Wzrost cen składki za Autocasco znacznie niższy niż inflacja

O blisko 14 proc. zmniejszyła się w pierwszych czterech miesiącach 2022 r. liczba sprowadzanych do Polski używanych samochodów – wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Za to zwiększyła się średnia ich wieku.

Nowa strategia: Mercedes staje się marką luksusową

Ceny i rentowność w górę, za to mniejsza liczba wyprodukowanych aut. Oznacza to, że Mercedes zmniejszy gamę modeli tych z niższej półki. Cel to zdobycie pozycji najcenniejszej marki luksusowej na świecie.

Po wyjściu z Rosji Stellantis widzi Indie jako nowy rynek zbytu

Francusko-włosko-amerykański koncern motoryzacyjny Stellantis chce zdobyć rynek indyjski. Marka właśnie tam planuje odrobić finansowe straty poniesione w Rosji i Chinach.

W. Bremm von Kleinsorgen, CEO CEE Mercedes: Na poziomie globalnym polski rynek jest silny

Polska jest piątym rynkiem na świecie dla Mercedesa klasy S – mówi Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, CEO Central & Eastern Europe Mercedes-Benz.

Sprzedaż największej hybrydowej Toyoty powyżej oczekiwań

Od debiutu Toyoty Highlander, czyli początku 2021 roku na polskim rynku sprzedało się ponad 2000 egzemplarzy tego modelu. Highlander to największy SUV w europejskiej ofercie Toyoty.

Jedna z największych europejskich sieci dealerskich kończy działalność w Rosji

Inchcape, działający w 32 krajach na świecie to brytyjska międzynarodowa firma zajmująca się dystrybucją, sprzedażą detaliczną i usługami motoryzacyjnymi z siedzibą w Londynie. Teraz firma postanowił zakończyć swoje interesy na terenie Rosji.

Coraz trudniej kupić auto. Polski rynek motoryzacyjny coraz bardziej słabnie

W kwietniu sprzedaż nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych stopniała o 15,5 proc. w ujęciu rocznym do niespełna 39,8 tys. sztuk. Jak podał Instytut Samar, to już dziesiąty z rzędu spadek.

Tesla walczy ze spekulantami

Powołany specjalny zespół ma sprawdzać czy klienci nie decydują się na zakup wyłącznie po to, by następnie sprzedać auto i na tym zarobić. W razie podejrzeń blokowane jest konkretne zamówienie.

Niemieccy producenci wyprodukują 700 tys. samochodów mniej

Według raportu Automobilwoche, z powodu problemów z dostawą części niemiecki przemysł samochodowy wyprodukuje znacznie mniej samochodów niż rok wcześniej. Coraz mniej jest też zniżek na nowe samochody.

Volvo w I kwartale: stabilnie w niestabilnych warunkach

Po pierwszym kwartale Volvo Cars ma się dobrze. Problemy z niedostępnością procesorów stopniowo maleją, a marka z Göteborga wypracowała wyniki lepsze od prognozowanych.

Branża motoryzacyjna szykuje się na odcięcie gazu z Rosji

23 kraje Unii Europejskiej postanowiły nie płacić rublami za dostawy gazu i w ten sposób wzmacniać kurs rosyjskiej waluty. Wśród nich są Niemcy i Polska.

Rynek moto się kurczy, a Toyota rośnie w siłę. Rekordowy udział w rynku

Toyota Motor Europe (TME) sprzedała w pierwszym kwartale 2022 roku 284 506 samochodów (-1 proc.), uzyskując znacznie lepszy wynik od średniej rynku, który skurczył się rok do roku o 14 proc.

Lamborghini bije rekord sprzedaży

Wbrew kryzysowi panującemu w branży motoryzacyjnej Lamborghini radzi sobie znakomicie. Pierwszy kwartał tego roku był najlepszym w historii włoskiej marki.

Będzie trudniej o prawo jazdy. Obowiązek dodatkowych szkoleń

Trwający aż 2 lata okres próbny dla nowych kierowców, obwiązek odbywania przez nich dodatkowych szkoleń, kierowanie tylko samochodem oznakowanym zielonym listkiem – m.in. takie zmiany szykują nowe przepisy znowelizowanej ustawy „Prawo o ruchu drogowym”.

Rosyjska inwazja uderza w wyniki Renault

Nie mogło być inaczej. Rosyjska inwazja na Ukrainę obniżyła wyniki finansowe Renaulta w I kwartale. Przychody spadły o 2,7 procent w porównaniu z tym samym okresem 2021 i wyniosły 9,75 mld euro.

Auta przeznaczone do Rosji przekierowaliśmy na polski rynek

Jeśli chodzi o jakość zarządzania siecią sprzedaży, portfel klientów i ich lojalność, to Polska jest absolutnym punktem odniesienia dla naszych innych rynków - mówi Wojciech Halarewicz, wiceprezes Mazda Europe.

Ceny nowych aut po raz kolejny wzrosną. Chcesz kupić samochód, zrób to teraz

Zakup samochodu to coraz większy wydatek. Aktualnie za kwotę 50 tys. zł, ciężko znaleźć dobrą ofertę. Ekspert rynkowy sugeruje, że to dopiero początek, i zdradza, że samochody będą jeszcze droższe.

Punkty karne dużo bardziej dotkliwe: 15 za wykroczenie, anulacja po 2 latach

Już nie 10 a 15 punktów karnych będzie można dostać za jedno wykroczenie drogowe. Będą usuwane dopiero po dwóch latach, nie będzie także możliwości zredukowania ich liczby szkoleniem w WORD – zmiany zaczną obowiązywać tuż po wakacjach.