luca De Meo dokonał najszybciej sanacji w historii sektora motoryzacji. Grupa Stellantis miała za to rekordowe obroty, ale strajk w USA w II półroczu wpłynął na zmniejszenie marży operacyjnej.

Mercedes zmienia strategię. Stawia na sprzedaż tanich spalinowych modeli

Mercedes, by zwiększyć sprzedaż w USA zmienia strategię. Do tej pory na rynku amerykańskim Mercedes skupiał się na sprzedaży drogich modeli elektrycznych, a teraz sprzedawcy będą priorytetowo traktować samochody spalinowe z niższej półki.

Volvo pozbywa się problemu. Przekazuje udziały w marce Polestar

Volvo przekazała większościowe udziały firmie Polestar chińskiemu Geely. Firma potwierdziła to w komunikacie prasowym, a giełda zareagowała optymistycznie wzrostem akcji Volvo.

Były prezes Ferrari krytykuje produkcję Fiata w Polsce. To koniec włoskiej motoryzacji

Koncern Stellantis znalazł się we Włoszech w ogniu krytyki. Chodzi o zwolnienia i zamykanie fabryk oraz wyprowadzanie produkcji do tańszych krajów, w tym Polski. Do krytyki włączył się były prezes Ferrari Luca Cordero di Montezemolo, który nie może uwierzyć, że modele Fiata i Alfy Romeo są produkowane w Polsce.

Luksus sprzedaje się znakomicie. Rekordowy rok 2023 dla Ferrari i Rolls-Royce’a

Ultraluksusowe marki odnotowują rekordy sprzedaży. Z salonów Ferrari wyjechało ponad 13 tys. aut, a Rolls-Royce dostarczył klientom ponad 6 tys. samochodów.

Czwarty rok z rzędu ta marka jest największym producentem samochodów na świecie

Czwarty rok z rzędu Toyota okazuje się największym producentem samochodów na świecie i jako jedyna sprzedała w 2023 roku ponad 10 mln samochodów. Na drugim miejscu uplasował się Volkswagen, a na trzecim koncern Hyundai/Kia.

Klienci kochają Toyotę. Potwierdzają to wyniki sprzedaży

Zeszłoroczna sprzedaż samochodów w Polsce osiągnęła ponad 1,2 miliona pojazdów. Z tej puli tylko 476 tysięcy stanowiły warianty nowe. Reszta to samochody używane z rynku krajowego lub importu.