Niezwykły autobus powstaje w Rosji. Jeździ przy -50 st. Celsjusza

To będzie wyjątkowy pojazd. Ma przewozić pasażerów przy minus 50 st. C., pokonywać bezludzia rosyjskiej Arktyki. Posiadać będzie moduł mieszkalny, a także przez godzinę utrzyma się na wodzie. Produkcja arktycznego autobusu zapowiedziana jest na 2024 r.

Apple przyspiesza prace nad autonomicznym pojazdem

Firma technologiczna Apple przyspiesza prace nad w pełni autonomicznym samochodem elektrycznym. Zgodnie z doniesieniami amerykański gigant chce rozwiązać problemy techniczne związane z tym projektem.

Alkomat zabudowany w samochodzie. Pomysł z USA na pijanych kierowców

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez agencję AFP, nowe prawo w USA wyeliminuje problem pijanych kierowców. Ma to być możliwe dzięki konieczności wyposażenia samochodów w alkomaty oraz czytniki linii papilarnych.

W Mercedesie odciskiem palca zapłacisz za zakupy

Od wiosny 2022 r. technologia Visa pozwoli klientom Mercedes-Benz w Europie płacić za towary i usługi za pomocą czytnika linii papilarnych w ich samochodzie. Transakcje dokonywane w ten sposób mają być łatwe, ale i bezpieczne.

Goodyear testuje opony bez powietrza

Firma Goodyear chce do 2030 roku wprowadzić na rynek opony bez powietrza. Koncept zaprezentowany w 2019 roku jest aktualnie testowany na Tesli Model 3.

Asfalt z recyklingu

Asfalty do recyklingu to realizowany przez Lotos Asfalt i Politechnikę Warszawską projekt mający na celu wykorzystanie do nowej warstwy nawierzchni aż 30 proc. materiału z rozbiórki i remontów dróg.

Pomysł łódzkiej firmy na pororzucane elektryczne hulajnogi

Zmiana przepisów dotyczących m.in. elektrycznych hulajnóg nie spowodowała, że zlikwidowano problem rozrzuconych po chodnikach sprzętów. TrybEco ma jednak na to rozwiązanie i to wyjątkowo proste.

Dziwny autonomiczny pojazd i opona jakiej jeszcze nie było

Goodyear zaprezentował prototyp koncepcyjnej opony sferycznej Eagle 360, zaprojektowanej specjalnie dla nowego samochodu w ramach projektu Citroën Autonomous Mobility Vision.

Kiedy auta zaczną ze sobą rozmawiać

Toyota zamierza w 2021 r. wprowadzić na rynek USA samochody porozumiewające się między sobą na krótkich dystansach. Może to zapobiec tysiącom wypadków rocznie.

Apple dogadał się z Volkswagenem. Zbudują autonomiczne auto

Od kilkunastu tygodni w świecie motoryzacyjnym krążą informacje o tym, że projektowany przez Apple samochód budowany będzie przez Volkswagena. Jak donosi teraz New York Times współpraca obydwu firm jest pewna.

Autostrada doładuje baterię w samochodzie

Chińczycy jako pierwsi zbudowali testową drogą dla aut z e-napędem, która doładuje pojazd w ruchu.