Części zamienne do autobusów Daimlera z drukarki 3D

Firma Daimler Truck będzie w przyszłości wykorzystywać części zamienne z drukarek 3D w autobusach Mercedesa i Setra. Program startuje już w czerwcu 2022 roku.

Liczba śmiertelnych wypadków drogowych w USA najwyższa od 2005 r.

Liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w USA w 2021 roku jest najwyższa od 2005 roku. Ich liczba wzrosła po zakończeniu restrykcji związanych z koronawirusem. Główne przyczyny to nadmierna prędkość i jazda pod wpływem narkotyków lub alkoholu.

Ford Pro: Pomysł na w pełni cyfrową obsługę floty

Z myślą o klientach komercyjnych Ford wprowadza kompleksowe rozwiązanie nazwane, które ma zwiększyć dyspozycyjność aut, obniżyć koszty eksploatacyjne i pomóc w przejściu na pojazdy elektryczne.

Auta zdrożały o 24 proc. Ceny samochodów rosną szybciej niż inflacja

Ceny samochodów szybują w górę. W rok auta zdrożały o średnio 24 proc. uwzględniając nie tylko wzrost cen katalogowych, ale też brak rabatów, podwyżki stóp procentowych czy wzrost kosztów ubezpieczenia.

Co czwarty wypadek spowodowany używaniem telefonu komórkowego

Nawet co czwarty wypadek w Polsce może być spowodowany tym, że kierowca używał telefonu komórkowego. Poprawę bezpieczeństwa zwiększy dyscyplina kierujących lub... pojazdy autonomiczne.

GDDKiA przyznało się do wadliwego projektu obwodnicy Krakowa

Projekt obwodnicy Krakowa zostanie zmieniony. GDDKiA musiało się ugiąć pod krytyką pasjonatów drogownictwa, którzy wytknęli państwowej instytucji błędy w projekcie Północnej Obwodnicy Krakowa.

Na rynku wtórnym brakuje używanych samochodów. Sprowadzamy coraz starsze auta

Import używanych samochodów sięgnął dna i jest najniższy od 2014 roku. Kwietniowe wyniki importu używanych samochodów do Polski nie napawają optymizmem.

Bez specjalnych nalepek nie wjedziesz do centrum miasta

Naklejki uprawniająca do wjazdu do Stref Czystego Transportu obowiązują już od początku maja. Jej brak będzie wiązał się z mandatem w wysokości 500 zł. Póki co jednak nie trzeba się tym faktem przejmować, bo naklejki są, ale nie ma wyznaczonych stref.

Jaki samochód dla kobiety? Propozycje aut dla kobiet

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez samochodu, który pozwala na zachowanie pełnej niezależności oraz swobodne przemieszczanie się. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni prowadzą obecnie bardzo aktywny tryb życia, którego istotnym elementem jest własny środek transportu. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie auto będzie najlepszą opcją dla kobiet, co powinno je wyróżniać oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

Będzie więcej szybkich dróg na Mazowszu

Blisko 100 km autostrad, 106 km dróg ekspresowych i 45 km obwodnic powstanie w woj. mazowieckim w ciągu najbliższych czterech lat – informuje Generalna Dyrekcja dróg Krajowych i Autostrad. Wszystkie inwestycje są realizowane w systemie projektuj i buduj.

Dużo droższe używane diesle, coraz mniejszy wybór

Tak bardzo lubiane przez Polaków używane diesle zaczynają stopniowo wypadać z łask. Choć ich udział na rynku wtórnym samochodów osobowych wciąż pozostaje dominujący, to jednak zaczyna się kurczyć.

Warszawa i Kraków zdradziły, jak będą wyglądały strefy czystego transportu

Polskie miasta rozpoczęły walkę o lepsze powietrze. Prekursorami zmian będą Warszawa oraz Kraków. Co to oznacza dla mieszkańców oraz przyjezdnych do tych arterii miejskich?

Trzy razy więcej dróg zostanie objętych odcinkowym pomiarem prędkości

Nie tylko wysokie mandaty i rosnąca liczba fotoradarów będą zmuszać kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Na tych, którym się za bardzo spieszy, wkrótce czyhać będzie nowe niebezpieczeństwo.

Autostradą do Berlina pojedziemy szybciej

Zbliża się koniec udręki kierowców podróżujących na trasie pomiędzy Wrocławiem a Berlinem. Jeszcze w tym roku, zaraz po wakacjach do ruchu zostanie włączona część przebudowywanej autostrady A18.

Jaki napęd wybrać dla firmy? Analiza kosztów zakupu i użytkowania

Koszty prowadzenia firmy są coraz większe. Dotyczy to również parku samochodów. Niewłaściwy wybór może być kosztowy podczas użytkowania. Sprawdzamy czy dobrym i tańszym rozwiązaniem mogą być elektryki.

Wraz z cenami paliw rośnie zainteresowanie oszczędnymi używanymi autami

Jak informują eksperci rynku paliw, ceny paliw pozostaną na poziomie 7 zł za litr benzyny i poniżej 8 zł za litr diesla. Nie pozostaje to bez wpływu na branżę motoryzacyjną. Rośnie zainteresowanie kupujących bardziej ekonomicznymi używanymi samochodami.

Strefy czystego transportu coraz bliżej. Warszawa nie chce diesli

Warszawa, jak większość miast w Polsce zmaga się z dużym problemem jakości powietrza. Jednym z przyczyn tego stanu są auta niespełniające norm emisji spalin oraz najstarsze diesle. Ratusz chce to rozwiązać przez wprowadzenie stref czystego transportu.

Największy wzrost cen aut używanych jest na Śląsku. Najstarsze auta w lubelskim

Od lat najdroższe samochody używane są w województwie mazowieckim, ale największy wzrost mediany ceny w ciągu ostatniego roku miał miejsce w województwie śląskim. Mediana ceny aut używanych wyniosła w lutym 2022 roku 23.000 złotych.