BYD, chiński producent samochodów, baterii i akumulatorów do urządzeń elektrycznych stał się obecnie największym producentem masek ochronnych na świecie.

Firma widząc światowe zapotrzebowanie na konkretne produkty, postanowiła czynnie brać udział w walce z koronawirusem. Marka BYD jest światowym liderem w produkcji baterii i akumulatorów. Poza tym inwestuje też w sektor motoryzacji, posiadając własne pojazdy napędzane zarówno silnikami konwencjonalnymi, jak też alternatywnymi – hybrydy oraz auta w pełni elektryczne. Są one sprzedawane na chińskim rynku oraz w innych krajach azjatyckich. To nie wszystko, ponieważ w swojej ofercie ma też elektryczne rowery czy autobusy, które są eksploatowane również w Europie.

CZYTAJ TAKŻE: Chiny: Elektryczny świat, którego nie znamy

Elektryczny BYD e6.

Firma widząc deficyt masek ochronnych, postanowiła czynnie brać udział w działaniach zapobiegawczych i walki z koronawirusem. W przyspieszonym tempie opracowała własny projekt maski ochronnej, która jest wytwarzana z materiałów, do których BYD ma podobno niemal nieograniczony dostęp. Od 8 lutego w fabryce w Shenzhen ruszyła produkcja masek, na specjalnej linii produkcyjnej. Proces wytwarzania prowadzony jest przez 24-godziny na dobę, a wydajność wynosi nawet 5 milionów masek dziennie. BYD wytwarza również środek dezynfekujący. Dzienna produkcja w tym przypadku wynosi 300 tys. opakowań.

CZYTAJ TAKŻE: Chiński Geely chce połknąć Volvo

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Warszawska premiera Cullinana

„Diamentowy” SUV dotarł do Warszawy

W niespełna cztery miesiące po światowej premierze w Londynie SUV Rolls Royce Cullinan jest ...

Bruksela chce obowiązkowo wyposażyć auta w nowe systemy bezpieczeństwa

System utrzymywania samochodu na pasie ruchu, czy automatycznego hamowania przed przeszkodą, systemy detekcji pieszych ...

Nowy pomysł na car sharing. W Trójmieście klienci otrzymają nieco więcej

Na pozór Opel Astra do wynajęcia na minuty w Trójmieście to kolejny car sharing. ...

GM myśli o… elektrycznym Hummerze

General Motors chce uruchomić pod koniec 2021 r. w zakładzie w Detroit-Hamtramck produkcję nowej ...

Toyota szykuje debiut nowego SUV-a

Podczas marcowego salonu samochodowego Genewa Motor Show 2020 Toyota zaprezentuje nowego SUV-a segmentu B. ...

Amazon zamówił 100 tys. elektrycznych samochodów dostawczych

Amazon zamówił 100 tys. elektrycznych samochodów dostawczych, zapowiadając przy okazji inne działania służące ochronie ...