VW wspiera odbudowę lasów. Tym razem w Puszczy Boreckiej i w pobliżu Tatr

Projekt Volkswagena trwa od 2021 roku. Po każdym dziennikarskim teście samochodu napędzanego silnikiem spalinowym, zostanie zasadzonych 70 drzew we współpracy z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych. W 2023 r. nowe nasadzenia odbędą się na pograniczu Puszczy Boreckiej i w okolicy Chyżnego.

Używane samochody na polskim rynku są jednymi z tańszych w Europie

Rynek samochodów używanych powoli wraca do normy po pandemicznych zawirowaniach. Polacy znowu mogą wybierać w tanich samochodach używanych, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że te oferowane nad Wisłą należą do najtańszych w Europie.

Czujnik inspirowany instynktem owadów. Ma zapobiegać wypadkom samochodowym

Naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Stanu Pensylwania opracowali czujnik, który ma znacząco ograniczyć wypadki drogowe. Inspiracją przy jego tworzeniu były owady i ich instynkt omijania przeszkód.

Warszawa. Te auta nie wjadą do centrum miasta

Przyszły rok nie wygląda jeszcze źle. Ale w kolejnych zasady wjazdu do centrum Warszawy będą zaostrzane.

Mercedes chce zrezygnować z oznaczenia EQ i wrócić do wcześniej używanych nazw

Mercedes rozważa usprawnienie oznaczeń swoich modeli. I tak np. od roku modelowego 2024 może zniknąć wprowadzone niedawno oznaczenie EQ, które widnieje przy wszystkich elektrycznych autach ze Stuttgartu.

Nowy pomysł Porsche. Nowoczesny system multimedialny do klasycznych modeli

Porsche wprowadza możliwość zakupu nowoczesnego systemu multimedialnego pasującego do klasycznych modeli 911 (997), Boxstera i Caymana (987) oraz pierwszej generacji Cayenne’a.

Niemal 100 milionów złotych kary za używanie kamery w samochodzie

W Niemczech za nagrywanie osób trzecich przy wykorzystaniu wideorejestratora, grożą bardzo surowe konsekwencje. Złamanie prawa w tym przypadku może wiązać się z karą wynoszącą nawet 100 milionów złotych lub 4 proc. całkowitego rocznego obrotu firmy.

W Kalifornii nie mogą jeździć ciężarówki starsze niż 13 lat

Ciężarówki i autobusy zbudowane przed 2010 rokiem będą miały zakaz poruszania się po drogach Kalifornii. Przewoźnicy buntują się przeciwko nowemu postanowieniu.

Jest nowy król importu. Jakie auta Polacy najchętniej sprowadzają z zagranicy

IBRM Samar opublikował raport dotyczący importu samochodów używanych w 2022 r. To był rok, w którym nastąpiło załamanie importu pojazdów. Jest też nowy lider importu. Po wielu latach królowania Audi A4 musi oddać koronę.

Dziadkowie za kierownicą. W 2050 r. 50 proc. kierowców będzie powyżej 50-ki

Szacuje się, że w 2050 r. w krajach UE odsetek osób w wieku powyżej 50 lat będzie wynosił ok. 50 proc. Według szacunków ONZ do 2050 r. średnia życia wzrośnie z 68 do 76 lat, a w krajach wysoko rozwiniętych z 77 do 83 lat. Jak dojrzały wiek przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym?

Rewolucja w carsharingu na minuty. Walka z PKP i wysokimi cenami paliw

Największy operator usług wynajmu samochodów na minuty w Polsce wprowadza szereg zmian w swojej ofercie. Największa dotyczy cennika, który ma stać się prosty i przejrzysty. Te działania mają przyciągnąć nowych klientów, którzy przy obecnych cenach za paliwo czy PKP wybiorą tańszy wynajem na minuty.

Polacy szukają tanich, używanych aut, a marzą o nowych SUV-ach

Według raportu Otomoto większość Polaków szukało taniego używanego autach, w cenie do 40 tysięcy złotych. Był też inny trend. Niemal połowa osób szukających w sieci nowego samochodu w 2022 roku była zainteresowana SUV-ami.

Zmiany, które czekają kierowców w 2023 roku

Przez kolejne 12 miesięcy na kierowców spadną kolejne dodatkowe obciążenia, zmiany przepisów i wzrosty cen. Pod tym względem rok 2023 nie zapowiada się dobrze. Oto zmiany, które czekają zmotoryzowanych.

Opona, która jest w 90 proc. zbudowana z materiałów odnawialnych

Opona Goodyera, która aż w 90 proc. składa się z materiałów odnawialnych, przeszła wszystkie obowiązujące testy regulacyjne i została dopuszczona do ruchu drogowego została zaprezentowana podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas.

W Niemczech 40 proc. kursantów na prawo jazdy nie zdaje egzaminu

Instruktorzy nauki jazdy w Niemczech są coraz mniej zadowoleni z wyników swoich kursantów. Okazuje się, że wielu z nich ma problemy z koncentracją. Systematycznie spada również odsetek zdanych egzaminów. Niemieckie Stowarzyszenie Instruktorów Nauki Jazdy szuka rozwiązania tego problemu.

Nowe paliwo E10. Które samochody nie powinny go tankować

Stacje benzynowe zaczynają wdrażać do swojej oferty benzynę E10, posiadającą o 5 proc. więcej biokomponentów niż do tej pory dostępne paliwo E5. Taką możliwość przyniosła nowelizacja ustaw o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. O czym trzeba wiedzieć zanim wlejemy nowe paliwo do baku?

30 km/h na ulicach wszystkich miast. Tego chcą niemieccy ekolodzy

Niemieccy ekolodzy chcą żeby w na ulicach wszystkich miast naszych zachodnich sąsiadów obowiązywało tempo 30 km/h. Apelują o zmianę obowiązujących przepisów ruchu drogowego i odebranie poszczególnym miastom i gminom określenie własnych ograniczeń prędkości.