Ekologiczna opona Goodyear wykonana m.in. z popiołu z łusek ryżu

Goodyear zamierza do 2030 roku produkować opony w 100 proc. wykonanej z materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł.

Europa chce więcej „zielonych” części

Fabryczna regeneracja części ogranicza emisję CO2 i jest ważnym elementem europejskiej polityki klimatycznej. W Polsce rozwój tego sektora napotyka przeszkodę w postaci nieprzystających przepisów – informuje Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

Volvo żegna się z prawdziwą skórą i nie tylko

Zaczynamy erę świadomego wzornictwa. Los zwierząt jest dla nas naprawdę ważny. To jeden z powodów, dla których zamiast skór wykorzystamy inne materiały - tkaniny i tworzywa ekologiczne - mówi Robin Page, szef projektantów Volvo Cars.

Autonomiczne pojazdy już wkrótce zaczną dostarczać paczki

Nowoczesne technologie w logistyce poprawią efektywność i rozwiążą problem z niedoborem pracowników.

Auta elektryczne na wyboistej drodze

Polska jest jednym z pięciu krajów Unii Europejskiej, w których nie ma systemu zachęt do kupowania aut ekologicznych.

Za wysokie chińskie limity aut elektrycznych

Światowe firmy samochodowe zwróciły się do władz Chin o odroczenie i złagodzenie planowanych limitów sprzedaży aut elektrycznych i hybrydowych, bo ich zdaniem nie będą w stanie ich spełnić, a mocno zaszkodzą ich działalności.

Rośnie sprzedaż elektrycznych samochodów. Polacy w ogonie europejskiej elektromobilności

Rośnie sprzedaż elektrycznych samochodów. Tylko w tym roku na terenie Unii Europejskiej ma być zarejestrowanych przeszło 200 tys. tego rodzaju pojazdów – prognozuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych (ORPA).

Tesla: autopilot nie spowodował wypadku

To nie autopilot Tesli był winien śmiertelnego wypadku na drodze w USA – wynika z raportu amerykańskiej agencji ds. bezpieczeństwa drogowego (NTSB).

Dieselgate nie szkodzi Fiatowi

Fiat Chrysler (FCA) nie spodziewa się, by pozew złożony w USA w sprawie podobnej do dieselgate zaszkodziła jego celom do 2018 r. — oświadczył Sergio Marchionne.

Dieselgate: VW nie chce płacić w Europie

Volkswagen zgodził się na dodatkowe 2 lata gwarancji na samochody sprzedane Europejczykom, ale nie zgodził się na kompensaty w rozmowie z komisarz V. Jourovą — podał w Brukseli rzecznik KE.

Honda rozwija auta autonomiczne

Honda przedstawiła po raz pierwszy plan prac nad autami autonomicznymi, które będą od 2025 r. zdolne poruszać się po mieście, bo chce rywalizować z konkurentami na rynku pojazdów przyszłości.

Limity aut elektrycznych w Chinach rok później

Chiny zgodziły się odroczyć o rok do 2019 r. wprowadzenie 8-procentowego limitu pojazdów elektrycznych i hybrydowych sprzedawanych rocznie, czyniąc duże ustępstwo wobec firm z Niemiec

Nowy skandal z emisjami w Audi

Prokuratura w Monachium rozszerzyła śledztwo na Audi. Firma podejrzana jest o oszukiwanie w testach na emisję spalin

Ministerstwa nie chcą pojazdów elektrycznych

Wbrew planom ministra energii kancelaria premier Beaty Szydło, cztery resorty, Krajowa Administracja Skarbowa, BOR i Urząd Lotnictwa Cywilnego nie chcą być forpocztą elektromobilności.