fot. AdobeStock

ARP Leasing oraz PKO Leasing zawarły porozumienie na rzecz branży transportowej. Ma to pomóc przedsiębiorcą w tym trudnym okresie, kiedy coraz bardziej odczuwalne są skutki pandemii COVID-19.

Współpraca pomiędzy ARP Leasing oraz PKO Leasing w zakresie refinansowania umów leasingowych przedsiębiorców branży transportowej i autokarowej, borykających się ze skutkami pandemii COVID-19, ma być pewnego rodzaju kołem ratunkowym w tych trudnych czasach. Działania opierają się na tarczy antykryzysowej, wprowadzonej przez rząd. – Program Tarczy antykryzysowej to pakiet rozwiązań przygotowanych przez rząd, który ma chronić polskich przedsiębiorców przed skutkami kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. ARP Leasing w ramach Tarczy udziela wsparcia poprzez refinansowanie leasingów w komercyjnych spółkach i towarzystwach leasingowych dla klientów z szeroko rozumianego sektora transportu drogowego oraz firm wykorzystujących środki transportu do logistyki własnej – komentuje Paweł Kolczyński, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

CZYTAJ TAKŻE: Wielka fuzja na rynku leasingu i wynajmu samochodów

Kolczyński dodał również, że współpraca z PKO Leasing ma zwiększyć zasięg potencjalnej pomocy. Dzięki temu możliwe będzie dotarcie do większej rzeszy klientów, kwalifikujących się do skorzystania ze wsparcia finansowego, w ramach instrumentów finansowych oferowanych przez ARP Leasing. – Porozumienie podpisane z ARP Leasing w ramach oferowanego przez ARP instrumentu wsparcia Tarczy antykryzysowej pomoże przedsiębiorcom najbardziej dotkniętym przez pandemię Covid-19 zachować płynność finansową. To ważne, by wspierać biznes szczególnie w tak trudnym dla prowadzenia działalności gospodarczej okresie. Wypracowane rozwiązania umożliwią klientom wybranych branż skorzystanie z dodatkowych instrumentów finansowych stabilizujących ich sytuację ekonomiczną – wyjaśnia Paweł Pach, Prezes Zarządu PKO Leasing.

fot. AdobeStock

CZYTAJ TAKŻE: Bank JP Morgan odchodzi od paliw kopalnych

Warto dodać, że koncepcja współpracy ARP Leasing z głównymi graczami rynku leasingowego w Polsce, powstała w wyniku wiosennego lockdownu. Refinansowanie leasingów środków transportu ciężkiego, dla wielu firm stało się jedynym ratunkiem, w momencie pojawienia się problemów finansowych, a tym samym ze spłatą rat. Zawarte porozumienie z PKO Leasing jest kolejnym, po Millennium Leasing, które podpisała spółka ARP Leasing w zakresie sektorowego refinansowania umów leasingowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przez strajk na Węgrzech Audi wstrzymało produkcję

Pracownicy Audi w węgierskim zakładzie w Győr rozpoczęli strajk. Chcą zarabiać tyle, co ich ...

Chińczycy kupią Alfę Romeo i Maserati?

Koncern FCA wciąż szuka partnera do fuzji. Jeśli to się nie powiedzie Włosi sprzedadzą ...

Rowery miejskie na ostrym zakręcie

Rynek jednośladów najmowanych na minuty w kryzysie. Aż 87 proc. systemów rowerowych notuje spadki ...

Rejestracja osobówek jako aut ciężarowych będzie się mniej opłacać

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Wprowadzone zmiany mają na celu m.in. ...

TOP | Najbardziej niebezpieczne samochody w USA

Amerykański portal porównawczy iSeeCars.com opublikował statystyki z których wynika, w którym samochodzie masz szansę ...

Fiat 500 zwany biedronką. Projekt, który się nie udał

To Fiat, którego nie mal na pewno widzicie po raz pierwszy w życiu. Coccinella ...