Na prąd

Elektryczne ciężarówki zdominują rynek w 2035 r.

Za około dziesięć lat elektryczne ciężarówki mają zdominować rynek - wynika z badania firmy PwC, globalnej sieci świadczącej usługi doradcze. Do 2035 roku ich udział w nowych rejestracjach w Europie, Ameryce Północnej i Chinach ma wzrosnąć do ponad 70 procent.

Na prąd

Elektromobilność albo wizja złomowiska UE

Wyścigi Extreme E: Elektrycznym buggy po lodzie i na pustyni

Extreme E to najbardziej emocjonująca seria wyścigów jaką można sobie wyobrazić w czasie elektromobilności. Buggy napędzane prądem ścigają się w mieszanych damsko/męskich załogach po najbardziej ekstremalnych miejscach na ziemi.

Unia Europejska chce stworzyć strategiczne rezerwy litu i metali rzadkich

Unia Europejska zamierza stworzyć strategiczne rezerwy litu i metali ziem rzadkich, które wkrótce staną się dla motoryzacji ważniejsze od ropy naftowej i gazu ziemnego.

Seria Extreme E wystartuje na pustyni Atacama w Chile

Czwarty wyścig sezonu Extreme E odbędzie się 24-25 września w Chile. To seria zawodów z misją i celem zwrócenia uwagi opinii publicznej na zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi. Tym razem elektryczne rajdówki wystartują na pustyni Atakama – najsuchszym niepolarnym regionie na Ziemi.

Kontrakt stulecia dla General Motors. Wielkie zamówienie Hertza

Amerykańska firma wynajmu samochodów Hertz Global Holdings zapowiedziała zamówienie w General Motors do 2027 r. 175 tys. elektrycznych aut różnych marek koncernu - Chevroleta, Buicka, GMC i Cadillaca. Pierwsze dostawy nastąpią w przyszłym roku.

Niemcy muszą czekać na elektryczne Skody ponad rok. W Polsce są dostępne od ręki

Skoda ma obecnie w ofercie dwa elektryczne modele: SUV-a Enyaq iV oraz jego wersję coupe. Jak się okazuje to bardzo pożądane auta z długimi terminami dostaw. Według doniesień niemieckich mediów nasi zachodni sąsiedzi muszą czekać nawet do 2024 r.

Ford E-Transit Custom: Atutem będzie spory zasięg

Pod koniec 2023 r. w tureckich zakładach Forda ruszy produkcja modelu E-Transit Custom, który będzie spokrewniony z nowym VW Transporter.

12 punktów podsumowania Kongresu Nowej Mobilności

PSPA wraz z Miastem Łódź po raz kolejny zorganizowali największą konferencję poświęconą zrównoważonemu transportowi oraz nowej mobilności. Wypracowano postulaty, jak też określenie planów na najbliższe lata, jeżeli chodzi o rozwój zeroemisyjnego sektora.

Polska jest piątym na świecie i pierwszym w Europie producentem baterii

Piąte miejsce na świecie, pierwsze w Europie zajmuje Polska pod względem produkcji ogniw litowo-jonowych. Wyprzedzają nas tylko Chiny, Korea Południowa, USA i Japonia. Czy uda się utrzymać wiodącą rolę Polski i zbudować bateryjne imperium w skali globalnej?

Elektromobilność jest szansą na rozwój przemysłu

Pierwszy dzień Kongresu Nowej Mobilności przyniósł odpowiedzi na wiele istotnych pytań. Wzrost kompetencji branży elektromobilności i inwestycje w nowoczesne technologie mogą stymulować rozwój gospodarki mimo wzrostu cen surowców i energii.

E-auta zjechały do Łodzi. Zakończył się największy w Polsce zlot elektryków

EV Klub Polska po raz drugi zelektryfikował Łódź. Przez ulice miasta przejechało ponad 100 samochodów elektrycznych. Zeroemisyjna kawalkada liczyła ok. kilometra. W imprezie wzięły udział pojazdy osobowe i dostawcze, a nawet elektryczny autobus.

Polska europejskim liderem autobusów elektrycznych

Co trzeci autobus elektryczny eksportowany przez państwa członkowskie UE w latach 2017-2021 pochodził z polskich fabryk. W ostatnich 4 latach było to ponad 200 egzemplarzy autobusów.

Suzuki inwestuje w rozwój elektromobilności w Indiach

Suzuki Motor utworzy w Indiach światową firmę badawczo-naukową w Indiach - zapowiedział jej prezydent Toshihiro Suzuki. Jego zdaniem ten kraj będzie największym rynkiem pojazdów elektrycznych japońskiego producenta samochodów.

Miliardy dolarów na fabryki baterii do elektryków. Najwięcej wyda Mercedes

Producenci samochodów są zmuszenie wprowadzić do końca dekady napęd elektryczny w większości swoich modeli. Będą potrzebować baterii, więc inwestują w nowe fabryki, głównie w USA. Do 2026 roku przeznaczą na to ponad 50 mld dolarów - szacuje specjalistyczna firma AlixPartners.

Nowa strategia Skody. Będą trzy e-modele do 2026 roku

Do 2030 r. 70 proc. wszystkich nowych modeli Skody będzie posiadać napęd elektryczny. Aby to osiągnąć, czeska marka zainwestuje miliardy euro.

Czas dostawy e-samochodów. Trzeba się uzbroić w cierpliwość

W bieżącym roku dostępna jest jeszcze tylko garstka elektrycznych aut. W niektórych przypadkach kupujący muszą liczyć się z ekstremalnym czasem oczekiwania.

Łódź przygotowuje się na Kongres Nowej Mobilności

Cel jest jeden – przyspieszenie rozwoju zeroemisyjnego transportu drogowego w regionie. W Łodzi spotkają się unijni i polscy decydenci, samorządowcy i przedstawiciele firm podczas Kongresu Nowej Mobilności, którego inauguracja odbędzie się 12 września.

Auta elektryczne psują się rzadziej niż samochody z napędem spalinowym

Na drogach rośnie liczba samochodów z napędem elektrycznym. Według Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, w końcu lipca 2022 r. liczba zarejestrowanych aut czysto elektrycznych przekroczyła 24,7 tys.

Przez upały w Kalifornii nie wolno ładować elektrycznych samochodów

Na zachodnim wybrzeżu USA trwa fala upałów. W najbliższy weekend w Los Angeles prognozowana jest temperatura 40 stopni Celcjusza. I to właśnie ten fakt doprowadził do tego, że właściciele elektryków nie powinni ładować swoich samochodów.