Od soboty kierowcy pojadą trasą S19 pomiędzy Lublinem a Rzeszowem

Szykuje się duże ułatwienie w podróżowaniu wzdłuż wschodniej granicy Polski. Według nieoficjalnych informacji, w sobotę do ruchu ma być włączony odcinek drogi ekspresowej S19 pomiędzy miejscowością Niedrzwica Duża a Kraśnikiem.

Co druga firma zamierza w ciągu najbliższych trzech lat zwiększyć flotę aut

Wynik plasuje się zdecydowanie powyżej średniej unijnej, w której powiększenie floty planuje 43 proc. przedsiębiorstw. To jednak wiąże się z jeszcze większą kontrolą, którą można dokonać dzięki nowym rozwiązaniom technicznym.

IT napędza branżę automotive!

Kolejne wyzwania stające przed branżą motoryzacyjną sprawiają, że aby przetrwać, przedsiębiorcy nie mogą przestać się rozwijać. Przystosowaniu się do zmian sprzyja jednak Przemysł 4.0 i postępująca wraz z nim cyfryzacja. O tym, w jaki sposób IT wspiera adaptację branży automotive do dynamicznej sytuacji rynkowej opowiedział Filip Stankowski, Senior Consultant w Hicron.

Ceny paliwa poszybują w górę. Litr ponad 7 zł

Pierwsza połowa maja upłynęła pod hasłem wysokich cen na stacjach paliw. Jak donoszą eksperci z e-petrol, to jeszcze nie koniec wysokich cen, a wręcz odwrotnie musimy się przygotować na kolejne podwyżki.

Warsaw Caravaning Festival: Wszystko co dotyczy kamperów

Już ten weekend Tor Służewiec znajdzie się w centrum uwagi wszystkich miłośników caravaningu, który w czasach pandemii bardzo mocno zyskał na sile.

UOKiK broni prawa do serwisowania aut na gwarancji poza siecią ASO

Właściciele nowych aut mogą bez obaw serwisować je w niezależnych warsztatach bez ryzyka utraty gwarancji – UOKiK postanowił zbadać, czy importerzy aut stosują się do tej zasady, obowiązującej w krajach UE i wprowadzonej unijnym rozporządzeniem GVO.

GDDKiA krytykuje planowaną podwyżkę opłat za przejazd A4

Już kolejny raz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad krytykuje Stalexport za podwyżkę opłat na autostradzie pomiędzy Katowicami a Krakowem. W ocenie GDDKiA podwyżka jest niezasadna, a także nie bierze pod uwagę wojny za wschodnią granicą naszego kraju.

Jakich samochodów szukają Ukraincy

Oficjalne statystyki rejestracji samochodów na Ukrainie aktualnie nie istnieją. Instyut Motoryzacyjny Samar za pośrednictwem Stanisława Buczackiego, eksperta Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Ukrainy podał jakimi samochodami w internecie najczęściej interesują się Ukraincy.

Policja podsumowała majówkę. Niestety zanotowano wzrost liczby wypadków

Tegoroczna majówka okazała się tragiczna w skutkach. Policjanci z drogówki odnotowali 302 wypadki, w których zginęło 24 osoby. To więcej niż podczas ubiegłorocznych dni wolnych w maju.

Jedna kolejka dla wszystkich. Iga Świątek też musi poczekać na wygrane Porsche

Średni czas oczekiwania na odbiór nowego Porsche wynosi obecnie ok. 9 miesięcy, choć są i modele, na które poczekamy nawet półtora roku – wynika z analizy Carsmile.

5 modeli Toyoty w top 10 polskiego rynku. Marki premium nadal stabilnie

Toyota konsekwentnie utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku. W kwietniu japońska marka zarejestrowała 6 388 aut osobowych, ponad dwa razy więcej niż zajmująca drugie miejsce Kia.

Byli pracownicy Ferrari zostali szefami w Astonie Martinie i McLarenie

Nowym CEO Astona Martina został Amadeo Felisa, były menadżer i w latach 2008-2016 dyrektor generalny Ferrari. Natomiast kierowanie McLarenem objął Michael Leiters, który przez siedem lat w Maranello sprawował funkcję dyrektora ds. technologii.

Do końca maja przejazd autostradą A4 będzie za darmo

Kierowcy pojazdów z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi oraz samochodów, które są wykorzystywane w pomocy humanitarnej, mogą nadal korzystać z autostrady A4 w relacji Kraków-Katowice bez uiszczania opłat.

Francuzi mogą stracić produkcję słynnego sportowego modelu

Produkcja Renault Alpine A110 może zostać przeniesiona do Wielkiej Brytanii. Renault rozważa przeniesienie produkcji Alpine A110 z Dieppe do zakładu Lotusa w Norfolk, we wschodniej Anglii.

Porsche i Audi będą się ścigać w F1

Dwie marki z Grupy Volkswagena - Porsche i Audi są bliskie podpisania umów z Formułą 1. - Rozmowy Porsche są już bardzo konkretne - ujawnił Herbert Diess, prezes Grupy VW na spotkaniu z mieszkańcami Wolfsburga.

Amerykanie zrywają wszelkie związki z rosyjską grupą GAZ

Amerykański resort finansów wystawił rosyjskiej grupie GAZ, która jest producentem pojazdów dostawczych dwa generalne zezwolenia na zamknięcie niektórych transakcji. W przyszłości władze USA chcą wypowiedzieć wszelkie uprawnienia w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

Policyjne radiowozy w nowych, żółto-zielonych barwach

Trzy razy więcej ostrzegawczych lamp błyskowych i żółto-zielone odblaskowe pasy na karoserii – w czwartek na targach Polsecure w Kielcach zaprezentowano oficjalnie zaprezentowano przyszły wygląd policyjnych radiowozów.

Wymiana oleju w Bugatti Veyron kosztuje więcej niż Dacia Spring

Ultrasportowy samochód – Bugatti Veyron posiada silnik W16 o mocy ponad 1000 koni mechanicznych. Jest to niewątpliwa perła wśród sportowych aut homologowanych do ruchu ulicznego. Jednak koszt obsługi może zwalić z nóg.