W liczbie fotoradarów Włochy biją na głowę resztę Europy

Rozbudowa systemu odcinkowych pomiarów prędkości do 73 oraz wymiana 100 fotoradarów na nowocześniejsze, robiące zdjęcia z tyłu pojazdu i rozróżniające jego rodzaj – to najbliższe plany Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Przejazd autostradą A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem może bardzo potanieć

10 groszy za przejechany kilometr dla aut osobowych zamiast obecnych 50 groszy za kilometr – tak radykalną obniżkę opłat na koncesyjnym odcinku autostrady A4 mogą w dalszej perspektywie zapowiadać sugestie przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury.

Zmiana turnusów. Przez długi weekend szykują się korki

Od piątku wzrósł radykalnie ruch na drogach: to efekt zmiany turnusów w połowie miesiąca z jednoczesnym przedłużonym o wolny poniedziałek weekendem. Najbardziej popularne trasy będą się korkować.

Cena za litr paliwa spadła poniżej 7 zł

Wakacyjne rozprężenie nastąpiło na stacjach paliw. Stabilny kurs dolara do złotówki oraz spadek cen ropy spowodowały, że doszło do korekt cen paliw na krajowym rynku hurtowym. To przełożyło się na obniżki na stacjach poniżej 7 zł za litr.

Maja Explorer: Ford i Maja Włoszczowska rozpoczęli wspólny projekt

Ford Polska nawiązał współpracę z Mają Włoszczowską. W ramach partnerstwa dwukrotna wicemistrzyni olimpijska zasiądzie za kierownicą Forda Explorera, który będzie wspierał w realizacji rowerowego projektu „Maja Explorer”.

Problemy z hamulcami w prawie wszystkich modelach Ferrari

W USA Ferrari przywołało do warsztatów 23 555 egzemplarzy aut. Powód: problemy z hamulcami w niemal każdej serii modelowej.

Wiosną 2023 r. autostrada A1 ma zostać oddana do użytkowania na całej długości

W drugim kwartale 2023 r. ma zostać oddana do użytkowania autostrada A1 na całym odcinku. Taką deklarację złożył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Podatek ekologiczny może pogrążyć rynek samochodów używanych

W Niderlandach pojawiła się propozycja dodatkowej płatności za przejechane kilometry. W Polsce wprowadzenie Krajowego Planu Odbudowy również ma wiązać się z dodatkowymi opłatami dla kierowców. A używane samochody są coraz droższe.

Rejestracje samochodów z napędem alternatywnym na plusie

Liczba rejestracji aut osobowych w pierwszej połowie 2022 r. zmniejszyła się o 12,3 proc. w porównaniu rok do roku. Lepiej radzą sobie modele z napędami alternatywnymi, których przybyło 10,3 procenta, a odmiany zeroemisyjne osiągnęły 100 procentowy wzrost.

Dominacja Toyoty utrzymana, ale sprzedaż nadal spada. Te auta kupujemy najczęściej

W lipcu liczba rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce spadła o niemal 11 proc. Pierwsze siedem miesięcy 2022 roku były równie słabe - rynek spadł o blisko 13 proc.

W Niemczech rośnie liczba ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym

Statystyki wypadków w 2021 roku u naszych zachodnich sąsiadów zamknęły się na rekordowo niskim poziomie. Natomiast w pierwszym półroczu 2022 roku liczba ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym zauważalnie wzrosła.

Kim jest Oliver Blume? Nowy prezes Grupy Volkswagen

Odejście ze stanowiska prezesa Volkswagen AG Herberta Diessa było wielkim zaskoczeniem. To, że jego miejsce już 01 września zajmie aktualny prezes Porsche AG, Oliver Blume nikogo nie dziwi.

Porsche w Polsce ma się coraz lepiej

Na prestiżowy, luksusowy brand zawsze będzie popyt, nawet gdy produkt drożeje, a społeczeństwo ubożeje – tak można byłoby skomentować powodzenie sprzedaży Porsche w Polsce.

Co z buspasami dla samochodów osobowych z czwórką pasażerów?

O deklaracji Mateusza Morawieckiego z 2019 roku - buspasy dla samochodów osobowych z czwórką pasażerów - przypomniała grupa posłów i dziennik.pl

Służbowe auto Lewandowskiego można mieć już za niecałe 6 tys. zł miesięcznie

Cupra Formentor, która Lewandowskiemu przysługuje po przejściu do nowego klubu - Barcelony, kosztuje katalogowo niespełna 340 tys. zł.

Sebastian Vettel odchodzi z Formuły 1

Sebastian Vettel podjął decyzję. Czterokrotny mistrz świata przejdzie na emeryturę po zakończeniu tego sezonu. Formuła 1 traci tym samym jednego ze swoich najbardziej utytułowanych kierowców. Vettel poświęci się rodzinie i rozszerzy swoje zaangażowanie w ochronę klimatu i środowiska.

NASA i Goodyear chcą wrócić na Księżyc. Misja planowana na rok 2025

Amerykańska firma Goodyear dołączyła do projektu koncernu zbrojeniowego Lockheed Martin i stworzyła opony, które mogą poruszać się w ekstremalnych temperaturach i terenie pokrytym kraterami, przy jednej szóstej grawitacji ziemskiej.

Jak w Dubaju. Czeska policja będzie patrolować drogi w Ferrari

Czeska policja otrzymała wyjątkowe wsparcie w postaci nowego radiowozu - Ferrari 458. Sportowe auto zostało zajęte jako mienie pochodzące z działalności przestępczej i ma być teraz wykorzystywane głównie w walce z nielegalnymi wyścigami.