Wysokie kary za przekroczenie prędkości. Jeździmy ostrożniej

Nowy taryfikator mandatów obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. Choć od jego wprowadzenia minęło dopiero kilka dni, to już zbiera żniwa. Tylko w przeciągu dwóch dni prawo jazdy straciło 29 kierowców.

Fotoradary staną na przejazdach kolejowych

Na pięciu przejazdach kolejowo-drogowych zostanie uruchomiony monitoring. System Red Light ma sprawdzać stosowanie się kierowców do sygnalizacji świetlnej. Za niesubordynację zostanie nałożony mandat.

PE chce zmian. W miejscach ze wzmożonym ruchem maksymalnie 30 km/h

Parlament Europejski po raz kolejny wykazuje się małą tolerancją dla transportu drogowego. Po kolejnych obostrzeniach emisyjnych i deklaracji zaniechania sprzedaży aut z silnikami spalinowymi przyszedł czas na ograniczenia prędkości w miastach.

Ford przeszkolił już ponad 3000 młodych kierowców

Ford szkoli młodych kierowców. W programie edukacyjnym Ford Driving Skills for Life przeszkolono kolejnych 200 uczestników w wieku 18-24 lata.

Trasa ekspresowa Warszawa-Kraków dłuższa o 13 km

Droga ekspresowa S7 w relacji Warszawa-Kraków, została wydłużona o kolejne kilometry. Tym razem oddano do użytku fragment między węzłem Szczepanowice a węzłem Widoma w woj. małopolskim.

Nauka jazdy na autostradzie

Rośnie ryzyko wypadku na autostradach. Niebezpieczne zdarzenia na tych najszybszych trasach mają coraz większy udział w łącznej liczbie wypadków notowanych na polskich drogach.