Najlepsze używane dwu i trzy letnie SUV-y popularnych marek

Moda na rynku motoryzacyjnym od wielu lat dyktuje trendy i rzutuje na wyniki sprzedaży. Widać to także na rynku wtórnym. Szukamy najlepszych 2-3 letnich modeli SUV.

Najdroższe auta na aukcjach w 2021 roku

McLaren F1 to nie tylko niezwykle szybki samochód sportowy, ale także poszukiwane auto kolekcjonerskie. W 2021 był najdroższym samochodem sprzedanym na aukcji.

Można by powiedzieć, że Seat SUV-em stoi. Trzy na pięć modeli w gamie hiszpańskiej marki to właśnie SUV-y

Mały, średni i duży, czyli Arona, Ateca i Tarraco. To obok Ibizy i Leona filary Seata i bardzo sprecyzowana ofensywa hiszpańskiej firmy założonej w 1950 roku.

Suzuki najbardziej ekonomiczną marką

Autocar India dokonał rankingu najbardziej ekonomicznych samochodów benzynowych. W pierwszej dziesiątce uplasowało się aż osiem modeli od Suzuki. Liderem został model Celerio.

Lotus kończy produkcję modeli Exige, Elise i Evora

Brytyjski producent aut sportowych Lotus wprowadza na rynek całkowicie nową rodzinę samochodów. Tym samym modele Elise, Exige i Evora zostają wycofane. Wspaniała era samochodów sportowych dobiega końca, a przed Lotusem elektryczna przyszłość.

Nissan wycofuje z europejskiego rynku swojego pickupa

Pickupy nigdy nie były w Europie sprzedażowym koniem pociągowym. Jednak Restrykcyjne normy emisji spalin w Europie doprowadziły do sytuacji, w której koncerny motoryzacyjne zaczynają usuwać poszczególne modele ze swojej oferty. Jedną z ofiar jest Nissan Navara.

Koniec pewnej ery. Volkswagen Passat przechodzi na emeryturę

Volkswagen analizując wyniki sprzedaży postanowił wycofać z oferty Passata w klasycznej odmianie limuzyna. Miłośnicy tego modelu mogą póki ci zamawiać jeszcze wersję kombi.

Maserati kończy produkcję swojego najtańszego modelu

Maserati podjęło decyzję o wycofaniu z oferty modelu Ghibli - średniej wielkości limuzyny. Ghibli pojawił się na rynku w 2013 roku i doczekał się jedynie cztery lata później modernizacji.

Robert Lewandowski sprzedaje swoje Ferrari

Wyjątkowy egzemplarz Ferrari 488 Spider trafił na rynek wtórny. Teoretycznie nie byłaby to aż taka gratka, gdyby nie fakt, że jest to samochód najlepszego polskiego piłkarza, Roberta Lewandowskiego.

Skoda Kodiaq - największy i najnowocześniejszy SUV w historii

To jedno z tych aut, za którym każdy się obejrzy. Duży, przestronny SUV przyciąga wzrok nowoczesnym designem. Po udanych czterech latach na rynku Kodiaq przeszedł kilka znaczących modyfikacji. Auto jest jeszcze bardziej komfortowe i nowoczesne. Jak nigdy rozpala sportowe emocje mocniejszą wersją RS i eleganckim stylem w wydaniu Laurin&Klement.

Z tymi modelami pożegnamy się w 2019 roku

Nie każdy model samochodu ma swojego następcę. Z jakich modeli zrezygnowali producenci w 2019 roku? Przyglądamy się modelom, z którymi przyszło nam się pożegnać.

BMW kończy produkcję modelu serii 3 GT

BMW redukuje swoją ofertę modeli i usuwa z programu wersję Gran Turismo serii 3. Zostało to ogłoszone przez producenta na konferencji prasowej podsumowującej rok 2018.

40 lat ABS: Od innowacji do standardu

Między 22 a 25 sierpnia 1978 r. Mercedes-Benz i Bosch zaprezentowały na fabrycznym torze testowym Untertürkheim limuzynę klasy S z systemem ABS. Choć już wcześniej pojawiały się próby wprowadzania takich rozwiązań, dopiero to było przełomem.