Marcin Kwoka, Head of Market Operations MBC Poland: Z definicji Mercedes nie walczy ceną

Nasza strategia sprawdza się przy bogacącym się społeczeństwie – mówi Marcin Kwoka, Head of Market Operations w Mercedes-Benz Cars (MBC) Poland.

Podwyżki cen OC. Będzie drożej nawet o 30 proc.

Od roku utrzymuje się trend podwyżek w cenach OC. W pierwszym kwartale tego roku kierowcy za obowiązkową polisę komunikacyjną musieli zapłacić prawie 100 zł więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W niektórych regionach wzrosty osiągnęły ponad 27 proc.

To nie koniec hiszpańskiej marki. Seat z rekordowymi zyskami i ofensywą modelową

Zysk operacyjny Seata w 2023 r. wyniósł rekordowe 625 mln euro przy obrotach na poziomie 14,3 mld euro i zwrocie ze sprzedaży osiągającym 4,4 proc. Mało tego, hiszpańska marka planuje odświeżenie gamy modelowej.

Kierowcy z kategorią prawa jazdy B z nowym uprawnieniem

Kierowcy posiadający prawo jazdy kategorii B otrzymali nowe uprawnienia. Mogą z niego korzystać, ale tylko wtedy, kiedy spełniony jest co najmniej jeden z dodatkowych warunków.

Piotr Łakomy, dyr. marki Volkswagen Samochody Dostawcze: Segment C/D będzie segmentem Craftera

W perspektywie trzech lat będziemy mieli w całej gamie modeli elektryczne wersje – mówi Piotr Łakomy, dyrektor marki VW Samochody Dostawcze.

Volkswagen ma problem z popytem na modele elektryczne. Produkcja wstrzymana

Volkswagen podobnie jak urzędnicy w EU wytyczyli dla przyszłości motoryzacji drogę elektryfikacji. Jednak klienci wybierają to co dla nich dobre, a są nimi auta z napędem spalinowym. Jak bardzo widać to po fakcie wprowadzenia dodatkowych zmian przy produkcji Golfa i Tiguana, a zatrzymania produkcji w fabryce gdzie produkowane są modele ID.4 i ID.7.

Emil Lisowski, CEO Marathon International: W tej chwili wszystko jest trudne

Nasza branża pożegnała marzenia o ciężarówkach elektrycznych. To jest produkt bardzo awaryjny, nie nadaje się na długie dystanse. Nie wierzymy w elektryfikacje przy transporcie międzynarodowym mówi - Emil Lisowski, CEO Marathon International

Łukasz Zadworny, dyrektor marki Audi w Polsce: Segment premium rośnie dynamicznie

Dekadę temu stanowił on ok. 14 proc. rynku, a w ubiegłym roku sięgnął 22,3 proc. – mówi Łukasz Zadworny, dyrektor marki Audi w Polsce.

Mercedes udoskonala swój sklep internetowy. Nowe auto przy pomocy kilku kliknięć

Polski oddział Mercedesa rozwija funkcjonalności swojego internetowego sklepu z nowymi autami. W Mercedes-Benz Store z poziomu komputera lub smartfona można zapoznać się z aktualną ofertą samochodów dostępnych od ręki nie tylko u dealerów w Polsce, ale także tych ze stocku importera.

W zarządzie tej firmy motoryzacyjnej zasiadają wyłącznie kobiety

W zarządzie Volkswagen Poznań, który jest największym pracodawcą w Wielkopolsce zasiadają same kobiety. Od 1 marca dołączyła do nich Liane Lubitz jako członkini odpowiedzialna za obszar finansów, zakupów i IT. Zastąpi Agnieszkę Olenderek, która przejęła równorzędne stanowisko w zarządzie Volkswagen Slovakia.

Volvo poszło na rekord. Kolejne już niebawem

Globalna sprzedaż, globalne przychody, rejestracje w Polsce, udział w rynku, modelowy lider w segmencie premium. Volvo ma się czym chwalić i rozsądnie spogląda w najbliższą przyszłość.

Frank Krol, prezes Mitsubishi Motors Europe: Hybrydy stały się „nowymi dieslami”

Prognozujemy ożywienie popytu na hybrydy ładowane z gniazdek, zwłaszcza w przypadku aut większych, z segmentu C - mówi Frank Krol, prezes Mitsubishi Motors Europe

Najszybsza sanacja w przemyśle moto. Francuska marka z rekordowymi wynikami

Wzrost sprzedaży i obniżenie kosztów produkcji zapewniły grupie Renaulta rekordowe wyniki w 2023 r. Luca De Meo dokonał najszybciej sanacji w historii sektora motoryzacji. Grupa Stellantis miała za to rekordowe obroty, ale strajk w USA w II półroczu wpłynął na zmniejszenie marży operacyjnej.

Te zmiany szykuje kierowcom Unia Europejska. Czeka nas zaostrzenie przepisów

Unia Europejskiej chce zmian dla kierowców i zaostrzenia przepisów. Nowe zasady obejmą kierowców z niewielkim stażem za kierownicą oraz seniorów. Zmieni się również okres ważności i wymieniania prawa jazdy oraz wprowadzenie obowiązkowych badań psychologicznych.

Mercedes zmienia strategię. Stawia na sprzedaż tanich spalinowych modeli

Mercedes, by zwiększyć sprzedaż w USA zmienia strategię. Do tej pory na rynku amerykańskim Mercedes skupiał się na sprzedaży drogich modeli elektrycznych, a teraz sprzedawcy będą priorytetowo traktować samochody spalinowe z niższej półki.

Na tych autostradach zamontowane są odcinkowe pomiary prędkości

Nadmierna prędkość to jeden z grzechów głównych polskich kierowców. Aby przeciwdziałać tej sytuacji, na coraz większej liczbie dróg montowane są odcinkowe pomiary prędkości (OPP), których skuteczność już nie raz została udowodniona. Teraz takie „kontrole” pojawiły się na autostradach. Sprawdzamy gdzie kierowcy powinni zachować czujność?

Polski dealer z Kalisza jako pierwszy na świecie otrzymał ten certyfikat

Pierwszy dealer Grupy Volkswagen otrzymał certyfikat goTOzero Retail. Został on opracowany dla globalnej sieci liczącej ok. 17 000 dealerów ze 150 krajów w ramach misji środowiskowej goTOzero. Jednym z celów jest zmniejszenie śladu CO2 sieci o co najmniej 30 procent do 2030 r. w porównaniu z rokiem 2020.

Volvo pozbywa się problemu. Przekazuje udziały w marce Polestar

Volvo przekazała większościowe udziały firmie Polestar chińskiemu Geely. Firma potwierdziła to w komunikacie prasowym, a giełda zareagowała optymistycznie wzrostem akcji Volvo.