Kalifornia się ugięła. Łagodzi ograniczenia sprzedaży aut spalinowych po 2035 r.

Stan Kalifornia zwrócił się w tym tygodniu do Agencji Ochrony Środowiska o zatwierdzenie planu wymagającego, aby po 2035 roku umożliwić sprzedaż nie tylko samochodów elektrycznych, ale również hybryd typu plug-in.

Bunt w sprawie normy Euro 7. Coraz więcej krajów mówi "nie"

Zgodnie z przyjętym rozporządzeniem z pakietu Fit for 55, od 2035 roku silniki spalinowe w nowych samochodach mogą być zasilane wyłączenie paliwami syntetycznymi. W innym przypadku dopuszczone są tylko warianty zeroemisyjne – elektryczne i wodorowe. Zanim to jednak nastąpi Bruksela planuje wprowadzić głośno zapowiadaną normę emisji spalin Euro 7. Sprzeciwiają się temu kraje członkowskie z Włochami na czele.

Do 2035 r. połowa wszystkich sprzedawanych ciężarówek ma mieć napęd elektryczny

Kalifornia chce aby połowa wszystkich samochodów ciężarowych sprzedawanych w tym stanie była w pełni elektryczna do 2035 r. Ambitny cel, który wykracza poza wymagania federalne USA.

Nadchodzi norma spalin Euro 7. W Europie nikt jej nie chce

Komisja Europejska pracuje nad nową normą emisji spalin Euro 7, branża samochodowa jej nie chce.

Niemcy lobbują na rzecz wodoru

W Niemczech wodór zaczyna mieć coraz większe zastosowanie. Niszowy surowiec, który wykorzystywany jest m.in. w produkcji nawozów i w petrochemii, jest na siłę wprowadzany do europejskiej polityki klimatycznej i przemysłowej.

Niemcy i Komisja Europejska kończą spór. E-paliwa będą dozwolone

KE się ugięła i samochody spalinowe napędzane paliwami neutralnymi pod względem emisji CO2 będą dozwolone po 2035 roku. Odpowiednie rozporządzenie ma powstać do jesieni 2024 r.

UE może zezwolić na sprzedaż aut z silnikami spalinowymi po 2035 r.

Komisja Europejska przygotowuje projekt wniosku w tej sprawie. Inwestycja Porsche w paliwa syntetyczne może okazać się strzałem w dziesiątkę. Reuters poinformował w tym tygodniu, że Unia Europejska rozważa możliwość sprzedaży samochodów zasilanych paliwem syntetycznym (czyli spalinowych) po 2035 r.

Oddala się zakaz sprzedaży aut spalinowych. UE może dopuścić e-paliwa

UE zaczyna mięknąć w sprawie całkowitego zakazu sprzedaży samochodów spalinowych. Po tym, jak Niemcy doprowadziły do odłożenia planowanego na ubiegły tydzień głosowania ministrów krajów członkowskich mającego finalnie zatwierdzić przegłosowany już w Europarlamencie projekt, unijne władze proponują im ulgi dla e-paliw, które mogłyby być wykorzystywane w samochodach z napędem spalinowym.

Nowy trend: Motoryzacyjny recykling

Wnętrze nowoczesnego samochodu może być wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań oraz wykończone w taki sposób, by zapewnić jak największy komfort podróżowania. W nowoczesnych autach coraz więcej materiałów wykorzystywanych do wykończenia wnętrz pochodzi z recyklingu.

Już nie elektryczne, a wodorowe autobusy stają się opcją miejskiej komunikacji

Samorządowi przewoźnicy zaczynają przechodzić z fazy testów autobusów wodorowych do włączenia ich do regularnego wykorzystania komercyjnego.

Paliwo przyszłości może być z Patagonii

Paliwa syntetyczne, mają takie same parametry, jak dzisiaj wlewane do baków. W tej sytuacji zakaz sprzedaży aut z silnikami spalinowymi nie ma sensu - dowodzą jednym głosem Porsche i Ferrari.

Polacy nie chcą Stref Czystego Transportu. 40 proc. jest przeciwko SCT

Strefa czystego transportu spotykają się z dużym niezadowoleniem obywateli. Kierowcy przyzwyczajeni do korzystania z prywatnego środka transportu w dowolny sposób, nie godzą się na ograniczenia.

Norma emisji spalin Euro 7 jest bezużyteczna – twierdzi szef grupy Stellantis

Carlos Tavares, dyrektor generalny grupy Stellantis, podczas prezentacji ubiegłorocznych wyników firmy, poruszył temat procedowanej przez Komisję Europejską normy Euro 7. Jego zdaniem wprowadzenie jej w życie za dwa lata jest kosztowne i nie przyniesie korzyści środowiskowych.

Ciężarówki i autobusy na celowniku KE. 90 proc. redukcji emisji spalin do 2040 r.

Komisja Europejska po przegłosowaniu części pakietu „fit for 55” dotyczącej samochodów osobowych i dostawczych, podejmuje działania związane z pojazdami ciężkimi i autobusami.

VW wspiera odbudowę lasów. Tym razem w Puszczy Boreckiej i w pobliżu Tatr

Projekt Volkswagena trwa od 2021 roku. Po każdym dziennikarskim teście samochodu napędzanego silnikiem spalinowym, zostanie zasadzonych 70 drzew we współpracy z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych. W 2023 r. nowe nasadzenia odbędą się na pograniczu Puszczy Boreckiej i w okolicy Chyżnego.

Warszawa. Te auta nie wjadą do centrum miasta

Przyszły rok nie wygląda jeszcze źle. Ale w kolejnych zasady wjazdu do centrum Warszawy będą zaostrzane.

W Kalifornii nie mogą jeździć ciężarówki starsze niż 13 lat

Ciężarówki i autobusy zbudowane przed 2010 rokiem będą miały zakaz poruszania się po drogach Kalifornii. Przewoźnicy buntują się przeciwko nowemu postanowieniu.

Opona, która jest w 90 proc. zbudowana z materiałów odnawialnych

Opona Goodyera, która aż w 90 proc. składa się z materiałów odnawialnych, przeszła wszystkie obowiązujące testy regulacyjne i została dopuszczona do ruchu drogowego została zaprezentowana podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas.