Na prąd

Samochody elektryczne: bezemisyjne, ale czy bezawaryjne?

Kolejna edycja testów ADAC przyniosła bardzo optymistyczne wyniki. Okazuje się, że na rynku jest zdecydowanie więcej aut bezproblemowych niż tych, które ulegają częstym awariom. A po raz pierwszy przetestowano samochody elektryczne.

Na prąd

Iron Man chce budować elektryczne samochody

Na elektrycznego Rollsa trzeba czekać dwa lata

Jak powiedział dyrektor generalny Torsten Müller-Ötvös czas oczekiwania na Spectre, pierwszy elektryczny model Rolls-Royce’a sięga roku 2025.

Program "Mój Elektryk" z dodatkowym funduszem

Narodowe subsydia do samochodów elektrycznych dostają kolejny zastrzyk gotówki. Pula pieniędzy przeznaczona na dofinansowanie do leasingu samochodu elektrycznego zwiększyła się o 40 proc.

Elektromobilny rynek boi się taniej Tesli

Nowy sposób montażu pojazdów Tesli wywołał poruszenie wśród konkurencji. Tak zwany „unboxed” ma być kluczem do obniżenia cen samochodów elektrycznych. Amerykański producent obecnie pracuje nad modelem za mniej niż 30 tysięcy dolarów.

Jak wybrać flotowego elektryka?

Zwiększająca się liczba pojazdów elektrycznych oraz zmieniające się wymagania dotyczące flot samochodowych w firmach sprawiają, że konieczne jest pogłębienie wiedzy na temat oferty i możliwości aut typu BEV. Będzie to możliwe już 26 maja.

Elektryczne ambicje Hyundaia. Koreańczycy zainwestują ponad 18 mld dolarów

Grupa Hyundai Motor zainwestuje w Korei do 2030 r. 24 bln wonów (około 18,14 mld dolarów/74,5 mld zł) w sektor elektromobilności, bo ta w dłuższej perspektywie zdominuje popyt na świecie w branży motoryzacyjnej .

Dostawy ostatniej mili tylko pojazdami elektrycznymi

W dobie zapowiadanych stref czystego transportu oraz przyszłego zakazu sprzedaży nowych pojazdów spalinowych od 2035 roku, konieczne jest nowe podejście do dostaw ostatniej mili.

Prąd do elektryka droższy na mieście niż w domu

Ładowanie elektryka w publicznej stacji kosztuje rocznie o 1515 funtów (1687,60 euro) więcej niż we własnym domu — stwierdziła brytyjska organizacja FairCharge popierająca napęd bez spalin.

Elon Musk wchodzi w nowy biznes

Elon Musk ogłosili plany dotyczące budowy rafinerii litu. Taki ruch ma uniezależnić Teslę od źródeł zewnętrznych. Docelowa produkcja ma wystarczyć na budowę miliona samochodów rocznie.

Już nie tylko Izera. Powstaje nowe polskie auto elektryczne

Innovation AG to start-up z okolic Zgorzelca, który specjalizuje się w technologiach związanych z elektromobilnością. Ma za sobą już zrealizowany projekt pojazdu, który jeździ w kopalniach i Karkonowskim Parku Narodowym, a także pierwsze w Polsce elektryczne pogotowie energetyczne.

Wojna cenowa w świecie elektromobilności. Punktem zapalnym jest Tesla

Głębokie obniżki cen samochodów elektrycznych ożywiają obawy przed wojną cenową na rynku motoryzacyjnym. Jednak ceny nowych samochodów w USA nie wykazują oznak spadku.

Kierowcy nie umieją reagować na zagrożenie. Konieczne są kursy doszkalające

Ponad 22 mln osób posiada w Polsce prawo jazdy. Miesięcznie przybywa ich około 30 tysięcy. Większość zmotoryzowanych wierzy w swoje umiejętności. Niestety weryfikują to statystyki wypadków. Poprawa tego stanu może nastąpić, ale konieczne są kursy doszkalające w bezpiecznych warunkach, np. na torze.

Koreańczycy zainwestują niemal miliard dolarów w elektromobilność

LG Chem wraz z chińską firmą Huayou Cobalt zainwestują 913 milionów dolarów w budowę fabryki produkującej ogniwa do akumulatorów pojazdów. Obiekt ma być zlokalizowany w Korei Południowej.

Chińskie elektryczne auta dostawcze zaleją europejski rynek

Europejscy producenci pojazdów spóźnili się z ofertą e-furgonetek. Ścigali się z Teslą, a poza nielicznymi wyjątkami zaniedbali rynek pojazdów dostawczych. Na Europę nadciąga fala e-furgonetek z Chin.

Przyszłość motoryzacji jest przesądzona

Parlament Europejski przypieczętował przyszłość branży. Z takimi celami redukcji emisji CO2 dla nowych aut możemy liczyć tylko na elektromobilność.

Wojsko przerabia stare diesle na elektryki

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii podjęło decyzję o przerobieniu Land Roverów Defenderów z silnikami diesla na napęd elektryczny. Przeróbek ma dokonać specjalistyczna firma.

Elektromobilność: kto straci pracę, a kto znajdzie nową

Przejście producentów z napędu spalinowego na elektryczny to wielka rewolucja techniczna. Spowoduje, że część dotychczasowych zawodów stanie się niepotrzebna, ale pojawią się nowe.

180 mld euro w 5 lat. Gigantyczny plan inwestycyjny Volkswagena

Volkswagen zainwestuje w latach 2023-2027 kwotę 180 mld euro (około 843 mld zł), w tym ponad dwie trzecie czyli 122 mld (ok. 562 mld zł) w elektryfikację napędu i technologie cyfrowe. Niemcy chcą konkurować z Chińczykami i Amerykanami.

Tesla napiera na konkurencję. Kolejne obniżki cen aut w Polsce i nie tylko

Auta Tesli znów tanieją na rynkach europejskich. Od 14 kwietnia obniżka obowiązuje w Niemczech, Francji, ale i również w Polsce. Po niższych cenach można teraz kupić wszystkie wersje Modelu 3, Modelu S i Modelu X. Staniał także Model Y Performance.