Skoda Enyaq iV – teraz w eleganckiej odmianie coupé

Skoda idzie za ciosem i po udanej premierze pierwszego elektrycznego modelu Enyaq iV, do oferty dodaje niezwykle elegancką odmianę swojego flagowca. Coupé nie dość, że eleganckie, to potrafi przejechać aż do 552 km na jednym ładowaniu. A co ze sportowymi emocjami? Jest i wisienka na torcie.

Do salonów samochodowych wrócą wyprzedaże rocznika

Dealerzy zaczną wprowadzać obniżki cen przed końcem roku, skrócą się kolejki oczekujących na nowy samochód – prognozuje Carsmile. Ta internetowa platforma sprzedażowa dokonała przeglądu dealerskich zapasów i wytypowała ok. tysiąca aut, które sprzedający skłonni są zaoferować poniżej ceny katalogowej. Obniżki są znaczne, bo mają sięgać od 7 proc. do nawet 35 proc.

Kupisz używany samochód, sprawdź czy był objęty akcją serwisową

Wada fabryczna samochodu może okazać się bardzo niebezpieczna dla zdrowia i życia, dlatego, planując zakup samochodu używanego, dobrze wiedzieć, czy nie został on w przeszłości objęty akcją serwisową.

Listopad może być najgorszym miesiącem od sześciu lat w branży moto

Sprzedaż aut jest nadal poniżej oczekiwać. Październik był dla salonów samochodowych najgorszym miesiącem od wiosny 2020 r. Łączna liczba rejestracji nowych samochodów była nieznacznie wyższa niż przed rokiem, ale firmy zakupiły znacznie mniej aut.

Używane auta coraz starsze, coraz droższe i coraz ich mniej

Nie tylko w salonach zieje pustką. Coraz gorzej wygląda sytuacja na rynku samochodów używanych. Wybór się kurczy, oferowane auta z prywatnego importu – najważniejszego źródła zasilającego rynek wtórny – okazują się coraz starsze. A ceny pną się w górę.

Przez rosnące ceny energii coraz więcej używanych elektryków na sprzedaż

W III kwartale w stosunku do drugiego wzrosła liczba ofert używanych najdroższych aut, ubyło tych najtańszych, ale przybyło samochodów z napędem elektrycznym.

Polacy coraz mniej chcą zajmować się sami sprzedażą swojego auta

Co czwarty Polak rozważa sprzedaż samochodu w ciągu najbliższych 12 miesięcy i wymianę go na nowszy. Jednak coraz mniej osób chce robić to na własną rękę coraz częściej wybierając fachową pomoc zarówno przy sprzedaży jak i zakupie.

Inflacja zagląda do salonów samochodowych. Coraz mniej klientów

Inflacja zamyka klientom drzwi do salonów samochodowych, ale segment premium nadal nieźle się trzyma. Największy spadek ruchu jest wśród marek ekonomicznych.

Przełomowy moment. Udział w rynku modeli SUV sięga niemal 50 procent

Dominacja SUV-ów wciąż rośnie. Aktualnie udział w rynku nowych modeli samochodów w Europie dobija do kluczowych 50 procent.

Polacy pokochali niemieckie używane samochody

Wśród dostępnych aut używanych Polacy upodobali sobie te pochodzące z Niemiec. Volkswagen, Opel znalazły się w czołówce najpopularniejszych samochodów z drugiej ręki – ich ofert znajdziemy najwięcej.

Co drugie używane auto w Polsce jest po wypadku lub kolizji

Jak pokazuje najnowszy raport Carfaxu nawet co drugie używane auto w Polsce ma na swoim koncie powypadkową historię.

Najczęściej wybierane samochody na świecie w 2021 roku

W pierwszej dziesiątce najczęściej kupowanych samochodów na świecie w 2021 roku znalazły się aż cztery modele Toyoty, z tego aż dwa na podium. Poza tym w Top10 pojawił się, jako znak czasów jeden model elektryczny.

Firmy szukają aut na rynku wtórnym

Ograniczona przez brak komponentów produkcja, zmniejszone dostawy do salonów, rosnące systematycznie ceny i wydłużający się do wielu miesięcy okres oczekiwania na zamówione auto sprawiają, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zakup samochodu na rynku wtórnym.

Opony do zadań bardzo specjalnych

Goodyear zaprezentował najnowszą wersję serii opon Eagle F1, które są przeznaczone do mocnych, szybkich i sportowych modeli aut. Nowa seria ma sprawdzić się również w samochodach elektrycznych.

Co szósty kierowca planuje w tym roku kupić auto używane

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Santander Consumer Multirent, co szósty polski kierowca planuje w tym roku zakup auta używanego (17 proc.). Połowa ankietowanych deklaruje, że wyda na niego od 10 do 30 tys. zł (47 proc.).

Import używanych samochodów w zapaści. Najsłabszy od 9 lat

Bardzo dawno nie było tak znacznego spadku liczby rejestracji samochodów sprowadzonych z zagranicy. Ostatnio tak słaby wynik był w 2013 roku - komentuje IBRM Samar.

Mercedes-AMG SL: Nowe wcielenie ikony

Nowy Mercedes-AMG SL powraca do swoich korzeni – ma klasyczny miękki dach i sportowy charakter. SL to symbol dla jednej z największych ikon sportowych nie tylko Mercedesa, lecz także całego motoryzacyjnego świata.

Skoda Karoq. Kluczowa jest aerodynamika

Dla jednych to tylko kilka stylistycznych zmian, dla innych ewolucja poprawiająca osiągi i dynamikę. Po czterech latach od wprowadzenia Skody Karoq na rynek facelifting odświeżył jej wygląd, ale także zmniejszył zużycie paliwa m.in. dzięki poprawionej aerodynamice. Jak sprawdziła się w roli auta wyprawowego?