Czy sztuczna inteligencja doradzi lepiej przy zakupie samochodu niż człowiek?

Korzystając z raportu VIN sztuczna inteligencja i człowiek otrzymali kilka pytań dotyczących wybranego modelu auta. Sprawdzamy kto poradzi i lepiej doradzi przy zakupie samochodu.

Najszybciej i najdłużej sprzedające się używane samochody

Właściciele Mini Cooperów oraz Opli Grandland i Crossland mogą być pewni, że szybko znajdą chętnych na swoje auta. Z analizy AAA Auto wynika, że ich samochody w ciągu kilkunastu dni najczęściej znajdują kupców.

Elektryzujące elektryki

Samochody elektryczne wzbudzają ogromne emocje. Mimo że Polska staje się krajem coraz lepiej przystosowanym do podróży elektrykami, a infrastruktura ładowania powoli, ale konsekwentnie dogania zachodnie standardy, to Polakom wciąż trudno zmienić podejście do elektromobilności. Jednak kierowcy, którzy postanowili przesiąść się na auta na prąd, przyznają, że są zadowoleni z tej decyzji.

Drożeją auta spalinowe, elektryki z obniżkami cen. Volvo i Mercedes ze wzrostami

Volvo i Mercedes z najwyższymi wzrostami, Kia z najgłębszym spadkiem – tak najkrócej można podsumować ranking najpopularniejszych 15 marek samochodów osobowych w 2024 r. Rynek cały czas rośnie. W ubiegłym miesiącu zarejestrowano prawie 43,4 tys. nowych aut, co w porównaniu z tym samym miesiącem sprzed roku jest wynikiem lepszym o jedną czwartą, choć słabszym niż w tegorocznym marcu.

To dobry moment na kupno używanego auta. Samochody z drugiej ręki są coraz tańsze

Powody do zadowolenia mają ci, którzy planują kupić samochód na rynku wtórnym. Gdy nowe auta drożeją (choć tempo podwyżek coraz bardziej słabnie), używane staniały. Jak informuje Barometr AAA Auto oparty na analizie danych dotyczących sprzedaży aut z drugiej ręki w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, w kwietniu średnia cena stopniała w porównaniu do marca o 900 zł do poziomu niespełna 32 tys. zł.

Ile zarabia kierowca ciężarówki? Blisko 45 proc. z nich otrzymało podwyżkę

Niemal 45 proc. kierowców otrzymała wyższe wynagrodzenie, a średnia pensja netto wynosi 7 824 zł. Ponad połowa kierowców uważa, że Polska ma najbezpieczniejsze i najlepiej wyposażone parkingi w Europie, przy czym niecałe 70 proc. podkreśla, że stan europejskiej infrastruktury sanitarnej jest na niskim lub bardzo niskim poziomie - wynika z raport PITD pod patronatem Webfleet.

Najdroższe używane auta na rynku. Top 10 robi wrażenie i kosztuje miliony

Chętni na luksusowe i bardzo drogie samochody używane mogli wybierać w ubiegłym roku wśród 412 ofert aut, które kosztowały więcej niż 1 mln złotych. Najdroższym samochodem dostępnym na rynku wtórnym w 2023 r., było Bugatti Veyron, którego cena wynosiła 8 424 600 zł.

Kolejny problem aut elektrycznych. Jako używane mają gigantyczną utratę wartości

Utrata wartości to pojęcie, które najpóźniej pojawia się w trakcie sprzedaży swojego auta. Wtedy widzimy jak dużo straciliśmy na wartości naszego samochodu. W USA pojawiły się teraz dane, które pokazują, że po pierwszym roku eksploatacji wartość rezydualna jest wyjątkowo niekorzystna dla aut z napędem elektrycznym.

Inwazja fotoradarów. Pojawią się nowe, niemieckie mobilne urządzenia pomiarowe

Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) ogłosił plan znacznej rozbudowy systemu kontroli prędkości na polskich drogach. Zgodnie z zapowiedzią postawionych zostanie od 120 do 160 nowych fotoradarów.

Szybciej stracisz prawo jazdy, obowiązkowe badania lekarskie - nowe pomysły UE

Unia Europejska chce wprowadzić nowe regulacje dla kierowców. Wśród propozycji są m.in. bardziej rygorystyczne wytyczne utraty prawa jazdy, obowiązkowe badania lekarskie, terminowość prawa jazdy czy europejska baza danych. Działania mają teoretycznie zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych na drogach.

Chińczycy mają sposób na tani wodór. To wywróci rynek do góry nogami

Technologia wodorowa uważna jest za przyszłość sektora transportu. W tym momencie jest jednak zbyt droga, aby mogła być konkurencyjna do paliw podstawowych czy nawet elektryczności. Jednak działająca w Państwie Środka firma sprzedaje wodór do pojazdów ciężarowych w cenie 35 yuanów na kilogram, czyli około 19,3 złotych.

Toyota uciekła konkurentom, ceny wyhamowały, Polacy polubili używane auta z USA

Słabnie wzrost sprzedaży nowych samochodów, za to bardzo mocno rośnie rynek wtórny. Jednak zarówno na pierwszym jak i na drugim klienci mogą być zadowoleni. Dostępność aut znacznie się poprawiła, ceny wyraźnie wyhamowały, a spadek stóp procentowych zmniejszył koszty finansowania zakupu leasingiem czy kredytem.

Pierwsze miasto w USA zaczyna pobierać opłatą za wjazd samochodem. Tanio nie jest

Od połowy czerwca 2024 r. za wjazd do południowej części Manhattanu samochodem, taksówką czy uberem trzeba będzie płacić. Po wielu planach Nowy Jork wprowadza opłatę miejską. Tanio nie jest.

Koniec ery dotykowych ekranów. 5 gwiazdek tylko z przyciskami i przełącznikami

Euro NCAP chce w przyszłości uczynić samochody bezpieczniejsze i od 2026 roku zmienia swoje kryteria oceny. Aby zdobyć pełną liczbę punktów, niektórych funkcji w samochodzie nie będzie można aktywować za pomocą ekranów dotykowych, a jedynie za pomocą fizycznych przełączników i przycisków.

Toyota Camry - hybrydowa limuzyna to najlepsza wizytówka Twojej firmy

Toyota Camry to najpopularniejszy sedan klasy średniej na świecie. Limuzyna, która na europejskim rynku gra w prestiżowym segmencie D, łączy klasyczne linie z najnowszymi technologiami, niezawodnym napędem hybrydowym Toyoty i sprawdzonymi rozwiązaniami. Taka kombinacja sprawia, że Camry ma wszystko czego potrzeba, by odegrać pierwszoplanową rolę w firmowej flocie czy jako auto służbowe kadry menadżerskiej. Oto dlaczego hybrydowa Toyota Camry sprawdzi się w Twojej firmie.

Nie tylko w Polsce. W tych krajach za przekroczenie prędkości konfiskują auto

Konfiskata samochodu może spotkać kierowcę, który nie stosuje się do przepisów nie tylko w Polsce. W Szwajcarii, Włoszech, Danii i Austrii również podejmowane są rygorystyczne działania przeciwko przekroczeniom prędkości i kierowcom nadużywającym alkoholu.

Konfiskata samochodu nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu

Kierowcy, którzy zdecydują się na prowadzenie auta pod wpływem alkoholu, muszą liczyć się ze stratą pojazdu – konfiskatę samochodu umożliwią nowe przepisy.

Takich rabatów Toyota jeszcze nie miała. Gigantyczny upust plus bony na paliwo

Toyota rozpoczęła niezwykłą kampanię w USA. W Kalifornii samochód z napędem wodorowym nie kosztuje już praktycznie nic. Wszystko dzięki dużym rabatom i bonom paliwowym.