W 2020 roku Skoda stała się liderem e-mobilności na polskim rynku motoryzacyjnym. Ten wynik jest czeska marka zawdzięcza nie tylko swoim produktom, ale i szeroko zakrojonym działaniom marketingowym.

W minionym roku Skoda wkroczyła w zupełnie nowy obszar, wprowadzając na rynek częściowo lub w pełni elektryczne modele. Według informacji Skody sukces zapewniła m.in analiza rynku, zaangażowanie ekspertów z różnych dziedzin oraz przeanalizowanie potrzeb kierowców. Zbadano nie tylko ich nadzieje związane pojazdami z niskoemisyjnymi oraz bezemisyjnymi, ale również obawy, jakie wiążą się z użytkowaniem samochodów z takim napędem. Wszystkie te procesy pozwoliły stworzyć kampanie marketingowe tak, by odpowiedzieć na obawy potencjalnych klientów i rozwiać ich wątpliwości, przedstawiając zalety aut hybrydowych typu plug-in.

CZYTAJ TAKŻE: Skoda rozpoczęła produkcję elektrycznego SUV-a

Skoda Superb iV.

– Zaczęliśmy od budowania naszych kompetencji w zakresie pojazdów częściowo i w pełni elektrycznych. Następnie zajęliśmy się rozpoznaniem potrzeb polskich kierowców, dla których technologie napędów elektrycznych są nowe. Chcieliśmy nie tylko pokazać atuty naszych aut z napędem hybrydowym typu plug-in oraz elektrycznym, ale przede wszystkim rozwiać obawy związane z takimi samochodami i pokazać, że to auta nowoczesne, przyjazne, intuicyjne i łatwe w obsłudze na co dzień. Szereg spójnych, konsekwentnie realizowanych działań marketingowych w wielu różnych kanałach zaowocował zdobyciem pozycji lidera elektromobilności na polskim rynku motoryzacyjnym. Pierwsze miejsce w rankingu to kolejny dowód na to, że Skoda jest blisko swoich klientów i odpowiada na ich potrzeby – mówi Arkadiusz Gwizdek, Dyrektor Marketingu Skoda Polska.

Skoda e-Citygo.

W pierwszej połowie 2020 roku roku Skoda skoncentrowała się na zaletach samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym typu plug-in w kampanii „Co Ciebie napędza”. Twarzami akcji zostali artyści Mela Koteluk oraz Grzegorz Turnau. W spotach pod hasłem „Napędzana pozytywną energią” promujących elektryczny model CitiGo-e iV pojawiła się Mela Koteluk. Z kolei część kampanii prowadzonej pod hasłem „Nowa definicja hybrydy” poświęcona była modelowi Superb iV. Bohaterem kampanii został muzyk Grzegorz Turnau. Kampania „Nowa definicja hybrydy” była obecna w drugiej połowie roku w różnych odsłonach. W działaniach marketingowych brał udział także ambasador marki, Rajdowy Mistrz Polski – Miko Marczyk. W 2020 do telewizji trafił spot reklamowy stworzony w ramach kampanii pierwszego w pełni elektrycznego modelu Skody Enyaq iV. Akcja wystartowała pod hasłem „Uwolnij energię, doładuj życie!”.

CZYTAJ TAKŻE: Skoda chce wyświetlać reklamy w samochodzie

– Przez cały 2020 rok prowadziliśmy konsekwentne działania marketingowe, które sprawiły, że zajęliśmy pozycję lidera e-mobilności w Polsce. Zdobyliśmy także wiele nagród, które utwierdziły nas w przekonaniu, że podejmowane przez nas działania są słuszne i doceniane. Na sukces przełożyły się nasze nowoczesne kampanie marketingowe oraz innowacyjne projekty wynoszące obsługę klienta na wyższy poziom – podsumowuje Arkadiusz Gwizdek, Dyrektor Marketingu Skoda Polska.

Skoda Octavia RS iV.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wyprzedaże 2019. Która marka oferuje największy rabat

Przełom roku to w motoryzacji czas na największe promocje. Sprawdzamy która marka jakie oferuje ...

Skoda Octavia iV – rewolucja to za mało

To sytuacja bez precedensu. W jednym aucie, w jednym czasie mamy aż dwie rewolucje. ...

IAA 2019 | Volkswagen ID.3: Oto auto nowej ery

Koniec z ciapkowatym maskowaniem. 9 września Volkswagen podczas wieczornej gali na IAA we Frankfurcie ...

Dłuższa ekspresówka pod Lublinem

Pomiędzy Warszawą a Lublinem będzie się jeździć łatwiej. W środę do ruchu oddano 13-kilometrowy ...

Dealerzy w Polsce mogą pozostać z kilkunastoma tysiącami niesprzedanych aut

Sprzedaż pojazdów powoli zaczyna się poprawiać jednak nadal nie rozwiązano problemu samochodów, których nie ...

Carlos Ghosn

Nissan definitywnie skończył z Carlosem Ghosnem

Kwiecień zaczął się fatalnie dla Carlosa Ghosna: został aresztowany po raz czwarty, sąd odrzucił ...