Historia rozpoczęła się od zdjęcia Toma Hanksa zrobionego w 2016 roku w Budapeszcie, który udawał, że otwiera zaparkowanego Fiaciki, sugerując, że to jego nowe auto. Tematem zainteresowały się polskie media, co wykorzystała w szczytnym celu Monika Jaskólska, która jest pomysłodawczynią akcji o nazwie "Nie wypada nie pomagać". Jej celem było wsparcie finansowe Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Pojawił się pomysł znalezienia dla Hanksa i podarowanie mu prawdziwego Malucha. Z pomocą przyszły polskie firmy i biznesmeni. Znaleziono białego Fiata 126p, wyremontowano go, a nawet spersonalizowano.

fot. bringatrailer.com

W listopadzie 2017 roku z pomocą LOT-u przetransportowano auto do Los Angeles. Teraz, na stronie aukcyjnej stronie bringatrailer.com pojawił się biały Maluch. Pieniądze zebrane ze sprzedaży gwiazda Hollywood przeznaczy dla rodzin osób sprawującym opiekę nad amerykańskimi weteranami wojennym. Zajmuje się tym fundacja Hiddem Heroes.

Czytaj więcej

Fiat chce produkować od 2027 roku wyłącznie modele z napędem elektrycznym

fot. bringatrailer.com

Do końca aukcji pozostało pięć dni. Aktualna cena to 30 000 dolarów (ok. 129 tys. zł). Biały Fiat 126p ma unikalne, jasno zielone wykończenie wnętrza oraz zamontowaną na desce rozdzielczej tabliczką z cytatem z "Forresta Gumpa", własnoręczny autograf Toma Hanksa na drzwiach kierowcy. To na pewno te cechy Malucha, które mogą dodatkowo wywindować jego cenę.

fot. bringatrailer.com

fot. bringatrailer.com

Czytaj więcej

Fabryka samochodów w Tychach poszukuje pracowników do produkcji