Pavel Šolc, prezes VW Group Polska: Auta elektryczne są lepsze niż spalinowe

W Holandii na 100 km dróg przypada 50 punktów ładowania. W Niemczech 20, a w Polsce tylko 0,5 – mówi Pavel Šolc, prezes Volkswagen Group Polska.

Jean-Philippe Imparato, prezes Alfa Romeo: Jakość nie jest tematem negocjacji

24 listopada prezes Alfy Romeo był przez jeden dzień w Polsce. Mieliśmy okazję z nim porozmawiać i dowiedzieć się nieco więcej o planach marki.

Denis Le Vot, dyr. generalny Dacii i Łady: Produkujemy i sprzedajemy po swojemu

Nasi klienci bardzo długo jeżdżą tym samym autem. W Europie średni wiek eksploatacji Dacii przez tego samego właściciela właśnie sięgnął 8 lat - mówi Denis Le Vot, dyr. generalny Dacii i Łady.

Mariusz Jakimiuk, dyrektor SsangYong Polska: Zwiększyć świadomość marki

Kiedy aktualnie ceny nowych samochodów na rynku idą do góry o kilkanaście procent, my naszych nie podnosimy i utrzymujemy je na tym samym poziomie - mówi Mariusz Jakimiuk, dyrektor zarządzający SsangYong Auto Polska.

Nie da się uniknąć ewolucji w stronę w pełni zautomatyzowanej jazdy

Pojazdy wahadłowe 2getthere będą pierwszymi autonomicznymi i zelektryfikowanymi pojazdami transportu publicznego o większej prędkości, które będą poruszać się po drogach publicznych w południowych Niemczech - mówi Andreas Teuner, Vice President, ZF Active Safety Division, Electronics & ADAS.

Łukasz Domański, prezes Carsmile: Chcemy się przyjrzeć ekspansji zagranicznej

Jeśli dopłaty do leasingu nie będą fikcją, tylko realnym programem, to na koniec 2022 co dziesiąty samochód sprzedawany przez Carsmile będzie elektrykiem - mówi Łukasz Domański, prezes Carsmile.

Oddałbym dziesięć tytułów za 24h Le Mans

Polska ma kilku następców Małysza. Ale motosport jest bardziej skomplikowany – mówi Robert Kubica, kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing Orlen.

E-mobilność oddziałuje na polską gospodarkę

W elektromobilności Polska jest łącznikiem pomiędzy Zachodem a Europą Środkową – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

Jean-Philippe Parain: Polski pociąg naprawdę pędzi

Polska staje się coraz ważniejsza dla BMW. Wprowadzamy tutaj naszych najlepszych ludzi i testujemy najnowsze pomysły mówi - Jean-Philippe Parain, Senior Vice-President odpowiedzialny w marce BMW za rynki Europy.

Jean-Philippe Imparato, prezes Peugeota: O Oplu myślę codziennie

W krajach, gdzie wizerunek marek niemieckich jest silniejszy, nie będę się z nikim boksował – mówi Danucie Walewskiej prezes Peugeota Jean-Philippe Imparato.

#RZECZoBIZNESIE: Bogusław Bławat: Jest luka na polskie auto elektryczne

Europejskie marki nie są zainteresowane w najbliższej dekadzie, żeby przejść z segmentu samochodów premium w bardziej popularny. Tu jest miejsce dla nas – mówi dr Bogusław Bławat, dyrektor Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, gość programu Marcina Piaseckiego.

Carlos Ghosn dostał podwyżkę

Nissan zapłacił Carlosowi Ghosnowi za ostatni rok (do 31 marca) 1,098 mld jenów (8,78 mln euro), co oznacza podwyżkę o 2,5 proc.

Szefowie Renaulta-Nissana bez większych premii

Renault-Nissan nie ma obecnie w planach wprowadzania dodatkowej formy premii dla członków kierownictwa sojuszu — oświadczył Carlos Ghosn na WZA w Paryżu.

Prezes Opla zrezygnował

Prezes Opla, Karl-Thomas Neumann zrezygnował ze stanowiska. Pozostanie na nim do momentu sprzedaży niemieckiej filii GM francuskiej grupie PSA.

Prezes Opla zrezygnuje

Karl Thomas Neumann, jeden z najskuteczniejszych menedżerów w europejskiej motoryzacji, nie będzie prezesem Opla.