To właśnie w takich płytkach drukowanych miały być użyte zbyt duże ilości ołowiu.

Continental i Bosch dostarczały komponenty elektroniczne o zbyt wysokiej zawartości ołowiu. Dotyczy to elementów zamontowanych w milionach samochodów. Ujawnił to niemiecki dziennik „Bild am Sonntag”.

Przez lata firmy Continental i Bosch dostarczały koncernom motoryzacyjnym komponenty elektroniczne o zbyt wysokiej zawartości ołowiu. Continetal twierdzi, że elementy, o których mowa, były stosowane w płytkach drukowanych. Rzecznik tej firmy dodaje, że części te w żadnym stopniu nie obciążały środowiska. Według informacji niemieckiego tabloidu „Bild am Sonntag” komponenty znajdują się w pojazdach prawie wszystkich producentów samochodów na całym świecie. Znalazły się więc w kilku milionach samochodów wyprodukowanych po 2013 roku.

Continetal jest znany głównie z produkcji opon, ale to także dostawca elektroniki w branży motoryzacyjnej.

Continental twierdzi, że firma nie może póki co podać liczb i danych, ponieważ limity ołowiu dla różnych komponentów zmieniały się w latach 2013, 2015 i 2016. Rzecznik firmy zwrócił uwagę, że limity zostały przekroczone tylko nieznacznie. Nie ma to wpływu na jakość produktu i bezpieczeństwo pojazdów. Według podanych informacji ilość ołowiu wynosi średnio około 0,0003 gramów powyżej limitu.

Również Bosch przyznał się do przekroczenia limitu ołowiu w płytkach drukowanych.

Również Bosch dostarczał elektroniczne części do samochodów o zbyt wysokiej zawartości ołowiu. Rzecznik firmy potwierdził w niedzielę w Stuttgarcie doniesienia „Bild am Sonntag”. Bosch w komunikacie stwierdził, że dostawy potencjalnie dotkniętych produktów zostały następnie wstrzymane.

ZOBACZ TAKŻE: Bosch z problemami. Szykują się zwolnienia

Podobnie jak w przypadku Continetala chodzi o płytki drukowane i zamontowane na nich kondensatory. Ołów ciężki jest niebezpieczny dla środowiska tylko wtedy, gdy rozpuszcza się w związkach lub przedostaje się do powietrza w postaci pyłu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tesla Model 3 nareszcie trafi do sprzedaży w Europie

Najpierw olbrzymie problemy, teraz sukces. Tesla Model 3 w USA sprzedaje się znakomicie. W ...

UE zdecydowała: inteligentny ogranicznik prędkości w każdym aucie

Europejskie pojazdy będą obowiązkowo wyposażane w kolejne systemy bezpieczeństwa. UE osiągnęła właśnie wstępne porozumienie ...

Szwedzka limuzyna może namieszać

Do Polski wjeżdża właśnie kolejna wersja Volvo z numerem 60. Po XC60, V60, V60 ...

Rekord sprzedaży Volvo w Polsce: diesle wciąż mocne

To był najlepszy rok w historii firmy Volvo Car Poland, która działa na polskim ...

Ceny | Mazda CX-5: Bestseller z nową ceną i wyposażeniem

SUV CX-5 to bestseller Mazdy nie tylko na polskim rynku. Teraz pojawił się model ...

Bosch z problemami. Szykują się zwolnienia

Firma Bosch jest największym na świecie dostawcą motoryzacyjnym. Zatrudnia 410 000 osób na całym ...