Amerykanie otworzyli samochodowe centrum w Gliwicach dla 240 inżynierów

Firma Tenneco otworzyła w Gliwicach najnowocześniejsze centrum inżynieryjne Monroe, które będzie obsługiwać firmy w zakresie europejskiego systemu kontroli jazdy (European Ride Control) i zaawansowanych technologii zawieszenia (Advanced Suspension Technologies, AST).

Lancia wraca. Będzie 40 nowych salonów, póki co ani jednego w Polsce

Lancia nie tylko zapowiada nowe modele aut, ale zaczyna również budować na nowo swoją infrastrukturę w Europie. Na początek ma być 40 salonów w sześciu państwach Starego Kontynentu.

To koniec Seata? Po 2030 r. marka ma zaprzestać sprzedaży aktualnych modeli

To o czym mówiło się już od dawna w kuluarach teraz wydaje się potwierdzać. Po 2030 roku Seat ma więcej nie oferować aktualnych modeli. Tak przynajmniej twierdzi holenderskie biuro prasowe hiszpańskiej marki. Dla Seata planowana jest inna przyszłość.

Chińczycy wykupują kolejną europejską markę. Mają już Volvo i Lotusa

Chiński koncern Geely specjalizuje się w wykupywaniu europejskich firm ze słabą kondycją finansową. W przeszłości miało to miejsce kilka krotnie - Volvo, The London Taxi Company, Smart i Lotus - są własnością lub pod kontrolą Geely. Teraz chiński gigant podwoił swoje udziały w Astonie Martinie.

Volkswagen ostatecznie wycofuje się z Rosji

Po długotrwałych analizach Volkswagen całkowicie wycofuje się z Rosji. Europejski producent numer 1 podjął tą decyzję ponad rok po rozpoczęciu wojny przeciwko Ukrainie.

Motoryzacyjna firma z Monachium ogłasza upadłość

Niemiecki producent samochodów ogłosił niewypłacalność. Złożono wniosek o postępowaniu ochronnym, a to oznacza, że ogłoszona w kwietniu spłata rezerwacji klientów stoi pod znakiem zapytania.

Wartość rynkowa Ferrari jest większa niż całej grupy Stellantis

Kurs akcji Ferrari osiągnął nowy rekord. Włoski producent luksusowych samochodów wyprzedził nawet grupę Stellantis, która mw w swoim portfolio 14 marek samochodowych.

Wielkie plany Toyoty. W 2023 r. rekordowa ma być produkcja, sprzedaż i zysk

Toyota osiągnęła w ostatnim roku finansowym (do 31 marca) wyniki lepsze od spodziewanych. W 2023 r. zamierza osiągnąć jeszcze lepsze, bo maleją trudności z dostawami surowców i mikroprocesorów.

Stellantis uruchomi III zmianę w fabryce aut dostawczych w Gliwicach

Fabryka dużych samochodów dostawczych w Gliwicach – Stellantis Gliwice, ogłosiła decyzję o uruchomieniu III zmiany produkcyjnej, zaplanowanym na połowę czerwca br. Zakład produkuje modele Peugeot Boxer, Citroen Jumper i Opel/Vauxhall Movano w wersji furgon, a także bazy pod zabudowy kamperów.

Ferrari z wielomilionowym zyskiem

Pierwszy kwartał roku okazał się wyjątkowo dobry dla Ferrari. Włoska marka sportowych samochodów poprawiła wszystkie kluczowe wskaźniki finansowe względem tego samego okresu rok wcześniej.

Waldemar Jarosz, Goodyear Polska: Przyszłość rysuje się pod znakiem cyfryzacji

Duże floty nie wahają się inwestować w nowoczesne systemy do monitorowania pojazdów i stanu ogumienia, takie jak czujniki TPMS Goodyear, umieszczone w oponie, pozwalające na sprawdzanie parametrów opony z dowolnego miejsca na świecie w trakcie jazdy - mówi Waldemar Jarosz, dyr. dywizji opon ciężarowych Goodyear

Rekordowe wyniki Grupy Volkswagen. Nie zaszkodziły problemy w Chinach

Grupa Volkswagena poinformowała o doskonałych wynikach za I kwartał. Przychody zwiększyły się w tym czasie o 22 proc. do 76 mld euro, a zysk operacyjny wyniósł 5,7 mld euro. Analitycy finansowi z rynku motoryzacyjnego szacowali, że będzie to przynajmniej o 200 mln euro mniej.

Aż 8500 zł kary za brak OC w 2024 roku

Wszystko przez to, że minimalne wynagrodzenie będzie w 2024 roku rekordowo wysokie. Tym samym rekord pobiją również opłaty karne za brak OC dla kierowców.

Volvo Cars tnie koszty. Zwolni 1300 pracowników

Volvo Cars zwolni około 1300 pracowników biurowych pracujących w Szwecji. Jak donosi Reuters to efekt cięcia kosztów i powiększenia rentowności.

Do salonów wróciły wyprzedaże rocznika. Dealerzy sprzedają więcej aut

Bessa w salonach samochodowych wyraźnie odpływa. Tak przynajmniej wynika z przedstawionego w środę raportu Związku Dealerów Samochodów (ZDS) i firmy technologicznej Proxi.cloud.

VW Poznań: Zaczynali od 48 osób. Teraz są największym pracodawcą w Wielkopolsce

30 lat temu zakłady Volkswagena w Poznaniu zatrudniały 48 osób. Dzisiaj jest to największy pracodawca w województwie wielkopolskim. Jest to również jeden z największych eksporterów z polskiego sektora motoryzacyjnego.

Meksyk - eldorado producentów elektrycznych samochodów

Tesla stawia gigafabrykę za 5 mld dolarów, Faurecia lokuje się przy granicy z USA, Renault wraca po 20 latach nieobecności. Meksyk stał się mekką przemysłu samochodowego, który przestawia się na napęd elektryczny.

Rynek samochodowy odżywa. Niemcy rosną w siłę

Samochody z tradycyjnym silnikiem spalinowym nadal stanowiły większość niemieckiego eksportu i importu samochodów w 2022 r., chociaż znaczenie handlu zagranicznego pojazdami elektrycznymi rośnie.