Elon Musk: "Europejski Cybertruck będzie wyglądał inaczej niż ten w USA"

Duże pickupy to jedna z najpopularniejszych kategorii pojazdów w USA. Nic więc dziwnego, że Tesla zaoferowała samochód również w tym segmencie. Jednak Cybertruck jest na tyle w swojej formie dziwny i inny, że nie może być sprzedawany w swojej oryginalnej formie poza USA np. w Europie.

Dzisiaj startuje rozbudowa trzeciego pasa na A2. Kierowcy utkną w korkach przez 18 miesięcy

Ruszają prace na kolejnym odcinku autostrady A2. Oznacza to, że w okolicach Poznania przez 18 miesięcy będzie prowadzona rozbudowa drogi o dodatkowy trzeci pas. Ma to usprawnić komunikację w miejscach, gdzie do tej pory powstawały zatory.

Włochy są mistrzem Europy. Osiągają rekordowe przychody z kontroli prędkości

We Włoszech ponownie wzrosły przychody z kontroli prędkości. Górska wioska w Dolomitach osiąga największe, rekordowe zyski.

Volkswagen przesunie miliardy z budżetu aut elektrycznych na rozwój silników spalinowych

Ze względu na spowolnienie transformacji na elektromobilność Volkswagen podjął decyzję, że jedna trzecia z budżetu przeznaczonego na rozwój elektromobilności, który wynosi 180 miliardów euro, zostanie przesunięte na rozwój silników spalinowych.

Szef Toyoty dachował Yarisem podczas otwarcia ośrodka badawczego. Film z wypadku

Podczas inauguracji nowego ośrodka badawczo-rozwojowego Akio Toyoda, prezes Toyoty wywrócił Yarisa na dach. Nikomu nic się nie stało, a wypadek udokumentowano na filmie.

Wojna celna UE z Chinami? Są cła na elektryki z Chin. Na liście partner Izery

UE nałoży dodatkowe cła w wysokości od 17,4 do 38,1 proc. na samochody elektryczne produkowane w Chinach. Wstępne wyniki dochodzenia miały potwierdzić, że subwencje chińskiego rządu sztucznie obniżały ceny pojazdów z tego kraju.

Wyprzedzający ruch Volvo. Produkcja ma zostać przeniesiona z Chin do Belgii

Volvo zawczasu ucieka od ceł, które mają zostać narzucone przez UE na samochody elektryczne produkowane w Chinach. Dlatego Volvo zaplanowało już teraz przeniesienie produkcji elektryków Volvo z Chin do Unii Europejskiej, a dokładnie do fabryki w Belgii.

Pierwszy odbył się w 1905 r. Teraz oficjalnie to koniec salonu samochodowego w Genewie

Mimo kolejnych prób to koniec Targów Motoryzacyjnych w Genewie. Słynny salon samochodowy z ogromną tradycją już nie powróci do motoryzacyjnego kalendarza.

Policyjny radiowóz uszkodził śmigłowiec LPR, który wylądował do wypadku na A2

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przyleciał do motocyklisty, który miał wypadek na autostradzie A2 w okolicach węzła Poznań Krzesiny. Gdy śmigłowiec wylądował uszkodził go radiowóz, który przejechał pod pracującym wirnikiem.

Był Mercedes będzie Maxeed. Kolejny "rosyjski" samochód chińskiej produkcji

W zakładach Mercedesa w Rosji, które Niemcy opuścili po agresji Rosji na Ukrainę, będą produkowane samochody o nazwie Maxeed. Ma to być rosyjska marka, jednak jak zauważyły media, bardzo przypomina model chińskiej marki Exeed, która należy do koncernu Chery. W rzeczywistości więc Rosjanie będą montowali chińskie auta.

Zaprezentowano bolid Formuły 1 na rok 2026. Auta będą mniejsze, lżejsze i mocniejsze

Formuła 1 dąży do tego, aby stać się bardziej ekologicznie zrównoważona. Kolejne istotne zmiany w przepisach zaplanowano na rok 2026. Światowe stowarzyszenie sportów motorowych FIA prezentuje, jak będą wyglądać nowe samochody F1. Mają być węższe, krótsze i lżejsze, a w wyprzedzaniu powinno pomóc elektryczne doładowanie.

Bartłomiej Topa za kierownicą nowego Mitsubishi

Znany z ról teatralnych i filmowych aktor, Bartłomiej Topa, od sześciu lat związany z marką Mitsubishi w Polsce, odebrał swój nowy samochód. To Mitsubishi Eclipse Cross PHEV. Aktor od dawna promuje działania proekologiczne, a nowy model auta będzie partnerował mu na planie filmów edukacyjnych, popularyzujących ochronę środowiska i mądre korzystanie z uroków natury podczas plenerowych wyjazdów.

Tesla zwalniała, teraz poszukuje inżynierów. Gigantyczna pensja

Tesla po masowych zwolnieniach przystępuje do zatrudniania nowych pracowników. Opublikowane oferty pracy odzwierciedlają plany Elona Muska dotyczące rozwoju sztucznej inteligencji. Wydaje się, że w najbliższym czasie będzie to najważniejszy punkt rozwoju firmy, ważniejszy nawet niż powiększanie infrastruktury ładowania.

Nowa trasa szybkiego ruchu niemal gotowa. Będzie łatwiej dojechać na lotnisko i Słowację

Kolejny odcinek drogi ekspresowej S1 między Częstochową a granicą słowacką jest już prawie gotowy. Brakuje jedynie pozwolenia na użytkowanie dla kilku obiektów inżynieryjnych.

Hyundai pozwany w USA za nielegalne zatrudnianie nieletnich

Amerykański Departament Pracy pozwał Hyundaia w związku z nielegalnym wykorzystywaniem dzieci w fabryce w Alabamie. W skardze złożonej do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych w Montgomery w stanie Alabama wniesiono także o nakazanie spółce zrzeczenia się wszelkich zysków wynikłych z wykorzystywania dzieci.

Fiat musi usunąć włoską flagę z produkowanego w Polsce modelu

Kilkanaście dni temu włoska policja skarbowa zarekwirowała 134 Fiaty Topolino z powodu użycia na produkowanych w Maroku autach włoskiej flagi. Ta wg celników sugerowała, że pojazdy pochodzą z Włoch. Teraz Włosi żądają usunięcia włoskich barw z produkowanego w Polsce Fiata 600 i 600e.

Skoda wierzy w silnik spalinowy. Kontynuacja produkcji nawet po 2035 r.

Takiej deklaracji nikt się nie spodziewał. Czesi chcą kontynuować produkcję samochodów z silnikami spalinowymi nawet po planowanym wycofywaniu ich od 2035 roku.

Nad Morskie Oko kursuje już elektryczny autobus. To ma ograniczyć liczbę konnych zaprzęgów

Ruszyły testy elektrycznego autobusu na drodze z Palenicy Białczańskiej nad Morskie Oko. Bus w fazie testów został wypożyczony na okres dwóch tygodni.