W. Bremm von Kleinsorgen, CEO CEE Mercedes: Na poziomie globalnym polski rynek jest silny

Polska jest piątym rynkiem na świecie dla Mercedesa klasy S – mówi Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, CEO Central & Eastern Europe Mercedes-Benz.

Auta przeznaczone do Rosji przekierowaliśmy na polski rynek

Jeśli chodzi o jakość zarządzania siecią sprzedaży, portfel klientów i ich lojalność, to Polska jest absolutnym punktem odniesienia dla naszych innych rynków - mówi Wojciech Halarewicz, wiceprezes Mazda Europe.

Adrian Börner, Product Price Manager Porsche: Iga Świątek zagra w turnieju Porsche

Chodzi nam o dotarcie do nowych grup docelowych, w tym do młodych kobiet - mówie Adrian Börner, Product and Price Manager w Porsche na Europę Środkową i Wschodnią

Young Jin Lee, Prezes Hyundai Motor Poland: Przyszłe modele gamy N będą elektryczne

Po raz pierwszy od powstania Hyundaia w Polsce osiągnęliśmy roczną sprzedaż ponad 26,5 tys. sztuk – mówi Young Jin Lee, prezes Hyundai Motor Poland.

Witold Wcisło, prezes Inchcape Polska: Serwis auta odbywa się w 100 proc. zdalnie

Nowością jest showroom aut używanych. Z dumą mogę powiedzieć, że projekt jest unikalny w skali Polski – mówi Witold Wcisło, prezes Inchcape Polska.

Emil Dembiński, prezes Volvo Cars Poland: Będzie normalnie i wrócą promocje

W Polsce walczymy z niemieckimi konkurentami. Nam w Volvo zależy na tym, żeby pozostać w tej czołówce i mieć 15-20 proc. udziału w segmencie premium - mówi Emil Dembiński, prezes Volvo Cars Poland.

Minie chwila zanim w pełni autonomiczne auta staną się naszą codziennością

W przyszłości rynek oprze się na pojazdach elektrycznych bateryjnych oraz wykorzystujących właśnie ogniwa paliwowe - mówi Rafał Rudziński, prezes zarządu firmy Robert Bosch Sp. z.o.o.

Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland: Wodorem będziemy napędzać wszystko

2021 r. był dla nas bardzo dobry. Byliśmy liderem z gigantyczną przewagą – mówi Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe.

Piotr Pawlak, prezes Ford Polska: Kontynuujemy ofensywę elektryfikacji

W ciągu najbliższych pięciu lat rynek motoryzacyjny w Polsce i na świecie zmieni się nie do poznania – mówi Piotr Pawlak, prezes Ford Polska.

Od polimerów po powłoki ceramiczne

Detailing, czyli kompleksowa pielęgnacja i zabezpieczenie auta, to szybko rosnąca gałąź motoryzacji – mówi Piotr Mazurczak, CEO Waxedshine Poland.

W przyszłości motoryzacji rola opon będzie nadal wzrastać

Nowoczesna mobilność wpływa na rozwój branży oponiarskiej – mówi Leszek Szafran Dyrektor Zarządzający Biznesem Opon Osobowych w Goodyear Europa Wschodnia – Północ.

Lee Morrison, koordynator kaskaderów: To mój piąty film z Jamesem Bondem

Pracowałem nad takimi filmami jak "Tomb Raider: Lara Croft", "Captain America", "Indiana Jones" czy przy pięciu Bondach - każdy z nich był niepowtarzalny pod względem współpracy z niesamowitymi zespołami - mówi Lee Morrison, kaskader i koordynator kaskaderów.

Pavel Šolc, prezes VW Group Polska: Auta elektryczne są lepsze niż spalinowe

W Holandii na 100 km dróg przypada 50 punktów ładowania. W Niemczech 20, a w Polsce tylko 0,5 – mówi Pavel Šolc, prezes Volkswagen Group Polska.

Jean-Philippe Imparato, prezes Alfa Romeo: Jakość nie jest tematem negocjacji

24 listopada prezes Alfy Romeo był przez jeden dzień w Polsce. Mieliśmy okazję z nim porozmawiać i dowiedzieć się nieco więcej o planach marki.

Denis Le Vot, dyr. generalny Dacii i Łady: Produkujemy i sprzedajemy po swojemu

Nasi klienci bardzo długo jeżdżą tym samym autem. W Europie średni wiek eksploatacji Dacii przez tego samego właściciela właśnie sięgnął 8 lat - mówi Denis Le Vot, dyr. generalny Dacii i Łady.

Mariusz Jakimiuk, dyrektor SsangYong Polska: Zwiększyć świadomość marki

Kiedy aktualnie ceny nowych samochodów na rynku idą do góry o kilkanaście procent, my naszych nie podnosimy i utrzymujemy je na tym samym poziomie - mówi Mariusz Jakimiuk, dyrektor zarządzający SsangYong Auto Polska.

Nie da się uniknąć ewolucji w stronę w pełni zautomatyzowanej jazdy

Pojazdy wahadłowe 2getthere będą pierwszymi autonomicznymi i zelektryfikowanymi pojazdami transportu publicznego o większej prędkości, które będą poruszać się po drogach publicznych w południowych Niemczech - mówi Andreas Teuner, Vice President, ZF Active Safety Division, Electronics & ADAS.

Łukasz Domański, prezes Carsmile: Chcemy się przyjrzeć ekspansji zagranicznej

Jeśli dopłaty do leasingu nie będą fikcją, tylko realnym programem, to na koniec 2022 co dziesiąty samochód sprzedawany przez Carsmile będzie elektrykiem - mówi Łukasz Domański, prezes Carsmile.