Bez finansowych zachęt zakupy elektryków może przestać być opłacalny Na prąd

Kończą się pieniądze na dopłaty do elektryków. Ceny rat za e-auta wystrzelą w górę

Sprzedaż samochodów elektrycznych wkrótce zacznie ostro sunąć w dół. Niemal wyczerpana jest już pula pieniędzy na rządowe dotacje dla e-aut w leasingu lub długoterminowym wynajmie. To właśnie one napędzają elektromobilny rynek, jednak bez finansowych zachęt zakupy elektryków w takiej formie przestaną być opłacalne.

Na prąd

Chiny rozważają wprowadzenie cła na samochody z UE i USA

Volkswagen walczy z szarym importem swoich chińskich modeli samochodów

Berliński dealer samochodowy popadł w ogromne kłopoty z centralą marki po sprowadzeniu oferowanego w Chinach modelu VW ID.6. Volkswagen chce pozywać również innych prywatnych importerów w całej Europie.

Niemiecki gigant motoryzacyjny wycofuje się z elektromobilnej transformacji

- Transformacja może potrwać dłużej, niż oczekiwano – skomentował Ola Källenius, szef koncernu Mercedesa pytany o wycofanie się ze śmiałych deklaracji przejścia wyłącznie na produkcję samochodów z napędem bateryjnym.

Do Chorwacji nie jedź elektrykiem. Sieć ładowarek w Europie jest mocno dziurawa

Wyjazd na europejskie wakacje elektrykiem może okazać się ryzykowny. Zwłaszcza w te miejsca, które Polacy szczególnie chętnie wybierają na letnie urlopy. Na południu Europy o ładowarkę bez czekania w kolejce będzie trudno.

Jest pozwolenie na budowę fabryki Izery. Rząd nie zdecydował, czy się zgodzi na inwestycję

Spółka ElectroMobility Poland (EMP) ma pozwolenie na budowę fabryki Izery. Wydał ją prezydent Jaworzna. Zakład ma stanąć na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego (JOG). Uzyskanie pozwolenia na budowę fabryki formalnie umożliwia rozpoczęcie prac budowlanych. Jeszcze w marcu został wybrany wykonawca fabryki – giełdowa spółka Mirbud.

Elektryczny Rimac Nevera klapą sprzedażową. „Superbogaci wolą silniki spalinowe”

Supersportowy Rimac Nevera miał być sukcesem rynkowym i nowym rozdaniem wśród samochodów sportowych z wyższej półki. Elektryk o mocy 1914 KM kosztuje dwa miliony euro, ma znakomite osiągi i dobry wygląd, ale brakuje na niego chętnych. Mate Rimac, właściciel firmy wyciąga wnioski ze swojej porażki.

Motoryzacyjny gigant wycofuje się z elektrycznej strategii

Kolejna marka wycofuje się ze swojej elektromobilnej strategii, która przewidywała całkowite wycofanie się z produkcji spalinowych modeli. Tym razem Ford, który był jedną z pierwszych marek ogłaszających przejście na e-samochody skreśla swoją strategię produkcji wyłącznie elektryków od roku 2030.

Produkcja e-aut generuje wyższe emisje CO2 niż modeli spalinowych

Ostatnie postępy w recyklingu aut elektrycznych dają nadzieję, że ich produkcja nie będzie generowała o wiele wyższych emisji CO2 niż w przypadku aut spalinowych.

Pożar u największego producenta stacji ładowania w Europie

Kłęby dymu nad włoskim miastem Bolzano. Straż pożarna zapobiegła pogłębieniu się pożaru w magazynie należącym do producenta stacji ładowania Alpitronic. Według doniesień służb nikt nie został ranny.

Elon Musk zwalnia kolejnych pracowników. Zlikwidował zespół pracujący nad ładowarkami

Elon Musk, właściciel Tesli, w e-mailu do kadry kierowniczej ogłosił likwidację zespołu Supercharger, który pracował nad rozwojem ładowania. Tym samym miliarder kasuje jeden z centralnych filarów sukcesu Tesli.

Kolejny koncern motoryzacyjny chce wrócić do oferowania silników spalinowych

Jeśli pojawi się takie zapotrzebowanie na rynku koncern Stellantis będzie oferował w przyszłości silniki spalinowe w swoich elektrycznych modelach. To kolejna firma motoryzacyjna, która ogłasza odwrót od strategii elektrycznej.

Po Xiaomi czas na Huawei. Kolejny potentat elektroniki produkuje swój samochód

Po niedawnej premierze pierwszego modelu samochodu Xiaomi przyszedł czas na kolejnego potentata elektroniki, który chce wejść w biznes motoryzacyjny. Huawei wraz we współpracy z firmą BAIC przedstawili swój pomysł na elektryka. Model nazwany Stelato S9 ma stanowić konkurencję dla ekskluzywnych modeli od Mercedesa, BMW czy Audi.

Saudyjczycy szukają litu. Arabia Saudyjska chce produkować własne akumulatory

Królestwo Arabii Saudyjskiej chce produkować własne akumulatory do samochodów elektrycznych. Saudyjczycy rozpoczęli poszukiwanie nowych złóż litu.

Będą dotacje dla używanych aut elektrycznych. Tak twierdzi PSNM

Rewizja KPO przyniosła nieoczekiwany zwrot ku zrównoważonemu transportowi. Zgodnie z informacją prasową Polskiego Stowarzyszenia Nowej Mobilności (PSNM), przyjęte 373,75 mln euro (ok. 1,6 mld zł) dotacji dla samochodów elektrycznych, będzie dotyczyć samochodów używanych. Czy to pomoże pobudzić rynek elektryków?

Jeep wycofuje się ze elektrycznej strategii. Nowe modele z silnikami spalinowymi

Dwa nowe modele Jeepa, które pierwotnie miały być oferowane wyłącznie z napędem elektrycznym, będą teraz także wyposażone w silniki spalinowe. Recon i Wagoneer S przełamują elektryczny trend, a Jeep staje się kolejną marką, która rewiduje swoje elektryczne plany.

Mapy Google z nowymi funkcjami dla samochodów elektrycznych

Google rozszerza usługi w nawigacji Google Maps o nowe funkcje, które są przeznaczone dla samochodów elektrycznych. Punkty ładowania planowane będą w przyszłości przy udziale użytkowników i pomocy AI.

Samochodem elektrycznym do McDonald'sa. Nowy pomysł na ściągnięcie klientów

Infrastruktura ładowania stanowi piętę achillesową elektromobilności w Polsce. Mimo wzrostów rejestracji samochodów elektrycznych, tempo budowy nowych punktów ładowania jest około dwukrotnie mniejsze. Jednak może się to niedługo zmienić, gdyż do gry dołącza nowy gracz.

W europejskich portach zalegają tysiące elektryków z Chin. Nikt ich nie chce

Tysiące chińskich samochodów jest aktualnie zaparkowanych w europejskich portach. Wynika to z coraz słabszego popytu na samochody elektryczne, ale również z pompowania przez Chiny dotacji w swoje marki i chęci podbicia rynków europejskich.

Akumulator z gwarancją przebiegu 1,5 mln km. Przełom w świecie elektromobilności

Największy na świecie producent akumulatorów i kluczowy dostawca motoryzacyjny CATL ogłasza nowy, trwały zestaw akumulatorów do samochodów elektrycznych.