Ceny paliw znowu w górę

Na stacjach benzynowych ceny paliw znowu idą w górę. Olej napędowy nadal przekracza barierę 7 zł za litr, a największa, 7-groszowa podwyżka dotyczy średniej ogólnopolskiej ceny benzyny 95. Najtaniej, za 6,23 zł/l, można ją zatankować w woj. wielkopolskim i śląskim.

Rusza policyjna akcja NURD. Kierowcy muszą mieć się na baczności

3 tys. złotych mandatu, 15 punktów karnych oraz nawet 30 tys. złotych kary i utrata prawa jazdy, jak sprawa trafi do sądu. Tak wygląda obecnie kodeks drogowy. Jednak dopiero teraz Policja w całym kraju rusza z akcją NURD.

Citroen ma nowy logotyp. Teraz znów w owalu

Citroën całkowicie zmienił swój logotyp. Od 2023 roku nowe logo francuskiej marki znajdzie się na samochodach produkcyjnych oraz koncepcyjnych.

Ogromna akcja przywoławcza Tesli. Ponad 1 mln aut musi zostać naprawionych

Tesla musi naprawić 1 096 762 samochodów w USA. W przywołanych do naprawy egzemplarzach może się zdarzyć, że automatyczny sensor szyby nie rozpozna, gdy między ramą a szybą znajdzie się przeszkoda.

Toyota zamyka fabrykę w Rosji. Robi to w swoim stylu

Brak komponentów do produkcji samochodów jest powodem, dla którego japońska Toyota ogłosiła zamknięcie zakładu w St Petersburgu.

Kończy się czas na zwrot pieniędzy z systemu poboru opłat ViaToll

O zwrot pieniędzy z wygaszonego systemu poboru opłat działającego w Polsce w latach 2011–2021 elektronicznego systemu poboru opłat za przejazd drogami krajowym ViaToll można się ubiegać tylko do końca września 2022 roku.

Akcja przywoławcza Mercedesa. Ponad 100 tys. aut musi pojawić się w serwisie

Mercedes-Benz wzywa na całym świecie ponad 100 tys. aut. Do warsztatów muszą zjechać Mercedesy klasy C.

Rekordowe I półrocze w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Drugie mocno niepewne

Przemysł motoryzacyjny w Polsce wypracował w pierwszej połowie 2022 r. rekordowe wyniki w produkcji sprzedanej oraz w eksporcie. - Jednak perspektywy dla drugiej połowy roku są niepewne – stwierdza branżowa firma analityczna AutomotiveSuppliers.pl.

Kierowca rekordzista: 55 punktów karnych i mandat 8,2 tys. zł.

Kierowca BMW, które zostało zatrzymane przez policjantów ze Staszowa w miejscowości Rudniki (Świętokrzyskie) jechało z dużą prędkością w obszarze zabudowanym i wyprzedziło na przejściu dla pieszych kilka aut.

GDDKiA oszczędza. Przez drogi prąd nie będą świeciły mosty i wiadukty

Przez wysokie ceny prądu GDDKiA zdecydowała o wygaszeniu ozdobnych iluminacji mostów i wiaduktów. W ten sposób Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce zaoszczędzić na wzrastających cenach energii elektrycznej.

Od dzisiaj wyższe mandaty oraz zasada recydywy

Aż 15 punktów karnych będzie mógł otrzymać kierowca, który dopuści się np. nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu na pasach czy za przekroczenie prędkości o ponad 70km/h.

Przed końcem roku przybędzie jeszcze ok. 230 km nowych szybkich dróg

Koniec lata okazuje się w miarę łaskawy dla powracających z urlopowych wojaży kierowców, którym drogowcy udostępnili nowe odcinki szybkich dróg. Do tego kolejne fragmenty zapowiadanych tras przeszły z etapu planowania do realizacji.

Popyt na nowe auta słabnie przez wysokie ceny. Do salonów wrócą rabaty

Prawie połowa (48 proc.) dealerów ankietowanych w sierpniu przez firmę doradczą EY oraz DCG Dealer Consulting uważa, że ograniczona dostępność samochodów wcale nie jest najważniejszym obecnie problemem polskiego rynku. Okazuje się nim spadek popytu.

Polskie miasta w czołówce globalnej mapy korków. W Szczecinie stoimy dłużej niż w NYC

Aż pięć polskich miast znalazło się w pierwszej dwudziestce rankingu najbardziej zakorkowanych miast świata, zostawiając w tyle tak wypełnione samochodami wielomilionowe aglomeracje, jak Londyn, Los Angeles czy Sao Paulo.

Wakacyjne dane z fotoradarów. Jeździmy wolniej. 30 proc. mniej naruszeń prędkości

Główny Inspektorat Transportu Drogowego podsumował wakacje. Fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości zarejestrowały w tym okresie około 200 tys. przekroczeń prędkości. "Rekordzista" jechał trasą S8 192 km/h.

Renault przygotowuje sześć światowych premier na salonie samochodowym w Paryżu

Renault, Dacia, Alpine i Mobilize wezmą udział w tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu odbywającym się pod hasłem „Revolution is on” od 17 do 23 października 2022 r. w podparyskim Parc des Expositions de la Porte de Versailles.

Kolejna podwyżka opłat za przejazd autostradą A2. Druga w tym roku

Ostatnią podwyżkę Autostrada Wielkopolska zafundowała użytkownikom w styczniu tego roku. Teraz wchodzi kolejne podniesienie cen. Za przejazd A2 między Nowym Tomyślem a Koninem zapłacimy już 78 zł, o 3 zł więcej niż dotychczas.

Ford skazany za wypadek na zapłatę 1,7 mld dolarów

Sąd w Woodstock w stanie Georgia (USA) skazał Forda na wypłatę odszkodowania w wysokości 1,7 mld dolarów dzieciom państwa Hill, którzy zginęli w kwietniu 2014 w wypadku ich furgonetki F-250. Koncern zapowiedział apelację od wyroku.