To znaczy, że Gigafactory Elona Muska będzie miała przynajmniej 9 miesięcy opóźnienia. Wstępnie planowano, że produkcja ruszy tam w lipcu 2021, ale wtedy pojawiły się na terenie budowy jaszczurki zwinki, w Niemczech ściśle chronione. Jaszczurki przeniesiono w inne miejsce, ale ekolodzy znaleźli nowe niedociągnięcia. Ostatecznie fabryka miała ruszyć w październiku. Skończyło się na tym, że Elon Musk oficjalnie zainaugurował swoją pierwszą europejską fabrykę 10 października 2021, a rodukcja miała ruszyć w końcu grudnia. Też nie ruszyła.
Czytaj więcej
Firmy samochodowe w Wielkiej Brytanii wyprodukowały w 2021 r. 859 575 pojazdów. To najmniej od 1956 r. Przyczyną były zakłócenia związane z pandemią, zamknięcia fabryki przez Hondę i brak półprzewodników.
Jak poinformowała rozgłośnia radiowa RBB, tym razem kłopot jest z systemami bezpieczeństwa. Opóźnienie w inauguracji jakieś wielkiego projektu w Niemczech nie jest niczym nadzwyczajnym, bo rząd Brandenburgii jest wyjątkowo rygorystyczny zwłaszcza jeśli chodzi o ekologię i bezpieczeństwo. Uruchomienie nowego lotniska Berlin Brandenburg obsługującego stolicę Niemiec, a odległego od Gruenheide o 56 kilometrów było opóźnione o 10 lat. — Nie jesteśmy w stanie podać w tej chwili żadnej konkretnej daty, ale jesteśmy w końcowej fazie procesu — powiedziała mediom rzeczniczka resortu ochrony środowiska Brandenburgii. To właśnie ministerstwo środowiska jest odpowiedzialne za wydanie ostatecznej zgody na uruchomienie produkcji.
Tesla Model Y
Czytaj więcej
Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną silnika o pojemności 1,5 l zaprojektowanego w oparciu o globalną platformę projektową Toyoty TNGA (Toyota New Global Architecture).