Elektryzujące elektryki

Samochody elektryczne wzbudzają ogromne emocje. Mimo że Polska staje się krajem coraz lepiej przystosowanym do podróży elektrykami, a infrastruktura ładowania powoli, ale konsekwentnie dogania zachodnie standardy, to Polakom wciąż trudno zmienić podejście do elektromobilności. Jednak kierowcy, którzy postanowili przesiąść się na auta na prąd, przyznają, że są zadowoleni z tej decyzji.

Volvo EX30: Nowy początek

Volvo stratuje w nowym segmencie. EX30 to przedstawiciel klasy SUV-B premium. Elektryczny crossover zadziwi klientów i konkurencję nie tylko swoją ceną, ale również nowatorskimi rozwiązaniami. EX30 wraz z EX90 to początek nowej ery w Volvo.

Podróż elektrykiem: frajda czy udręka?

O e-samochodach krąży wiele mitów związanych z czasem ładowania czy kosztami. Mam wrażenie, że ile publikacji, tyle opinii. A jak jest w praktyce?

Koniec produkcji samochodów spalinowych. Przed fabrykami ogromne zmiany

Zmiany związane z wygaszeniem produkcji samochodów spalinowych oznaczają rewolucję w fabrykach praktycznie całego sektora automotive. Ogromna zmiana to dla wielu firm także okazja do przyjrzenia się obecnej wydajności i chwytanie szansy na cyfrową transformację.

Już większy wybór używanych aut na prąd

W pierwszym kwartale 2023 r. na polskim rynku wtórnym oferowano do sprzedaży prawie 2,3 tys. elektryków, liczących średnio 2,7 lat, kosztujących przeciętnie 131,2 tys. zł.

Czy Polska zostanie dłużej z silnikami spalinowymi niż przewiduje UE?

Gdybyśmy mieli 2035 rok, w Unii Europejskiej z salonów mogłoby wyjechać co 10. nowe auto. W Polsce tylko 1 na 40.

Spółki energetyczne będą stawiać ładowarki e-aut

Ministerstwo Aktywów Państwowych chce zachęcić dystrybutorów energii elektrycznej do udziału w biznesowym projekcie budowy miejskiej infrastruktury ładowania w ramach Programu Synergia.

Dopłaty zwiększają apetyt na e-auta

Firmy mogą już starać się o dopłaty do zakupu e-aut, długoterminowy wynajem czeka elektryczna ofensywa.

Tesla chce odzyskać 92 proc. materiałów ze zużytych baterii

Zgodnie z raportem Tesli, w 2020 roku producent poddał recyklingowi 1300 ton niklu. Odzyskano około 92 proc. materiałów ze zużytych ogniw baterii.