Trójkołowe skutery na prawo jazdy kat. B. mogą zdominować rynek

Są szybsze, bezpieczniejsze, bardziej komfortowe i pakowne. To tylko niektóre z zalet trójkołowych skuterów. Choć ich portfolio jest dopiero tworzone, to już w tym momencie na rynku mamy niekwestionowanych faworytów.

Auta drogie, ceny paliwa idą w górę. Polacy przesiądą się na skutery

Miasta są coraz bardziej zatłoczone. By się sprawnie po nich poruszać niezbędne są sprawdzone środki transportu. Jednym z ciekawszych jest skuter.

Polacy pokochali rowery. To najchętniej wybierana alternatywa do auta

Jak wynika z raportu Nationale-Nederlanden, niemal 80 proc. ankietowanych deklaruje użytkowanie roweru w sezonie wiosenno-letnim, a 40 proc. wszystkich respondentów jeździ rowerem przez cały rok.

Uważaj na hulajnogi. Są bardziej niebezpieczne od motocykli

Popularność hulajnóg elektrycznych jest coraz większa. Okazuje się jednak, że w szeregu ich zalet jest też znaczące niebezpieczeństwo. Tak przynajmniej wynika ze szpitalnych statystyk.

Maleje zysk Harleya-Davidsona. Wszystko przez wyższe koszty i brak czipów

Producent kultowych jednośladów z Milwaukee zanotował w I kwartale 2022 roku mniejszy zysk. Spodziewano się tego na Wall Street, bo producent miał wyższe koszty własne i duże braki procesorów.

Policja wsiądzie na nowe motocykle

W nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim na drogach pojawi się więcej patroli policji na motocyklach. Nowym narzędziem pracy drogówki będzie jednoślad od BMW, model R 1250 RT.

Operatorzy hulajnóg i rowerów chcą standaryzacji małych baterii

Firmy wynajmujące e-hulajnogi i e-rowery domagają się ujednolicenia normy małych baterii. Przeciwni temu są producenci sprzętu chroniący swych patentów.

Rośnie popularność elektrycznych hulajnóg

Coraz więcej użytkowników aplikacji samochodowych wykorzystuje je, aby korzystać nie tylko z transportu współdzielonego, ale także elektrycznych hulajnóg. Trend widoczny jest także w Polsce.

Romet notuje o 100 proc. wyższe zamówienia z krajów nadbałtyckich

Przychody Grupy Romet z rynków zagranicznych za rok 2021 wyniosły ponad 150 mln zł netto. Firma planuje dalszą ekspansję w krajach nadbałtyckich, w tym na Litwie, Łotwie i Estoni. Zamówienia rowerów Romet w tym regionie wzrosły r/r o 100 proc.

Suzuki Katana: Japoński miecz ostrzejszy od poprzednika

Jeden z flagowych jednośladów Suzuki został odświeżony. Katana wraz z modernizacją stylizacji otrzymała więcej mocy, ulepszony zestaw elektroniki i spełnia normę emisji spalin Euro 5. Będzie dostępna od 2022 roku.

Najcichszy chopper na świecie

Wygląda jak jeden z tych motocykli, który po uruchomieniu silnika będzie niepoważnie głośny. Jednak nic bardziej mylnego. Oto E-Choppers SR.

Powrót marki Buell

Amerykańska motocyklowa marka powraca na europejską scenę. Buell prezentuje również swój najnowszy produkt - 1190RX Hammerhead. Pierwsze egzemplarze mają pojawić się 1 listopada tego roku.

W tej fabryce pracują wyłącznie kobiety

Ola Electric Mobility to indyjski producent jednośladów elektrycznych. W nowej, gigantycznej fabryce pracować będą wyłącznie kobiety. Ma tam powstawać 10 milionów jednośladów rocznie.

Suzuki GSX-S1000GT: W podróż i nie tylko

Suzuki zaprezentowało nowy motocykl - GSX-S1000GT. Maszyna, która łączy osiągi motocykla klasy superbike z cechami motocykla klasy GT (Grand Tourer).

Xiaomi z Mercedesem AMG stworzyli wyjątkową hulajnogę

Wyjątkowa elektryczna hulajnoga ma równie wyjątkowo długą nazwę: Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition. To model opracowany wspólnie z ekipą teamu Formuły 1.

Dla fanów motocykli BMW

BMW Inchcape Polska uruchomiło czasową strefę dla fanów jednośladów. W okresie od 20 maja do 27 czerwca, zainteresowani będą mogli spotkać się z gwiazdami motorsportu, zobaczyć unikalne modele motocykli, jak też odbyć jazdy testowe.

W Warszawie e-hulajnogą nie wiedziesz na Stare Miasto

Od 20 maja br. zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące Urządzeń Transportu Osobistego (UTO) oraz elektrycznych hulajnóg. Dla użytkowników oznacza to znaczne utrudnienia, konieczność pilnowania prędkości jazdy, a nawet zakaz wjazdu do wybranych stref.

Suzuki V-Strom 1050XT: Mistrz przygody w wersji premium

Dobry turystyk musi być bezpieczny, wygodny, niezawodny i do tego dobrze się prowadzić. Tytułowa maszyna od japońskiego koncernu spełnia te warunki z olbrzymią nawiązką. Nic tylko wsiąść i jechać dookoła świata, niczym Ewan McGregor i Charley Boorman.