Maciej Mazur, dyr. zarządzający PSPA: Elektromobilność to nie tylko zielone tablice

O elektromobilności - w kontekście rynkowym i gospodarczym – mówi się najczęściej jako o wyzwaniu. Ale w praktyce to wielka, wręcz historyczna, szansa na rozwój polskiej gospodarki, a także wzrost jej innowacyjności i w rezultacie konkurencyjności – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA i prezydent AVERE.

Po 20 latach produkcji Volkswagen zamknie swoją najbardziej prestiżową fabrykę

Volkswagen planuje zakończyć produkcję samochodów w Szklanej Manufakturze w Dreźnie. To flagowy zakład produkcyjnym niemieckiego producenta, który powstał ponad 20 lat temu.

Volkswagen tnie miejsca pracy i produkcję elektryków w Dreżnie i Zwickau

Volkswagen przestanie produkować samochody w fabryce w Dreźnie - pisze niemiecki „Automobilwoche”. Na początek planowane jest znaczne zmniejszenie produkcji.

Pavel Šolc, prezes zarządu VW Group Polska: Elektromobilność nabiera dużego rozpędu

Jako Grupa Volkswagen mamy sporo atutów. Przede wszystkim nasze bogate know-how, długa tradycja marek, ich silny wizerunek, rozwinięte zakłady produkcyjne oraz szeroka sieć dealerska i serwisowa – mówi Pavel Šolc, prezes zarządu VW Group Polska.

Daria Zielaskiewicz, dyrektorka Seat&Cupra: Seat pozostanie na rynku

Seat i Cupra tworzą kompleksową ofertę. Cupra będzie odpowiadała na elektryfikację motoryzacji, a Seat pozostanie odpowiedzią dla rynku aut z silnikami spalinowymi - mówi Daria Zielaskiewicz, dyrektorka Seat&Cupra

Pola Gonciarz: Kobieta ma tę przewagę, że w trakcie jazdy potrafi się pomalować

Świat zdobywają ludzie, którzy są pewni siebie, wiedzą czego chcą i stawiają na swoim… albo przynajmniej bardzo dobrze grają, że tacy są - mówi Pola Gonciarz, aktorka.

Druzgocący raport: Ochrona danych w samochodzie to prawdziwy koszmar

Z przeprowadzonych badań wynika, że ​​producenci samochodów zbierają od kierowców znacznie więcej danych, niż jest to konieczne. Technologia stosowana w nowoczesnych samochodach rejestruje nie tylko informacje o lokalizacji czy prędkości. Interesujące dla producentów aut wydaje się także życie seksualne użytkowników.

Volkswagen ogranicza produkcję w swoich fabrykach. Brak części

Fabryka Volkswagena w Lizbonie w Portugalii jest zmuszona wstrzymać produkcję T-Roca na kilka tygodni. Powód to... burza. Teraz brak części dotyka także Niemcy.

Klan Porsche-Piëch pod ostrą krytyką po wyborze nowego członka zarządu

Sophie Piëch, prawnuczka Ferdynanda Porsche jest nowym członkiem Rady Nadzorczej Porsche SE. Jej wybór spotkał się z ostrą krytyką.

Mercedes zrezygnował z silnika V8, a klienci nie kupują 4-cylindrowego AMG

Nowa zelektryfikowana generacja Mercedesa-AMG C63 nie jest w stanie nawiązać walki rynkowej ze słabszym BMW M3.

Alfa Romeo podwoiła swoją sprzedaż w Europie. Do gigantów wciąż daleko

Głównie za sprawą modelu Tonale, Alfa Romeo zanotowała w pierwszej połowie 2023 roku dwukrotnie lepszą sprzedaż w Europie niż przed rokiem. Globalnie, wynik marki polepszył się o 57 proc.

Maserati: "Dopiero się rozpędzamy". Znakomite wyniki w I półroczu

121 milionów euro zysku operacyjnego, podwojenie sprzedaży w I półroczu 2023 i marża zysku 9,2 proc. — Dopiero się rozpędzamy — mówił dziennikarzom podczas konferencji wynikowej Davide Grasso, prezes marki Maserati.

Lamborghini bije rekord sprzedaży. Sukces modeli Urus i Huracan

W pierwszym półroczu 2023 r. Lamborghini ponownie odnotowało rekordowe wyniki sprzedaży, obrotów i rentowności. To głównie zasługa modeli Urus i Huracan, które odegrały kluczową rolę w osiągnięciu dostaw na poziomie 5 341 egz., co stanowi o 4,9 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Miliardowe straty z elektryków. Modele z silnikami spalinowymi przynoszą zyski

Wejście Forda do branży samochodów elektrycznych będzie znacznie droższe niż planowano. Amerykańska firma przygotowuje się na większą miliardową stratę w samochodach elektrycznych. Ale wysoka sprzedaż modeli z silnikami spalinowymi daje nadal amerykańskiemu gigantowi samochodowemu swobodę finansową.

Zarząd Tesli musi zwrócić prawie 3 mld zł do kasy firmy

Członkowie zarządu Tesli muszą zwrócić na konta firmy kwotę 735 mln dolarów (około 2,9 mld zł). To efekt ugody po pozwie o zbyt wysokie zarobki zarządu.

Świetne półrocze Dacii. Ale dalej może być gorzej

- Mamy powody do zadowolenia. W pierwszym półroczu 2023 roku Dacia sprzedała 345,432 tys. samochodów osobowych i dostawczych. To oznacza wzrost o 24,2 proc. w segmencie aut osobowych i 4,7 proc. udział w rynku w krajach gdzie operujemy - powiedział Xavier Martinet podczas prezentacji wyników za I półrocze 2023.

Największy salon BMW w Europie powstał w Katowicach

Obiekt zbudowany został na terenie dawnej kopalni Kleofas. Salon BMW Gazda Group jest największym salonem samochodowym BMW w Europie i jednym z najnowocześniejszych na świecie.

Koncern z branży motoryzacyjnej przenosi produkcję z Niemiec do Polski

Amerykański koncern Cooper Standard przenosi produkcję z Niemiec do Polski. Firma jest wiodącym światowym dostawcą systemów i komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego. Produkty obejmują gumowe i plastikowe uszczelnienia, przewody paliwowe i hamulcowe, węże do przesyłu płynów.