Alfa Romeo zaskoczyła wszystkich nazwą nowego, produkowanego w Polsce SUV-a

Nowy mały SUV Alfy Romeo zadebiutuje latem 2024 roku, ale nie tak jak cały motoryzacyjny świat sądził pod nazwą Brennero. Produkowany w polskiej fabryce model będzie nosił nazwę Milano.

Publikacja: 17.12.2023 19:54

Nowy model Alfy Romeo, który zadebiutuje w przyszłym roku będzie nosił nazwę Milano

Nowy model Alfy Romeo, który zadebiutuje w przyszłym roku będzie nosił nazwę Milano

Foto: mat. prasowe

Alfa Romeo potrafi zaskoczyć. Tym razem chodzi o nowego SUV-a. To pierwszy model marki z napędem elektrycznym, który ma zostać zaprezentowany i wprowadzony na rynek w przyszłym roku. Mały SUV nie nazywa się jak wszyscy przypuszczali Brennero, ale nosi nazwę włoskiego miasta Milano. Alfa Romeo rezygnuje tym samym z koncepcji nazywania swojej serii SUV-ów na cześć przełęczy alpejskich (Tonale i Stevio). Włoska marka do końca trzymała w napięciu. W opublikowanym niedawno zwiastunie pokazano różne współrzędne geograficzne, ważne lokalizacje dla marki. 45°33'28"N 9°02'47"E to synonim muzeum w Arese. Za 45°27'51"N 9°11'22"E kryje się katedra w Mediolanie, współrzędne 46°31'45"N 10°27'11"E pokazują przełęcz Stelvio, a za 47°00'06 " N 11°30'21"E kryje się przełęcz Brenner. To była pułapka, w którą wszyscy dali się złapać.

Czytaj więcej

Nowa Alfa Romeo 33 Stradale: Piękno tylko dla wybranych
Alfa Romeo Milano

Alfa Romeo Milano

Leak

Nowa Alfa Romeo Milano to brat Jeepa Avengera i Fiata 600

Pojawiły się też zdjęcia, które przedstawiają trzeciego SUV-a Alfy. Nie takie oficjalne, a tylko przecieki, które prawdopodobnie pochodzą od projektanta, któremu powierzono opracowanie deski rozdzielczej. Najwyraźniej zostały opublikowane przypadkowo. Autentyczności i źródła nie można zweryfikować. Alfa Romeo nie chce komentować tego przecieku „ponieważ nie stanowi oficjalnej treści". Na zdjęciach widać SUV-a Alfy z wyrazistym przodem, tylnymi klamkami ukrytymi w słupku C. Nowa Alfa Romeo Milano SUV jest bratem Fiata 600 i Jeepa Avengera.

Alfa Romeo Milano

Alfa Romeo Milano

mat. prasowe

Nowy SUV Alfy będzie produkowany w Polsce (Tychy) od pierwszego kwartału 2024 roku, gdzie produkowane są także Fiaty 600e i Jeep Avenger. Model bazuje na platformie CMP i e-CMP (Common Modular Platform), która dopiero w 2026 roku zostanie zastąpiona przez STLA Small. Mała Alfa Romeo ma napęd elektryczny z akumulatorem o pojemności 54 kWh. Zasięg ma wynosić około 400 km. Silnik elektryczny napędzający przednie koła ma moc 156 KM. Prędkość maksymalna wynosi 150 km/h. Nadal wątpliwe jest, czy model będzie dostępny również w mocniejszej wersji z drugim silnikiem elektrycznym. Pewne jest za to, że podobnie jak Avenger, włoski model pojawi się z silnikami spalinowym o mocy 100 KM 3-cylindrami o pojemności 1,2 litra. I to jest bardzo dobra wiadomość.

Alfa Romeo Milano

Alfa Romeo Milano

Leak

Czytaj więcej

Światowy gigant motoryzacji wycofuje się z systemów Android Auto i Apple CarPlay

Czytaj więcej

MG zaskoczyło wszystkich swoimi cenami aut. Poziom jak sprzed kilku lat
Samochód Jutra
Honda CR-V pojawi się w nowej wersji. To wodorowa… hybryda
Samochód Jutra
Fiat Panda powraca. Będzie elektryczny i w stylu lat 80.
Samochód Jutra
Jest szansa na odrodzenie Volkswagena Scirocco. Wyprodukowano 1,4 mln egz. tego coupe
Samochód Jutra
Dacia chce wygrać rajd Dakar. Za kierownicą usiądzie Sebastian Loeb
Samochód Jutra
Nadjeżdża najmocniejszy Abarth w historii. Wyjedzie z polskiej fabryki