Średnia cena ubezpieczenia OC w I półroczu najniższa od 6 lat

Pierwsze półrocze 2022 r. przyniosło największą obniżkę cen OC od 2018 roku. Średnia składka spadła aż o 14,8 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego i wyniosła 524 zł.

Które ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe?

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w naszym kraju, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli OC, jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów mechanicznych. Kary za jego brak są bardzo wysokie – w przypadku samochodu osobowego jest to od 1200 zł (za brak OC do 3 dni) aż do 6020 zł (za brak OC powyżej dwóch tygodni). Dowiedz się, w jaki sposób możesz sprawdzić, czy ubezpieczenie samochodu jest aktualne.

Za mandaty droższe OC. Ubezpieczyciele właśnie dostali bat na kierowców

Kto jeździ nieostrożnie i zbiera mandaty, niech od dziś zdejmuje nogę z gazu, bo firma ubezpieczeniowa wystawi mu dużo droższą polisę OC. W piątek 17 czerwca minęło bowiem równe 6 miesięcy od wejścia w życie nowej ustawy u ruchu drogowym.

Mimo wysokiej inflacji ubezpieczenia OC nie drożeją

W skali roku przeciętna polisa OC oferowana przez internet podrożała o około 4 proc. Był to wzrost znacznie mniejszy od poziomu inflacji.

Na którą firmę ubezpieczeniową wpłynęło najwięcej skarg

Porównywarka Ubea.pl przeanalizowała liczbę skarg na poszczególnych ubezpieczycieli dotyczących np. OC i AC. Teraz opublikowano wyniki dotyczące poprzedniego roku. Na jaką firmę najmniej, a na jaką najbardziej skarżyli się klienci.

Wzrost cen składki za Autocasco znacznie niższy niż inflacja

O blisko 14 proc. zmniejszyła się w pierwszych czterech miesiącach 2022 r. liczba sprowadzanych do Polski używanych samochodów – wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Za to zwiększyła się średnia ich wieku.

OC drogie jak we Wrocławiu. Z czego to wynika?

Czy wiesz, że OC we Wrocławiu jest rekordowo drogie? Mieszkańcy Dolnego Śląska, którzy muszą co roku wydawać sporo pieniędzy na obowiązkową polisę dla kierowców, zapewne zastanawiają się, dlaczego tak jest.

Kosztowne OC dla firm

Ceny flotowych polis OC przestały rosnąć, ale na obniżki raczej nie można liczyć.