Tak wygląda wnętrze nowego Porsche Panamera. Będą aż trzy ekrany

Porsche testuje obecnie trzecią generację Panamery. Przed pełnym odsłonięciem nowego modelu, które zaplanowano na listopad zaprezentowano wygląd wnętrza.

Publikacja: 19.11.2023 00:42

Nowa Panamera będzie miała na desce trzy ekrany

Nowa Panamera będzie miała na desce trzy ekrany

Foto: mat. prasowe

Porsche ma w swojej ofercie Panamerę od 2009 roku. Pierwsza generacja została po siedmiu latach zastąpiona przez drugą generację, która w 2020 r. przeszła modernizację. Teraz przyszedł czas na zupełnie nową odsłonę luksusowej limuzyny. Auto otrzyma silniki benzynowe V6 o pojemności 2,9 litra i benzynowe V8 o pojemności 4,0 litra z turbosprężarką i 48-woltową technologią miękkiej hybrydy, które zostały dostosowane do normy Euro 7. Modele plug-in 4 E-Hybrid, 4S E-Hybrid i Turbo S E-Hybrid otrzymają mocno zmieniony układ napędowy, który oprócz modyfikacji samego napędu będą miały także ulepszone silniki elektryczne i większe akumulatory o pojemności 25,9 kWh. Porsche doda do swojej oferty czwartą hybrydę plug-in. Prawdopodobnie będzie to niedawno wprowadzony w Cayenne Turbo E-Hybrid silnik o mocy 739 KM i maksymalnym momencie obrotowym 950 Nm.

Wnętrze Panamery upodobni się do tego z modelu Taycan

Wnętrze Panamery upodobni się do tego z modelu Taycan

mat. prasowe

Czytaj więcej

Porsche Reunion 7: Świat rodem z bajki

Panamera z trzema ekranami na desce rozdzielczej

Wewnątrz nowa Panamera będzie bazować na swoim elektrycznym bracie Taycanie. Na desce rozdzielczej znajdą się trzy monitory: zakrzywiony i konfigurowalny wyświetlacz informacyjny dla kierowcy o przekątnej 12,6 cala, ekran dotykowy z systemem informacyjno-rozrywkowym zabudowany centralnie i kolejny monitor po stronie pasażera. Dźwignia zmiany biegów znajduje się na kolumnie kierownicy. Dzięki temu na konsoli środkowej znalazło się miejsce, w którym oprócz cupholderów są powiększone schowki i elektrycznie regulowane nawiewy.

Czytaj więcej

Porsche ma nowy logotyp

Środek Panamery ma być wyposażony w wyższej jakości materiały i wygodniejsze siedzenia. W modelu Executive z dłuższym rozstawem osi i konsolą środkową wysuniętą do tyłu, a co za tym idzie dwoma indywidualnymi siedzeniami z tyłu, Porsche chce zapewnić wygodniejszą pozycję siedzącą. Oferowana ma być szersza gama kolorystyczna, która ma objąć wiele wariantów dwukolorowych oraz pasujących opcji dekorów. Porsche planuje także wyposażenie pozbawione skóry, łączące w sobie materiały takie jak Race-Tex i Pepita Textil.

Porsche Panamera z tyłu na zagłówkach otrzyma dodatkowe poduszki pod głowę.

Porsche Panamera z tyłu na zagłówkach otrzyma dodatkowe poduszki pod głowę.

mat. prasowe

Samochód Jutra
Honda CR-V pojawi się w nowej wersji. To wodorowa… hybryda
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Samochód Jutra
Fiat Panda powraca. Będzie elektryczny i w stylu lat 80.
Samochód Jutra
Jest szansa na odrodzenie Volkswagena Scirocco. Wyprodukowano 1,4 mln egz. tego coupe
Samochód Jutra
Dacia chce wygrać rajd Dakar. Za kierownicą usiądzie Sebastian Loeb
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Samochód Jutra
Nadjeżdża najmocniejszy Abarth w historii. Wyjedzie z polskiej fabryki