Jak sfinansować kupno używanego samochodu? Najtańsza gotówka, najdroższy kredyt

Gotówka, kredyt? A może leasing konsumencki lub najem długoterminowy? Sprawdzamy jaka forma finansowania ma aktualnie największy sens.

Abonamentowa rewolucja wkracza do motoryzacji

Skoro wakacje - to all inclusive. Jeśli muzyka - to subskrypcja. A telefon, telewizja i internet? Oczywiście na abonament. Nikt nawet nie myśli o tym, by rozliczać się inaczej. Dlaczego w taki sam sposób nie można „użytkować” samochodu?

Motoryzacja staje się coraz droższa dla przedsiębiorców

Od października 2021 r. rata leasingu dla nowego samochodu o wartości 150 tys. zł wzrosła o ponad 350 zł. Floty samochodów mogą liczyć ich nawet kilkadziesiąt, łączna kwota podwyżki stanowi często duże obciążenie dla przedsiębiorców.

Niemal co drugie używane auto kupione jest na kredyt

Coraz więcej nabywców używanych samochodów posiłkuje się kredytem pomimo rosnących stóp procentowych – wynika z danych platformy Otomoto Klik. W sierpniu padł tam rekord jeśli chodzi o odsetek takich transakcji.

Wynajem długoterminowy aut z rekordem

Problemy z dostępnością nowych aut przyczyniły się do dwucyfrowych spadków sprzedaży. Zgodnie z danymi Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów po pierwszym kwartale 2022 r., wielkość spadków na rynku moto znacząco różni się w zależności od rodzaju finansowania samochodów.

Raty za auto coraz większe. Przez ostatnie pół roku podskoczyły o prawie 200 zł

Podwyżka WIBORu, jaka miała miejsce w ostatnich 6 mies. spowodowała wzrost raty leasingowej za średniej klasy auto o ok. 184 zł netto mies. Przed podwyżkami może uchronić wynajem albo leasing/kredyt ze stałym oprocentowaniem - wskazuje raport Carsmile.

Elektryk w abonamencie tańszy od spalinowej konkurencji

Ma to być pierwsza taka sytuacja na rynku. W miesięcznej racie elektryczna Dacia Spring pobiła swoją ceną konkurentów z konwencjonalnym napędem – wynika z analizy internetowej platformy sprzedażowej Carsmile.

Polski Ład może zwiększyć atrakcyjność wynajmu długoterminowego samochodów

Zdaniem ekspertów PZWLP, nowe przepisy podatkowe mogą przyśpieszyć rozwój wynajmu długoterminowego aut szczególnie w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw korzystających dotychczas z klasycznego leasingu.

Stellantis zmienia partnerów leasingowych. W Polsce będzie Santander

Stellantis, jedna z największych grup motoryzacyjnych na świecie, jest na finiszu negocjacji z bankami, bo chce zreorganizować system finansowania leasingu i sprzedaży na najważniejszych rynkach europejskich.

Wynajem długoterminowy rośnie coraz szybciej

Rynek motoryzacyjny i flotowy w Polsce powoli odrabia straty po spowolnieniu wywołanym pandemią Covid19, ale do wyników osiąganych przed koronakryzysem jest wciąż daleko.

Coraz więcej firm korzysta z wynajmu długoterminowego

W III kwartale 2021 roku, 28,5 proc. mikro, małych i średnich firm deklaruje, że korzysta obecnie z wynajmu długoterminowego samochodów. Jest to o 2 proc. więcej niż na początku 2020 roku oraz o 8,3 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2021 roku.