Waldemar Jarosz, Goodyear Polska: Przyszłość rysuje się pod znakiem cyfryzacji

Duże floty nie wahają się inwestować w nowoczesne systemy do monitorowania pojazdów i stanu ogumienia, takie jak czujniki TPMS Goodyear, umieszczone w oponie, pozwalające na sprawdzanie parametrów opony z dowolnego miejsca na świecie w trakcie jazdy - mówi Waldemar Jarosz, dyr. dywizji opon ciężarowych Goodyear

Tomasz Porawski, dyrektor marki Skoda: Jesteśmy ciągle daleko od stabilności

Portfolio Skody uzupełni mały miejski, w pełni elektryczny samochód. Będzie więcej tanich modeli BEV – mówi Tomasz Porawski, dyrektor marki Skoda.

Pavel Šolc, prezes zarządu VW Group Polska: Elektromobilna transformacja nabiera tempa

Potrzebna jest znacznie szybsza rozbudowa infrastruktury ładowania oraz przyspieszona transformacja energetyczna. Polska jest częścią Unii Europejskiej, częścią unijnego rynku. Nie będzie osobnego prawa uchwalonego tylko dla Polski - mówi Pavel Šolc, prezes zarządu VW Group Polska.

Grigoriy Grigoriev, Power Dot Polska: Polacy nie są gotowi na elektromobilność

Polska jest bardzo atrakcyjna. Niewiele w dziedzinie elektromobilności tu jak dotąd zrobiono, a potencjał jest ogromny - mówi Grigoriy Grigoriev, Power Dot Polska.

Attlia Szabó, prezes Ford Polska: W Polsce jest dużo nowoczesnych salonów

Poziom dystrybucji w Czechach i na Węgrzech jest zbliżony, chociaż w Polsce prezentuje się dojrzalej – mówi Attlia Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Jim Rowan, prezes Volvo Car: Auto w przyszłości doładuje lodówkę albo e-rower

Wiem, że niektóre osoby denerwuje funkcja utrzymania pasa ruchu. Jest jednak przycisk „off”, którym można ją wyłączyć – mówi Jim Rowan, prezes Volvo Car.

Robin Švaříček, CEO HoppyGo: Polacy chcą i potrafią się dzielić

coraz rzadziej spotykamy się też z dość stereotypowym powiedzeniem, że‚ żony, szczoteczki do zębów i samochodu się nie pożycza, a my jesteśmy żywym dowodem na to, że Polacy chcą i potrafią się dzielić - mówi Robin Švaříček, CEO HoppyGo.

Marta Ciesielska, sieć serwisowa Q Service Castrol: Przewaga sieci warsztatowych

Bez wątpienia branża rozwija się w kierunku większej digitalizacji. Trend umawiania wizyt online jest coraz mocniej widoczny - mówi Marta Ciesielska, kierownik działu sieci serwisowych Q Service Castrol

Maciej Mazur, Dyr. Zarządzający PSPA: Nie pojazd, a infrastruktura jest wyzwaniem

Elektromobilność stoi przed infrastrukturalną barierą. Jej pokonanie to wyzwanie dla regionu Europy Środowo-Wschodniej. Bez tego utrzymanie wzrostów rejestracji będzie trudne do osiągnięcia – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Palia Alternatywnych

Christian Koitzsch, dyrektor fabryki Bosch: Innowacje w mikroelektronice są kluczowe

Poświęciliśmy pięć lat, by stworzyć najnowocześniejszą fabrykę półprzewodników w Europie - mówi Christian Koitzsch, dyrektor fabryki Bosch w Dreźnie

Mikołaj Woźniak, prezes VW FS: Auto sprzedaje się nie ceną, lecz ratą

Klienci nie pytają, czy auto kosztuje 150 tys. zł czy 165 tys. zł, tylko chcą znać swoje realne obciążenie miesięczne. To jest faktyczna bariera, która wskazuje, czy mnie stać na ten lub inny samochód – mówi Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services.

Aleksander Rajch: W 2025 r. będzie w Polsce ponad 40 tys. aut elektrycznych

Właściciele elektryków muszą mieć szeroki dostęp do infrastruktury prywatnej poza dobrze zaopatrzoną infrastrukturą ogólnodostępną - mówi Aleksander Rajch, członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Pavel Šolc, prezes VW Group Polska: Infrastruktura ładowania jest kluczowa

Dla wszystkich musi być jasne, że za kilkanaście lat nie tylko nie będzie można zarejestrować auta spalinowego, ale że takich samochodów po prostu nie będzie w salonach - mówi Pavel Šolc - prezes zarządu, Volkswagen Group Polska.

Kerstin Meerwaldt, BMW AG: Premium musi znaczyć przyjazny dla środowiska

Baterie, które nie są już w stanie zasilać aut zanim zostaną poddane recyklingowi posłużą do mniej wymagających zadań, takich jak przechowywanie energii elektrycznej z paneli słonecznych i turbin wiatrowych - mówi Kerstin Meerwaldt, odpowiedzialna za zrównoważony rozwój w BMW AG.

Yong Girl Lee, LG: Polska ma szansę stać się kluczowym graczem w elektromobilności

W ostatnich latach poprawił się nie tylko zasięg aut elektrycznych, ale i czas ich ładowania - mówi Yong Girl Lee, Business Support Director of LG Energy Solution Wrocław

Jacek Fior, polski koordynator Camptoo.pl: Wędkarze zamienili namioty na kampery

Zwrotu ku karawaningowi nie zatrzymamy – to przestała być chwilowa moda. Jednak nie mam wątpliwości, że branża wyhamuje - mówi Jacek Fior, polski koordynator platformy rezerwacyjnej Camptoo.pl

Henryk Czubek: Dla transportu publicznego elektromobilność wydaje się być bardziej stosowna

Polska ma jeszcze wiele do zrobienia. Zarówno w kwestii przestrzegania standardów obowiązujących w transporcie jak i unowocześniania infrastruktury - mówi Henryk Czubek z zespołu ds. UNIDO w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Biurze ONZ w Wiedniu

Maciej Panek: Polska piątym pod względem ilości aut współdzielonych krajem w UE

Jeszcze kilka lat temu posiadanie własnego samochodu było trendem dominującym, ale z każdym rokiem obserwujemy znaczne przesunięcie z posiadania na używanie - mówi Maciej Panek, CEO Panek CarSharing.