Forma sprzedaży samochodów w niedalekiej przyszłości bardzo się zmieni. W 2025 roku BMW chce sprzedawać jedną czwartą swoich samochodów przez internet – bez możliwości obejrzenia auta na żywo i bez jazdy próbnej.

Wielu młodych klientów już teraz korzysta z tej oferty, a pandemia koronawirusa jeszcze bardziej rozbudziła chęć kupna samochodu bez kontaktu. Zainteresowanie jest szerokie i oczekujemy, że takie pozostanie – mówi Pieter Nota, dyrektor sprzedaży BMW. Dlatego niemiecka marka inwestuje dziesiątki milionów euro rocznie w cyfryzację marketingu. Wszystko po to, żeby już za cztery lata co czwarty egzemplarz BMW został sprzedany w sieci.

CZYTAJ TAKŻE: BMW X3 też pod prądem

BMW serii 3.

Ta zmiana ma się odbyć bez pominięcia dilerów BMW. To oni w przyszłości mają się zająć logistyką indywidualnie skonfigurowanego przez klienta samochodu od zakupu online aż po dostarczenie go pod drzwi wejściowe przyszłego właściciela. – Cały proces zakupu nadal przebiegać będzie przez naszych dilerów – powiedział Nota. Jednocześnie dochodowy biznes rozszerzy się o dodatkowe usługi, które będzie można aktywować w późniejszym terminie. Za odpowiednią dopłatą klient będzie mógł aktywować ogrzewanie kierownicy, asystenta kierowcy lub pakiety oświetlenia, które będą zainstalowane w samochodzie przez ograniczony lub nieograniczony czas.

Elektryczne BMW iX3.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza jazda | BMW Alpina XB7: Sportowa zuchwałość

Po tym jak BMW musiało w zeszłym roku zaakceptować 8-proc. spadek sprzedaży, do 2,325 mln aut, dyrektor sprzedaży spodziewa się, że w tym roku ponownie bawarska firma wyjdzie na plus. Pieter Nota nie doprecyzował, czy sprzedaż osiągnie poziom z 2019 r. – czyli 2,538 mln wyprodukowanych i dostarczonych samochodów. Podkreślił, że obecnie na wielu rynkach na całym świecie słupki sprzedaży „pną się w górę”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chińczycy zaleją Europę bateriami do aut

Firmy z Państwa Środka produkujące baterie do samochodów elektrycznych planują ekspansję w Europie. Na ...

Kto chce jeździć, a kto nie autonomicznymi autami

Kto nie chce jeździć autonomicznymi samochodami, a kto zrobiłby to już dzisiaj bardzo chętnie. ...

Tesla Model 3 nareszcie trafi do sprzedaży w Europie

Najpierw olbrzymie problemy, teraz sukces. Tesla Model 3 w USA sprzedaje się znakomicie. W ...

Hybrydowy zawrót głowy

Z jednej strony chcemy, by nasze życie było coraz prostsze i przyjemniejsze. Ma nam ...

Jak znaleźć swoje miejsce w samochodzie

Przeciętny kierowca pokonując przez 12 miesięcy 15 tysięcy kilometrów spędza za kółkiem około 300 ...

Wypożyczenie kampera czy kupno własnego pojazdu – co wybrać?

Podróżowanie kamperem daje niemalże nieograniczone możliwości zwiedzania świata i wyjeżdżania na spontaniczne wakacje. Samochód ...