fot. AdobeStock

ARP Leasing oraz PKO Leasing zawarły porozumienie na rzecz branży transportowej. Ma to pomóc przedsiębiorcą w tym trudnym okresie, kiedy coraz bardziej odczuwalne są skutki pandemii COVID-19.

Współpraca pomiędzy ARP Leasing oraz PKO Leasing w zakresie refinansowania umów leasingowych przedsiębiorców branży transportowej i autokarowej, borykających się ze skutkami pandemii COVID-19, ma być pewnego rodzaju kołem ratunkowym w tych trudnych czasach. Działania opierają się na tarczy antykryzysowej, wprowadzonej przez rząd. – Program Tarczy antykryzysowej to pakiet rozwiązań przygotowanych przez rząd, który ma chronić polskich przedsiębiorców przed skutkami kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. ARP Leasing w ramach Tarczy udziela wsparcia poprzez refinansowanie leasingów w komercyjnych spółkach i towarzystwach leasingowych dla klientów z szeroko rozumianego sektora transportu drogowego oraz firm wykorzystujących środki transportu do logistyki własnej – komentuje Paweł Kolczyński, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

CZYTAJ TAKŻE: Wielka fuzja na rynku leasingu i wynajmu samochodów

Kolczyński dodał również, że współpraca z PKO Leasing ma zwiększyć zasięg potencjalnej pomocy. Dzięki temu możliwe będzie dotarcie do większej rzeszy klientów, kwalifikujących się do skorzystania ze wsparcia finansowego, w ramach instrumentów finansowych oferowanych przez ARP Leasing. – Porozumienie podpisane z ARP Leasing w ramach oferowanego przez ARP instrumentu wsparcia Tarczy antykryzysowej pomoże przedsiębiorcom najbardziej dotkniętym przez pandemię Covid-19 zachować płynność finansową. To ważne, by wspierać biznes szczególnie w tak trudnym dla prowadzenia działalności gospodarczej okresie. Wypracowane rozwiązania umożliwią klientom wybranych branż skorzystanie z dodatkowych instrumentów finansowych stabilizujących ich sytuację ekonomiczną – wyjaśnia Paweł Pach, Prezes Zarządu PKO Leasing.

fot. AdobeStock

CZYTAJ TAKŻE: Bank JP Morgan odchodzi od paliw kopalnych

Warto dodać, że koncepcja współpracy ARP Leasing z głównymi graczami rynku leasingowego w Polsce, powstała w wyniku wiosennego lockdownu. Refinansowanie leasingów środków transportu ciężkiego, dla wielu firm stało się jedynym ratunkiem, w momencie pojawienia się problemów finansowych, a tym samym ze spłatą rat. Zawarte porozumienie z PKO Leasing jest kolejnym, po Millennium Leasing, które podpisała spółka ARP Leasing w zakresie sektorowego refinansowania umów leasingowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Trump chce więcej samochodów i więcej spalin

Prezydent USA rozmawiał w Białym Domu z szefami 10 firm samochodowych o przyszłości amerykańskich ...

Polestar Precept: Szwedzka wizja przyszłości

Polestar, marka zależna od Volvo miała zaprezentować na salonie w Genewie prototypowy model o ...

Opóźni się otwarcie „Zakopianki”. GDDKiA wyrzuciła z budowy wykonawcę.

O blisko rok opóźni się pełne włączenie do ruchu odcinka drogi ekspresowej S7 Lubień ...

Nowootwarty odcinek drogi S6

Drogi wydłużane ekspresem przed wyborami, zobaczymy co teraz

Tuż przed wyborczą niedzielą inwestycje na drogach i kolei dostały gwałtownego przyspieszenia. Pytanie, czy ...

OLX inwestuje w Carsmile

Grupa OLX zakupiła pakiet większościowy spółki Carsmile, oferującej najem oraz leasing nowych samochodów online. ...

Problem dla polskich firm: maleje produkcja aut w Niemczech

Niedługo cieszył się niemiecki przemysł wzrostem produkcji samochodów. Jak informuje AutomotiveSuppliers.pl, w październiku, po ...