Tyle zarobisz pracując w Tesli. Mamy listę wynagrodzeń podberlińskiej fabryki

Tesla zatrudnia w niemieckim Gigafactory około 12 500 osób. Amerykański producent samochodów elektrycznych poszukuje nowych pracowników. Ile tak naprawdę zarabia się w fabryce Tesli?

Firma motoryzacyjna na skraju upadku. Auta mają zostać sprzedane po okazyjnej cenie

Fisker bankrutuje. Nie pomogły dodatkowe dofinansowania ani obniżka cen modelu Ocean. Żeby pozbyć się ostatnich egzemplarzy aut po mocno obniżonych cenach, wymagana jest zgoda sędziego upadłościowego.

Urszula Fryz, Finance&Insurance Inchcape JLR Poland: Najpopularniejszy jest leasing operacyjny

Klienci kładą większy nacisk na niską miesięczną ratę niż całkowity koszt finansowania – mówi Urszula Fryz, dyrektor w Inchcape JLR Poland.

OC coraz droższe. W ciągu roku cena ubezpieczenia wzrosła o ponad 20 proc.

Średnia składka za obowiązkowe ubezpieczenie dla kierowców wynosi już 610 zł i w ciągu roku poszła w górę o 108 zł, czyli ponad 20 proc. Ceny OC rosną nieprzerwanie już od 12 miesięcy, a w ostatnim czasie podwyżki przyśpieszyły. W drugim kwartale kierowcy płacili za polisy OC o 11 proc. więcej niż na początku tego roku.

Jacek Pryczek, prezes Goodyear Polska: Jest szansa na wzrostowy trend na rynku opon

Polscy klienci są dobrze wyedukowani. Decydując się na zakup opony, doskonale wiedzą, czego chcą – mówi Jacek Pryczek, prezes Goodyear Polska.

Tomasz Porawski, dyrektor marki Skoda: Skupiamy się na życzeniach naszych klientów

Pozostajemy przy zdywersyfikowanej ofercie, obejmującej coraz wydajniejsze silniki spalinowe, miękkie hybrydy, hybrydy plug-in oraz samochody elektryczne - mówi Tomasz Porawski, dyrektor marki Skoda.

Rafał Rudziński, prezes zarządu Bosch Polska: Nie czeka nas transformacja, a raczej ewolucja

Możemy być pewni coraz szerszego wykorzystania sztucznej inteligencji w motoryzacji, poprawy bezpieczeństwa, ograniczenia emisji i tego, że nowe pojazdy będą coraz bardziej przypominały smartfon na kółkach - mówi Rafał Rudziński, prezes zarządu spółki Bosch i reprezentant grupy Bosch w Polsce

Ile można zarobić pracując w BMW? Znamy listę płac robotników, inżynierów i zarządu

Według rankingu portalu LinkedIn, BMW jest jednym z dziesięciu najpopularniejszych pracodawców w Niemczech. Sprawdzamy ile można zarobić pracując w BMW.

Amerykański gigant motoryzacyjny traci swoją pozycję w Chinach

W ciągu ostatniej dekady Mary Barra, dyrektor generalna koncernu General Motors była agresywna w wychodzeniu w nieopłacalnych rynków. Jednak opuszczenie najnowszego problematycznego kraju będzie znacznie trudniejsze i skomplikowane. Amerykański koncern stracił w w pierwszym kwartale w Chinach 106 mln dolarów (ok. 417,5 mln zł).

Ile można zarobić pracując w Mercedesie? Znamy listę płac od członka zarządu do stażysty

Mercedes-Benz to jeden z najpopularniejszych pracodawców w Niemczech. Ile tak naprawdę można zarobić pracując u tego producenta samochodów? Znamy wielkość wynagrodzeń na różnych stanowiskach.

Ubezpieczyciele chcą zaoszczędzić przy likwidacji szkód. Naprawy przy użyciu używanych części

Ubezpieczyciele samochodów, którzy płacą odszkodowania lub naprawę powypadkową borykają się z gwałtownym wzrostem cen części zamiennych. Niemiecki Alianz planuje zrobić rewolucję i dopuścić naprawę przy użyciu używanych części.

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą na walizkę?

Posiadacze aut od lat zmagają się z zagrożeniem, jakim jest ich ewentualna kradzież. W przypadku pojazdów wyposażonych w technologię KeyLess popularną metodą kradzieży jest ta „na walizkę”. Z tego artykułu dowiesz się, na czym ona polega i jak skutecznie zabezpieczyć przed taką kradzieżą swój samochód.

Carla Wentzel, prezeska VW Group Polska: Zalet elektromobilności jest bardzo wiele

Nie zamierzamy brać udziału w pogoni za udziałem w rynku, to nie jest naszym priorytetem – podkreśla Carla Wentzel, prezeska Volkswagen Group Polska.

Polski przemysł motoryzacyjny z rekordową produkcją, eksportem, ale słabymi prognozami

Rekordowymi wynikami może pochwalić się polski przemysł motoryzacyjny. Jak podała we wtorek firma analityczna AutomotiveSuppliers.pl, w 2023 r. branża pobiła rekord wartości produkcji sprzedanej, osiągając poziom 236,5 mld zł. Rekordowy okazał się także eksport, który przekroczył 50 mld euro. Zwiększyło się również zatrudnienie.

Maciej Hochman, CEO Mazda Motor Poland: Diesel jest tym, co dziś nas bardzo wyróżnia

Pracujemy także nad wykorzystaniem paliw odnawialnych i nie wykluczamy dostosowania silników Wankla również do technologii wodorowej - mówi Maciej Hochman, dyrektor zarządzający Mazda Motor Poland.

Alexander Vlaskamp, dyr. gen. MAN Truck&Bus: W 2040 r. większość transportu drogowego będzie elektryczna

Polski rynek jest jednym z największych w Europie, niemal porównywalnym na np. z rynkiem francuskim. Dlatego też dla nas jest niezwykle ważny. Kiedy pracowałem tutaj prawie 15 lat temu Polska była na jakimś 15.-16. miejscu w UE - mówi Alexander Vlaskamp, dyrektor generalny MAN Truck&Bus.

Koniec wizyt w urzędzie. Samochód zarejestrujesz przez internet

Rejestracja samochodów przez internet ma być łatwa i powszechnie dostępna, zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm leasingowych, salonów czy importerów. Niestety poczekamy na to jeszcze 2,5 roku.

Marcin Kwoka, Head of Market Operations MBC Poland: Z definicji Mercedes nie walczy ceną

Nasza strategia sprawdza się przy bogacącym się społeczeństwie – mówi Marcin Kwoka, Head of Market Operations w Mercedes-Benz Cars (MBC) Poland.