W poniedziałek rozpoczęła się realizacja projektu, którego zalety kupujący nowe samochody powinni najbardziej docenić jesienią. To audyty higieniczne organizowane przez jednostkę certyfikującą TÜV SÜD Polska i firmę konsultingową DCG Dealer Consulting, pod patronatem Związku Dealerów Samochodów.
Epidemiolodzy nie ukrywają, że bardzo prawdopodobna jest druga fala epidemii koronawirusa. Tymczasem branży motoryzacyjnej nie stać już na kolejny lockdown. Więc dla dealerów i importerów tym bardziej cenne będą poświadczenia, że kupujący w ich autosalonie mogą czuć się bezpiecznie.
CZYTAJ TAKŻE: W salonach duże redukcje zatrudnienia i głębokie cięcia płac
Dealerzy w Polsce już od maja wprowadzają w salonach i serwisach specjalne zasady funkcjonowania mające ograniczyć zagrożenie powodowane przez epidemię. Opracowane są one na podstawie zaleceń władz sanitarnych oraz polskich i europejskich „dobrych praktyk”. Teraz mają być skontrolowane przez jedną z najważniejszych firm audytorskich w Europie.
Audyt będzie dotyczył dziesięciu obszarów, m.in. przestrzegania zasad higieny osobistej i wewnętrznych wymagań organizacji, zachowywania minimalnej odległości 2 metrów, stosowania środków ochrony indywidualnej, opracowania procedur dotyczących czyszczenia i dezynfekcji, regularnej wentylacji, czy przeszkolenia pracowników. Dla pomyślnego przejęcia audytu wystarczy spełnić co najmniej 6 wymagań.
CZYTAJ TAKŻE: Ford uruchamia salon On-Line
Po pozytywnym zakończeniu audytu higienicznego dealer otrzyma oficjalny sygnowany przez TÜV SÜD Polska. Będzie mógł także oznakować salon naklejkami potwierdzającymi pozytywne przejście audytu i zapewniającymi o najwyższych standardach bezpieczeństwa obsługi.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.