OC drogie jak we Wrocławiu. Z czego to wynika?

Czy wiesz, że OC we Wrocławiu jest rekordowo drogie? Mieszkańcy Dolnego Śląska, którzy muszą co roku wydawać sporo pieniędzy na obowiązkową polisę dla kierowców, zapewne zastanawiają się, dlaczego tak jest.

Volvo zmierza ku giełdzie. Celuje w wycenę 20 mld dolarów

Chiński konglomerat Geely Holding jest na zaawansowanym etapie rozmów z bankami o debiucie giełdowym Volvo Cars. Ma to nastąpić za kilka tygodni.

Coraz więcej firm korzysta z wynajmu długoterminowego

W III kwartale 2021 roku, 28,5 proc. mikro, małych i średnich firm deklaruje, że korzysta obecnie z wynajmu długoterminowego samochodów. Jest to o 2 proc. więcej niż na początku 2020 roku oraz o 8,3 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2021 roku.

Czekasz na auto w leasingu? Możesz wziąć zastępcze

Kilka miesięcy, a w skrajnych przypadkach nawet rok – tyle trzeba czekać na nowe auto z powodu wyhamowania produkcji w fabrykach przez brak półprzewodników. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć problem: samochód przedkontraktowy.

Ceny samochodów kompaktowych wzrosły o 63 proc.

Średnia katalogowa cena modeli z segmentu C wzrosła od 2002 do 2020 roku o około 63 procent. W 2002 roku za VW Golfa, Forda Focusa i inne auta w tej klasie płacono średnio 18 400 euro, w zeszłym roku było to prawie 30 000 euro.

Wielki powrót Astona Martina

Wzrost sprzedaży w tempie trzycyfrowym, nowy dyrektor generalny, przetasowania miejsc produkcji i oczyszczenie z zarzutów dotyczących nieprawidłowości we współpracy z Daimlerem.

Dealer będzie musiał odebrać wadliwe auto od klienta

Związek Dealerów Samochodów poinformował o wysłaniu pisma do Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie niekorzystnego dla dealerów projektu nowelizacji regulacji prawnych związanych z naprawami i wymianami wadliwych towarów. Jeżeli nie zostanie on zmieniony, może być powodem wielu problemów i strat finansowych.

PZU zaniża odszkodowania napraw powypadkowych?

Państwowy ubezpieczyciel stosuje nieuczciwe praktyki – twierdzą organizacje branżowe. PZU zaniżając odszkodowania doprowadzała do rynkowego precedensu. Czy UOKiK podejmie jakieś działania?

Nowa platforma. Kupno auta w pełni online

Inchcape Polska poinformowało o uruchomieniu nowej platformy sprzedażowej. Za pośrednictwem internetu możliwe jest leasing lub wynajęcie samochodów Mini, dokonanie wszystkich opłat i wygenerowanie umowy.

Lexus z rekordową sprzedażą w USA. Najwyższy wynik w historii

Amerykański oddział Lexusa podzielił się wynikami sprzedaży. Miesięczny rezultat japońskiej marki okazał się najwyższy w historii jej obecności w Stanach Zjednoczonych.

Toyota największym producentem aut na świecie

Toyota w pierwszym półroczu 2021 roku jest największym producent samochodów na świecie. Przez ostatnie 6-miesięcy Japończycy sprzedali ponad 5 mln aut. To ponad 30-proc. wzrost produkcji i sprzedaży.

Ferrari sprzedaje więcej aut niż przed pandemią

W drugim kwartale 2021 roku zysk Ferrari znacząco wzrósł. Wynika to nie tylko ze zwiększonego popytu na sportowe samochody.

Ch. Haririan, dyr. gen. BMW Group Polska: Możemy spokojnie patrzeć w przyszłość

Niemal każdy, kto kupił w tym roku BMW serii 2 Gran Coupé, przyszedł do nas z innej marki – mówi Christian Haririan, dyrektor generalny BMW Group Polska.

W tym roku nie będzie wyprzedaży rocznika

Znane od lat wyprzedaży pod koniec i na początku roku nie będzie. W zamian natomiast będą kolejne podwyżki.

Zmiany w leasingowaniu aut. Fiskus szuka pieniędzy

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzić zmiany w leasingowaniu pojazdów. Mają polegać na zaliczeniu przychodów ze sprzedaży auta poleasingowego wykorzystywanego w firmie, do przychodów z działalności gospodarczej.

Thomas Schäfer, prezes Skoda Auto: Skoda jest i pozostanie dostępna

Widać coraz większą konsolidację na rynku, pojawiają się silni konkurenci, spadają marże. W takich czasach nie myśli się o budowie nowych fabryk. Zamiast tego skupiamy się na przebudowie profilu produkcji z silników spalinowych na pojazdy elektryczne – mówi Thomas Schäfer, prezes Skoda Auto.

Volvo Cars pożegnało się z pandemią

Cel na ten rok, to 773 tysiące sprzedanych samochodów. Z tego jedna czwarta hybryd i w pełni elektrycznych. Marża zysku — 7,8 proc. W I połowie 2021 szwedzka marka znalazła nabywców na 381 tys. aut.