Mobile Traffic DATA Sp. z o.o. z Poznania – operator aplikacji – podpisał porozumienie z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie. Tym samym od 1 kwietnia 2020 roku, można za pośrednictwem aplikacji moBILET uiścić opłatę za parkowanie w warszawskiej Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Opłacenie parkowania w płatnej strefie za pośrednictwem smartfona nie jest nowością. Jest to wygodna opcja, która umożliwia nie tylko szybsze rozliczenie parkowania, ale też uiszczenie opłaty za realny czas parkowania. Do tej pory w Warszawie taką czynność można było wykonywać za pośrednictwem m.in. aplikacji SkyCash. Jednak w ramach zorganizowanego przetargu przez Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) do tego grona dołącza druga aplikacja – moBILET. – Ten rynek jest nam dobrze znany, gdyż od kilku lat użytkownicy chętnie kupują w naszej aplikacji bilety komunikacji miejskiej w Warszawie. Jesteśmy też liderem rynku mobilnych płatności za bilety komunikacji miejskiej w Polsce – mówi Andrzej Ankudo-Jankowski, dyrektor firmy Mobile Traffic DATA Sp. z o.o.

CZYTAJ TAKŻE: Miasta przyjazne dla kierowców. Warszawa bardzo daleko

Aplikacja moBILET działa w ponad 150 miastach Polski. Za jej pośrednictwem umożliwia uregulowanie opłaty za parkowanie w płatnej strefie, zakupić bilet na komunikację miejską, jak też dalekobieżną. Oczywiście nie wszędzie jest dostępny pełen zakres usług. W Warszawie do tej pory możliwe było płacenie za bilety komunikacji miejskiej (w tym również SKM). Wśród dostępnych metod płatności są: konto prepaid, BLIK, karta płatnicza oraz konto grupowe. – Do 2011 roku w stolicy z moBiLET korzystali także kierowcy, dlatego tym bardziej cieszy nas możliwość poszerzenia naszych usług. Stawiamy na systematyczny i konsekwentny rozwój o nowe lokalizacje i usługi. Tym wdrożeniem chcemy umocnić naszą pozycję na rynku aplikacji mobilnych w Polsce – podkreśla Andrzej Ankudo-Jankowski. Usługa moBiLET jest także dostępna na platformach bankowych, których klienci również korzystają z usługi parkowania w Warszawie. Wspomniane banki to: PKO Bank Polski, Bank Millennium, BNP Paribas Bank Polska, Santander Bank Polska.

CZYTAJ TAKŻE: W miastach zawieszane są opłaty za parkowanie, ale nie we wszystkich

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W budowie polskich aut elektrycznych pomogą nam Niemcy

W Planie Rozwoju Elektromobilności pojawia się obietnica miliona aut elektrycznych w Polsce do 2025 ...

Stany Zjednoczone nie potrzebują samochodów elektrycznych

Pojazdy elektryczne mimo miliardów inwestowanych w opracowanie technologii i ich reklamę nie poruszają klientów ...

Hiroto Saikawa, prezes Nissan Motor: Ryzykowna partia pokera

Nie jest wykluczone, że 17 grudnia Hiroto Saikawa zostanie wybrany szefem rady nadzorczej Nissana ...

Nowy szef FCA nie będzie miał z górki

Sergio Marchionne nie był szefem Fiat Chrysler Automobiles. On był FCA. Na ile Mike ...

Grafenowa przyszłość samochodów elektrycznych

Baterie grafenowe są uważane za kolejny etap technologiczny po obecnie stosowanych litowo-jonowych. Dzięki nowemu ...

Raport niezawodności GTU | Samochody miejskie: Znakomity wynik Audi A1

Niemiecki instytut rzeczoznawców GTU – świadczącej podobne usługi jak Dekra czy TUV, przedstawił najnowszy ...