Skoda Enyaq iV tańsza w programie „Mój elektryk”

Gotówka, kredyt, leasing a może wynajem? Dzisiaj nie trzeba wykładać pieniędzy na stół, by z salonu wyjechać nowym i lśniącym autem. A jeśli wybierzesz samochód elektryczny, państwo zwróci ci za niego dodatkowo kilkanaście tysięcy złotych.

Polska stoi w korkach. Miasta mają wciąż absurdalne pomysły

W Krakowie na tysiąc mieszkańców przypada więcej samochodów niż w Berlinie czy Wiedniu. Stolica Wielkopolski dosłownie stoi w jednym wielkim korku. W Warszawie czy Poznaniu sytuacja nie jest lepsza.

Volvo żegna się z prawdziwą skórą i nie tylko

Zaczynamy erę świadomego wzornictwa. Los zwierząt jest dla nas naprawdę ważny. To jeden z powodów, dla których zamiast skór wykorzystamy inne materiały - tkaniny i tworzywa ekologiczne - mówi Robin Page, szef projektantów Volvo Cars.

Nauka jazdy na autostradzie

Rośnie ryzyko wypadku na autostradach. Niebezpieczne zdarzenia na tych najszybszych trasach mają coraz większy udział w łącznej liczbie wypadków notowanych na polskich drogach.

Skoda Enyaq iV – wygodny rodzinny SUV

Szybko minęły czasy, w których samochody elektryczne były małe, ciasne i z uwagi na krótki zasięg niepraktyczne. Dzisiaj elektryk może być wygodny i komfortowy oraz pełnić funkcję przestronnego, rodzinnego SUV-a. A co z tym zasięgiem?

Specjalna, bezpieczna torebka Skody

Skoda w ramach akcji #rokbezpieczenstwa przygotowała specjalny projekt, którego zadaniem jest zwrócenie uwagi na konieczność zabezpieczania przedmiotów podczas jazdy. Dzięki temu powstała specjalna torebka.

Tesla chce odzyskać 92 proc. materiałów ze zużytych baterii

Zgodnie z raportem Tesli, w 2020 roku producent poddał recyklingowi 1300 ton niklu. Odzyskano około 92 proc. materiałów ze zużytych ogniw baterii.

Suzuki wprowadza aplikację „Moje Suzuki” na smartfony

“Moje Suzuki” to aplikacja przeznaczona dla posiadaczy samochodów, motocykli i silników zaburtowych japońskiej marki. Za pomocą interfejsu w smartfonie, użytkownik może uzyskać dostęp do najważniejszych informacji na temat produktu i jego historii, a także wielu innych przydatnych funkcjonalności.

Furgonetki Stellantis otrzymają wodorowy napęd

Stellantis, czyli połączone grupy PSA i FCA stawia na wodór. Zgodnie z zapewnieniami, w pierwszej kolejności ten napęd ma być wykorzystany w średniej wielkości samochodach dostawczych. Według zapowiedzi na rynku pojawią się już pod koniec 2021 roku.

Po drogach z gumy pojedziemy ciszej

Gumowy asfalt to wcale nie fikcja – jest stosowany za granicą. A o wprowadzenie takiej nawierzchni jako standardu przy budowach dróg apeluje teraz Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO). Chodzi o zastosowanie w warstwie ścieralnej drogi mieszanki asfaltu z rozdrobniona gumą pochodzącą z zużytych opon samochodowych.

Ford opatentował reklamy w samochodzie

Reklamy na samochodzie to codzienność. Wiele firm okleja auta, zwiększając tym samym zasięgi oraz rozpoznawalność marki. Koncerny idą jednak o krok dalej. Pracują nad reklamami pop-up wyświetlanymi na ekranach deski rozdzielczej. Przykładem może być Ford, który opatentował takie rozwiązanie.

Co piąta firma w Polsce ma w swojej flocie elektryka

Pandemia przyspieszyła rozwój pojazdów zasilanych prądem. 18 procent firm już w tym momencie ma we własnej flocie auto elektryczne, a połowa deklaruje, że przejdzie na pojazdy czysto bateryjne w przeciągu trzech lat.

GM buduje fabrykę do produkcji baterii dla aut elektrycznych

Ultium Cells LLC spółka joint venture stworzona przez LG Energy Solution i General Motors (GM) planuje wybudowanie drugiego zakładu produkującego ogniwa do akumulatorów samochodów elektrycznych. Fabryka powstanie w Spring Hill w Tennessee (USA) za 2,3 miliarda dolarów.

Najtańsze elektryczne auto na rynku dostępne w carsharingu

Do floty carsharingu Traficara, dołączył kolejny model samochodu. Tym razem firma stawia na elektryczną Dacię Spring.

Google Maps z nowymi możliwościami

Firma technologiczna – Google – unowocześniła jeden ze swoich kluczowych produktów – Google Maps. Aplikacja otrzymała nową funkcjonalność. Teraz można za jej pośrednictwem zobaczyć ceny paliw na poszczególnych stacjach.

Stellantis chce rozwijać napęd wodorowy

Stellantis, czyli połączone grupy PSA i FCA, poinformowały o swoich planach inwestycji w technologię ogniw paliwowych. Zgodnie z zapewnieniami, w pierwszej kolejności ten napęd ma być wykorzystany w średniej wielkości samochodach dostawczych.

Dziurawa droga sama się załata

Taki scenariusz to marzenie drogowców. Zwłaszcza w polskich warunkach. Tymczasem okazuje się, że do jego realizacji jest całkiem niedaleko. Nad technologią samonaprawiającej się nawierzchni już pracują eksperci największego wykonawcy na budowach polskich dróg – firmy Budeimex oraz naukowcy z Politechniki Warszawskiej.