"Polski" model nowej Alfy Romeo. Włosi sugerują jak będzie się nazywać

Alfa Romeo opublikowała koordynaty sugerując, że za nimi kryje się nazwa nowego, małego SUV. Co kryje się za tymi współrzędnymi? Przełęcz Brenner.

Publikacja: 12.12.2023 06:03

Nowa Alfa Romeo będzie prawdopodobnie nosiła nazwę Brennero

Nowa Alfa Romeo będzie prawdopodobnie nosiła nazwę Brennero

Foto: INT

Najnowsza zapowiedź nowego modelu Alfy po raz kolejny podsyca plotki na temat nazwy tego modelu. W 15-sekundowym zwiastunie (wideo na końcu materiału) Włosi pokazują różne współrzędne geograficzne, ważne lokalizacje dla marki. 45°33'28"N 9°02'47"E to synonim muzeum w Arese. Za 45°27'51"N 9°11'22"E znajduje się katedra w Mediolanie, 46°31'45"N 10°27'11"E Silfser Joch i za 47°00'06 " N 11°30'21"E kryje się... przełęcz Brenner. Czyżby więc jednak mały SUV miał nazywać się Alfa Romeo Brennero? Pamiętajmy o tym, że Alfa kategorycznie wykluczyła tę nazwę, która od jakiegoś czasu krążyła w sieci. A do tego modele Tonale i Stelvio pochodzą od słynnych przełęczy.

Alfa Romeo Brennero

Alfa Romeo Brennero

INT

Czytaj więcej

Nowa Alfa Romeo 33 Stradale: Piękno tylko dla wybranych

Pojawiły się też zdjęcia, które przedstawiają trzeciego SUV-a Alfy. Nie takie oficjalne, a tylko przecieki, które prawdopodobnie pochodzą od projektanta, któremu powierzono opracowanie deski rozdzielczej. Najwyraźniej zostały opublikowane przypadkowo. Autentyczności i źródła nie można zweryfikować. Alfa Romeo nie chce komentować tego przecieku „ponieważ nie stanowi oficjalnej treści". Na zdjęciach widać SUV-a Alfy z wyrazistym przodem, tylnymi klamkami ukrytymi w słupku C. Nowy SUV jest bratem Fiata 600 i Jeepa Avengera.

Alfa Romeo Brennero

Alfa Romeo Brennero

mat. prasowe

Alfa Romeo Brennero nie tylko z napędem elektrycznym

Nowy SUV Alfy będzie produkowany w Polsce (Tychy) od pierwszego kwartału 2024 roku, gdzie produkowane są także Fiaty 600e i Jeep Avenger. Model bazuje na platformie CMP i e-CMP (Common Modular Platform), która dopiero w 2026 roku zostanie zastąpiona przez STLA Small. Mała Alfa Romeo ma napęd elektryczny z akumulatorem o pojemności 54 kWh. Zasięg ma wynosić około 400 km. Silnik elektryczny napędzający przednie koła ma moc 156 KM. Prędkość maksymalna wynosi 150 km/h. Nadal wątpliwe jest, czy model będzie dostępny również w mocniejszej wersji z drugim silnikiem elektrycznym. Pewne jest za to, że podobnie jak Avenger, włoski model pojawi się z silnikami spalinowym o mocy 100 KM 3-cylindrami o pojemności 1,2 litra. I to jest bardzo dobra wiadomość.

Czytaj więcej

Niespodzianka na stacjach. Od dzisiaj nowe ceny benzyny

Czytaj więcej

Od 2024 roku do Krakowa nie wjedziesz starym autem
Samochód Jutra
Honda CR-V pojawi się w nowej wersji. To wodorowa… hybryda
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Samochód Jutra
Fiat Panda powraca. Będzie elektryczny i w stylu lat 80.
Samochód Jutra
Jest szansa na odrodzenie Volkswagena Scirocco. Wyprodukowano 1,4 mln egz. tego coupe
Samochód Jutra
Dacia chce wygrać rajd Dakar. Za kierownicą usiądzie Sebastian Loeb
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Samochód Jutra
Nadjeżdża najmocniejszy Abarth w historii. Wyjedzie z polskiej fabryki