Volvo XC90 T8 – spalanie, czyli jazda o kropelce

Czy kupując dużego, komfortowego SUV-a zawsze musimy liczyć się ze znacznymi kosztami paliwa? Niekoniecznie. Dziś istnieją już zaskakująco ekonomiczne alternatywy. Nowoczesna technika pozwoliła skonstruować napęd, który będzie jednocześnie mocny i bardzo oszczędny w kwestii zużycia paliwa.

Skoda Kodiaq - mocniejsza, lżejsza i szybsza

Nowe wcielenie największego SUV-a marki to nie tylko zmiany stylistyczne. Przeprojektowany zderzak, wloty powietrza i potężny grill to tylko preludium do zmian, jakie czekają na kierowcę i pasażerów. Rodzinna Skoda Kodiaq jest teraz jeszcze bardziej nowoczesna, mocniejsza, lżejsza i szybsza. Wszystko dzięki nowemu silnikowi w wersji RS i nowym systemom bezpieczeństwa.

Dopłaty zwiększają apetyt na e-auta

Firmy mogą już starać się o dopłaty do zakupu e-aut, długoterminowy wynajem czeka elektryczna ofensywa.

Niezwykły autobus powstaje w Rosji. Jeździ przy -50 st. Celsjusza

To będzie wyjątkowy pojazd. Ma przewozić pasażerów przy minus 50 st. C., pokonywać bezludzia rosyjskiej Arktyki. Posiadać będzie moduł mieszkalny, a także przez godzinę utrzyma się na wodzie. Produkcja arktycznego autobusu zapowiedziana jest na 2024 r.

Apple przyspiesza prace nad autonomicznym pojazdem

Firma technologiczna Apple przyspiesza prace nad w pełni autonomicznym samochodem elektrycznym. Zgodnie z doniesieniami amerykański gigant chce rozwiązać problemy techniczne związane z tym projektem.

Alkomat zabudowany w samochodzie. Pomysł z USA na pijanych kierowców

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez agencję AFP, nowe prawo w USA wyeliminuje problem pijanych kierowców. Ma to być możliwe dzięki konieczności wyposażenia samochodów w alkomaty oraz czytniki linii papilarnych.

W Mercedesie odciskiem palca zapłacisz za zakupy

Od wiosny 2022 r. technologia Visa pozwoli klientom Mercedes-Benz w Europie płacić za towary i usługi za pomocą czytnika linii papilarnych w ich samochodzie. Transakcje dokonywane w ten sposób mają być łatwe, ale i bezpieczne.

Goodyear testuje opony bez powietrza

Firma Goodyear chce do 2030 roku wprowadzić na rynek opony bez powietrza. Koncept zaprezentowany w 2019 roku jest aktualnie testowany na Tesli Model 3.

Więcej nowych dróg przed końcem roku

Jeszcze w tym tygodniu ma być otwarty 6 km odcinek drogi ekspresowej S3 pomiędzy Lubinem a Polkowicami. Do połowy listopada pojedziemy już bez utrudnień na całym 14 km fragmencie, którego budowa trwała kilka lat dłużej niż pierwotnie zakładano.

PE chce zmian. W miejscach ze wzmożonym ruchem maksymalnie 30 km/h

Parlament Europejski po raz kolejny wykazuje się małą tolerancją dla transportu drogowego. Po kolejnych obostrzeniach emisyjnych i deklaracji zaniechania sprzedaży aut z silnikami spalinowymi przyszedł czas na ograniczenia prędkości w miastach.

Ford przeszkolił już ponad 3000 młodych kierowców

Ford szkoli młodych kierowców. W programie edukacyjnym Ford Driving Skills for Life przeszkolono kolejnych 200 uczestników w wieku 18-24 lata.

Asfalt z recyklingu

Asfalty do recyklingu to realizowany przez Lotos Asfalt i Politechnikę Warszawską projekt mający na celu wykorzystanie do nowej warstwy nawierzchni aż 30 proc. materiału z rozbiórki i remontów dróg.

Pomysł łódzkiej firmy na pororzucane elektryczne hulajnogi

Zmiana przepisów dotyczących m.in. elektrycznych hulajnóg nie spowodowała, że zlikwidowano problem rozrzuconych po chodnikach sprzętów. TrybEco ma jednak na to rozwiązanie i to wyjątkowo proste.

Trasa ekspresowa Warszawa-Kraków dłuższa o 13 km

Droga ekspresowa S7 w relacji Warszawa-Kraków, została wydłużona o kolejne kilometry. Tym razem oddano do użytku fragment między węzłem Szczepanowice a węzłem Widoma w woj. małopolskim.

Dziwny autonomiczny pojazd i opona jakiej jeszcze nie było

Goodyear zaprezentował prototyp koncepcyjnej opony sferycznej Eagle 360, zaprojektowanej specjalnie dla nowego samochodu w ramach projektu Citroën Autonomous Mobility Vision.

Skoda Enyaq iV tańsza w programie „Mój elektryk”

Gotówka, kredyt, leasing a może wynajem? Dzisiaj nie trzeba wykładać pieniędzy na stół, by z salonu wyjechać nowym i lśniącym autem. A jeśli wybierzesz samochód elektryczny, państwo zwróci ci za niego dodatkowo kilkanaście tysięcy złotych.

Polska stoi w korkach. Miasta mają wciąż absurdalne pomysły

W Krakowie na tysiąc mieszkańców przypada więcej samochodów niż w Berlinie czy Wiedniu. Stolica Wielkopolski dosłownie stoi w jednym wielkim korku. W Warszawie czy Poznaniu sytuacja nie jest lepsza.

Volvo żegna się z prawdziwą skórą i nie tylko

Zaczynamy erę świadomego wzornictwa. Los zwierząt jest dla nas naprawdę ważny. To jeden z powodów, dla których zamiast skór wykorzystamy inne materiały - tkaniny i tworzywa ekologiczne - mówi Robin Page, szef projektantów Volvo Cars.