Mercedes udoskonala swój sklep internetowy. Nowe auto przy pomocy kilku kliknięć

Polski oddział Mercedesa rozwija funkcjonalności swojego internetowego sklepu z nowymi autami. W Mercedes-Benz Store z poziomu komputera lub smartfona można zapoznać się z aktualną ofertą samochodów dostępnych od ręki nie tylko u dealerów w Polsce, ale także tych ze stocku importera.

Polski dealer z Kalisza jako pierwszy na świecie otrzymał ten certyfikat

Pierwszy dealer Grupy Volkswagen otrzymał certyfikat goTOzero Retail. Został on opracowany dla globalnej sieci liczącej ok. 17 000 dealerów ze 150 krajów w ramach misji środowiskowej goTOzero. Jednym z celów jest zmniejszenie śladu CO2 sieci o co najmniej 30 procent do 2030 r. w porównaniu z rokiem 2020.

Salony samochodowe znów na minusie. Coraz mniej klientów odwiedza dealerów

Spadek wizyt i ruchu w salonach samochodowych. Najbardziej ucierpiał segment premium. Ale jest nieco lepiej niż w II kwartale.

Największy salon BMW w Europie powstał w Katowicach

Obiekt zbudowany został na terenie dawnej kopalni Kleofas. Salon BMW Gazda Group jest największym salonem samochodowym BMW w Europie i jednym z najnowocześniejszych na świecie.

Lancia wraca. Będzie 40 nowych salonów, póki co ani jednego w Polsce

Lancia nie tylko zapowiada nowe modele aut, ale zaczyna również budować na nowo swoją infrastrukturę w Europie. Na początek ma być 40 salonów w sześciu państwach Starego Kontynentu.

Do salonów wróciły wyprzedaże rocznika. Dealerzy sprzedają więcej aut

Bessa w salonach samochodowych wyraźnie odpływa. Tak przynajmniej wynika z przedstawionego w środę raportu Związku Dealerów Samochodów (ZDS) i firmy technologicznej Proxi.cloud.

Jedna z największych w Polsce grup dealerskich rozwija sieć sprzedaży

Grupa Bemo, która jest dealerem takich marek jak Ford, Hyundai, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Peugeot oraz Volvo otwiera w Łodzi swój kolejny obiekt – Auto Club. To trzecia uruchomiona w tym kwartale jednostka, która będzie obsługiwać zarówno nowych, jak i obecnych Klientów marki Opel.

Największa transakcja na polskim rynku dealerskim. Przejęte salony Renault i Dacii

Początek grudnia przyniósł kolejny etap konsolidacji polskiego rynku nowych aut. Grupa kapitałowa Holding 1 sfinalizowała zakup Renault Retail Group Warszawa, która w ubiegłym roku poprzez swoje cztery salony marek Renault i Dacia sprzedała 5,27 tys. samochodów.

Sieć AAA Auto z zarzutami od UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowania przeciwko Autocentrum AAA Auto. Sieć salonów samochodów używanych podejrzewana jest za brak pełnej informacji o ostatecznej cenie pojazdu w chwili podejmowania decyzji o zakupie, co jest jednoznaczne z naruszeniem praw konsumentów.

Nowy koncept sprzedaży samochodów używanych. Tylko auta ze sprawdzoną historią

Stan techniczny potwierdzony certyfikatem, darmowa gwarancja na 2 lata, prawo zwrotu i szybkie finansowanie - to rzeczy, których brakuje na rynku aut używanych. To może ulec zmianie, bo z końcem miesiąca rusza nowy koncept sprzedaży i odkupu aut używanych, stworzony przez Inchcape Polska.

Jedna z największych europejskich sieci dealerskich kończy działalność w Rosji

Inchcape, działający w 32 krajach na świecie to brytyjska międzynarodowa firma zajmująca się dystrybucją, sprzedażą detaliczną i usługami motoryzacyjnymi z siedzibą w Londynie. Teraz firma postanowił zakończyć swoje interesy na terenie Rosji.

Toyota rozwija sieć salonów Toyota Professional

W Gdańsku powstał nowy salon Toyota Professional wyspecjalizowany w sprzedaży samochodów użytkowych - Hiluxa i wszystkich modeli z rodziny Proace oraz pełnej gamy specjalistycznych zabudów do tych samochodów.

Jaguar i Land Rover z dwoma salonami mniej

Grupa dealerska sprzedająca i serwisująca samochody marek Jaguar i Land Rover, otrzymała wypowiedzenie umów. Spółka ma jednak nadzieję, że importer cofnie decyzję.

W Polsce rynek samochodów używanych ma największy potencjał wzrostu

Otwarcie Inchcape Park, trzy nowe punkty sprzedaży samochodów używanych i dostarczenie do klientów 12 000 aut – to plany Inchcape Polska na najbliższe 5 lat, które mają doprowadzić do 6-krotnego wzrostu biznesu samochodów używanych na polskim rynku.

Inchcape JLR Poland podsumowuje swój pierwszy rok działalności

2184 zarejestrowanych egzemplarzy Jaguara i Land Rovera, rozwój sieci dealerskiej, premiera nowego Range Rovera, wzrost zadowolenia klientów - tak w skrócie wyglądał rok 2021 dla Inchcape JLR Poland.

Nowy koncept sprzedażowy samochodów. Używane auta premium

W Warszawie otwarto pierwszy w Polsce Inchcape Park, nowy koncept biznesowy łączący multibrandowy salon aut używanych premium oraz innowacyjny serwis marek BMW, Mini, Jaguar i Land Rover.

Pagani - kolejna luksusowa marka oficjalnie na polskim rynku

Polski rynek super sportowych samochodów rozwija się w dużym tempie. W jednym tygodniu nad Wisłą zaliczyliśmy otwarcie salonu Astona Martina, a chwilę później oficjalnego przedstawicielstwa Pagani. Salon tej włoskiej marki powstanie w Warszawie.

Inchcape otwiera showroom samochodów używanych premium

Firma Inchcape rozwija koncept innowacyjnych showroomów aut używanych i serwisów modeli premium. W Warszawie uruchomiony zostanie obiekt oferujący ponad 100 aut używanych różnych marek, jak też autoryzowane serwisy BMW i Mini oraz Jaguar i Land Rover.