Auto Nostalgia, czyli najstarsze w Polsce targi pojazdów zabytkowych

“Trumna Królewny Śnieżki”, “Bawarskie Ferrari” i “Uciekający namiot” - te i inne arcyciekawe pojazdy już w najbliższy weekend pojawią się w Warszawie. Zbliża się Auto Nostalgia czyli najstarsze w Polsce targi pojazdów zabytkowych. Na dwa dni teren EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie zamieni się w ogromne motoryzacyjne muzeum i giełdę samochodową w jednym.

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk wystartują w Rajdzie Świdnickim

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk wystartują w pierwszej rundzie sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP), czyli 52. Rajdzie Świdnickim. Dla dwukrotnych mistrzów Polski będzie to trzeci wspólny start w tej imprezie. Wcześniej wygrali tam w sezonie 2019.

Wracają protesty rolników. Dzisiaj przejścia graniczne z Ukrainą, 10 maja Warszawa

Rolnicy wracają do Warszawy. NSZZ „Solidarność” oraz NSZZ RI „Solidarność” planują zorganizować 10 maja wielki protest w Warszawie - przeciwko Zielonemu Ładowi. Dzisiaj, w czwartek 18.04 inna organizacja rolnicza zamierza blokować przejścia graniczne z Ukrainą.

Rozpoczął się remont autostrady A1. Prace potrwają przez kilka miesięcy

Rozpoczęły się prace remontowe na pomorskim odcinku autostrady A1. Oznacza to spore utrudnienia dla kierowców. Jak podają drogowcy, remont ma potrwać co najmniej do końca czerwca.

Tesla planuje zwolnić 14 tys. osób. Co 10 pracownik wyląduje na bruku

Amerykański producent samochodów elektrycznych – Tesla – ogłosił plan zwolnień. Jak wynika z wewnętrznych wiadomości redukcja ma objąć 10 proc. globalnej siły roboczej. To 14 tysięcy pracowników.

Michelin likwiduje fabrykę opon w Olsztynie. Przenosi ją do Rumunii

Michelin Polska likwiduje zakład opon ciężarowych w Olsztynie. Obecnie pracuje w nim 430 osób. Produkcja zostanie przeniesiona do Rumunii. Jak się okazuje taka decyzja nie oznacza całkowitej likwidacji zakładu.

Afera w we Włoszech. "W Polsce nie można produkować samochodu o nazwie Milano"

Alfa Romeo zmienia nazwę swojego nowego SUV-a. Produkowany w Polsce model Milano staje się Alfą Romeo Junior. Chociaż z oświadczenia włoskiej marki wynika, że ​​nazwa spełnia wszelkie wymogi prawne, producent w duchu wzajemnego zrozumienia z politykami zdecydował się ją zmienić.

Blokada mostów w Warszawie. Policja obserwuje przeprawy przez Wisłę

Organizacja o nazwie Ostatnie Pokolenie zapowiadała, że 15 kwietnia jej członkowie mają zamiar zablokować mosty w Warszawie. Ma być to sposób zwrócenia uwagi władz na wystosowane postulaty. W związku z tym na każdej przeprawie w stolicy rozstawione są patrole policji.

Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom

W poniedziałek w Warszawie mogą zostać zablokowane mosty przez aktywistów. Organizacja o nazwie Ostatnie Pokolenie zapowiada, że 15 kwietnia jej członkowie mają zamiar zablokować mosty w Warszawie. Ma być to sposób zwrócenia uwagi władz na wystosowane postulaty.

Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"

Kierowcy zaczęli otrzymywać SMSy z informacją o mandatach z systemu CANARD za przekroczenie prędkości w wysokości 800 zł z obowiązkiem zapłaty w przeciągu kilku dni. Sprawę skomentował Główny Inspektorat Transportu Drogowego, który ostrzegł przed takimi wiadomościami.

Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie

Firma Budimex, która zatrudnia około 7 tys. osób rozpoczyna swoją pierwszą inwestycje autostradową w Czechach. To budowa odcinka ‎autostrady D35 na północy kraju z miejscowości z Džbánov do Litomyšl.

Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę

W czasie kiedy Paolo Pininfarina prowadził studio projektowe firma przeszła rewolucję własnościową i strukturalną i zaprojektowała m.in. Izerę. Zmarł w wieku 65 lat.

Niemcy mają problem z mostami i wiaduktami. Na remonty brakuje 10 mld euro

Według niemieckiego dziennika FAZ (Frankfurter Allgemeine Zeitung) należącej do państwa spółce Autobahn GmbH brakuje około 10 miliardów euro (ok. 42,6 mld zł). Luka budżetowa może zagrozić planowanym projektom.

Prawie milion kierowców złapanych przez fotoradary w 2023 roku

Liczba wykroczeń zarejestrowana przez fotoradary wyniosła w 2023 roku 985 tys. – jest to nieco mniej niż rok wcześniej, kiedy wyłapano 1 mln kierowców przekraczających prędkość.

Niemieccy politycy coraz dobitniej chcą zniesienia zakazu sprzedaży aut spalinowych

Manferd Weber, Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (PPE) obawia się, że Europa w przyszłości może wiele stracić przez wprowadzenie zakazu sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi. Według niego ten zakaz, który ma obowiązywać od 2035 roku powinien zostać wycofany.

Narasta spór o przebieg trasy rozbudowy ważnego odcinka autostrady

GDDKiA wybrała wariant rozbudowy A4 w starym śladzie. Teraz pojawia się coraz więcej głosów o zmianę tej decyzji. Spór toczy się o odcinek A4 pomiędzy Legnicą a Zgorzelcem, który nie posiada pasa awaryjnego.

Ostatnie Volvo z silnikiem diesla zjechało z taśmy. Koniec 45 letniej historii

W fabryce w Torslandzie w Szwecji wyjechało niebieskie Volvo XC90. Nie trafi do klienta, a prosto do muzeum. Jest to bowiem ostatni samochód tej marki napędzany silnikiem wysokoprężnym.

Już od jutra kolejna podwyżka cen za przejazd autostradą A4

Od 1 kwietnia wzrosną ceny przejazdu na odcinku A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Wzrost kosztów przejazdów będzie dotyczyć każdego rodzaju samochodów. To kolejna podwyżka w przeciągu roku.