Sytuacja związana z koronawirusem powoduje, że wprowadzane są coraz większe ułatwienia dla mieszkańców. W niektórych miastach zawiesza się opłaty za parkowanie. Takie udogodnienie zrobiono m.in. w Krakowie, Gdyni, Tychach czy w Wieliczce.

Od poniedziałku (16 marca 2020 roku) w niektórych miastach Polski nie trzeba płacić za parkowanie. Takie ułatwienie dla mieszkańców wprowadzono w Krakowie, Gdyni, Tychach czy Wieliczce. Decyzje te podyktowane są obecną sytuacją pandemii koronawirusa. Za zawieszeniem opłat za parkowanie przemawiają dwa podstawowe argumenty. Pierwszym z nich jest uniknięcie konieczności korzystania z parkometrów, na których często trzeba wystukać numer rejestracyjny, podać kwotę, zapłacić i odebrać bilet. Tym samym jest to potencjalne źródło zarażenia się. Oczywiście można korzystać z dedykowanych aplikacji, ale nie każdy kierowca ją posiada. Drugim argumentem jest ograniczenie podróżowania komunikacją miejską. Jest to z pewnością jedno z zagrożeń, gdyż każdego dnia autobusami, metrem czy tramwajami podróżują tysiące osób, dotykając praktycznie wszystkiego. Tym samym jest to wręcz siedlisko wirusów.

CZYTAJ TAKŻE: Blokada na szybie. Tak się karze za złe parkowanie w USA

CZYTAJ TAKŻE: Elektryczny Nissan wyłapuje kierowców niepłacących za parkowanie

Okazuje się jednak, że zdania dotyczące zawieszenia opłat za parkowanie są podzielone. W wielu miastach włodarze zapowiedzieli, że nie zawieszą opłat za parkowanie. Uważają, że takie działania mogłyby zostać odczytane jako zachęta do podróżowania, a przecież powinno się siedzieć w domach jak np. ogłaszał GIS (Główny Inspektorat Sanitarny).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Porsche GT3 Touring: Dla tych, którzy chcą się mniej wyróżniać

Porsche ponownie oferuje 911 GT3 z pakietem Touring. To super sportowy samochód dla wtajemniczonych ...

Renault Trafic Platforma Pack Clim: W podróż z pizzerią

Jestem głodny, więc pójdę do samochodu zrobić sobie coś do jedzenia. Niewielu ludzi może ...

Honda rozwija auta autonomiczne

Honda przedstawiła po raz pierwszy plan prac nad autami autonomicznymi, które będą od 2025 ...

Pierwszy elektryczny model Cadillaca

Luksusowa, amerykańska marka Cadillac ogłosiła nazwę swojego pierwszego, produkowanego seryjnie elektrycznego modelu. To SUV ...

Nie będzie salonu samochodowego w Pekinie

Auto show w Pekinie zaplanowany na kwiecień został przełożony na czas nieokreślony. Powodem tego ...

Porsche szykuje sportowy wariant Cayenne

W ramach testów Walter Röhrl testuje możliwości nowego, zakamuflowanego prototypu mocarnego wariantu Porsche Cayenne. ...