Pandemia sprawiła, że komunikacja miejska zaczyna przegrywać z samochodami.

Praca zdalna i troska o bezpieczeństwo sprawiła, że 34 proc. kierowców w najbliższej przyszłości będzie częściej korzystało z samochodu, a połowa badanych rzadziej niż dotychczas zamierza jeździć komunikacją miejską. Z kolei 80 proc. kierowców nie ma zamiaru zrezygnować z posiadania samochodu nawet w przypadku pracy zdalnej. Te zmiany mają wpływ na wybór ubezpieczeń: niemal 3/4 kierowców nie planuje zmniejszać dotychczasowej ochrony, którą zapewnia polisa samochodowa – wynika z badania zleconego przez towarzystwo ubezpieczeniowe Wiener.

CZYTAJ TAKŻE: Polacy nie rozróżniają elektryka od hybrydy

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie sądził, że przyzwyczajenia właścicieli aut tak szybko i znacząco się zmienią. Jak pokazuje badanie, ponad 1/3 respondentów deklaruje, że będzie rzadziej korzystać ze wspólnych dojazdów do pracy czy carsharingu, co może wynikać z obawy o możliwość zarażenia się. W związku ze strachem o bezpieczeństwo, 50 proc. badanych posiadaczy samochodów o wiele częściej niż kiedyś korzysta z niego, jadąc po zakupy (przed pandemią tylko 22 proc.). Intensywniej korzystając z samochodu, warto zadbać o właściwie dopasowane ubezpieczenie na wypadek awarii, czy wypadku.

CZYTAJ TAKŻE: Przejęcie kontroli nad autem. Otwarte drzwi dla hakerów

Polacy pozostają natomiast zgodni w kwestii ubezpieczenia – 85 proc. z nich, przedłużając umowę nie zamierza ograniczać zakresu swojego ubezpieczenia, a 8 proc. myśli o rozszerzeniu ochrony. Wyjątkowa sytuacja sprawiła, że większość klientów, szukając nowych ofert ubezpieczeniowych, kieruje się ku rozwiązaniom niewymagającym spotkania z agentem w biurze. W bardzo krótkim czasie przeobraziły się nie tylko nawyki związane z korzystaniem z samochodu, ale również to jak się komunikujemy: telefony i aplikacje online są teraz głównym kanałem porozumiewania się.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

DS3 Crossback: Crossover premium

Marka DS zaprezentuje na salonie samochodowym w Paryżu następcę DS3. Model zmienia się w ...

Ruszają dopłaty do aut elektrycznych

Prawdopodobnie od jutra będzie można składać wnioski o dopłaty do samochodów elektrycznych kupowanych przez ...

Suzuki wprowadza na rynek Jimny z homologacją ciężarową

Suzuki wprowadza na rynek nową, dwuosobową wersję modelu Jimny. Lekka terenówka otrzyma homologację ciężarową. ...

Następca Mercedesa Citana znów zbudowany we współpracy z Renault

Mercedesa szykuje premierę nowego dostawczego modelu. Auto ma prezentować nieco wyższy styl i jakość ...

Raport lojalności klientów w USA. Wygrywa Lexus i Subaru

W USA spośród wszystkich marek luksusowych to Lexus ma najbardziej lojalnych klientów - wynika ...

Po niemieckich autostradach tylko 130 km/h?

Wprowadzenie ograniczeń prędkości na autostradach w Niemczech wydaje się nieuchronne. Deutsche Welle cytuje piątkowe ...