Jak podaje Reuters, związek F1 oraz włodarze toru Sliverstone w Wielkiej Brytanii negocjują porozumienie w kwestii zorganizowania dwóch wyścigów bez udziału publiczności. Finalną zgodę musi wydać rząd Brytyjski.

Pojawienie się koronawirusa spowodowało załamanie również w motosporcie. Wszystkie wydarzenia, które miały wystartować w na przełomie pierwszego i drugiego kwartału roku zostały anulowane albo zawieszone na czas nieokreślony. Dobrym tego przykładem jest choćby podjęcie decyzji o odwołaniu Rajdu Polski.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen bije kolejny rekord elektrycznym ID.R

Poszkodowanym w tej całej sytuacji jest też sezon Formuły 1. Zgodnie z kalendarzem pierwszy wyścig miał się odbyć 13-15 marca 2020 roku w Australii. Tak się jednak nie stało, a lawina anulacji (np. Monte Carlo) objęła wszystkie wydarzenia do 3-5 lipca (Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring). Nie wiadomo jednak czy w Austrii odbędzie się tegoroczne rozpoczęcie sezonu F1. Inauguracja miałaby niestandardowo rozpocząć się od dwóch wyścigów, oczywiście za zamkniętymi drzwiami w kontrolowanych warunkach medycznych, a sam transport zawodników i drużyn miałby się odbyć czarterowanymi samolotami dbając o ich izolację.

Włodarze F1 poza rozmowami z rządem Austrii oraz zarządcami toru Red Bull Ring prowadzą negocjacje z zarządcami toru Silverstone w Wielkiej Brytanii. Z informacji podanych przez Reutesa wynika, że negocjacje o organizacje wyścigu trwają. Z doniesień mediów z początku tygodnia wynikało, że strony spierają się o pieniądze. Brak możliwości podróżowania, tor nie sprzedać biletów na wydarzenie, a dodatkowo zniesiono opłatę za hosting. Włodarze toru cały czas szukają pieniędzy koniecznych do pokrycia kosztów organizacji wyścigu. Warto przypomnieć, że Grand Prix Wielkiej Brytanii było w ubiegłym roku najchętniej odwiedzanym wyścigiem z całego kalendarza. Zgromadziło w przeciągu trzech dni 351 tys. zainteresowanych, a w samym dniu wyścigu było ich 141 tysięcy.

CZYTAJ TAKŻE: Audi rezygnuje z udziału w serii wyścigów DTM

Zarządca toru Stuart Pringle powiedział, że nadal nie można zakładać, że jakikolwiek wyścig się odbędzie. Popsuć plany może rząd brytyjski, który wprowadził okres kwarantanny dla większości osób przybywających z zagranicy, a to może spowodować, że plany F1 dotyczące Silverstone zostaną pokrzyżowane. Chyba, że zespoły i zawodnicy otrzymaliby specjalne zwolniena.

Jak będzie wyglądał sezon F1 i czy podwójny wyścig na Silverstone się odbędzie zależy w dużej mierze od tego co postanowi rząd brytyjski. Jeżeli decyzja będzie pozytywna to jest szansa, że tegoroczny sezon F1 będzie miał podobną liczbą wyścigów jak co roku, ale w zdecydowanie mniejszej liczbie miejsc na świcie.

CZYTAJ TAKŻE

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Smart EQ ForFour: Elektryzująco krótka jazda

Największym problemem czteroosobowego Smarta na prąd jest jego nikły zasięg. Jeśli przyjmiemy to do ...

Nowy szef FCA nie będzie miał z górki

Sergio Marchionne nie był szefem Fiat Chrysler Automobiles. On był FCA. Na ile Mike ...

Polska branża moto łapie zadyszkę

Słabnie kondycja polskiego przemysłu motoryzacyjnego. Menedżerowie sektora oceniają sytuację w branży coraz gorzej: zarówno ...

Tak mierzą włoskie fotoradary: Ford Focus z prędkością 703 km/h

To, że radary mierzące prędkość są zawodnymi urządzeniami wiadomo nie od dzisiaj. Oto najnowszy ...

Tesla chce zbudować fabrykę w Niemczech

Elon Musk chce zbudować w Niemczech fabrykę produkującą baterie do Tesli. Właśnie trwają rozmowy ...

Guillaume Cartier, wiceprezes Mitsubishi Motors: Wjeżdżamy na nowe terytorium

Zrobimy wszystko, żeby utrzymać wizerunek marki „muskularnej”, producenta rozwiniętych technologicznie SUV-ów – mówi Guillaume ...