Dopiero nasze dzieci będą mogły korzystać z jazdy autonomicznej

Wywodzący się techniki militarnej Lidar, który obecnie trafia do samochodów, poprawia skuteczność monitorowania przestrzeni przed samochodem, ale jak podkreślają eksperci potrzebujemy wielu dekad, by korzystać z dobrodziejstw samochodów autonomicznych.

Problemy z autonomicznymi samochodami. Rośnie liczba wypadków w San Francisco

Policja i straż pożarna w San Francisco zwracają uwagę na rosnącą liczbę incydentów z udziałem pojazdów autonomicznych. Auta przejeżdżają przez czerwone światła, zatrzymują na środku drogi lub wplątują się w inne kłopotliwe i niebezpieczne sytuacje.

Takim pojazdem w przyszłości może jeździć policja i straż graniczna

Bizon to stworzony w Polsce autonomiczny pojazd z napędem elektrycznym, który w przyszłości jak najbardziej może trafić jako pojazd dla policji, straży granicznej czy innych służb.

Firma Elona Muska dostała pozwolenie na rozbudowę tunelu Vegas Loop

The Boring Company należąca do Elona Muska ma pozwolenie na dalszą rozbudowę Vegas Loop – systemu tuneli, w których w przyszłości mają poruszać się samochody. Sieć tuneli ma zostać rozszerzona o 40 km.

Pracownicy Tesli udostępniali nagrania nagich klientów

Tesla wielokroć zapewniała właścicieli aut tej marki, że ich prywatność jest szczególnie ważna i chroniona, a kamery, które wbudowane są w samochodzie i służą do wspomagania jazdy są „zaprojektowane tak, żeby chronić prywatność użytkownika". Okazuje się, że to nie do końca prawda.

Nie płacisz rat za auto? W przyszłości autonomiczny samochód sam odjedzie

Ford ma kilka ciekawych pomysłów na to, co autonomiczne samochody mogą robić w przyszłości. Oprócz automatycznego zawożenia do pracy czy zakupy, firma przewiduje, że samochody będą mogły same zrezygnować ze świadczenia usług przejazdu swojego aktualnemu właścicielowi.

AI wchodzi do samochodów

Z pozycji smartfona już teraz możemy otworzyć i zamknąć auto, ustawić klimatyzację, czy sprawdzić stan załadowania baterii, a za niedługo sprawdzić np. stan płynów. To szalony postęp, biorąc pod uwagę, że dopiero w latach 20. XX wieku pojawiły się wycieraczki.

Mercedes-Benz nawiązał współpracę z Google. Niemcy chcą konkurować z Teslą

Mercedesy będą miały „superkomputery” od Google. Niemiecka marka ogłosiła właśnie partnerstwo z amerykańskim gigantem. Współpraca będzie rozwijać się w zakresie nawigacji, które mają otrzymać „superkomputerową wydajność” w każdym modelu ze zautomatyzowanymi czujnikami jazdy.

UE chce wprowadzić system, który ma uniemożliwić używania telefonu podczas jazdy

Koniec z używaniem telefonu podczas jazdy. Ma to uniemożliwić nowy system w samochodach, który Unia Europejska chce wprowadzić od 2024 roku. System ma wykrywać rozkojarzenie u kierowcy, śledzić wzrok i korzystanie z telefonu w czasie jazdy.

W testach zderzeniowych pojawią się manekiny uwzględniające anatomię kobiety

Wszystko dlatego, że kobiety mają inną budowę ciała niż mężczyźni i ten fakt należy uwzględnić podczas testów zderzeniowych. Amerykańska firma Humanetics przygotowała model manekina, który bardzo precyzyjnie odwzorowuje anatomię kobiety.

Czujnik inspirowany instynktem owadów. Ma zapobiegać wypadkom samochodowym

Naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Stanu Pensylwania opracowali czujnik, który ma znacząco ograniczyć wypadki drogowe. Inspiracją przy jego tworzeniu były owady i ich instynkt omijania przeszkód.

Mercedes chce zrezygnować z oznaczenia EQ i wrócić do wcześniej używanych nazw

Mercedes rozważa usprawnienie oznaczeń swoich modeli. I tak np. od roku modelowego 2024 może zniknąć wprowadzone niedawno oznaczenie EQ, które widnieje przy wszystkich elektrycznych autach ze Stuttgartu.

Toyota Corolla Cross H2 Concept: SUV z bezemisyjnym silnikiem spalinowym

Bezemisyjna mobilność ma być również możliwa dzięki silnikowi spalinowemu. Zamiast benzyny, 1,6-litrowy turbodoładowany silnik prototypu Toyoty wykorzystuje jako paliwo wodór.

Hiszpania rezygnuje z trójkąta ostrzegawczego

W Hiszpanii ostrzegawcze światła LED sprzężone z siecią mają zastąpić klasyczny trójkąt ostrzegawczy. Nowe zasady oznaczania awarii pojazdu lub wypadku mają zacząć obowiązywać od 2026 roku.

Aplikacja Suzuki Connect daje pełną kontrolę nad samochodem

Suzuki uruchomiło usługę sieciową Suzuki Connect, która pozwala na stałe monitorowanie samochodu za pośrednictwem aplikacji instalowanej na smartfony.

W Seulu kursuje pierwszy w pełni autonomiczny autobus

Rewolucja w sektorze transportu publicznego ma miejsce właśnie teraz w Seulu. Po ulicach stolicy Korei Południowej zaczął kursować pierwszy autonomiczny autobus, sterowany za pośrednictwem kamer oraz radarów.

Największa inwestycja w historii BMW i Południowej Karoliny

BMW przeznaczy 1,7 mld dolarów na produkcję elektrycznych aut w USA, 800 mln euro na rozbudowę fabryki w Lipsku. W lakierni testuje nowy palnik na wodór i na gaz do systemu wygrzewania karoserii, co znacznie zmniejszy emisję gazów cieplarnianych.

Hyundai Motor Group wyda miliardy na nowe technologie

Hyundai Motor Group (HMG) do roku 2030 zainwestuje prawie 13 mld dolarów w rozwój oprogramowania dla wszystkich trzech marek: Hyundaia, Kii i Genesis. Koreańczycy w ten sposób chcą przyspieszyć rozwój technologiczny i zwiększyć przychody.