Goodyear skonstruował oponę, która może przejechać nawet 500 tys. km

Wykorzystując szereg zrównoważonych materiałów w mieszance bieżnika, takich jak oleje słonecznikowe, żywice z drzewa sosnowego, kauczuk naturalny oraz popiół z łusek ryżu, inżynierowie Goodyear opracowali koncepcyjną oponę dla koncepcyjnego Citroena.

Motoryzacyjne plany gigantów technologicznych Google i Apple

Apple i Google przygotowują się do działań w sektorze motoryzacyjnym. Podczas gdy specjalista od wyszukiwarek zaprezentował już samochód do autonomicznej jazdy, firma produkująca iPhone'y zatrudniła jednego z czołowych menedżerów Mercedesa.

Inflacja zagląda do salonów samochodowych. Coraz mniej klientów

Inflacja zamyka klientom drzwi do salonów samochodowych, ale segment premium nadal nieźle się trzyma. Największy spadek ruchu jest wśród marek ekonomicznych.

W siedmiu miastach polski będzie można zatankować wodór

Zgodnie z deklaracjami w siedmiu miastach Polski będzie można zatankować wodór. Paliwo przyszłości będzie dostępne dzięki PKN Orlen, który swoje plany poszerzył o takie miasta jak Bielsko-Biała, Gorzów Wielkopolski, Kraków, Piła i Warszawa.

Butelki PET, łupiny orzechów. Z jakich eko materiałów korzysta branża moto

Butelki PET, włókna buraka, łupiny orzechów - producenci samochodowi coraz częściej sięgają po ekologiczne materiały lub takie pochodzące z odzysku. Skoda wytwarza z nich pokrowce na siedzenia, zderzaki i inne elementy auta.

Taniej na rynku aut używanych

Ceny samochodów używanych powoli zaczynają się stabilizować. Według miesięcznego raportu AAA Auto w sierpniu mediana ceny samochodów używanych wyniosła 25.000 złotych, a więc jest niższa o 900 złotych niż w lipcu 2022 roku (25.900 złotych).

Nowa generacja opon do aut ciężarowych powstanie z materiałów odnawialnych

Podczas targów IAA Transportation Goodyear zaprezentował innowacyjną, demonstracyjną oponę do samochodów ciężarowych, która w 63 proc. została wykonana z materiałów odnawialnych.

Toyota wysoko w rankingu najbardziej innowacyjnych firm na świecie

Toyota zajęła drugi raz z rzędu 21. miejsce w corocznym rankingu 50 najbardziej innowacyjnych firm świata, opublikowanym przez Boston Consulting Group (BCG).

Toyota przeznaczy 30 mln dol. na badania nad bezpieczeństwem na drogach

Toyota Collaborative Safety Research Center (CSRC) rozpoczęła trzeci pięcioletni program R&D we współpracy z wiodącymi uniwersytetami i szpitalami. W 2022 roku CSRC rozpoczął 13 projektów badawczych.

Tryb autonomicznej jazdy nie zastąpi człowieka

Firmy pracujące nad autonomicznymi pojazdami pozyskały miliardy dolarów od inwestorów, którzy liczyli, że powstaną auta samo jeżdżące. Przedstawiciele branży i eksperci twierdzą jednak, że może być konieczny stały zdalny nadzór człowieka.

General Motors stawia na własną produkcję mikroprocesorów

Cruise, dział pojazdów autonomicznych koncernu General Motors, niezadowolony z wysokich cen mikroprocesorów firmy Nvidia Corp. zabrał się za opracowanie własnych i chce używać ich od 2025 r.

Od Yarisa Cross do Highlandera. Toyota stawia na napęd na cztery koła AWD-i

Co łączy miejskiego Yarisa Cross z 7-osobowym Highlanderem? W obu autach Toyota stosuje napęd na cztery koła AWD-i. Na czym polega jego działanie i w których modelach Toyoty stosowany jest napęd AWD-i?

Spędzić noc na dachu Porsche 911. Oto namiot dachowy, który to umożliwi

Porsche 911 na łonie natury. Od teraz można to zrealizować za pomocą namiotu dachowego Porsche Tequipment. Ten sprzęt ma zamienić ten sportowy samochód w pokój hotelowy dla miłośników przyrody.

W Kolorado powstaje wodorowy magazyn energii z ogniwami paliwowymi Toyoty

Toyota wspólnie z agencją rządową USA buduje wielkoskalowy wodorowy magazyn energii, który ma zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo sieci energetycznej. System opiera się na ogniwach paliwowych Toyoty o mocy 1 MW. Instalacja zostanie oddana do użytku przed końcem roku.

Rewolucja Jeepa w czyszczeniu szyby. Wymyślili nowe pióra wycieraczek

Jeep zaprezentował nowe wycieraczki. Mają mieć wysoką wydajność i zostały tak zaprojektowane, aby jazda w terenie była jeszcze bardziej przyjemna. Już po jednym przetarciu mają zniknąć wszystkie zabrudzenia.

Początek roku szkolnego z galopującą ceną Diesla

Ostatnie dni sierpnia oraz początek września jasno pokazują, że obniżki cen paliw są już za nami. Najlepszym tego dowodem jest koszt zakupu na stacjach benzynowych oleju napędowego, który w szybki sposób zbliżył się do niemal 8 złotych za litr.

Najtańsze samochody drożeją najszybciej

Na polskim rynku moto ceny pędzą jak szalone i nie zamierzają zwalniać. W końcu ubiegłego roku prognozowano, że auta na przestrzeni 12 miesięcy będą drożeć o 15-20 proc., co już budziło grozę wśród potencjalnych nabywców. Nowe prognozy mogą okazać się jeszcze gorsze.

Toyota pracuje nad baterią ze stałym elektrolitem. Najpierw trafi do hybrydy

W ciągu trzech lat na drogach pojawi się Toyota z baterią ze stałym elektrolitem. Japoński koncern przełomową technologię najpierw zastosuje w samochodach hybrydowych, a potem ten rodzaj akumulatora trafi do modeli elektrycznych.