Fabryka Opla w Gliwicach wyprodukowała ostatni egzemplarz Astry

Polski przemysł motoryzacyjny właśnie zakończył jeden z najważniejszych etapów swojego rozwoju. Fabryka Opel Manufacturing Poland w Gliwicach zaprzestała produkcji samochodów osobowych.

88 procent firm motoryzacyjnych skarży się na brak materiałów

W dalszym ciągu pogłębia się niedobór materiałów w przemyśle motoryzacyjnym. W branży motoryzacyjnej 88 procent firm narzekało na wąskie gardła przy zaopatrzeniu w surowce i podzespoły.

Dostawy aut do salonów mogą się bardziej opóźnić

Coraz bardziej komplikuje się sytuacja w przemyśle motoryzacyjnym. Już nie tylko półprzewodników, ale także stali, a przede wszystkim magnezu zaczyna brakować producentom części i komponentów do produkcji aut.

Nie będzie nowych Ład i Renault w Rosji

Największy koncern motoryzacyjny Rosji zatrzymał wszystkie linie produkcyjne z jednego powodu. Braku podzespołów niemieckiego koncernu Bosch.

BMW ujednolica czas pracy w swoich niemieckich fabrykach

BMW zapowiedział skrócenie tygodnia roboczego z 38 do 35 godzin we wschodnich Niemczech, aby ujednolicić go z systemem w zachodniej części kraju. Rady pracownicza jest zadowolona z równych warunków w 30 lat po zjednoczeniu kraju.

Giełdowy debiut Volvo. Doskonały start

Notowania akcji Volvo Cars skoczyły na początku sesji w Sztokholmie o 22 proc., z ceny emisyjnej 53 korony do 64,70 koron. Pierwszego dnia notowań osiągnęły maksimum 67,40 koron (+27,2 proc.), a sesję zakończyły ceną 65,2 koron (+23 proc.).

Półprzewodników nie będzie do 2022 roku

Problem z dostępnością półprzewodników może potrwać dłużej niż się spodziewano. Według raportu „Przetrwać burzę krzemową” przygotowanego przez międzynarodową firmę audytorsko-doradczą KPMG zakończy się dopiero w 2022 roku.

Marka Toyoty warta 54 miliardy dolarów

Dwie marki motoryzacyjne znalazły się w pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia Best Global Brands 2021 - najcenniejszych marek świata przygotowywanego przez firmę Interbrand.

Volvo Cars celuje w wycenę giełdową 23 mld dolarów

Volvo Cars ogłosiło, że w ramach pierwotnej oferty publicznej cena emisyjna akcji wyniesie 53 - 68 koron. Pozwoli to zapewnić maksymalną kapitalizację rynkową 23 mld dolarów. Zbliżający się debiut będzie jednym z największych w tym roku w Europie.

Ford uruchomi produkcję e-podzespołów w Anglii

Ford poinformował o zainwestowaniu do 230 mln funtów (316 mln dolarów) w produkcję elektrycznych komponentów samochodowych w swej fabryce w Halewood w północnej Anglii.

Duże pieniądze dla Volvo z debiutu giełdowego

Volvo Cars spodziewa się po debiucie giełdowym 25 mld koron (2,475 mld euro). Będzie to jedna z największych pierwotnych ofert publicznych w Europie w tym roku.

Toyota na pozycji lidera rynku w USA

Największy amerykański producent samochodów General Motors został w minionym kwartale szczególnie mocno dotknięty brakiem półprzewodników. Toyota za to świętuje sukces wyprzedzając odwiecznego lidera.

Opel w jednej z fabryk wstrzymał produkcję do końca roku

Opel wstrzymuje produkcje w fabryce w Eisenach w Turyngii. Produkcja nie może być kontynuowana z powodu braku półprzewodników.

Lexus sprzedał milion samochodów w Europie

Wysoka jakość i niezawodność konstrukcji, nienaganna jakość obsługi, wyprzedzające czasy konstrukcje hybrydowych napędów oraz futurystyczna stylizacja to filary długofalowej strategii, która dziś ułatwia walkę rynkową i przynosi korzyści Lexusowi.

Prezes Diess wyjaśnił cel reformy w Volkswagenie

Nowy prezes zarządu Volkswagena, Herbert Diess starał się nazajutrz po nominacji przedstawić w uspokajający sposób duże zmiany w organizacji niemieckiej grupy, w której próby reform były często niweczone wewnętrznymi sporami różnych klanów.

Prawie połowa aut Toyoty w Europie to hybrydy

Toyota Motor sprzedała w I kwartale w Europie 280 300 samochodów, w tym 125 400 hybryd.

Milion aut elektrycznych Nissana rocznie

Nissan Motor przewiduje sprzedaż w 2022 r. miliona pojazdów elektrycznych rocznie, w tym modeli na baterie i hybryd z technologią e-Power, 6 razy więcej niż w 2017 i nie przestanie testowania aut autonomicznych na drogach publicznych, bo uważa je są bezpieczne.

Daimler chce dojść do 3 mln mercedesów rocznie

Daimler zamierza inwestować w zwiększenie mocy produkcyjnych działu Mercedes-Benz Cars i dojść do 3 mln aut sprzedawanych rocznie z 2,4 mln w 2017 r. — powiedział tygodnikowi „Automobilwoche” członek kierownictwa, Markus Schäfer.