Pierwsze miasto w USA zaczyna pobierać opłatą za wjazd samochodem. Tanio nie jest

Od połowy czerwca 2024 r. za wjazd do południowej części Manhattanu samochodem, taksówką czy uberem trzeba będzie płacić. Po wielu planach Nowy Jork wprowadza opłatę miejską. Tanio nie jest.

Takich rabatów Toyota jeszcze nie miała. Gigantyczny upust plus bony na paliwo

Toyota rozpoczęła niezwykłą kampanię w USA. W Kalifornii samochód z napędem wodorowym nie kosztuje już praktycznie nic. Wszystko dzięki dużym rabatom i bonom paliwowym.

Zaawansowane rozwiązania Shell API – jak ułatwiają zarządzanie kartami paliwowymi?

Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym można zoptymalizować właściwie wszystkie procesy biznesowe. Firmy szukają narzędzi, dzięki którym ich działalność będzie przynosić większe zyski, a praca stanie się bardziej wydajna i efektywna. Jednym z takich narzędzi jest Shell API. Dzięki temu rozwiązaniu zarządzanie kartami paliwowymi wejdzie na nowy poziom.

Auta serwisowanie w ASO droższe o minimum 10 proc. na rynku wtórnym

Średnio o jedną dziesiątą więcej wart jest przy odsprzedaży używany samochód serwisowany w ASO w porównaniu do auta obsługiwanego w warsztacie niezależnym. Taki wynik przynosi badanie przeprowadzone na zlecenie Związku Dealerów Samochodów (ZDS) i AutoDNA, które objęło 30 najczęściej rejestrowanych modeli na polskim rynku.

Nowe opłaty dla ciężarówek mogą zrujnować biznes w Polsce. Niemcy już je mają

Niemcy i Austria to pierwsze kraje, które wprowadzają uzależnienie opłat drogowych od emisji dwutlenku węgla przez pojazdy ciężkie. Brak zgłoszenia samochodu będzie liczone po najwyższych stawkach.

Koszty części zamiennych szybują w górę. Cena tylnych świateł wzrosła o 100 proc.

Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Ubezpieczeniowego zleciło badanie dotyczące kosztów napraw i cen części zamiennych. Nowoczesne auta zawierają coraz bardziej wyrafinowaną technologię. Ta pomaga uniknąć wypadków i chronić klimat, ale części zamienne, a co za tym idzie, naprawy stają się coraz droższe.

Znowu drożeją używane samochody

Nie dość, że ceny nowych samochodów szybują w stratosferze – średnia ważona cena sprzedaży zbliżyła się w czerwcu 2023 r. do 176 tys. zł, a wkrótce ma osiągnąć kolejny psychologiczny próg 180 tys. zł – to podwyżki cen biją w klientów także na polskim rynku wtórnym.

Na drogie auta nie brakuje chętnych

Zwiększone zainteresowanie używanymi samochodami marek premium widoczne jest nie tylko na rynku polskim, ale także na rynku czeskim, słowackim czy węgierskim.

Abonament na auto nie jest w modzie. Tylko co dziesiąty bierze go pod uwagę

Jak wynika z badania Santander Consumer Multirent „Czas wynajmu aut”, usługa wynajęcia samochodu w abonamencie na ten moment nie jest jeszcze bardzo popularna wśród polskich kierowców. Tylko 10 proc. badanych przyznało, że obecnie rozważałoby skorzystanie z niej.

10 najbardziej przecenionych modeli samochodów względem marca

Analitycy Carsmile przejrzeli ofertę dilerów w poszukiwaniu aut, które są dziś oferowane na korzystniejszych warunkach niż kilka tygodni temu. Wytypowali 10 modeli, w przypadku których miesięczna rata z tytułu wynajmu długoterminowego jest dziś znacząco niższa niż jeszcze w połowie marca.

Polacy coraz więcej wydają na sprowadzone używane auta i ich transport

W 2022 roku Polacy sprowadzili mniej samochodów niż rok wcześniej, ale ich wartość była niemal taka sama. Nie oznacza to jednak, że kupowane są młodsze samochody. Jest wręcz przeciwnie.

Naprawa samochodu droższa o prawie 40 procent

O prawie 40 proc. wzrosły w 2022 r. koszty serwisowania samochodu w autoryzowanych warsztatach – informuje platforma Automarket.pl, która zebrała informacje dotyczące stawek za roboczogodzinę z ASO różnych marek.

Tesla wpada we własne sidła. Nadprodukcja, auta dostępne od ręki, rabaty

Tesla słynie z braku rabatów oraz samochodów, które produkowane są wyłącznie pod zamówienie. Teraz to się zmieniło. Na oficjalnej stronie producenta można znaleźć pojazdy stojące pod salonami z możliwością zakupu od ręki.

Na cofniętym przebiegu licznika możesz stracić nawet 30 tys. zł

Od kilkuset do nawet 30 tys. złotych można stracić kupując auto używane z cofniętym przebiegiem licznika za każde 50 lub 100 tys. km “ukrytego” przebiegu.

Używane samochody na polskim rynku są jednymi z tańszych w Europie

Rynek samochodów używanych powoli wraca do normy po pandemicznych zawirowaniach. Polacy znowu mogą wybierać w tanich samochodach używanych, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że te oferowane nad Wisłą należą do najtańszych w Europie.

Rewolucja w carsharingu na minuty. Walka z PKP i wysokimi cenami paliw

Największy operator usług wynajmu samochodów na minuty w Polsce wprowadza szereg zmian w swojej ofercie. Największa dotyczy cennika, który ma stać się prosty i przejrzysty. Te działania mają przyciągnąć nowych klientów, którzy przy obecnych cenach za paliwo czy PKP wybiorą tańszy wynajem na minuty.

Jeszcze nigdy używane auta w Niemczech nie były tak drogie

Rynek motoryzacyjny jest zdestabilizowany na całym świecie. I nie chodzi tu już wyłącznie o opóźnienia i brak dostaw nowych aut, ale również tych używanych, które są coraz droższe. W Niemczech, na największym europejskim rynku motoryzacyjnym w ciągu roku auta z drugiej ręki zdrożały średnio o 19 proc.

Najchętniej kupujemy używane auta do 30 tys. zł

Z raportu dotyczącego samochodów używanych wynika, że w Polacy kupują najchętniej auta do 30 tysięcy złotych, a pozbywamy się ich dopiero jak praktycznie nie można nimi jeździć. Eksperci oceniają, że w przyszłym roku kondycja parku samochodowego w Polsce będzie jeszcze gorsza.