Które marki samochodów cieszą się największym zainteresowaniem wśród internautów w europejskich krajach? Sprawdził to zespół analityczny picodi.com.

Porównano średnią liczbę wyszukań online ponad 60 marek samochodów, zarówno tych premium jak i tych z niższych półek cenowych. Okazuje się, że największym zainteresowaniem cieszy się BMW. Marka z siedzibą w Monachium zdeklasowała rywali w aż 15 krajach, poczynając od Wielkiej Brytanii, przez Niemcy, Austrię, Węgry po większość krajów Półwyspu Bałkańskiego (Serbia, Czarnogóra, Macedonia i inne).

CZYTAJ TAKŻE: Seat uruchomił internetową platformę sprzedaży aut dostępnych od ręki

BMW serii 5

Drugie miejsce, osiągając szczyt popularności wśród internautów w 10 krajach, zajmuje Mercedes-Benz. Jego pasjonatów należy szukać w Rosji, Azerbejdżanie, Armenii, Albanii, ale również w niektórych krajach Europy Zachodniej (Portugalia, Luksemburg, Belgia). Polska opowiedziała się po stronie Toyoty. Towarzyszą jej takie kraje jak Bułgaria, Grecja, Litwa oraz Łotwa.

Mercedes G 500 / fot. Iven Bambot
Toyota GR Yaris

Zaraz za podium, ex aequo, znalazły się Volkswagen i Tesla. Amerykańska marka elektrycznych samochodów triumfuje w Irlandii, Liechtensteinie, Norwegii oraz Szwajcarii. Z kolei koncern z Wolfsburga szczególnie przypadł do gustu Hiszpanom, Włochom i mieszkańcom Europy Wschodniej (Białoruś, Ukraina). Południowokoreańskie samochody Hyundai osiągnęły największą liczbę wyszukań w trzech krajach: u naszych południowych sąsiadów (Czechy, Słowacja) oraz na Islandii. Dwie francuskie marki, Peugeot i Renault, oraz szwedzkie Volvo zamykają zestawienie. Wśród miłośników Peugeota wymienić należy Duńczyków i Francuzów. Pozostali „gracze” znaleźli zwolenników w Turcji (Renault) i w Szwecji (Volvo). Badanie polegało na porównaniu średniej liczby wyszukań online za ostatnie cztery lata 64 marek samochodów. Statystyki dla Andory, Malty, Monako, San Marino i Watykanu były niedostępne.

CZYTAJ TAKŻE: Co czwarte BMW zostanie sprzedane przez internet

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Na załamaniu unijnego rynku samochodów korzystają e-auta

Coraz gwałtowniej kurczy się europejski rynek nowych aut. W kwietniu rejestracje zmalały w porównaniu ...

Lamborghini, które powstanie w jednym egzemplarzu

Lamborghini kontynuuje swoją serię unikatów projektowanych i budowanych na zamówienie. Teraz w jednym egzemplarzu ...

Isuzu D-Max Fury 1,9 Ddi: Robociarski styl

Czy styl „na robotnika” może być modny? Czemu nie, w końcu całkiem niedawno temu ...

Lexus sprzedał milion samochodów w Europie

Wysoka jakość i niezawodność konstrukcji, nienaganna jakość obsługi, wyprzedzające czasy konstrukcje hybrydowych napędów oraz ...

Szwedzi inwestują 200 mln dol. w fabrykę baterii w Gdańsku

Blisko 200 mln dolarów będzie warta inwestycja szwedzkiej firmy Northvolt w Gdańsku. Powstanie tam ...

Renault czeka największa transformacja w historii marki

Nowy elektryczny model koncepcyjny kultowego Renault 5 będzie jednym z całkiem nowych 14 podstawowych ...