Idea elektromobilności nie zawsze musi być powiązana z samochodami. Seat będzie sprzedawał również elektryczne skutery.

Seat prezentuje kolejny dwukołowy, elektryczny pojazd. Po elektrycznej hulajnodze eXS KickScooter teraz przedstawił elektryczny skuter. Koncepcja e-Scooter zaprezentowana zostanie podczas odbywającego się w Barcelonie Światowego Kongresu Smart City Expo (19–21 listopada). Skuter ma być sprzedawany przez dealerów Seata już w przyszłym roku. Pojazd został opracowany przez hiszpańskiego producenta Silence. Będzie mógł przejechać na jednym ładowaniu do 115 km. Ceny póki co nie są znane. Jednak prawie identyczny model S01 firmy Silence kosztuje 6600 euro (niecałe 26 tys. zł)

Skuter Seata różni się jedynie wyglądem od wspomnianego modelu Silence S01. Napęd zapewnia silnik elektryczny o mocy 11 kW (15 KM). Sprint od 0 do 50 km/h zajmuje niecałe 5 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 100 km/h. Seat nadaje się nie tylko do jazdy po mieście, ale również poza nim. Akumulator o pojemności 5 kWh umożliwia zasięg 115 km. Ładowanie odbywa się w standardowym gniazdku domowym. Jeśli nie masz dostępu do gniazdka, w miejscu którym parkujesz możesz wyjąć akumulator i naładować go w domu lub w pracy. Ładowanie trwa około pięciu godzin. Umieszczony jest pod schowkiem na kask waży około 40 kilogramów. Jeśli tylko dasz radę go wyjąć to z samym transportem nie będzie większego problemu. Można go ciągnąć na małych kółkach, tak jak wózek na zakupy. Bateria może być również używana jako źródło energii do laptopów lub np. akcesoriów kempingowych.

Skuter jest wyposażony w układ hamulcowy CBS, bieg wsteczny i światła LED. Uchwyt na smartfona ułatwia korzystanie z nawigacji. Ze skuterem można się połączyć również za pomocą aplikacji. Z pomocą smartfona możliwa jest zdalna lokalizacja, kontrola stanu pojazdu, zapytanie o stan akumulatora lub uruchomienie silnika.

Również w przyszłym roku Seat wprowadza nową wersję swojego eXS KickScootera. Bardziej wydajna wersja może przejechać elektrycznie do 65 kilometrów i pokonywać podjazdy nawet o 20 procentach nachylenia. Hulajnoga dostępna będzie od kwietnia 2020 roku. W grupie Volkswagena hiszpańska marka odpowiada za pomysły dotyczące mikromobilności. Obejmują one skutery elektryczne czy hulajnogi, ale także wspólne użytkowanie samochodu i rozwój aplikacji mobilnych.

CZYTAJ TAKŻE: Seat pracuje nad pozyskaniem paliwa ze śmieci

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koniec sprzedaży w Europie Corvetty i Camaro

Corvette i Chevroleta Camaro można kupić oficjalnie w Europie i w Polsce. Ta oferta ...

Toyota inwestuje kolejne 200 mln dolarów w startupy

Toyota będzie wspierać start-upy własnym kapitałem, a tym samym wiązać na przyszłość młode firmy ...

Hyundai opracowuje tempomat ze sztuczną inteligencją

Tempomaty utrzymujące odstęp często nie funkcjonują idealnie. Hyundai rozwija system, który dostosowuje się do ...

Smart EQ ForFour: Elektryzująco krótka jazda

Największym problemem czteroosobowego Smarta na prąd jest jego nikły zasięg. Jeśli przyjmiemy to do ...

Suzuki V-Strom 650: Maszyna do zadań specjalnych

Przez sześć dni przejechałem 3200 km, przez Słowację i Węgry, aż do Rumunii. Cel? ...

Duże ryzyko sparaliżowania transportu na polsko-czeskiej granicy

Zaledwie kilka dni pozostało do uruchomienia nowego systemu poboru opłat drogowych w Czechach, a ...