Mandat za przekroczenie prędkości w Finlandii: 32 km/h za szybko – 121 000 euro kary

W Finlandii jeden z obywateli został przyłapany na zbyt szybkiej jeździe. Ponieważ jest bogaty i jest recydywistą, otrzymany mandat był wyjątkowo wysoki.

Film z kolejnego rozbitego Lamborghini. Tym razem w centrum Warszawy

Kierowca zielonego Lamborghini Huracan Evo ruszając ze skrzyżowania miał zupełnie inny plan. Jednak zamiast efektownego poślizgu, zaliczył uderzenie w krawężnik i murek pod Pałacem Kultury i Nauki.

Powstaną dwie nowe drogi ekspresowe. Skończą się korki na drogach krajowych

Do sieci dróg ekspresowych mają dołączyć dwie nowe: S19 i S74. Obydwie w rejonach gdzie do tej pory ruch piętrzy się na drogach krajowych. Nowe trasy powinny rozładować korki i ułatwić poruszanie się po województwie lubelskim i świętokrzyskim.

Tunele w Polsce bez zasięgu sieci komórkowej. Pod Świną również go zabraknie

Najdłuższy tunel podwodny w Polsce nie będzie miał profesjonalnej instalacji sieci komórkowej. Oznacza to, że wjeżdżając do tunelu, wszelkie urządzenia mobilne stracą zasięg. Nie tylko telefony, ale również nawigacja i wszelkie inne usługi w aucie, które działają online.

Kolejne masowe zwolnienia w motoryzacji. Połowa załogi do zwolnienia

Fabfyka VDL Nedcar produkująca modele BMW i Mini ogłosiła masowe zwolnienia. Do końca tego roku pracę straci 1800 osób, to niemal połowa zatrudnionych w tej fabryce położonej w niewielkim holenderskim mieście Born.

Porsche ma nowy logotyp

Rumak Porsche wierzga teraz wyżej, ale wciąż nie tak wysoko jak ten z logo Ferrari. Liftingowane logo Porsche ma teraz dorodniejszego rumaka, szczotkowaną fakturę oraz nowoczesny wzór plastra miodu. Zmiany są na tyle subtelne, że bez zwrócenia szczególnej uwagi trudno je dostrzec.

Wyciek danych w Tesli. Z fabryki w Berlinie wypłynęły listy płac i poufne dokumeny

Według amerykańskich i niemieckich mediów w Tesli miał miejsce ogromny wyciek informacji wewnętrznych. Jeden z katalogów zawierał wrażliwe dane na temat problemów z autopilotem, które mogą być jeszcze większe, niż wcześniej sądzono.

GDDKiA rozpoczęła wymianę znaków drogowych z rosyjską nazwą

Nazwa Kaliningrad znika ze znaków drogowych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad montuje nowe tablice drogowe z nazwą Królewiec.

Rozbite Lamborghini Urus przy trasie S8. 300 m śladów hamowania

Głównymi aktorami tego kuriozalnego wypadku jest Lamborghini Urus, jego właściciel oraz mechanik samochodowy. Podobno bezpośrednią przyczyną zdarzenia miała być awaria układu hamulcowego.

Montownie autobusów w Polsce upadają jedna za drugą. Teraz Scania zamyka fabrykę

Pochodząca ze Szwecji Scania podjęła decyzję o stopniowym wygaszaniu produkcji nadwozi autobusowych w fabryce w Słupsku. Jesienią pracę straci ponad 800 osób. To kolejna montowania po Volvo i MAN, która zamyka lub redukuje liczbę pracowników w Polsce.

W Gdańsku na stacji paliw zapalił się elektryczny samochód

Zaparkowany na stacji paliw w Gdańsku elektryczny samochód zaczął się palić. Jak informuje PSP Gdańsk ogień pojawił się w okolicach baterii. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

3 100 tys. zł mandatu za jazdę hulajnogą w Krakowie

Za jazdę hulajnogą pod wpływem alkoholu grozi mandat w wysokości 2500 zł, o czym przekonał się mężczyzna przyłapany na Placu Sikorskiego w Krakowie. To jednak najmniej dotkliwa konsekwencja niewłaściwego korzystania z hulajnogi.

Unikatowe Lamborghini Roda Stewarta sprzedane za prawie milion euro

Lamborghini Countach LP400 Periscopio, którego właścicielem przez 25 lat był Rod Stewart zostało sprzedane za 989 375 euro (ok. 4,5 mln zł) podczas aukcji RM Sotheby's nad jeziorem Como.

Hipersamochód Mercedes AMG One doszczętnie spłonął. Był wart ponad 10 mln zł

Mercedes-AMG One, hipersamochód z technologią Formuły 1 to projekt, który był tak skomplikowany, że opóźnienie produkcji sięgnęło trzech lat. Teraz pierwsi klienci otrzymują swoje egzemplarze, ale jak widać niektórzy na swoje będą musieli poczekać nieco dłużej.

Odcinkowy pomiar prędkości na trasie S7 będzie miał aż 14 km długości

Na trasie S7 pojawi się wyjątkowo długi odcinkowy pomiary prędkości. Instalacja urządzeń pomiarowych została już zakończona. Ich uruchomienie planowane jest już za chwilę, na przełomie maja i czerwca tego roku.

Tak wygląda pierwsza reklama w historii Tesli

Od ponad 15 lat Tesla nigdy nie wydawała pieniędzy na reklamę. Teraz to się zmienia – ma to między innymi związek z inną działalnością biznesową szefa Tesli, Elona Muska.

Ferrari kusi Hamiltona. 50 mln dolarów za sezon

Ferrari nadal liczy, że przekona Lewisa Hamiltona do transferu. Włoska firma chce zaoferować mistrzowi świata podstawową pensję na poziomie 50 mln dolarów. Z Hamiltonem negocjacje prowadzi sam prezydent firmy - John Elkann.

Co dalej z Zakopianką? GDDKiA szuka rozwiązania

Póki co nie osiągnięto kompromisu i nie wyznaczono przebiegu drogi ekspresowej S7 na odcinku Kraków - Myślenice. Teraz GDDKiA w Krakowie ogłosiła przetarg na przygotowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Wyłoniony wykonawca będzie musiał przygotować kilka wariantów przebiegu tej trasy.