Fabryka w Tychach należy do FCA Poland jest największą ze spółek Grupy Fiat Chrysler Automobiles w Polsce, należącą do koncernu Stellantis. Tyski zakład należy do najnowocześniejszych fabryk samochodów na świecie. Jak wiele fabryk produkujących samochody również polski zakład boryka się z dostęnością komponentów.

- Niestety musieliśmy wstrzymać na bieżący tydzień działalność produkcyjną w naszej tyskiej fabryce. Podobnie jak w poprzednich przypadkach powodem są ograniczone dostawy komponentów elektronicznych zawierających półprzewodniki. Liczymy, ze w przyszłym tygodniu ponownie uruchomimy produkcje w Tychach - komentuje dla Rzeczpospolitej Rafał Grzanecki, rzecznik należącej do koncernu Stellantis spółki FCA Poland.

Czytaj więcej

Stellantis zmienia partnerów leasingowych. W Polsce będzie Santander

Aktualnie w Tychach produkuje się Fiaty 500, pochodne modele Abarth i Lancie Ypsilion. W drugiej połowie 2022 roku rozpocznie się produkcja zupełnie nowego modelu Jeepa z napędem elektrycznym. To SUV, oparty na tej samej platformie, z której obecnie korzysta Opel Mokka czy Peugeot 2008. Fabryka w Tychach przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji nowego modelu. Obecnie zakład jest rozbudowywany i wyposażany w nowe maszyny i roboty, m.in. w sekcji spawania. Ponadto nadal poszukiwani są ludzie do pracy przy bezpośredniej produkcji pojazdów. Nie są wymagane specjalistyczne uprawnienia, jednak atutem będzie doświadczenie w przemyśle motoryzacyjnym.

Czytaj więcej

Nowy elektryczny model Jeepa będzie produkowany w Polsce