Respirator OxyGEN, produkowany w zakładach Seata, został oficjalnie dopuszczony do wykorzystania w szpitalach. Atest urządzeniu nadała Hiszpańska Agencja ds. Produktów Zdrowotnych i Medycznych. Wolumen produkcji będzie na bieżąco dostosowywany do zapotrzebowań służby zdrowia.

Respirator OxyGEN został zaprojektowany we współpracy z firmą Protofy.xyz. Montaż urządzeń odbywa się w zakładach Seata w hiszpańskim Martorell na linii wykorzystywanej dotychczas do produkcji nowej generacji Seata Leona. Każdy respirator składa się z ponad 80 elementów elektronicznych i mechanicznych, wśród których można znaleźć elementy zwykle stosowane w samochodach, takie jak silnik wycieraczek czy wałek główny skrzyni biegów. Hiszpański producent pracuje nad optymalizacją procesu montażu, który umożliwi tworzenie nawet 300 respiratorów dziennie. Liczba składanych urządzeń jest stale konsultowana ze służbami medycznymi, by odpowiadać na bieżące zapotrzebowanie szpitali.

CZYTAJ TAKŻE: Seat e-Scooter: Kolejny elektryczny jednoślad Hiszpanów

Seat prowadzi dalsze prace nad rozwiązaniami wspierającymi służbę medyczną w walce z pandemią COVID-19. W działania projektowe trwające od ponad dwóch tygodni zaangażowali się pracownicy firmy m.in. z obszarów produkcji, zdrowia i wypadków, rozwoju, logistyki oraz jakości. Efekty końcowe zostaną przedstawione po przejściu wszystkich koniecznych testów medycznych.

CZYTAJ TAKŻE: Tak wygląda nowy Seat Leon

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy coraz bliżej miliona zarejestrowanych e-aut

W całym 2020 r. sprzedano na niemieckim rynku 194,5 tys. samochodów z napędem zelektryfikowanym, ...

Lexus RC-F, samochód z innej bajki

Czy w czasach restrykcji i obostrzeń jest jeszcze miejsce na odrobinę szaleństwa? Wsiadając za ...

Tak prezentuje się nowy Mercedes klasy C

Mercedes zaprezentował nową generację Klasy C (W 206). Nowy model z wnętrzem złudnie podobnym ...

Elektryczny boom, ale nie na każdym rynku

Promocja samochodów elektrycznych przynosi korzyści, zwłaszcza na Starym Kontynencie. Na wielu europejskich rynkach odnotowuje ...

Elektryczny Hyundai w służbie szwajcarskiej policji

Od pięciu lat policja w Szwajcarii używa pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Teraz do jej ...

Uber pozywa Kalifornie

Wraz z firmą Postmates Uber zaskarżył przepisy dające prawa pracownicze osobom wykonującym ich zlecenia. ...