Przyszłość Jaguara ma być ekscytująca. Do 2025 roku brytyjska marka luksusowa chce całkowicie przestawić swoje portfolio na modele w pełni elektryczne. Poza elektrycznym modelem I-Pace, żaden z obecnych modeli nie będzie miał bezpośredniego następcy. Nadchodzące Jaguary mają być szczególnie dynamiczne, luksusowe, stylowe i niepowtarzalne oraz wykonane z materiałów najwyższej jakości. Tak przynajmniej obiecuje producent.

Czytaj więcej

Land Rover Defender 130: Karta dużej rodziny

Jedno jest pewne: Jaguar całkowicie odkrywa siebie na nowo. Strategia „Reimagine”, zainicjowana przez byłego szefa Jaguara/Land Rovera, Therry’ego Bolloré, jest równie rygorystyczna, co ambitna. Do 2030 roku JLR chce być w 54 procentach neutralny klimatycznie. W 100 procentach do 2039 roku. I to w całym łańcuchu dostaw. Od surowców po produkcję, od materiałów wykończeniowych po sprzedaż i serwis.

Brytyjska marka postanowiła pozostać w Formule E przez kolejne cztery lata. W styczniu rozpoczną swój kolejny sezon w Mexico City. Producent zapłaci 25 mln euro za dwa lata, a zespół kolejne 13 mln. Team nazywa Jaguar TCS Racing - TCS oznacza Tata Consultancy Services, przyszłego sponsora tytularnego obecnego wicemistrza. Thomas Müller, nowy szef rozwoju Jaguara twierdzi, że marka wiele się uczy się w Formule E.

Bolid Jaguara w Formule E

Bolid Jaguara w Formule E

mat. prasowe

Czytaj więcej

Icon of Porsche: Coś więcej niż zlot. To dedykowane targi motoryzacyjne