BMW wierzy w otwartą kulturę. W społeczność, w której wszyscy są równi. Pokazała to 28 czerwca br., zmieniając tło swojego logo na kolory tęczy, solidaryzując się ze społecznością LGBT, która w Polsce przez niektóre środowiska jest nazywana „ideologią”.

Nie przez przypadek BMW zmieniło swoje logo właśnie tego dnia. 28 czerwca to dzień symbolizujący walkę o wolność i równość. Dokładnie 51 lat wcześniej w Stonewall na Dolnym Manhattanie, odbył się pierwszy protest mniejszości LGBT, od którego wszystko się zaczęło. Protest był pokłosiem cyklicznych, policyjnych nalotów na bary, gdzie spotykała się społeczność LGBT. To właśnie przez to wydarzenie ta data stała się symbolem walki o prawa mniejszości.

CZYTAJ TAKŻE: Pożegnanie z Europą obecnie najlepszego sportowego BMW

Niemiecka marka wierzy w kulturę, w której wszyscy są równi. Z tego względu w dzień rocznicy na logo BMW pojawiła się tęczowa flaga. Nie obyło się bez kontrowersji w mediach społecznościach. Jak można było się spodziewać były głosy zarówno pozytywne (zwolennicy dodawali zdjęcia swoich aut pomalowanymi w kolor tęczy), jak też negatywne. Krytycy podkreślali, że marka produkująca pojazdy nie powinna mieszać się w sprawy polityczne, tym bardziej popierając, którąś z mniejszości.

– BMW żyje różnorodnością. Marka wierzy w otwartą kulturę, w której nikt nie jest faworyzowany, dyskryminowany ani nękany ze względu na pochodzenie etniczne, kolor skóry, narodowość, płeć, religię, orientację seksualną, niepełnosprawność lub wiek – tłumaczy BMW umieszczenie kolorowej flagi na swoim logo.

CZYTAJ TAKŻE: BMW zaczyna oszczędzać. Zwolnienia i krótszy czas pracy

Nie jest to pierwsza akcja BMW wspierająca środowisko LGBT. W zeszłym roku zorganizowała akcję #GoWithPride. W ramach współpracy z amerykańskim projektantem Jonathanem Adlerem przygotowano model M850i kabriolet w kolorach tęczy, który poprowadził paradę równości. Działania BMW na rzecz równości bez wątpienia powinny być odbierane pozytywnie. Każdy ma prawo do równego traktowania, i co równie ważne do traktowania z szacunkiem. Brawo BMW!

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ile aut ginie z ulic w Niemczech?

W ubiegłym roku w Niemczech popełniono o 3,4 procent mniej przestępstw niż w 2017 ...

Dopłaty, ulgi i złomowanie. Europa pomaga motoryzacji

Ponad 20 mld euro przeznaczyły kraje z silną branżą motoryzacyjną na wsparcie producentów samochodów. ...

Nowy Ford Kuga: Dynamiczny i hybrydowy

Ford Kuga jest od 2008 roku najważniejszym modelem Forda w segmencie SUV. Trzecia generacja ...

Volkswagen T-Cross: Wesoły szczeniak

SUV-y i crossovery zmieniają oblicze rynku motoryzacyjnego, to już wiadomo od pewnego czasu. Klienci ...

Premiery 2019 | Alfa Romeo: Dwie ważne nowości

Alfa Romeo powoli wstaje z kolan. Obecnie w programie są trzy modele: Giulia, Stelvio ...

Skoda: 15 lat w szkole

Wszyscy uważamy się za ekspertów drogowych. Zrobienie prawa jazdy czyni z nas mistrzów kierownicy. ...