Nad Formułą E wezbrały czarne chmury. Po ogłoszeniu decyzji Audi o wycofaniu z rywalizacji swojego zespołu fabrycznego, na podobny krok zdecydowało się BMW. Oznacza to, że w motorsporcie sytuacja staje się coraz trudniejsza.

Nie dalej jak kilka dni temu Volkswagen ogłosił całkowite wycofanie się z motorsportu. Teraz podobną decyzję podjęło BMW, które od samego początku było zaangażowane w serię wyścigową Formuła E. W piątym sezonie postanowiła wycofać zespół fabryczny z rywalizacji. Zgodnie z ogłoszoną decyzją sezon 2020/2021 będzie ostatnim.

CZYTAJ TAKŻE: Audi rezygnuje z udziału w serii wyścigów DTM

Udział w wyścigach Formuły E to nie lada wyzwanie oraz rozwój dla działów związanych z elektromobilnością. BMW ten czas wykorzystało bardzo efektywnie, ucząc się nowych rozwiązań oraz wdrażając je do seryjnych modeli. Mowa tutaj choćby o układach napędowych, za które w obu dziedzinach odpowiadali ci sami inżynierowie. Ponadto marka zyskała doświadczenie związane z optymalizacją wydajności układu napędowego, poprawy oprogramowania sterującego, zarządzania energią czy gęstością akumulatorów.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen całkowicie wycofuje się z aktywności w motorsporcie

W oficjalnym komunikacie BMW stwierdziło, że odchodzi z rywalizacji w Formule E, gdyż nauczyło się wszystkiego co było możliwe w przypadku elektrycznych wyścigów. Teraz skupi swoje działania na rozwoju swoich linii produkcyjnych. Przez ostatnie dwa sezony Formuły E, BMW wygrało cztery wyścigi, czterokrotnie osiągnęło pole position, jak też 24-razy uzyskało miejsce na podium. W ostatnim sezonie (2020/2021) zespół reprezentować będą Maximilian Günther i Jake Dennis.

CZYTAJ TAKŻE:

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PGE wprowadza opłaty za ładowanie aut elektrycznych

Od 31 lipca 2020 roku, PGE rozpocznie naliczanie opłat za korzystanie z ładowarek dla ...

Tesla w kłopotach finansowych? Zaskakująca rezygnacja z olbrzymiej inwestycji

Gigafactory 1 w amerykańskim stanie Nevada jest nadal w budowie. Nie wiadomo kiedy i ...

Unijna batalia o baterie z wrocławskiej fabryki

Komisja Europejska ma w ostatniej chwili odblokować kredyt na wielką fabrykę akumulatorów koreańskiego koncernu ...

Projekt eHighway rusza w Niemczech

Zielone światło dla budowy eksperymentalnych odcinków dróg dostosowanych do ładowania samochodów ciężarowych w Niemczech. ...

Nowa aplikacja, która zapłacisz za parkowanie w Warszawie

Mobile Traffic DATA Sp. z o.o. z Poznania – operator aplikacji – podpisał porozumienie ...

BMW będzie testować w Chinach autonomiczne auta

Dla wielu niemieckich firm motoryzacyjnych Chiny są największym rynkiem. Dotyczy to chociażby Volkswagena czy ...