Fabryka Opla w Gliwicach wyprodukowała ostatni egzemplarz Astry

Polski przemysł motoryzacyjny właśnie zakończył jeden z najważniejszych etapów swojego rozwoju. Fabryka Opel Manufacturing Poland w Gliwicach zaprzestała produkcji samochodów osobowych.

Pavel Šolc, prezes VW Group Polska: Auta elektryczne są lepsze niż spalinowe

W Holandii na 100 km dróg przypada 50 punktów ładowania. W Niemczech 20, a w Polsce tylko 0,5 – mówi Pavel Šolc, prezes Volkswagen Group Polska.

Polski Ład w leasingu to więcej staroci na drogach?

Nowe zasady opodatkowania oznaczać mogą spadek zainteresowania leasingiem aut na korzyść wynajmu. Wzrosnąć może średni wiek pojazdów na naszych drogach.

88 procent firm motoryzacyjnych skarży się na brak materiałów

W dalszym ciągu pogłębia się niedobór materiałów w przemyśle motoryzacyjnym. W branży motoryzacyjnej 88 procent firm narzekało na wąskie gardła przy zaopatrzeniu w surowce i podzespoły.

Jean-Philippe Imparato, prezes Alfa Romeo: Jakość nie jest tematem negocjacji

24 listopada prezes Alfy Romeo był przez jeden dzień w Polsce. Mieliśmy okazję z nim porozmawiać i dowiedzieć się nieco więcej o planach marki.

Dostawy aut do salonów mogą się bardziej opóźnić

Coraz bardziej komplikuje się sytuacja w przemyśle motoryzacyjnym. Już nie tylko półprzewodników, ale także stali, a przede wszystkim magnezu zaczyna brakować producentom części i komponentów do produkcji aut.

Denis Le Vot, dyr. generalny Dacii i Łady: Produkujemy i sprzedajemy po swojemu

Nasi klienci bardzo długo jeżdżą tym samym autem. W Europie średni wiek eksploatacji Dacii przez tego samego właściciela właśnie sięgnął 8 lat - mówi Denis Le Vot, dyr. generalny Dacii i Łady.

Nowe regulacje instalacji gazowych mogą negatywnie wpłynąć na branżę i klientów

Projekt nowelizacji ustawy dotyczący samochodów z dodatkowym systemem zasilania LPG/CNG wzbudził wiele kontrowersji i obaw. W efekcie Ministerstwo postanowiło wyjaśnić, jak jest naprawdę.

Nie będzie nowych Ład i Renault w Rosji

Największy koncern motoryzacyjny Rosji zatrzymał wszystkie linie produkcyjne z jednego powodu. Braku podzespołów niemieckiego koncernu Bosch.

Mariusz Jakimiuk, dyrektor SsangYong Polska: Zwiększyć świadomość marki

Kiedy aktualnie ceny nowych samochodów na rynku idą do góry o kilkanaście procent, my naszych nie podnosimy i utrzymujemy je na tym samym poziomie - mówi Mariusz Jakimiuk, dyrektor zarządzający SsangYong Auto Polska.

BMW ujednolica czas pracy w swoich niemieckich fabrykach

BMW zapowiedział skrócenie tygodnia roboczego z 38 do 35 godzin we wschodnich Niemczech, aby ujednolicić go z systemem w zachodniej części kraju. Rady pracownicza jest zadowolona z równych warunków w 30 lat po zjednoczeniu kraju.

Nie da się uniknąć ewolucji w stronę w pełni zautomatyzowanej jazdy

Pojazdy wahadłowe 2getthere będą pierwszymi autonomicznymi i zelektryfikowanymi pojazdami transportu publicznego o większej prędkości, które będą poruszać się po drogach publicznych w południowych Niemczech - mówi Andreas Teuner, Vice President, ZF Active Safety Division, Electronics & ADAS.

BAH idzie na kompromis. Dotyczy ono spłaty zadłużenia

British Automotive Holding (BAH) zawarł z koncernem Jaguar Land Rover porozumienie dotyczące warunków spłaty zadłużenia – donosi IBRM Samar.

Giełdowy debiut Volvo. Doskonały start

Notowania akcji Volvo Cars skoczyły na początku sesji w Sztokholmie o 22 proc., z ceny emisyjnej 53 korony do 64,70 koron. Pierwszego dnia notowań osiągnęły maksimum 67,40 koron (+27,2 proc.), a sesję zakończyły ceną 65,2 koron (+23 proc.).

Łukasz Domański, prezes Carsmile: Chcemy się przyjrzeć ekspansji zagranicznej

Jeśli dopłaty do leasingu nie będą fikcją, tylko realnym programem, to na koniec 2022 co dziesiąty samochód sprzedawany przez Carsmile będzie elektrykiem - mówi Łukasz Domański, prezes Carsmile.

Oddałbym dziesięć tytułów za 24h Le Mans

Polska ma kilku następców Małysza. Ale motosport jest bardziej skomplikowany – mówi Robert Kubica, kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing Orlen.

Półprzewodników nie będzie do 2022 roku

Problem z dostępnością półprzewodników może potrwać dłużej niż się spodziewano. Według raportu „Przetrwać burzę krzemową” przygotowanego przez międzynarodową firmę audytorsko-doradczą KPMG zakończy się dopiero w 2022 roku.

Wysokie mandaty wejdą w życie miesiąc później

Nowelizacja ustawy „Prawo o ruchu drogowym” może przynieść znaczące podwyżki kar za wykroczenia drogowe. Jak na razie nie wiadomo jaki będzie ostateczny kształt proponowanych zmian.