Gwiazda driftu Ken Blok przesiada się do elektrycznego Audi

Ken Block, znany m.in. bardziej ze swoich spektakularnych filmów z serii gymkhana niż kariery rajdowej przesiada się z Forda na Audi. W przyszłości Block będzie dryfował elektrycznie.

Brak półprzewodników kosztuje biznes moto majątek

Firmy samochodowe nie wyprodukują w tym roku 7,7 mln aut i stracą 210 mld dol. przychodów z powodu zakłóceń dostawach podzespołów i materiałów - przewiduje AlixPartners, firma doradcza z branży motoryzacyjnej.

Niemcy wprowadzają swoje cyfrowe prawo jazdy

Cyfrowa kopia prawa jazdy dopiero teraz wchodzi w życie w Niemczech. Póki co ma ułatwić wypożyczanie samochodów i car-sharingu.

Bentley gra w golfa

Bentley Golf Invitational to pierwsza edycja turnieju golfa w Polsce. Tym samym luksusowa marka chce utworzyć nową tradycję i skupić wokół tego ekskluzywnego sportu klientów i sympatyków marki.

Wojsko zakupiło za wysokie ciężarówki

Afera w Niderlandach toczy się o 20 mm. Okazuje się, że tamtejsze wojsko dokonało zakupu nowych ciężarówek, które mają 4,02 metra wysokości. Dopuszczalna norma wynosi dokładnie 4 metry.

Nowe przepisy skuteczniejsze niż się spodziewano

Od 1 czerwca obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego. Okazuje się, że ich wprowadzenie dało wymierne korzyści - wskazuje Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Instytutu Transportu Samochodowego (ITS).

Android Auto otrzymał Yanosika

Po długim czasie oczekiwania Android Auto został wzbogacony o nową aplikację. Yanosik, czyli popularna nawigacja z dodatkowymi funkcjami, otrzymała certyfikat Google i pojawiała się w sklepie.

Autostrada A1 bez odcinkowego pomiaru prędkości

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała o wyłączeniu odcinkowego pomiaru prędkości na autostradzie A1. Teraz pojawi się w lokalizacji bliższej stolicy.

Przebity drogowy tunel do Świnoujścia

Kończy się drążenie tunelu pod Świną w Świnoujściu. - Maszyna TBM drążąca tunel już przeszła pod cieśniną i dotarła do ściany komory odbiorczej na wyspie Wolin – poinformowała w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Pancerna limuzyna Gorbaczowa na sprzedaż

ZiŁ to marka znana z produkcji topornych ciężarówek, autobusów oraz samochodów luksusowych i opancerzonych dla dygnitarzy. Jednym z nich jeździł Michaił Gorbaczow. Właśnie ten samochód wystawiono na sprzedaż.

Wyłączony pomiar prędkości na autostradzie A1

Już ponad 362 tys. razy kierowcy zostali przyłapani przez Inspekcję Transportu Drogowego za przekroczenie dozwolonej prędkości na budowanej autostradzie A1 pomiędzy Tuszynem a obwodnicą Częstochowy.

Prezes Ford Polska z prestiżową nagrodą

Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska otrzymał nagrodę Automotive News Europe Rising Stars, w kategorii Sprzedaż.

Chińskie SUV-y przeszły europejskie testy zderzeniowe

Euro-NCAP poddało testom zderzeniowym dwa chińskie modele - Nio ES8 oraz Lynk&Co 01. Obydwa SUV-y osiągnęły najwyższą ocenę pięciu gwiazdek.

Pomnik silnika V8 w Warszawie

Niecodzienny pomnik powstał na warszawskiej Woli. Jest nim silnik V8, który nie odnosi się do przemijającej epoki jednostek spalinowych, a stanowi upamiętnienie dla firmy działającej od 1952 do 2018 roku.

IAA Mobility w Monachium: Miał być sukces. I jest sukces

Tygodniowe targi motoryzacyjne w Monachium właśnie się zakończyły. Organizatorzy zrobili wszystko, żeby się udały. I już zapowiadają kolejną imprezę w takiej samej formule. Ma się odbyć od 5 do 10 września 2023.

Brak półprzewodników wyhamował branżę motoryzacyjną

Sprzedaż samochodów osobowych w I połowie 2021 roku była dosyć zróżnicowana na poszczególnych rynkach na świecie. Wolumeny sprzedaży aut w Chinach i Stanach Zjednoczonych wróciły do poziomów z I półrocza 2019 roku.

Włosi chcą zniesienia zakazu sprzedaży supersamochodów z silnikami spalinowymi

UE ustaliła na rok 2035 koniec produkcji aut z silnikami spalinowymi. Od tego terminu, nie będzie możliwości sprzedaży nowych pojazdów z klasycznymi jednostkami napędowymi. Jednak Włosi chcą wyjątku od tej reguły.

Na rynku brakuje używanych aut

W ciągu ostatniego roku liczba oferowanych do sprzedaży aut używanych w Polsce zmalała o niemal 37 tys. Według raportu sieci autokomisów AAA Auto w sierpniu pojawiło się 199, 1 tys. ofert, o 15,4 tys. mniej niż w lipcu.