Na prąd

Elektryka naładujesz szybciej. Powstanie 650 stacji szybkiego ładowania

Mała ilość stacji szybkiego ładowania to wciąż problem dla rozwoju elektromobilności. Sytuacja nieco się poprawi, bo w budowie jest 650 stacji o mocy powyżej 100 kW, które będą miały 1,3 tys. punktów ładowania.

Na prąd

Po 9 latach 99 proc. baterii elektrycznych Renault Zoe są nadal w pełni sprawne

Partnerzy

Elektromobilność z kolejnymi wzrostami. 88 procentowy przyrost rok do roku

Na koniec kwietnia w Polsce zarejestrowanych było 46 552 aut elektrycznych, co daje 88 proc. wzrostu rok do roku – wynika z Licznika Elektromobilności przygotowanego przez PSPA i PZPM.

Volkswagen zakłada nową markę. Chce nią podbić USA

Elektryczne pick-upy mają stać się jednym z filarów przyszłości amerykańskiej motoryzacji. Volkswagen chce mieć w tym swój udział i w tym celu zakłada odrębną markę.

Coraz więcej prób wyłudzenia "zielonych tablic" rejestracyjnych

Zielone tablice rejestracyjne dedykowane są dla samochodów zeroemisyjnych. Okazuje się, że grono osób chce je mieć nie zawsze posiadając właściwe auto. Wszystko przez benefity płynące z ich posiadania.

Tesla musi usunąć usterkę w 130 tys. samochodów

Tesla musi usunąć problem z przegrzewającym się systemem informacyjno-rozrywkowym w 130 000 samochodów serii Model 3 i Model Y. Na szczęście wszystko odbywa się za pomocą aktualizacji bezprzewodowej i bez potrzeby pojawienia się w serwisie.

USA przeznaczy bilion dolarów na na rozwój elektromobilności

Administracja Joe Bidena przeznaczy ponad 3 mld dolarów ze środków na infrastrukturę na produkcję baterii do e-aut.

Nadzieje na jądrowy renesans ożywiły rynek uranu

Zwrot w stronę energetyki atomowej, który ma być ratunkiem przed surowcami z Rosji, oznacza, że Polska i inne kraje z nuklearnymi ambicjami ustawią się w kolejce po uran. A to oznacza nowe wyzwania.

Branża moto obiera nowy kierunek

Trwająca od kilku lat czwarta rewolucja przemysłowa mocno przyspieszyła. Postępuje cyfryzacja, robotyzacja i wdrażanie środków mających zautomatyzować produkcję.

Volkswagen zainwestuje kolejne 10 mld euro w elektromobilność

Grupa Volkswagen zainwestuje 10 mld euro w produkcję w Hiszpanii e-aut i baterii. To o 3 mld więcej niż wcześniej zapowiedziano.

Gwiazda piłki Neymar zaprezentował mały samochód elektryczny

Niemiecka firma e.GO Mobile do prezentacji swojego nowego modelu zatrudniła gwiazdę piłki nożnej. Neymar Jr. jest nowym ambasadorem marki e.GO Mobile, a to nie są tanie rzeczy.

Przyszłość Audi A3: Następca będzie elektryczny i pojawi się w 2027 r.

Audi stawia na elektryczność, ale w klasie kompaktowej model bazujący na Volkswagenie ID.3 nie jest planowany. Zamiast diesli i silników benzynowych kolejne A3 otrzyma napęd elektryczny.

Przywileje aut elektrycznych kończą się już w 2025 roku. Co dalej?

Do końca 2025 r. użytkownicy elektryków będą mogli podróżować po buspasach, o ile wcześniej nie dojdzie do zmiany prawa. Jest to ostatni moment żeby przesiąść się do e-auta i w pełni skorzystać z przywileju omijania korków.

Stellantis zbuduje nowe elektryczne modele w Serbii

Koncern Stellantis ma plany dotyczące fabryki w miejscowości Kragujevac w Serbii. W przyszłości będą tam powstawać nowe modele elektrycznego Fiata, a w przyszłości również inne elektryczne samochody włoskiej marki.

Gigantyczna kara za zbyt długi postój przy ładowarce

Po zakończeniu ładowania Tesli Model 3 w Szanghaju, samochód zablokował na długi czas supercharger. Odbiło się to gigantycznym rachunkiem wystawionym właścicielowi Tesli.

Opony do zelektryfikowanych aut to nowe wyzwanie. Muszą być bardziej wytrzymałe

W dobie rozwijającej się motoryzacji konieczne są rozwiązania, które będą w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez rynek. Dotyczy to również ogumienia, stanowiącego jedyny łącznik pojazdu z nawierzchnią.

Aston Martin startuje z elektryczną ofensywą

Brytyjski producent samochodów sportowych staruje z elektryfikacją swojej gamy modelowej. Na szczęście Aston Martin na razie jednak nie żegnana się całkowicie z silnikami spalinowymi.

Tesla z dużym zyskiem po I kwartale. Elon Musk zainkasuje 23 mld dolarów

Po nadzwyczajnym roku 2021 producent elektryków z Kalifornii „wystrzelił” w I kwartale. Dostawy aut były znów rekordowe, a zysk netto większy od połowy ubiegłorocznego. Wyniki uprawniają Elona Muska do wykorzystania 3 transz opcji na akcje, na czym zarobi 23 mld dolarów.

Będzie dużo więcej stacji ładowania elektrycznych samochodów

Nawet 220 tys. publicznych stacji ładowania elektrycznych samochodów może stanąć w Polsce do 2030 roku – wynika z analiz brukselskiej organizacji Transport & Environment (T&E).

Mercedes EQXX: Rekordowy zasięg na jednym ładowaniu

Po dwunastu godzinach elektryczny Mercedes EQXX dojechał na południe Francji. Celem było przejechanie ponad 1000 km ze Stuttgartu na Lazurowe Wybrzeże bez doładowywania akumulatorów.