Części zamienne do autobusów Daimlera z drukarki 3D

Firma Daimler Truck będzie w przyszłości wykorzystywać części zamienne z drukarek 3D w autobusach Mercedesa i Setra. Program startuje już w czerwcu 2022 roku.

Ford Pro: Pomysł na w pełni cyfrową obsługę floty

Z myślą o klientach komercyjnych Ford wprowadza kompleksowe rozwiązanie nazwane, które ma zwiększyć dyspozycyjność aut, obniżyć koszty eksploatacyjne i pomóc w przejściu na pojazdy elektryczne.

Inteligentny sygnalizator. Karetka jadąc na sygnale zmieni światło na zielone

Ford przedstawiła nietypowe rozwiązanie, które może przyspieszyć przejazdy m.in. karetek pogotowia oraz zwiększyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniach. Wszystko za sprawą inteligentnych rozwiązań łączących pojazd z infrastrukturą drogową.

Nissan wymyślił e-Power. Elektryczne auta na benzynę

Twórca Leafa, pierwszego na świecie auta z napędem elektrycznym produkowanym na masową skalę zapowiedział pełną elektryfikację napędu swych modeli do 2030 r. Będą one korzystać z napędu o nazwie e-Power.

Toyota prezentuje piątą generację napędu hybrydowego. Premiera w Corolli Cross

Corolla Cross będzie pierwszym modelem w gamie Toyoty z najnowszą, piątą generacją napędu hybrydowego. Nowa wersja nadwoziowa najpopularniejszego samochodu na świecie – Corolli, będzie dostępna w drugiej połowie 2022 roku.

Testy autonomicznych samochodów. 80 000 kilometrów bez incydentów

Kalifornia to mekka jazdy autonomicznej. Liczby dotyczące incydentów z autonomicznymi samochodami są coraz mniejsze. Najnowszy raport pokazuje, kto w tej dziedzinie jest numerem 1.

AirCar: Pierwszy samochód z certyfikatem latania

AirCar to pierwszy samochód, który pozytywnie przeszedł testy i otrzymał certyfikat dopuszczenia do użytku w lotnictwie. Jego twórcą jest Słowak Stefan Klein, który współpracował z takimi firmami jak Audi, Volkswagen czy BMW.

Toyoty otrzymają system kryminalistycznego znakowania pojazdu

Nowe Toyoty otrzymują system zabezpieczenia przed kradzieżą SelectaDNA. Pozwala łatwo zidentyfikować auto oraz jego części. Tym samym staje się mało atrakcyjnym przedmiotem kradzieży ze względu na wysokie ryzyko wykrycia nawet po rozłożeniu go na części.

Fabryka samochodów używanych. Sposób na zarobek w trudnych czasach

Renault wraz z Stellantis postanowiły zainwestować w fabryki samochodów używanych. Według przedstawicieli koncernów, taki obiekt jest w stanie generować większe zyski niż fabryka nowych pojazdów.

Autonomiczny robot parkuje samochody

Firma logistyczna Gefco rozpoczęła testy autonomicznego robota mobilnego Stanley Robotics, który potrafi przyjmować zamówienia, wykrywać i podnosić samochody, a następnie parkować je w odległości kilku centymetrów od siebie.

Opony bez powietrza. Nowy pomysł Goodyear dla autonomicznych pojazdów

Roboty dostawcze również potrzebują opon. Aby wydłużyć ich trwałość, Goodyear chce pominąć w nich powietrze. Firma opracowała specjalnie zaprojektowaną oponę niepneumatyczną (bezpowietrzną) do obsługi dostawczych robotów firmy Starship.

Biznes w motoryzacji przeniesie się do usług mobilnych

W połowie lat 30. XXI wieku blisko co drugi samochód na europejskich drogach może być pojazdem autonomicznym. Najnowszy raport firmy Ericsson „Connected Cars” analizuje konsekwencje czekających nas zmian.

Autonomiczna jazda całkowicie zmieni świat

Katalog Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych wymienia 190 e-aut dostępnych na polskim rynku: 78 z napędem BEV i 112 hybryd typu plug-in.

Rozwój systemów wspomagania kierowcy. BMW współpracuje z Blackberry

Były producent telefonów komórkowych Blackberry będzie w przyszłości pomagał BMW w opracowywaniu nowych systemów wspomagania kierowcy. Kanadyjska firma i niemiecki producent samochodów ogłosiły wieloletnie partnerstwo.

Toyota T-Mate. Wszystkie systemy bezpieczeństwa pod jedną nazwą

To kolejny etap rozwoju technologii bezpieczeństwa w samochodach. Toyota wprowadza na rynek Toyota T-Mate, nową nazwę dla wszystkich swoich systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy.

Niezwykły autobus powstaje w Rosji. Jeździ przy -50 st. Celsjusza

To będzie wyjątkowy pojazd. Ma przewozić pasażerów przy minus 50 st. C., pokonywać bezludzia rosyjskiej Arktyki. Posiadać będzie moduł mieszkalny, a także przez godzinę utrzyma się na wodzie. Produkcja arktycznego autobusu zapowiedziana jest na 2024 r.

Apple przyspiesza prace nad autonomicznym pojazdem

Firma technologiczna Apple przyspiesza prace nad w pełni autonomicznym samochodem elektrycznym. Zgodnie z doniesieniami amerykański gigant chce rozwiązać problemy techniczne związane z tym projektem.

Alkomat zabudowany w samochodzie. Pomysł z USA na pijanych kierowców

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez agencję AFP, nowe prawo w USA wyeliminuje problem pijanych kierowców. Ma to być możliwe dzięki konieczności wyposażenia samochodów w alkomaty oraz czytniki linii papilarnych.