Fang Cheng Bao Leopard 5 Na prąd

Chińczycy na dobrej drodze do objęcia władzy w świecie elektromobilności

BYD, chiński producent aut elektrycznych osiągnął kolejny kamień milowy. Z taśm produkcyjnych od 2008 r. zjechało 6 mln samochodów o napędzie czysto elektrycznym, elektrycznym z rangę extenderem oraz hybrydowym typu plug-in.

Na prąd

Elektryczne Gitary zachęcają do elektrycznej jazdy

Szef koncernu Stellantis oddaje głos przeciwko totalnej elektromobilności

Szef koncernu Stellantis twierdzi, że jest gotowy na zmianę strategii działania jeśli okaże się, że samochody elektryczne nie będą w przyszłości jedynym słusznym rozwiązaniem.

Absurdalne kary Tesli. Ładujesz powyżej 90 procent poj. baterii, płacisz karę

Plotka o nowych opłatach na Superchargerach Tesli stała się faktem. W najbliższych dniach Tesla, włączy ograniczenie ładowania bez dodatkowych opłat. Przekroczenie 90 proc. naładowania akumulatora będzie kosztowało dolara za minutę.

Ze względu na niski popyt kolejna marka ogranicza produkcję elektrycznych modeli

W zeszłym miesiącu Volkswagen wstrzymał produkcję elektrycznych modeli ID.4, ID.5, Audi Q4 e-tron i Audi Q4 Sportback e-tron, a obecnie cięcia dotyczą również ID.3 i Cupry Born. To początek problemów koncernów, którzy postawili na jedną technologię.

Nowy chiński model trafi na polski rynek. Ma być klasa premium i napęd spalinowy

Od ponad pół roku zarządzający marką premium chińskiego koncernu Chery stopniowo dawkują informacje o swoim najnowszym modelu z silnikiem spalinowym. Co w takim razie wiemy o tym aucie z z dotychczasowych spotkań z Chińczykami?

Milion zamówień na nowy model Tesli. Elon Musk przerażony sukcesem

- Wykopaliśmy sobie grób Cybertruckiem – tak stwierdził Elon Musk, dyrektor generalny Tesli mając na myśli przyszły sukces elektrycznego pick-upa. Szef tesli teraz zapowiedział, że wyprodukuje 200 000 egzemplarzy rocznie elektrycznego Cybertrucka.

Watykan zmienia flotę aut na elektryczną. Papież ma nowe auto służbowe

Watykan przekształca swoją flotę. Do parku mają wejść samochody elektryczne. Ten wyjątkowy kontrakt wygrał Volkswagen.

Na każdym wyprodukowanym aucie elektrycznym Ford stracił ok. 148 tys. zł

Dział Forda zajmujący się samochodami elektrycznymi po raz kolejny zanotował stratę. W samym tylko trzecim kwartale 2023 r.oku to kwota 1,3 mld dol (ok. 5,2 mld zł).

Elon Musk chce zakazu odsprzedaży Tesli Cybertruck

Tesla chce przez rok zakazać odsprzedaży nabywcom elektrycznego picukupa Cybertrucka. Zakaz prawdopodobnie będzie prawnie nieskuteczny, ale Elon Musk i tak chce przeforsować swój pomysł.

Toyota nie kocha Miraia. Wodór będzie napędzał samochody użytkowe

Menadżerowie Toyoty zdają sobie sprawę z ograniczeń, jakie niesie ze sobą technologia wodorowa. Nie mają zamiaru z niej rezygnować, ale w przyszłości wodór będzie się tankować raczej do użytkowych modeli marki.

W tym kraju wsparcie dla elektryków było od 1997 r. Teraz koniec z ulgami

Najbardziej niezależny kraj Europy będzie pierwszym, w którym zlikwidowane zostaną ulgi dla osób kupujących pojazdy elektryczne. Od 1 stycznia 2024 roku import samochodów elektrycznych będzie opodatkowany na takich samych zasadach co samochodów spalinowych.

Tesla zbuduje nowy tani model. Cena ma zwalić konkurencję z nóg

Tesla zapowiada nowy, tani model. Według doniesień Reutersa auto ma kosztować około 25 tys. euro, czyli nieco ponad 100 tys. zł.

Używane auta elektryczne tracą na wartości więcej niż zakładano

Mimo wielu zalet pojazdów elektrycznych oraz subsydiów do ich zakupu, coraz większym problemem staje się ich sprzedaż. Warianty używane tracą na wartości szybciej i więcej niż do tej pory zakładano. To może odstraszyć potencjalnych elektromobilnych entuzjastów.

Nowe BMW i3 będzie wyglądało jak „prawdziwe” BMW

Jeden z dyrektorów BMW porównał model i3 do „outsidera w klasie”. Zapowiedziany następca niedużego „elektryka” ma być zaprojektowany w bardziej konserwatywny sposób.

Volkswagen sprzedał rekordową ilość elektryków, ale teraz liczba zamówień spada

Grupa Volkswagen odnotowała w roku 2023 imponujący wzrost sprzedaży pojazdów elektrycznych, ale zamówienia się kurczą. Ze zmianą trendu rynkowego mierzą się również inni producenci samochodów.

McLaren nie zamierza się spieszyć z budową elektrycznych modeli

Inżynierowie i włodarze McLarena podchodzą z rezerwą do elektrycznych samochodów sportowych. Wszystko przez zbyt wysoką masę akumulatorów.

BP kupi superchargery Tesli za ponad 100 milionów dolarów

BP Puls, firma należąca do giganta paliwowego PB, zajmująca się infrastrukturą ładowania aut elektrycznych, stworzy sieć ładowania. W tym celu zakupiono Superchargery od Tesli o wartości 100 mln dolarów. Jest to pierwsza tego typu transakcja na świecie. Montaż ładowarek na terenie USA rozpocznie się w 2024 r.

Tesla w natarciu: milion aut w Europie, premiera Modelu 3 w Warszawie

Tesla właśnie dostarczyła swój milionowy pojazd do Europy. Elektryczna marka Elona Muska rośnie w siłę bo właśnie zaprezentowała w Warszawie pierwszą modernizację Modelu 3.

Ponad połowa nabywców aut elektrycznych w USA wraca do modeli spalinowych

Przeprowadzone ostatnio badania doprowadziły do intrygujących wniosków. Właściciele elektrycznych samochodów w USA nie wierni idei podróżowania bez emisji spalin.