Drogie paliwo sprawia, że jeździmy tyle samo, ale wolniej

Wakacje to okres wyjazdów. Wysokie ceny paliw skłoniły analityków aplikacji NaviExperta do szczegółowej analizy zachowań klientów.

Motoryzacyjne marki premium - jedyny segment, którego wartość sprzedaży wzrosła

Samochody premium i luksusowe uznawane są za jedne z odporniejszych na Covid-19 – wynika z raportu KPMG. W 2021 roku wzrost wartości tego sektora wyniósł 25,3 proc. To jedyna klasa, która przekroczyła wyniki uzyskiwane przed wybuchem pandemii.

Płać za autostrady aplikacją

Aplikacja mPay umożliwia regulowanie płatności za przejazd płatnymi odcinkami autostrad A1, A2 i A4. Usługa jest dostępna zarówno dla prywatnych użytkowników, jak i firmowych flot.

6 tys. mniej aut w wieku poniżej 4 lat. Ceny wzrosły o ponad 32 proc.

Tylko w trzech krajach Europy Środkowej, w Polsce, Czechach i Słowacji, w pierwszym kwartale br. zniknęło 9.500 samochodów w wieku poniżej 4 lat, z czego najwięcej w Polsce.

VAT na nowe samochody w Polsce jest wysoki, ale nie najwyższy w Europie

Tanio już było. Samochody drożeją praktycznie z tygodnia na tydzień, z dostawy na dostawę. Do ceny dochodzi 23 procent podatku VAT. Sprawdziliśmy czy to dużo czy mało względem innych europejskich państw?

Kupujemy coraz starsze samochody. Najwyższy wynik w historii

Jak wynika z analizy IBRM Samar, w Polsce średnia wieku pojazdów jest coraz większa. Sytuacji nie poprawia długi okres oczekiwania na nowe auta oraz rosnące ceny. W efekcie kupujemy co jest nie patrząc za bardzo na stan i wiek.

Auta zdrożały o 24 proc. Ceny samochodów rosną szybciej niż inflacja

Ceny samochodów szybują w górę. W rok auta zdrożały o średnio 24 proc. uwzględniając nie tylko wzrost cen katalogowych, ale też brak rabatów, podwyżki stóp procentowych czy wzrost kosztów ubezpieczenia.

Dużo droższe używane diesle, coraz mniejszy wybór

Tak bardzo lubiane przez Polaków używane diesle zaczynają stopniowo wypadać z łask. Choć ich udział na rynku wtórnym samochodów osobowych wciąż pozostaje dominujący, to jednak zaczyna się kurczyć.

Jaki napęd wybrać dla firmy? Analiza kosztów zakupu i użytkowania

Koszty prowadzenia firmy są coraz większe. Dotyczy to również parku samochodów. Niewłaściwy wybór może być kosztowy podczas użytkowania. Sprawdzamy czy dobrym i tańszym rozwiązaniem mogą być elektryki.

Wraz z cenami paliw rośnie zainteresowanie oszczędnymi używanymi autami

Jak informują eksperci rynku paliw, ceny paliw pozostaną na poziomie 7 zł za litr benzyny i poniżej 8 zł za litr diesla. Nie pozostaje to bez wpływu na branżę motoryzacyjną. Rośnie zainteresowanie kupujących bardziej ekonomicznymi używanymi samochodami.

Największy wzrost cen aut używanych jest na Śląsku. Najstarsze auta w lubelskim

Od lat najdroższe samochody używane są w województwie mazowieckim, ale największy wzrost mediany ceny w ciągu ostatniego roku miał miejsce w województwie śląskim. Mediana ceny aut używanych wyniosła w lutym 2022 roku 23.000 złotych.

Wojna w Ukrainie skłoniła Polaków do poszukiwania oszczędnych używanych aut

Drożejące przez wojnę w Ukrainie paliwa napędzają popyt na oszczędne samochody na polskim rynku wtórnym. Coraz większe powodzenie mają również napędy hybrydowe, widać także wzrost zainteresowania używanymi samochodami z napędem elektrycznym.

Ulubione auto kobiety - szary hatchback z silnikiem benzynowym

Jeśli na drodze widzimy szarego hatchbacka, z dużym prawdopodobieństwem można zgadnąć, że jego kierowcą jest kobieta. Eksperci AAA Auto przeanalizowali rynek samochodów używanych pod kątem motoryzacyjnych preferencji pań kupujących auta z drugiej ręki.

Obniżka cen paliw na nic się nie zdała. Powoli idziemy w stronę 6 zł za litr

Obniżka cen paliw poprzez zmniejszenie stawki VAT, dała efekt. Na stacjach paliwa potaniały o około 60-70 groszy na litrze. Jednak i tak daleko było do deklarowanych 5 zł/l. Po dwóch tygodniach lutego zaczynamy powoli wchodzić w tendencję wzrostową.

Crossovery dobrze trzymają wartość rezydualną. Modele Nissana na czele

Nissan: Qashqai oraz Juke są jednymi z najlepiej utrzymujących wartość w swojej klasie – tak wynika z ostatniej prognozy Info-Ekspert, firmy zajmującej się m.in. profesjonalnym prognozowaniem wartości rezydualnej pojazdów.

Stan techniczny aut wystawionych na sprzedaż gorszy niż się spodziewano

Samochody używane cieszą się w Polsce dużą popularnością. Jednak w wielu przypadkach ich stan jest wątpliwy. Potwierdza to Carsmile, który stworzył Cyfrowy Paszport Pojazdu. Pierwsze wnioski są przerażające.

Ceny usług rosną. Naprawa samochodu droższa nawet o 42 proc.

W ciągu zaledwie dwóch lat średni koszt naprawy samochodu wzrósł o 22 proc, a w wybranych markach podwyżki sięgnęły ponad 40 proc. Jeśli w kolejnych latach ceny towarów i usług będą rosnąć w podobnym tempie, obciążenie portfela kierowców znacznie się pogłębi.