Docelowo Daimler chce, by samochód stał się urządzeniem płatniczym do dwuetapowego uwierzytelniania płatności. Będzie to możliwe dzięki globalnemu partnerstwu technologicznemu pomiędzy Daimler Mobility i emitentem kart płatniczych Visa. Dzięki niemu użytkownicy aut Mercedesa przy płatnościach nie będą już musieli wpisywać haseł, ani odczytywać kodu autoryzacji w telefonach. To Daimler zaoferuje w swoich samochodach natywne płatności (program korzystający z zasobów telefonu) w technologii uwierzytelniania Visa więc sam samochód stanie się biometrycznym urządzeniem płatniczym.
Czytaj więcej
Mercedes SL był zawsze wyznacznikiem komfortowego i sportowego modelu ze Stuttgartu. Nowa generacja będzie po raz pierwszy powstawała jako auto produkowane już nie przez Mercedesa, a AMG.
W samochodach Mercedesa od wiosny 2022 zostaną zainstalowane czytniki linii papilarnych. Takie auta pojawią się początkowo na rynkach Wielkiej Brytanii i Niemiec; później dołączą kolejne europejskie rynki. Płatności można będzie dokonywać bezpośrednio za pośrednictwem MBUX, czyli systemu medialnego instalowanego w autach Mercedesa. Na późniejszym etapie rozwiązanie będzie dostępne nie tylko w Europie, ale również na innych rynkach na świecie. W Mercedesach sprzedawanych w Polsce czytniki linii papilarnych są już zainstalowane w modelach EQS, oraz nowych autach klasy S oraz C. Antony Cahill, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor Visy na rynki europejskie nie ukrywa satysfakcji, że to właśnie w Europie, jako na pierwszym rynku zostanie wprowadzone nowe rozwiązanie. Dzięki temu Visa stworzy nową generację inteligentnych rozwiązań dla motoryzacji.
Franz Reiner, dyrektor generalny Daimler Mobility podkreśla, że we współpracy z Visą, Daimler dąży do wprowadzenia w samochodzie płatności, które w bezpieczny i przyjazny dla użytkownika sposób spełniają wymagania dwuetapowego uwierzytelniania. - Nie ma nic wygodniejszego niż autoryzacja płatności odciskiem palca - uważa Franz Reiner. Mercedes pay, jest kolejnym produktem, jaki Daimler wprowadza w ramach strategii mobilności i cyfryzacji. Przy tym niemiecki koncern będzie pierwszym na świecie wśród firm motoryzacyjnych oferującą zaoferuje w swoich samochodach Visa Cloud Token Framework. To bazująca na chmurze technologia zabezpieczeń, zapewniająca większą elastyczność na wielu urządzeniach. Tokeny chmurowe chronią i usuwają poufne informacje dotyczące płatności poprzez konwersję danych oraz ich bezpieczne przechowywanie. Umożliwiają również parowanie wielu urządzeń w samochodzie i poza nim. Przy tym urządzenia te są bezpośrednio integrowane z danymi uwierzytelniającymi bank klienta. W rezultacie, aby sfinalizować zakup lub przełączyć się pomiędzy urządzeniami w celu uwierzytelnienia płatności, konsumenci nie muszą już wprowadzać długich numerów kart.