Urszula Fryz, Finance&Insurance Inchcape JLR Poland: Najpopularniejszy jest leasing operacyjny

Klienci kładą większy nacisk na niską miesięczną ratę niż całkowity koszt finansowania – mówi Urszula Fryz, dyrektor w Inchcape JLR Poland.

Jacek Pryczek, prezes Goodyear Polska: Jest szansa na wzrostowy trend na rynku opon

Polscy klienci są dobrze wyedukowani. Decydując się na zakup opony, doskonale wiedzą, czego chcą – mówi Jacek Pryczek, prezes Goodyear Polska.

Tomasz Porawski, dyrektor marki Skoda: Skupiamy się na życzeniach naszych klientów

Pozostajemy przy zdywersyfikowanej ofercie, obejmującej coraz wydajniejsze silniki spalinowe, miękkie hybrydy, hybrydy plug-in oraz samochody elektryczne - mówi Tomasz Porawski, dyrektor marki Skoda.

Rafał Rudziński, prezes zarządu Bosch Polska: Nie czeka nas transformacja, a raczej ewolucja

Możemy być pewni coraz szerszego wykorzystania sztucznej inteligencji w motoryzacji, poprawy bezpieczeństwa, ograniczenia emisji i tego, że nowe pojazdy będą coraz bardziej przypominały smartfon na kółkach - mówi Rafał Rudziński, prezes zarządu spółki Bosch i reprezentant grupy Bosch w Polsce

Carla Wentzel, prezeska VW Group Polska: Zalet elektromobilności jest bardzo wiele

Nie zamierzamy brać udziału w pogoni za udziałem w rynku, to nie jest naszym priorytetem – podkreśla Carla Wentzel, prezeska Volkswagen Group Polska.

Maciej Hochman, CEO Mazda Motor Poland: Diesel jest tym, co dziś nas bardzo wyróżnia

Pracujemy także nad wykorzystaniem paliw odnawialnych i nie wykluczamy dostosowania silników Wankla również do technologii wodorowej - mówi Maciej Hochman, dyrektor zarządzający Mazda Motor Poland.

Alexander Vlaskamp, dyr. gen. MAN Truck&Bus: W 2040 r. większość transportu drogowego będzie elektryczna

Polski rynek jest jednym z największych w Europie, niemal porównywalnym na np. z rynkiem francuskim. Dlatego też dla nas jest niezwykle ważny. Kiedy pracowałem tutaj prawie 15 lat temu Polska była na jakimś 15.-16. miejscu w UE - mówi Alexander Vlaskamp, dyrektor generalny MAN Truck&Bus.

Marcin Kwoka, Head of Market Operations MBC Poland: Z definicji Mercedes nie walczy ceną

Nasza strategia sprawdza się przy bogacącym się społeczeństwie – mówi Marcin Kwoka, Head of Market Operations w Mercedes-Benz Cars (MBC) Poland.

Piotr Łakomy, dyr. marki Volkswagen Samochody Dostawcze: Segment C/D będzie segmentem Craftera

W perspektywie trzech lat będziemy mieli w całej gamie modeli elektryczne wersje – mówi Piotr Łakomy, dyrektor marki VW Samochody Dostawcze.

Emil Lisowski, CEO Marathon International: W tej chwili wszystko jest trudne

Nasza branża pożegnała marzenia o ciężarówkach elektrycznych. To jest produkt bardzo awaryjny, nie nadaje się na długie dystanse. Nie wierzymy w elektryfikacje przy transporcie międzynarodowym mówi - Emil Lisowski, CEO Marathon International

Łukasz Zadworny, dyrektor marki Audi w Polsce: Segment premium rośnie dynamicznie

Dekadę temu stanowił on ok. 14 proc. rynku, a w ubiegłym roku sięgnął 22,3 proc. – mówi Łukasz Zadworny, dyrektor marki Audi w Polsce.

Frank Krol, prezes Mitsubishi Motors Europe: Hybrydy stały się „nowymi dieslami”

Prognozujemy ożywienie popytu na hybrydy ładowane z gniazdek, zwłaszcza w przypadku aut większych, z segmentu C - mówi Frank Krol, prezes Mitsubishi Motors Europe

Jürgen Guldner, dyr. rozwoju technologii wodorowej BMW: Każda nowa technologia jest kosztowna

Nie wiemy, co przyniesie przyszłość. BMW zawsze było elastyczne i to okazało się kluczem do sukcesu. Elastyczność to możliwość zapewniania wyboru. Wodór jest jedną z opcji – mówi dr Jürgen Guldner dyrektor rozwoju technologii wodorowej BMW Group.

Sun Yong Hwang, Prezes Hyundai Motor Poland: Polski rynek nie urośnie

Najpopularniejszym modelem w Polsce jest Tucson - w 2023 sprzedaliśmy ponad 10 tys. sztuk tego modelu. W pierwszej połowie roku będzie już jego nowa wersja. To nasz najważniejszy model na polskim rynku - mówi Sun Yong Hwang, Prezes Hyundai Motor Poland.

Ola Källenius, prezes Mercedes-Benz: Trzeba szanować konkurencję, obojętne skąd pochodzi

- Dla Mercedesa celem ostatecznym jest zeroemisyjna motoryzacja. Wyznacza nasze cele i wiadomo w jakim kierunku zmierzamy. Już cztery lata temu stworzyliśmy sobie ramy tego projektu i opisaliśmy nasze ambicje. Więc nie ma tutaj jakichkolwiek wątpliwości - powiedział dziennikarzom Ola Källenius.

Witold Leder, CEO Spyrosoft Solutions: Software w motoryzacji rośnie w siłę

Na przeszkodzie wprowadzenia aut autonomicznych nie stoi technologia, a konieczność rozstrzygnięcia dylematów prawnych i etycznych związanych z powierzeniem odpowiedzialności za kierowanie pojazdami w ręce sztucznej inteligencji - mówi Witold Leder, CEO Spyrosoft Solutions.

Stefanie Hegels, prezes VW Poznań: Poznań będzie realizował nadwyżki produkcyjne Golfa

Produkcja Volkswagena Caddy w Poznaniu oraz Volkswagena Craftera we Wrześni będzie kontynuowana. Wielkopolska to jedyne miejsce na świecie, w którym powstają te dwa modele - mówi Stefanie Hegels, prezes Volkswagen Poznań.

Jacek Górski, dyrektor Inchcape JLR Poland: Przygotowujemy się na lepsze czasy

Nasze marki idą w kierunku tzw. nowoczesnego luksusu. Nie będziemy się ścigać na udziały w rynku – mówi Jacek Górski, dyrektor Inchcape JLR Poland.