Goodyear skonstruował oponę, która może przejechać nawet 500 tys. km

Wykorzystując szereg zrównoważonych materiałów w mieszance bieżnika, takich jak oleje słonecznikowe, żywice z drzewa sosnowego, kauczuk naturalny oraz popiół z łusek ryżu, inżynierowie Goodyear opracowali koncepcyjną oponę dla koncepcyjnego Citroena.

Motoryzacyjne plany gigantów technologicznych Google i Apple

Apple i Google przygotowują się do działań w sektorze motoryzacyjnym. Podczas gdy specjalista od wyszukiwarek zaprezentował już samochód do autonomicznej jazdy, firma produkująca iPhone'y zatrudniła jednego z czołowych menedżerów Mercedesa.

Toyota wysoko w rankingu najbardziej innowacyjnych firm na świecie

Toyota zajęła drugi raz z rzędu 21. miejsce w corocznym rankingu 50 najbardziej innowacyjnych firm świata, opublikowanym przez Boston Consulting Group (BCG).

Toyota przeznaczy 30 mln dol. na badania nad bezpieczeństwem na drogach

Toyota Collaborative Safety Research Center (CSRC) rozpoczęła trzeci pięcioletni program R&D we współpracy z wiodącymi uniwersytetami i szpitalami. W 2022 roku CSRC rozpoczął 13 projektów badawczych.

Tryb autonomicznej jazdy nie zastąpi człowieka

Firmy pracujące nad autonomicznymi pojazdami pozyskały miliardy dolarów od inwestorów, którzy liczyli, że powstaną auta samo jeżdżące. Przedstawiciele branży i eksperci twierdzą jednak, że może być konieczny stały zdalny nadzór człowieka.

General Motors stawia na własną produkcję mikroprocesorów

Cruise, dział pojazdów autonomicznych koncernu General Motors, niezadowolony z wysokich cen mikroprocesorów firmy Nvidia Corp. zabrał się za opracowanie własnych i chce używać ich od 2025 r.

Od Yarisa Cross do Highlandera. Toyota stawia na napęd na cztery koła AWD-i

Co łączy miejskiego Yarisa Cross z 7-osobowym Highlanderem? W obu autach Toyota stosuje napęd na cztery koła AWD-i. Na czym polega jego działanie i w których modelach Toyoty stosowany jest napęd AWD-i?

W Kolorado powstaje wodorowy magazyn energii z ogniwami paliwowymi Toyoty

Toyota wspólnie z agencją rządową USA buduje wielkoskalowy wodorowy magazyn energii, który ma zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo sieci energetycznej. System opiera się na ogniwach paliwowych Toyoty o mocy 1 MW. Instalacja zostanie oddana do użytku przed końcem roku.

Toyota pracuje nad baterią ze stałym elektrolitem. Najpierw trafi do hybrydy

W ciągu trzech lat na drogach pojawi się Toyota z baterią ze stałym elektrolitem. Japoński koncern przełomową technologię najpierw zastosuje w samochodach hybrydowych, a potem ten rodzaj akumulatora trafi do modeli elektrycznych.

Brytyjczycy w 2025 roku wprowadzą na drogi autonomiczne auta

Brytyjski rząd ogłosił „mapę drogową” wprowadzenia na drogi od 2025 r. autonomicznych pojazdów. Zapowiedział nowe ustawy i 100 mln funtów (118 mln euro) finansowego wsparcia dla tego projektu.

Xiaomi wchodzi w biznes moto. Testuje w Chinach pojazdy autonomiczne

Firma Xiaomi, znana głównie z produkcji smartfonów testuje obecnie na terenie Chin flotę 140 samochodów w ramach testów autonomicznej jazdy - poinformował Lei Jun, prezes Xiaomi.

Bosch zainwestuje 3 miliardy euro w rozwój półprzewodników

Grupa Bosch widzi potencjał w mikroelektronice. Dowodem na to jest otwarta w zeszłym roku fabryka półprzewodników w Dreźnie oraz ogłoszony podczas Bosch Tech Day plan inwestycji w rozwój tej technologii.

Sztuczna inteligencja zwiększy wydajność fabryk Toyoty

Toyota wprowadza do swoich amerykańskich fabryk system zarządzania oparty na sztucznej inteligencji. Technologia firmy Invisible AI ma poprawić bezpieczeństwo i wydajność produkcji.

Opony bezpowietrzne to przyszłość. Bezobsługowe i idealne do pojazdów autonomicznych

Nie tylko zmienia się świat motoryzacji, ale zmianom ulega także świat opon. Goodyear stworzył opony bezpowietrzne, które w przyszłości będą wspierać transport multimodalny.

W 2030 roku pojawią się na polskich drogach pierwsze autonomiczne auta

Według ekspertów z Instytutu Transportu Samochodowego pojazdy autonomiczne na polskich drogach powinny pojawić się w roku 2030. Będą zeroemisyjne, mniej energochłonne, zredukują liczbę wypadków drogowych oraz zmniejszą deficyt kierowców zawodowych.

Wystartowały chińskie satelity Geely. Mają służyć nawigowaniu autonomicznych pojazdów

Geely, chiński producent samochodów osobowych wprowadził na niską orbitę ziemi pierwsze dziewięć satelitów w ramach zbudowania sieci, która doprecyzuje nawigację dla pojazdów autonomicznych.

Sztuczna inteligencja wyprze kierowców. Volvo wierzy w autonomiczną jazdę

Volvo Car Warszawa odbyło się spotkanie, podczas którego rozmawiano na temat przyszłości motoryzacji. Wśród poruszonych tematów nie zabrakło tych dotyczących stresu, zmęczenia za kierownicą czy miejsc, gdzie już są wykorzystywane pojazdy autonomiczne.

Goodyear angażuje się w cyfrową transformację flot

Goodyear to nie tylko producent opon. Teraz amerykańska firma rozwinęła usługę pod nazwą Total Mobility, integrując inteligentne technologie, które przyczyniają się do ułatwienia zarządzania flotami.