Podwyżki cen OC. Będzie drożej nawet o 30 proc.

Od roku utrzymuje się trend podwyżek w cenach OC. W pierwszym kwartale tego roku kierowcy za obowiązkową polisę komunikacyjną musieli zapłacić prawie 100 zł więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W niektórych regionach wzrosty osiągnęły ponad 27 proc.

Darmowe ubezpieczenie OC przed wyborami

Radykalne cięcie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej w pierwszej dekadzie września, w wyniku którego stopa WIBOR znalazła się poniżej poziomu 6 proc., spowodowało zauważalny spadek raty zarówno w przypadku samochodów nowych, jak i używanych – wynika z symulacji Carsmile i Otomoto Klik.

Kara za brak OC w 2024 roku wyniesie ponad 8000 zł

Wyższa kwota kary za brak OC związana jest ściśle z podwyżką wynagrodzenia minimalnego, która w 2024 roku wg. zapewnień Mateusza Morawieckiego nie będzie niższa niż 4242 zł.

Aż 8500 zł kary za brak OC w 2024 roku

Wszystko przez to, że minimalne wynagrodzenie będzie w 2024 roku rekordowo wysokie. Tym samym rekord pobiją również opłaty karne za brak OC dla kierowców.

Z powodu zbyt wielu kradzieży, w Londynie trudno ubezpieczyć Range Rovera

Kupując Range Rovera zawsze trzeba było się liczyć nie tylko z wyższą ceną zakupu, ale również z wyższymi kosztami eksploatacji. W Londynie teraz trzeba doliczyć do tego bardzo wysokie stawki za ubezpieczenie.

Tesla wystartuje na europejskim rynku z własną ofertą ubezpieczenia

Tesla Insurance, odział amerykańskiego producenta elektrycznych zajmującego się ubezpieczeniami, przygotowuje się do potencjalnego wejścia na rynek europejski. Firma poszukuje chętnych na stanowisko radcy prawnego specjalizującego się w ubezpieczeniach.

Włosi wynajmują od Polaków auta. W ten sposób oszczędzają na ubezpieczeniu

Polacy wynajmują samochody zarejestrowane w Polsce obywatelom Włoch, ponieważ cena ubezpieczenia auta w Polsce jest niższa, a tym samym koszty eksploatacji dla Włocha są o wiele bardziej atrakcyjne.

Wiemy, kierowcy których marek aut są sprawcami najdroższych kolizji i wypadków

Motoryzacyjne stereotypy dotyczące niebezpiecznej jazy niekiedy się sprawdzają. Tak jak w przypadku BMW – okazuje się, że ich posiadacze są sprawcami największej wartości szkód, za które ubezpieczyciele wypłacają później odszkodowania z polis OC.

Kary za brak OC w 2023 roku wzrosną dwukrotnie

W 2023 roku wysokość kary za brak OC mocno wzrośnie. Przewidywana jest podwójna podwyżka z racji powiązania kar z pensją minimalną.

OC wciąż tanieje pomimo kryzysu gospodarczego. Tak tanio było w 2016 r.

Średnia cena OC w III kwartale 2022 spadła poniżej 500 zł. Odnotowała tym samym spadek prawie o 20 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Tak tanio ostatni raz było w 2016 r.

7000 zł kary za brak OC już od stycznia 2023 roku

Rząd zdecydował, że płaca minimalna w 2023 r. wzrośnie bardziej niż zakładano. Rekordowy wzrost „najniższej krajowej” oznacza, że kary za brak OC będą bardzo wysokie względem średnich płac.

Nowy taryfikator mandatów może przełożyć się na droższe OC

Wrześniowa zmiana taryfikatora mandatów będzie bardzo ważna. Eksperci porównywarka Ubea.pl tłumaczą, dlaczego nowy taryfikator wpłynie również na ceny polis OC.

Ceny ubezpieczeń OC idą w górę

Ubezpieczenia drożeją w Polsce powiatowej. Niemal 60 miast poniżej 100 tys. mieszkańców zostało dotkniętych znaczącymi podwyżkami.

Średnia cena ubezpieczenia OC w I półroczu najniższa od 6 lat

Pierwsze półrocze 2022 r. przyniosło największą obniżkę cen OC od 2018 roku. Średnia składka spadła aż o 14,8 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego i wyniosła 524 zł.

Za mandaty droższe OC. Ubezpieczyciele właśnie dostali bat na kierowców

Kto jeździ nieostrożnie i zbiera mandaty, niech od dziś zdejmuje nogę z gazu, bo firma ubezpieczeniowa wystawi mu dużo droższą polisę OC. W piątek 17 czerwca minęło bowiem równe 6 miesięcy od wejścia w życie nowej ustawy u ruchu drogowym.

Mimo wysokiej inflacji ubezpieczenia OC nie drożeją

W skali roku przeciętna polisa OC oferowana przez internet podrożała o około 4 proc. Był to wzrost znacznie mniejszy od poziomu inflacji.

Na którą firmę ubezpieczeniową wpłynęło najwięcej skarg

Porównywarka Ubea.pl przeanalizowała liczbę skarg na poszczególnych ubezpieczycieli dotyczących np. OC i AC. Teraz opublikowano wyniki dotyczące poprzedniego roku. Na jaką firmę najmniej, a na jaką najbardziej skarżyli się klienci.

Wzrost cen składki za Autocasco znacznie niższy niż inflacja

O blisko 14 proc. zmniejszyła się w pierwszych czterech miesiącach 2022 r. liczba sprowadzanych do Polski używanych samochodów – wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Za to zwiększyła się średnia ich wieku.