Zakład Groupe PSA w Tychach uruchomił trzecią zmianę produkcyjną. Fabryka prowadzi, od stycznia 2019 roku, regularną produkcję trzycylindrowego silnika benzynowego PureTech.

Fabryka w Tychach jest jednym z wzorcowych zakładów grupy PSA. Zakład został niedawno zmodernizowany w oparciu o z filozofię Idealnej Fabryki Groupe PSA. Takie działania mają zwiększyć wydajność i elastyczność. Tyski zespół wypracował bardzo efektywny model funkcjonowania, który pozwala mu na sprawne dostosowywanie się do zmieniających się warunków rynkowych. Dzięki temu, fabryka potrafiła elastycznie dopasować się warunkom wywołanych przez kryzys pandemią koronawirusa.

CZYTAĆ TAKŻE: Stellantis: nazwa dla sojuszu grup FCA i PSA

Trzecia zmiana produkcyjna w tyskim zakładzie ruszyła we wtorek, 1 września, uzupełniając dotychczasowy, dwuzmianowy, system produkcji. Rozszerzenie działalności przedsiębiorstwa pozwala na ochronę zatrudnienia dla jego wszystkich 600 pracowników. Ponadto, umożliwia utworzenie 110 dodatkowych miejsc pracy, które zostały zaoferowane pracownikom siostrzanego zakładu w Gliwicach, produkującego obecnie w organicznym zakresie.

– Uruchomienie trzeciej zmiany pozwala nam dać stabilne zatrudnienie wszystkim 710 pracownikom, co jest szczególnie ważne w tych trudnych ekonomicznie czasach. Jesteśmy silnym zespołem, który jest gotowy do dalszego działania i przezwyciężenia trudności, które przynosi kryzys zdrowotny i ekonomiczny – powiedział Janusz Puzoń, Dyrektor Zakładu Groupe PSA Tychach. Od 1 września produkcja w tyskim zakładzie Groupe PSA będzie się odbywała w rotacyjnym systemie trzyzmianowym, w pełnym reżimie sanitarnym COVID-19 w celu ochrony zdrowia pracowników.

CZYTAJ TAKŻE: PSA Group: To co,że kryzys? My mamy zysk

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Która marka i model ma najmłodszych, a która najstarszych kierowców

W Niemczech przeprowadzono badanie, która marka i model samochodu ma najmłodszych, a która najstarszych ...

Bicie rekordu: Czy Tesla będzie szybsza od Porsche?

Elon Musk chce udowodnić światu, że Tesla jest nie tylko szybka, ale i sportowa. ...

W przyszłości modele AMG z silnikami elektrycznymi

Koniec silników spalinowych w AMG. Brzmi dziwnie, ale taki scenariusz może się sprawdzić w ...

Wkrótce stanie budowa dróg

W tym tygodniu kończy się tegoroczny sezon budowlany. Od 15 grudnia do 15 marca ...

Bentley Bentayga Speed: Najszybszy SUV na świecie

Bentley prezentuje luksusową Bentaygę w nowej wersji Speed. Dzięki silnikowi W12 o mocy 635 ...

Niemcy chcą polskich kierowców ciężarówek

Niemiecki rząd prowadzi rozmowy z Polskimi władzami odnośnie pracy polskich kierowców na terenie Niemiec ...