Mercedes-AMG SL: Nowe wcielenie ikony

Nowy Mercedes-AMG SL powraca do swoich korzeni – ma klasyczny miękki dach i sportowy charakter. SL to symbol dla jednej z największych ikon sportowych nie tylko Mercedesa, lecz także całego motoryzacyjnego świata.

Skoda Karoq. Kluczowa jest aerodynamika

Dla jednych to tylko kilka stylistycznych zmian, dla innych ewolucja poprawiająca osiągi i dynamikę. Po czterech latach od wprowadzenia Skody Karoq na rynek facelifting odświeżył jej wygląd, ale także zmniejszył zużycie paliwa m.in. dzięki poprawionej aerodynamice. Jak sprawdziła się w roli auta wyprawowego?

Na rynku wtórnym brakuje używanych samochodów. Sprowadzamy coraz starsze auta

Import używanych samochodów sięgnął dna i jest najniższy od 2014 roku. Kwietniowe wyniki importu używanych samochodów do Polski nie napawają optymizmem.

Jaki samochód dla kobiety? Propozycje aut dla kobiet

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez samochodu, który pozwala na zachowanie pełnej niezależności oraz swobodne przemieszczanie się. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni prowadzą obecnie bardzo aktywny tryb życia, którego istotnym elementem jest własny środek transportu. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie auto będzie najlepszą opcją dla kobiet, co powinno je wyróżniać oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

Polacy wybierają europejskie marki aut używanych. Tylko jedna pochodzi z Azji

Polacy darzą sympatią niemal wyłącznie marki europejskie. Wśród 10 najczęściej sprzedawanych marek aut używanych w 2021 roku, w pierwszej trójce znalazły się VW, Opel i Ford. W rankingu uplasowała się tylko jedna marka azjatycka – Toyota.

Volvo S90 Recharge T8 AWD – Hybrydowy pomost do lepszego świata

Hybrydowe Volvo S90 Recharge T8 nie ustępuje w funkcjonalności tradycyjnym spalinowym samochodom, przyjemnie się prowadzi i pozwala codziennie dojeżdżać do pracy w trybie bezemisyjnym. Na tym nie koniec, ponieważ Volvo już zapowiada nową generację hybryd typu plug-in, które staną jeszcze bardziej wszechstronne i trafią na rynek w pierwszej połowie 2022 roku.

Volvo XC90 T8 – spalanie, czyli jazda o kropelce

Czy kupując dużego, komfortowego SUV-a zawsze musimy liczyć się ze znacznymi kosztami paliwa? Niekoniecznie. Dziś istnieją już zaskakująco ekonomiczne alternatywy. Nowoczesna technika pozwoliła skonstruować napęd, który będzie jednocześnie mocny i bardzo oszczędny w kwestii zużycia paliwa.

Skoda Kodiaq - mocniejsza, lżejsza i szybsza

Nowe wcielenie największego SUV-a marki to nie tylko zmiany stylistyczne. Przeprojektowany zderzak, wloty powietrza i potężny grill to tylko preludium do zmian, jakie czekają na kierowcę i pasażerów. Rodzinna Skoda Kodiaq jest teraz jeszcze bardziej nowoczesna, mocniejsza, lżejsza i szybsza. Wszystko dzięki nowemu silnikowi w wersji RS i nowym systemom bezpieczeństwa.

Skoda Enyaq iV – wygodny rodzinny SUV

Szybko minęły czasy, w których samochody elektryczne były małe, ciasne i z uwagi na krótki zasięg niepraktyczne. Dzisiaj elektryk może być wygodny i komfortowy oraz pełnić funkcję przestronnego, rodzinnego SUV-a. A co z tym zasięgiem?