Za 1,9 mld zł rząd chce usprawnić ładowanie e-aut

870 mln zł na dopłaty do ładowarek i stacji wodoru, 1 mld zł na rozwój sieci elektroenergetycznych – rusza gigantyczny program wsparcia rozwoju infrastruktury zeroemisyjnego transportu. NFOŚiGW ogłosił pierwsze trzy nabory wniosków o dotacje.

Tesla nie chce niemieckich pieniędzy

Najbogatszy człowiek świata Elon Musk, człowiek, który wymyślił Teslę, nie chce niemieckich miliardów. Poinformował już niemieckie władze, że nie skorzysta z należnego mu dofinansowania na fabrykę samochodów w Gruenheide pod Berlinem.

Chiński producent smartfonów Xiaomi buduje fabrykę e-samochodów

Chińska firma elektroniczna Xiaomi planuje w Pekinie budowę fabryki samochodów elektrycznych. Oczekuje się, że pierwsze elektryczne auto zjedzie z linii produkcyjnej w 2024 roku.

DHL Express przesiada się na elektryczne Volkswageny

Flota polskiego oddziału DHL Express została zasilona przez elektryczne VW Craftery. Jest to kolejny krok tej firmy kurierskiej do realizacji strategii „GoGreen”.

Jak jeździć elektrykiem zimą. Dobre opony plus rozgrzane auto to podstwa

Producenci aut elektrycznych cały czas "walczą" o większy zasięg. Teraz z pomocą przychodzi firma Goodyear, która dodatkowe kilometry pomaga uzyskać przez zastosowanie dedykowanego ogumienia do e-samochodów.

EcoBest Challenge 2021: Test rzeczywistego zasięgu samochodów elektrycznych

VinFast, producent aut i motocykli z Wietnamu, który w Europie będzie oferował e-samochody ogłasza partnerstwo z AutoBest i organizuje „EcoBest Challenge 2021” – pierwszy test mający na celu zbadanie rzeczywistego zasięgu samochodów elektrycznych.

Pojazdy elektryczne mniej kosztowne w serwisowaniu od konwencjonalnych

Amerykańskie badania, przeprowadzone przez niezależną organizację Consumer Reports wykazują, że pojazdy w pełni elektryczne, z racji mniejszej liczby ruchomych części, wymagają mniejszych nakładów finansowych niż przeciętny samochód zasilany benzyną.

Ruszyły dopłaty do firmowych „elektryków”

Polski rynek elektrycznych samochodów może wreszcie szybciej się rozkręcać. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej właśnie uruchomił program dopłat dla przedsiębiorców.

Rozbudowa stacji ładowania zbyt droga i długotrwała

Szybki rozwój elektromobilności, jest uzależniony od infrastruktury. Nie zawsze jednak jej rozbudowa jest prosta i tania.

Dania przesiada się na bezemisyjne taksówki

Według strategii duńskiego rządu, od 2025 roku firmy taksówkowe będą mogły kupić jedynie bezemisyjne samochody, a do 2030 roku żadna taksówka na duńskich drogach nie będzie mogła emitować ani grama spalin.

Volvo wyprzedza czas

W 2025 roku ponad połowa sprzedanych przez Volvo samochodów będzie miała napęd czysto elektryczny, a do 2030 r. marka stanie się producentem wyłącznie samochodów na prąd. Już teraz Volvo intensyfikuje działania ekologiczne oraz wprowadza nową generację mocniejszych hybryd plug-in o większym „elektrycznym” zasięgu i niższej emisji CO2.

22 listopada rusza kolejny i najważniejszy system wsparcia e-mobility

Nabór w ramach programu „Mój Elektryk”, adresowany m.in. do przedsiębiorców, samorządów, organizacji pozarządowych i innych podmiotów instytucjonalnych, zostanie uruchomiony 22 listopada 2021 r.

Ponad pół biliona dolarów na rozwój elektromobilności. To może nie wystarczyć

Analizy agencji Reutersa wykazały, że globalni producenci pojazdów chcą zainwestować do 2030 roku, łącznie ponad pół biliona dolarów na rozwój samochodów elektrycznych i akumulatorów. To może być kropla w morzu potrzeb.

Elektryfikacja pojazdów użytkowych stoi w miejscu

Samochody elektryczne zaczynają na odgrywać coraz większą rolę. Zupełnie inaczej mają się sprawy w przypadku zelektryfikowanych pojazdów użytkowych.

Chcesz mieć ładowarkę? Dostaniesz dofinansowanie

W ramach programu „Mój Prąd” będzie można uzyskać dofinansowanie, w wysokości 50 proc. kosztów, do zakupu i montażu prywatnych ładowarek samochodów elektrycznych.

Ruszają dopłaty do e-aut dla firm

Auta elektryczne z rządowymi dopłatami będą wreszcie mogli kupować przedsiębiorcy. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) poinformował, że nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 22 listopada.

Zaskakujący wynik badania. Polacy chcą elektryków

Co piąty Polak chce zakupić samochód w najbliższym kwartale. Jedna czwarta z nich rozważa przesiadkę do auta elektrycznego. Ten trend spowodowała możliwość skorzystania z dotacji – wynika z badania zleconego przez Volkswagen Financial Services.

Koniec silnika V12. Pagani od 2026 r. tylko z e-napędem

W 2019 roku Pagani świętował 20-lecie modelu Zonda napędzanego silnikiem V12. Teraz włoska firma zapowiedziała, że od 2026 r. ma pojawić się model z napędem elektrycznym.