Leasing dla motocykli nierejestrowanych i nie tylko

Jak wynika z danych Santander Consumer Multirent, leasing jednośladów zyskuje na popularności. W I kwartale br. firma udzieliła o 32 proc. więcej umów leasingowych na nowe pojazdy z tej kategorii niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wyjazd za wschodnią granicę leasingowanym autem to duże ryzyko

Wyjazd leasingowanym sautem za wschodnią granicę Polski staje się bardzo niebezpieczny. Za uszkodzenie lub utratę pojazdu na terenie Ukrainy, Białorusi lub Rosji nie będzie wypłacone odszkodowanie jeśli szkoda zostanie powiązana z działaniami wojennymi.

Firmy leasingowe ostrzegają przed nowym sposobem działania przestępców

Klienci firm leasingowych bywają namawiani przez pośredników, zajmujących się wywożeniem pojazdów z Polski do Francji, do zawierania umów leasingowych, a następnie podnajęcia aut. Z takiej inwestycji obiecywane są ogromne zyski, reklamowane jako dochód pasywny.

Banki rozpoczynają przyjmowanie wniosków o dofinansowanie z programu „Mój elektryk”

Santander Consumer Multirent, jako jeden z pierwszych podmiotów podpisał z Bankiem Ochrony Środowiska umowę o współpracy w ramach „Mojego elektryka”, rozpoczął już proces przyjmowania wniosków o dofinansowanie z tego programu.

PKO i Masterlease dołączają do programu „Mój elektryk”

PKO Leasing oraz Masterlease to kolejni leasingodawcy, którzy dołączyli do programu „Mój elektryk”. Podpisana umowa z Bankiem Ochrony Środowiska, oznacza, że klienci zainteresowani leasingiem elektryków, mogą ubiegać się o dofinansowanie.

Sprzedasz auto służbowe, zapłacisz podatek i składkę na NFZ

Od stycznia 2022 roku przedsiębiorcy będą musieli zapłacić 9 proc. składkę na Narodowy Fundusz Zdrowia, której nie odliczą od podatku. Dodatkowo czyha na nich kolejny haracz.

Polski Ład w leasingu to więcej staroci na drogach?

Nowe zasady opodatkowania oznaczać mogą spadek zainteresowania leasingiem aut na korzyść wynajmu. Wzrosnąć może średni wiek pojazdów na naszych drogach.