W Mercedesie odciskiem palca zapłacisz za zakupy

Od wiosny 2022 r. technologia Visa pozwoli klientom Mercedes-Benz w Europie płacić za towary i usługi za pomocą czytnika linii papilarnych w ich samochodzie. Transakcje dokonywane w ten sposób mają być łatwe, ale i bezpieczne.

Publikacja: 12.11.2021 12:50

W Mercedesie odciskiem palca zapłacisz za zakupy

Foto: mat. producenta

Docelowo Daimler chce, by samochód stał się urządzeniem płatniczym do dwuetapowego uwierzytelniania płatności. Będzie to możliwe dzięki globalnemu partnerstwu technologicznemu pomiędzy Daimler Mobility i emitentem kart płatniczych Visa. Dzięki niemu użytkownicy aut Mercedesa przy płatnościach nie będą już musieli wpisywać haseł, ani odczytywać kodu autoryzacji w telefonach. To Daimler zaoferuje w swoich samochodach natywne płatności (program korzystający z zasobów telefonu) 
w technologii uwierzytelniania Visa więc sam samochód stanie się biometrycznym urządzeniem płatniczym.

Czytaj więcej

Mercedes-AMG SL: Poprawić, ale nic nie popsuć

W samochodach Mercedesa od wiosny 2022 zostaną zainstalowane czytniki linii papilarnych. Takie auta pojawią się początkowo na rynkach Wielkiej Brytanii i Niemiec; później dołączą kolejne europejskie rynki. Płatności można będzie dokonywać bezpośrednio za pośrednictwem MBUX, czyli systemu medialnego instalowanego w autach Mercedesa. Na późniejszym etapie rozwiązanie będzie dostępne nie tylko w Europie, ale również na innych rynkach na świecie. W Mercedesach sprzedawanych w Polsce czytniki linii papilarnych są już zainstalowane w modelach EQS, oraz nowych autach klasy S oraz C. Antony Cahill, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor Visy na rynki europejskie nie ukrywa satysfakcji, że to właśnie w Europie, jako na pierwszym rynku zostanie wprowadzone nowe rozwiązanie. Dzięki temu Visa stworzy nową generację inteligentnych rozwiązań dla motoryzacji.

mat. prasowe

Franz Reiner, dyrektor generalny Daimler Mobility podkreśla, że we współpracy z Visą, Daimler dąży do wprowadzenia w samochodzie płatności, które w bezpieczny i przyjazny dla użytkownika sposób spełniają wymagania dwuetapowego uwierzytelniania. - Nie ma nic wygodniejszego niż autoryzacja płatności odciskiem palca - uważa Franz Reiner. Mercedes pay, jest kolejnym produktem, jaki Daimler wprowadza w ramach strategii mobilności i cyfryzacji. Przy tym niemiecki koncern będzie pierwszym na świecie wśród firm motoryzacyjnych oferującą zaoferuje w swoich samochodach Visa Cloud Token Framework. To bazująca na chmurze technologia zabezpieczeń, zapewniająca większą elastyczność na wielu urządzeniach. Tokeny chmurowe chronią i usuwają poufne informacje dotyczące płatności poprzez konwersję danych oraz ich bezpieczne przechowywanie. Umożliwiają również parowanie wielu urządzeń 
w samochodzie i poza nim. Przy tym urządzenia te są bezpośrednio integrowane z danymi uwierzytelniającymi bank klienta. W rezultacie, aby sfinalizować zakup lub przełączyć się pomiędzy urządzeniami w celu uwierzytelnienia płatności, konsumenci nie muszą już wprowadzać długich numerów kart.

Czytaj więcej

Pierwszy Mercedes-AMG z napędem całkowicie elektrycznym

Szacuje się, że tylko w ciągu najbliższych dwóch lat liczba samochodów podłączonych do internetu wzrośnie do ponad 352 milionów na całym świecie. Do roku 2025 całkowity rynek płatności w samochodzie ma osiągnąć wartość około 86 miliardów dolarów.

Innowacje
Koniec ery dotykowych ekranów. 5 gwiazdek tylko z przyciskami i przełącznikami
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Innowacje
Google Maps z kolejną innowacją. Pomoże lepiej zorientować się w przestrzeni
Innowacje
Mapy Google po aktualizacji z funkcją rozszerzonej sztucznej inteligencji
Innowacje
Asystent głosowy w tej francuskiej marce zyska sztuczną inteligencję
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Innowacje
Od 2024 r. samochody będą wyposażone w czarną skrzynkę