Pierwszy samochód Xiaomi pożądany przez klientów. Prawie 89 tys. zamówień w 24h

Xiaomi SU7 przypadło do gustu klientom w Chinach. Kojarzona do tej pory ze smartfonów chińska firma zaprezentowała swój pierwszy samochód. Cena jak i sam SU7 to najwyraźniej strzał w dziesiątkę, już po krótkim czasie zamówień pojawiło się tyle, że na samochód trzeba czekać co najmniej siedem miesięcy.

Publikacja: 03.04.2024 06:24

Xiaomi SU7 to najwyraźniej strzał w dziesiątkę

Xiaomi SU7 to najwyraźniej strzał w dziesiątkę

Foto: mat. prasowe

Jak podaje Xiaomi w 24 godziny napłynęło 88 898 zamówień na elektryczny model samochodu SU7. Po kilku dniach od uruchomienia zamówień w ostatni czwartek (28.03) lista oczekujących jeszcze bardziej urosła i aktualnie klienci w Chinach muszą się liczyć z okresem oczekiwania do siedmiu miesięcy. Jednym z powodów jest atrakcyjna cena na rynku chińskim, która wynosi 215,9 tys. juanów, czyli około 120 tys. zł.

mat. prasowe

Pierwszy samochód Xiaomi budzi ogromne zainteresowanie

Technologiczny gigant chce konkurować z Teslą i Porsche. Przy tworzeniu sylwetki SU7 Chińczycy wyraźnie inspirowali się Porsche Taycanem. Jest co prawda mniejszy (4997 mm długości, 1963 mm szerokości i do 1455 mm wysokości), ale linie nadwozia wyraźnie są w stylu Porsche. Xiaomi SU7 będzie dostępny w 9 różnych kolorach zewnętrznych, które można kombinować z czterema kolorami wnętrza. Felgi mają rozmiar od 19 do 21 cali, które fabrycznie można wyposażyć w opony różnych marek, takich jak Michelin, Bridgestone i Pirelli. SU7 ma być dostępny z dwoma różnymi wielkościami baterii. Pierwsza ma pojemność 73,6 kWh i ma wg. danych producenta pozwolić na przejechanie na jednym ładowaniu ok. 668 km. Ten model będzie napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 300 KM (210 km/h, 0-100 km/h 5,3 sek.). Wersja SU7 Max ma baterię o pojemności 101 kWh, która ma pozwolić uzyskać zasięg ok. 800 km. W połączeniu z tym bankiem energii współpracują silniki elektryczne o mocy 674 KM (265 km/h, 0-100 km/h 2,78 sek.). Jako smaczek ma pojawić się jeszcze limitowana wersja Founders Edition, która ma mieć moc aż 986 KM i przyspieszać do setki w 1,98 sekundy.

Xiaomi SU7

Xiaomi SU7

mat. prasowe

Czytaj więcej

Tani elektryk z Chin może pojawić się w Europie. Swoją ceną ustawi na nowo cały rynek
Xiaomi SU7

Xiaomi SU7

mat. prasowe

Jak zauważa Reuters rynek samochodów elektrycznych jest trudny dla nowych graczy. W ostatnim czasie zbankrutowało kilka start-up'ów w tym również w Chinach. Analitycy jednak podkreślają, że Xiaomi ma dużo większe możliwości finansowe na wspieranie takiego projektu jak i wiele innych zalet, których nie posiada konkurencja. Jednym z nich jest ogromny know how tworzenia zaawansowanych ekranów, które w dzisiejszych samochodach są bardzo pożądane przez klientów.

Xiaomi SU7

Xiaomi SU7

mat. prasowe

Xiaomi SU7

Xiaomi SU7

mat. prasowe

Czytaj więcej

Król jest jeden. Jakie samochody kupują Włosi

Czytaj więcej

Autem elektrycznym za koło podbiegunowe
Na prąd
Volvo doczeka się vana. Skonstruuje go wspólnie z Renault
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Na prąd
AFIR - to może być jedno z większych motoryzacyjnych wyzwań dla Polski
Na prąd
Chiny dotują 99 proc. swoich spółek giełdowych. Marki motoryzacyjne na czele
Na prąd
Xiaomi SU7 stał się hitem, ale na każdym egzemplarzu firma traci ok. 40 tys. zł
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Na prąd
Taniej Tesli nie będzie. Elon Musk chce skupić się na Robotaxi