Największy salon BMW w Europie powstał w Katowicach

Obiekt zbudowany został na terenie dawnej kopalni Kleofas. Salon BMW Gazda Group jest największym salonem samochodowym BMW w Europie i jednym z najnowocześniejszych na świecie.

Lancia wraca. Będzie 40 nowych salonów, póki co ani jednego w Polsce

Lancia nie tylko zapowiada nowe modele aut, ale zaczyna również budować na nowo swoją infrastrukturę w Europie. Na początek ma być 40 salonów w sześciu państwach Starego Kontynentu.

Do salonów wróciły wyprzedaże rocznika. Dealerzy sprzedają więcej aut

Bessa w salonach samochodowych wyraźnie odpływa. Tak przynajmniej wynika z przedstawionego w środę raportu Związku Dealerów Samochodów (ZDS) i firmy technologicznej Proxi.cloud.

Jedna z największych w Polsce grup dealerskich rozwija sieć sprzedaży

Grupa Bemo, która jest dealerem takich marek jak Ford, Hyundai, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Peugeot oraz Volvo otwiera w Łodzi swój kolejny obiekt – Auto Club. To trzecia uruchomiona w tym kwartale jednostka, która będzie obsługiwać zarówno nowych, jak i obecnych Klientów marki Opel.

Największa transakcja na polskim rynku dealerskim. Przejęte salony Renault i Dacii

Początek grudnia przyniósł kolejny etap konsolidacji polskiego rynku nowych aut. Grupa kapitałowa Holding 1 sfinalizowała zakup Renault Retail Group Warszawa, która w ubiegłym roku poprzez swoje cztery salony marek Renault i Dacia sprzedała 5,27 tys. samochodów.

Sieć AAA Auto z zarzutami od UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowania przeciwko Autocentrum AAA Auto. Sieć salonów samochodów używanych podejrzewana jest za brak pełnej informacji o ostatecznej cenie pojazdu w chwili podejmowania decyzji o zakupie, co jest jednoznaczne z naruszeniem praw konsumentów.

Nowy koncept sprzedaży samochodów używanych. Tylko auta ze sprawdzoną historią

Stan techniczny potwierdzony certyfikatem, darmowa gwarancja na 2 lata, prawo zwrotu i szybkie finansowanie - to rzeczy, których brakuje na rynku aut używanych. To może ulec zmianie, bo z końcem miesiąca rusza nowy koncept sprzedaży i odkupu aut używanych, stworzony przez Inchcape Polska.

Jedna z największych europejskich sieci dealerskich kończy działalność w Rosji

Inchcape, działający w 32 krajach na świecie to brytyjska międzynarodowa firma zajmująca się dystrybucją, sprzedażą detaliczną i usługami motoryzacyjnymi z siedzibą w Londynie. Teraz firma postanowił zakończyć swoje interesy na terenie Rosji.

Toyota rozwija sieć salonów Toyota Professional

W Gdańsku powstał nowy salon Toyota Professional wyspecjalizowany w sprzedaży samochodów użytkowych - Hiluxa i wszystkich modeli z rodziny Proace oraz pełnej gamy specjalistycznych zabudów do tych samochodów.

Jaguar i Land Rover z dwoma salonami mniej

Grupa dealerska sprzedająca i serwisująca samochody marek Jaguar i Land Rover, otrzymała wypowiedzenie umów. Spółka ma jednak nadzieję, że importer cofnie decyzję.

W Polsce rynek samochodów używanych ma największy potencjał wzrostu

Otwarcie Inchcape Park, trzy nowe punkty sprzedaży samochodów używanych i dostarczenie do klientów 12 000 aut – to plany Inchcape Polska na najbliższe 5 lat, które mają doprowadzić do 6-krotnego wzrostu biznesu samochodów używanych na polskim rynku.

Inchcape JLR Poland podsumowuje swój pierwszy rok działalności

2184 zarejestrowanych egzemplarzy Jaguara i Land Rovera, rozwój sieci dealerskiej, premiera nowego Range Rovera, wzrost zadowolenia klientów - tak w skrócie wyglądał rok 2021 dla Inchcape JLR Poland.

Nowy koncept sprzedażowy samochodów. Używane auta premium

W Warszawie otwarto pierwszy w Polsce Inchcape Park, nowy koncept biznesowy łączący multibrandowy salon aut używanych premium oraz innowacyjny serwis marek BMW, Mini, Jaguar i Land Rover.

Pagani - kolejna luksusowa marka oficjalnie na polskim rynku

Polski rynek super sportowych samochodów rozwija się w dużym tempie. W jednym tygodniu nad Wisłą zaliczyliśmy otwarcie salonu Astona Martina, a chwilę później oficjalnego przedstawicielstwa Pagani. Salon tej włoskiej marki powstanie w Warszawie.

Inchcape otwiera showroom samochodów używanych premium

Firma Inchcape rozwija koncept innowacyjnych showroomów aut używanych i serwisów modeli premium. W Warszawie uruchomiony zostanie obiekt oferujący ponad 100 aut używanych różnych marek, jak też autoryzowane serwisy BMW i Mini oraz Jaguar i Land Rover.

Aston Martin wraca. Polska stanie się silnym punktem na europejskiej mapie

Siedzę w Astonie Martine DBX. Czuję się jak w kokonie. Kabina doskonale wyciszona. Silnik mruczy. Muzyki można słuchać bez jakiegokolwiek problemu. Oczywiście ten silnik potrafi także ryknąć. Widać ręczne szycia skórzanej tapicerki.

BAH idzie na kompromis. Dotyczy ono spłaty zadłużenia

British Automotive Holding (BAH) zawarł z koncernem Jaguar Land Rover porozumienie dotyczące warunków spłaty zadłużenia – donosi IBRM Samar.