Kolejne zmiany w prywatnym użytkowaniu samochodów służbowych

Wraz z wejściem w życie "Polskiego Ładu" zmieniły się zasady rozliczania aut służbowych wykorzystywanych również do celów prywatnych. Ryczałt będzie naliczany od mocy silnika, a nie jego objętości. Tym samym zapłacić trzeba większy podatek i składki ZUS.

Za palenie w samochodzie ciężarowym zapłacisz mandat

450 euro kary (ponad 2 tysiące złotych) otrzymają kierowcy ciężarówek, którzy złamią w Holandii zakaz palenia papierosów w kabinie. Dotyczy to zarówno wykonywania tej czynności podczas jazdy, jak też na postoju.

Od 01 stycznia kierowcy otrzymają więcej punktów karnych za wykroczenia drogowe

Nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, wprowadza nowy taryfikator mandatów. Zgodnie z nim zwiększy się liczba punktów karnych, które mogą otrzymać kierowcy za drogowe wykroczenia. Ich górny limit pozostaje bez zmian.

Od dzisiaj nowe stawki za mandaty. Tak wygląda nowy tarfikator

Nowy rok kierowcy przywitają nowym taryfikatorem mandatów. Wysokość kary może wynosić nawet 5000 zł w procesie mandatowym oraz do 30 000 zł w postępowaniu sądowym.

Nowe regulacje instalacji gazowych mogą negatywnie wpłynąć na branżę i klientów

Projekt nowelizacji ustawy dotyczący samochodów z dodatkowym systemem zasilania LPG/CNG wzbudził wiele kontrowersji i obaw. W efekcie Ministerstwo postanowiło wyjaśnić, jak jest naprawdę.

Wysokie mandaty wejdą w życie miesiąc później

Nowelizacja ustawy „Prawo o ruchu drogowym” może przynieść znaczące podwyżki kar za wykroczenia drogowe. Jak na razie nie wiadomo jaki będzie ostateczny kształt proponowanych zmian.

Wojsko może zarekwirować prywatny pojazd

Prawie tysiąc obywateli polski może otrzymać od wojska pismo informujące o możliwości zajęcia ich majątku na poczet działań zbrojnych i obronności kraju. Nie chodzi tylko o budynki, ale też samochody, ciężarówki, motocykle czy quady.

Pierwszy pozew na VW w Europie

Ok.220 tys. zmotoryzowanych w Holandii, Anglii i Walii zapowiedziało złożenie europejskiego pozwu na Volkswagena z żądaniem kompensat za Dieselgate