Niespodzianka na stacjach. Od dzisiaj nowe ceny benzyny

Tankowanie w grudniu nie będzie takie straszne, Jest szansa na dalsze obniżki cen paliwa. Jak twierdzi portal branżowy e-petrol.pl w kieszeniach kierowców zostanie więcej pieniędzy. Od dzisiaj możemy spodziewać się niewielkich obniżek na stacjach paliw.

Autostrada A2 otrzyma odcinkowy pomiar prędkości. System czeka na odbiór

Mimo montażu kamer na odcinku A2 zarządzanym przez Autostradę Wielkopolską, nadal nie działa odcinkowy pomiar prędkości. Zmieni się to w najbliższym czasie. Obecnie trwają odbiory z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego.

W tym mieście nie lubią głośnych aut. Za zbyt głośny wydech mandat 10 tys. zł

Nowy Jork zwiększył wysokość mandatu za głośny układ wydechowy do 2500 dolarów (ok. 10 tys. zł). Nowa ustawa przewiduje zwiększenie liczby urządzeń kontrolujących hałas na ulicach oraz podniesienie kary finansowej dla recydywistów.

Internauci twierdzą, że wyścig Tesli Cybertruck z Porsche 911 był sfałszowany

Podczas prezentacji Cybertrucka szef Tesli Elon Musk z dumą pokazał, jak elektryczny pick-up pokonuje w sprincie Porsche 911 i to z 911-ką na przyczepie. Ale czy wyścig rzeczywiście odbywał się na 1/4 mili. W sieci pojawia się coraz więcej krytycznych głosów.

Warszawa nadal bez wschodniego odcinka obwodnicy. Brakuje 14 km

Mimo upływu trzech lat, sprawa wydania decyzji o środowiskowych warunkach dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi S17 wróciła do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (GDOŚ). Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) w Warszawie oznacza kolejne opóźnienia.

Szef Mazdy w Polsce awansuje. Będzie odpowiadać za 20 rynków w Europie

Łukasz Paździor, dyrektor zarządzający Mazda Motor Poland awansował na stanowisko dyrektora regionalnego Mazda SMG. Będzie odpowiadać za 20 rynków Europy Środkowej i Wschodniej – od Czech i Słowacji, aż po Grecję, Irlandię i Portugalię.

Michelin przenosi część działalności do Polski. Koniec produkcji w Niemczech

Michelin, największy w Europie i jeden z największych na świecie producent opon ogłosił koniec produkcji w dwóch niemieckich zakładach, które mają zostać zlikwidowane w 2025 r. Centrum Kontaktu z Klientem francuska firma przeniesie do Polski.

W Polsce produkowany będzie Volkswagen Golf

Volkswagen przeniesie do Polski z Niemiec część produkcji Golfa, jednego z najpopularniejszych aut w Europie – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzję w tej sprawie podjęła w połowie listopada 2023 r. rada nadzorcza Volkswagen AG.

Koreańczycy inwestują w Polsce 100 mln zł. Będą produkować części samochodowe

Koreańska firma Yulchon zajmująca się produkcją części do przemysłu automotive rozpocznie działalność w Polsce. W Komornikach w Gminie Środa Śląska, powstanie nowy zakład. Inwestycję oszacowano na ponad 100 mln zł.

Jakość dróg w Polsce pogarsza się. Na dziury najbardziej trzeba uważać w Małopolsce

Najgorzej jeździ się samochodem po Małopolsce, najmniej powodów do narzekań mają kierowcy na Zachodnim Pomorzu i Podlasiu – wynika z najnowszego raportu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Oceniono w nim stan techniczny nawierzchni sieci drogowej na koniec 2022 r. Niestety, kierowcy mogą mieć powody do niezadowolenia.

Stawki za badania techniczne nie były zmieniane od 19 lat. W 2024 r. będzie drożej

Za badanie techniczne auta płacimy dzisiaj 98 zł. Mimo rosnących kosztów stawiki ustalone 19 lat temu, w 2004 roku nie zmieniły się do dzisiaj. Według Marcina Barankiewicza, prezesa Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów realna stawka za badanie powinna wynosić nawet 430 zł.

Szwedzka bitwa pracowników poczty z Teslą. Jest orzeczenie sądu

Tesla uzyskała poparcie szwedzkiego sądu w sprawie pozwu producenta samochodów elektrycznych o odblokowanie dostępu do tablic rejestracyjnych swoich pojazdów. To niewielkie, ale symboliczne zwycięstwo w sporze z szwedzkimi związkowcami.

Powstanie ponad 1000 km nowych szybkich dróg. Umowy już są podpisane

Ponad tysiąc km nowych dróg ma być włączonych do ruchu w ciągu najbliższych trzech lat. Według informacji ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, w 2024 r. kierowcom zostanie oddanych prawie 400 km autostrad, dróg ekspresowych oraz przebudowanych dwujezdniowych dróg krajowych.

Gigant z branży e-commerce będzie sprzedawać samochody online

Amazon ogłosił, że od połowy 2024 roku, za pośrednictwem strony internetowej, będzie sprzedawać samochody. Pierwszym partnerem tego projektu jest Hyundai. Możliwość zakupu ruszy już w połowie 2024 roku. Inne marki mają dołączyć w dalszej części roku.

GDDKiA szykuje nowy odcinkowy pomiar prędkości. Posypią się mandaty

Powstaje kolejny punkt odcinkowego pomiaru prędkości. Tym razem bezlitosny dla kierowców system pomiarowy zostanie zamontowany we Wrocławiu.

Jeden z głównych niemieckich dostawców branży motoryzacyjnej planuje zwolnienia

Continental, notowany na niemieckiej giełdzie dostawca branży motoryzacyjnej z siedzibą w Hanowerze przekształcił się z producenta opon w głównego dostawcę branży motoryzacyjnej. Teraz motoryzacyjny gigant planuje zwolnienia. Pracę może stracić 5500 osób.

Niemcy kuszą polskich kierowców. Szukają 10 tys. kurierów

Niemieckie firmy kurierskie DHL i Deutsche Post szukają przed świętami 10 tys. kierowców - donosi Die Welt. DHL reklamuje się wśród pracowników z Rumunii i Polski ze stawką godzinową 16 euro (ok. 71 zł).

Rimac pobił rekord prędkości. Ponad 275 km/h na wstecznym biegu

275,74 km/h – tak szybko może jechać Rimac Nevera… na wstecznym biegu. Chorwacka marka ustanowiła rekord Guinessa w tej kategorii, pobijając poprzedni o ponad 100 km/h.