Lekka zima sprzyja rozwoju tempa budowy autostrady A1 na odcinku Częstochowa – Łódź. To ważna inwestycja, ponieważ jest to jedną z głównych dróg komunikacyjnych w kraju.

Autostrada A1 parę miesięcy temu została oddana do użytku na odcinku od Pyrzowic do Częstochowy. Nie jest ona jednak kompletna. W okolicach Częstochowy pojawia się szara rzeczywistość i wjeżdża się na DK1, czyli starą, wysłużoną „Gierkówkę”. To już niedługo ma ulec zmianie. Póki co odcinek od Częstochowy do Łodzi to istna tortura dla kierowców. Liczne zwężenia, ograniczenia prędkości i reorganizacje ruchu (dwa pasy w stronę Częstochowy i jeden w stronę Łodzi, często są ze sobą zamieniane) nie pomagają w płynności jazdy.

CZYTAJ TAKŻE: Będzie więcej stacji paliw na nowych drogach

Jest to ostatnia budowana część A1-ki (odcinek E) w województwie śląskim. 17-kilometrowy odcinek autostrady A1, biegnącej dokładnie po śladzie „Gierkówki”, buduje firma Polaqua. Przebiega on przez powiat częstochowski po terenach gmin Mykanów, Kruszyna i Rędziny. Na tym odcinku nie przewidziane zostały żadne Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP). Na razie poza budową samej drogi, powstają też obiekty inżynierskie, jak np. wiadukty. O postępie prac świadczy fakt, że z 3 na 4 marca br. zamontowana została konstrukcja nośna wiaduktu drogowego, stanowiącego element węzła Mykanów. Na 17-kilometrowym odcinku drogi ma powstać łącznie 8 wiaduktów, 9 różnego rodzaju przejść dla zwierząt (w tym jeden most autostradowy – stanowiący przejście dla zwierząt, nad rzeką Pijawką). Powstający odcinek autostrady będzie miał dwie jezdnie po trzy pasy ruchu w obie strony. Nawierzchnia na tym odcinku będzie betonowa, a asfalt pojawi się jedynie na obiektach inżynierskich i węźle.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ford Ranger Raptor: Przepustka do innego świata

Ford Ranger doczekał się wyjątkowej wersji Raptor. To pickup do zadań bardzo specjalnych. Jeśli ...

Przegląd elektryków z panelami słonecznymi

Technologia paneli słonecznych zamontowanych na samochodzie może przenieść auta elektryczne na wyższy poziom ekologii. ...

Sergio Marchionne już nie jest szefem Fiata.

Fiat bez konkretów co do polskich fabryk

Prezes FCA Sergio Marchionne przedstawił w Balocco pod Turynem swój ostatni, pięcioletni plan dla ...

Bosch wynalazł szybki test na koronawirusa. Wynik w 2,5 godziny

Niemiecka forma Bosch potrafi robić coś więcej niż tylko świece zapłonowe czy systemy wtryskowe. ...

Najczęściej kupowane auta używane w 2019 roku

Eksperci od sprzedaży samochodów używanych grupa AAA AUTO poprawiła historyczny rekord. W ubiegłym roku ...

Koniec boomu na elektryczne hulajnogi?

Hulajnogowy szał opanował wiele rynków europejskich i światowych. Jednak po tak zwanym boomie nadchodzi ...