Saudyjczycy i Chińczycy inwestują. Zastrzyk kapitałowy dla Astona Martina

Aston Martin pozyskał nową rundę finansowania. Sporo z nowych pieniędzy pochodzi od saudyjskiego państwowego funduszu majątkowego i chińskiego producenta samochodów Geely.

Jak sfinansować kupno używanego samochodu? Najtańsza gotówka, najdroższy kredyt

Gotówka, kredyt? A może leasing konsumencki lub najem długoterminowy? Sprawdzamy jaka forma finansowania ma aktualnie największy sens.

7000 zł kary za brak OC już od stycznia 2023 roku

Rząd zdecydował, że płaca minimalna w 2023 r. wzrośnie bardziej niż zakładano. Rekordowy wzrost „najniższej krajowej” oznacza, że kary za brak OC będą bardzo wysokie względem średnich płac.

Internetowy Status Szkody - aplikacja LINK4 pomoże w trudnej sytuacji

Wypadki na drodze zawsze wiążą się ze stresem. Od momentu powstania szkody, do przyjazdu rzeczoznawcy i ubezpieczyciela mija często wiele czasu. Co można zrobić, żeby oszczędzić sobie zbędnych nerwów podczas podobnych sytuacji? Jak zyskać gwarancję jak najkrótszej ścieżki od zgłoszenia szkody do otrzymania odszkodowania?

Porsche idzie na giełdę. Liczy na wycenę debiutu na 70-75 mld euro

Rada nadzorcza Grupy Volkswagena postanowiła, ze debiut Porsche na giełdzie we Frankfurcie nastąpi 29 września. Ustaliła też widełki ceny emisyjnej akcji na 76,50-82,50 euro.

Dacia pozostanie wierna silnikom spalinowym

Należąca do grupy Renault Dacia zamierza produkować samochody z silnikami spalinowymi tak długo, jak to tylko będzie możliwe, podczas gdy reszta grupy stawia mocno na elektryfikację.

Opel hamuje planowaną ekspansję w Chinach. Winne napięcia polityczne

Opel zastopował planowaną ekspansję w Chinach z powodu napięć politycznych w stosunkach tego kraju z USA i z Unią Europejską - podaje niemiecki dziennik Handelsblatt.

Abonamentowa rewolucja wkracza do motoryzacji

Skoro wakacje - to all inclusive. Jeśli muzyka - to subskrypcja. A telefon, telewizja i internet? Oczywiście na abonament. Nikt nawet nie myśli o tym, by rozliczać się inaczej. Dlaczego w taki sam sposób nie można „użytkować” samochodu?

Przełom na unijnym rynku nowych samochodów. Sprzedaż zaczyna rosnąć

Wreszcie coś dobrego dzieje się na europejskim rynku motoryzacyjnym. Jak podało Europejskie Stowarzyszenie producentów pojazdów ACEA, w sierpniu rejestracje nowych samochodów osobowych zwiększyły się r/r o 4,4 proc. do 650,3 tys. aut. To pierwszy wzrost sprzedaży po 13 miesiącach spadków.

Nowy taryfikator mandatów może przełożyć się na droższe OC

Wrześniowa zmiana taryfikatora mandatów będzie bardzo ważna. Eksperci porównywarka Ubea.pl tłumaczą, dlaczego nowy taryfikator wpłynie również na ceny polis OC.

Marta Ciesielska, sieć serwisowa Q Service Castrol: Przewaga sieci warsztatowych

Bez wątpienia branża rozwija się w kierunku większej digitalizacji. Trend umawiania wizyt online jest coraz mocniej widoczny - mówi Marta Ciesielska, kierownik działu sieci serwisowych Q Service Castrol

Motoryzacja staje się coraz droższa dla przedsiębiorców

Od października 2021 r. rata leasingu dla nowego samochodu o wartości 150 tys. zł wzrosła o ponad 350 zł. Floty samochodów mogą liczyć ich nawet kilkadziesiąt, łączna kwota podwyżki stanowi często duże obciążenie dla przedsiębiorców.

Rekordowe statystyki sprzedażowe Forda potwierdzają, że elektryki to przyszłość

Ford, drugi miesiąc z rzędu, utrzymuje pozycję najlepiej sprzedającej się marki samochodowej w USA. Podczas gdy sprzedaż w całej branży motoryzacyjnej wzrosła o 4,8 proc. w porównaniu z rokiem 2021, Ford może pochwalić się dużo lepszymi wynikami.

Maciej Mazur, Dyr. Zarządzający PSPA: Nie pojazd, a infrastruktura jest wyzwaniem

Elektromobilność stoi przed infrastrukturalną barierą. Jej pokonanie to wyzwanie dla regionu Europy Środowo-Wschodniej. Bez tego utrzymanie wzrostów rejestracji będzie trudne do osiągnięcia – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Palia Alternatywnych

Elektryczny Jeep Avenger wyjedzie z fabryki w Tychach

To będzie pierwszy model z nowej ofensywy marki Jeep. Avenger, produkowany w należącej obecnie do Stellantisa fabryce w Tychach, zostanie oficjalnie zaprezentowany 17 października podczas paryskiego salonu samochodowego.

Niemal co drugie używane auto kupione jest na kredyt

Coraz więcej nabywców używanych samochodów posiłkuje się kredytem pomimo rosnących stóp procentowych – wynika z danych platformy Otomoto Klik. W sierpniu padł tam rekord jeśli chodzi o odsetek takich transakcji.

Porsche idzie na giełdę

Zarząd Grupy Volkswagena, po wcześniejszej aprobacie rady nadzorczej, ogłosił zamiar wprowadzenia na giełdę Porsche. Kapitalizacja rynkowa producenta sportowych aut może wynieść 60 do 85 mld euro (ponad 400 mld złotych).

Sieć AAA Auto z zarzutami od UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowania przeciwko Autocentrum AAA Auto. Sieć salonów samochodów używanych podejrzewana jest za brak pełnej informacji o ostatecznej cenie pojazdu w chwili podejmowania decyzji o zakupie, co jest jednoznaczne z naruszeniem praw konsumentów.