fot. AdobeStock

ARP Leasing oraz PKO Leasing zawarły porozumienie na rzecz branży transportowej. Ma to pomóc przedsiębiorcą w tym trudnym okresie, kiedy coraz bardziej odczuwalne są skutki pandemii COVID-19.

Współpraca pomiędzy ARP Leasing oraz PKO Leasing w zakresie refinansowania umów leasingowych przedsiębiorców branży transportowej i autokarowej, borykających się ze skutkami pandemii COVID-19, ma być pewnego rodzaju kołem ratunkowym w tych trudnych czasach. Działania opierają się na tarczy antykryzysowej, wprowadzonej przez rząd. – Program Tarczy antykryzysowej to pakiet rozwiązań przygotowanych przez rząd, który ma chronić polskich przedsiębiorców przed skutkami kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. ARP Leasing w ramach Tarczy udziela wsparcia poprzez refinansowanie leasingów w komercyjnych spółkach i towarzystwach leasingowych dla klientów z szeroko rozumianego sektora transportu drogowego oraz firm wykorzystujących środki transportu do logistyki własnej – komentuje Paweł Kolczyński, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

CZYTAJ TAKŻE: Wielka fuzja na rynku leasingu i wynajmu samochodów

Kolczyński dodał również, że współpraca z PKO Leasing ma zwiększyć zasięg potencjalnej pomocy. Dzięki temu możliwe będzie dotarcie do większej rzeszy klientów, kwalifikujących się do skorzystania ze wsparcia finansowego, w ramach instrumentów finansowych oferowanych przez ARP Leasing. – Porozumienie podpisane z ARP Leasing w ramach oferowanego przez ARP instrumentu wsparcia Tarczy antykryzysowej pomoże przedsiębiorcom najbardziej dotkniętym przez pandemię Covid-19 zachować płynność finansową. To ważne, by wspierać biznes szczególnie w tak trudnym dla prowadzenia działalności gospodarczej okresie. Wypracowane rozwiązania umożliwią klientom wybranych branż skorzystanie z dodatkowych instrumentów finansowych stabilizujących ich sytuację ekonomiczną – wyjaśnia Paweł Pach, Prezes Zarządu PKO Leasing.

fot. AdobeStock

CZYTAJ TAKŻE: Bank JP Morgan odchodzi od paliw kopalnych

Warto dodać, że koncepcja współpracy ARP Leasing z głównymi graczami rynku leasingowego w Polsce, powstała w wyniku wiosennego lockdownu. Refinansowanie leasingów środków transportu ciężkiego, dla wielu firm stało się jedynym ratunkiem, w momencie pojawienia się problemów finansowych, a tym samym ze spłatą rat. Zawarte porozumienie z PKO Leasing jest kolejnym, po Millennium Leasing, które podpisała spółka ARP Leasing w zakresie sektorowego refinansowania umów leasingowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Elektryczne Mini już za rok

Następnym elektrycznym modelem BMW będzie Mini. Technicznie bazować będzie na rozwiązaniach z modelu i3. ...

Ceny | Volvo XC40 Recharge T5 plug-in hybrid: Najmniejsze ładowane z gniazdka

W pierwszym kwartale 2020 roku do Polski dotrą pierwsze egzemplarze Volvo XC40 Recharge T5 ...

Supercharger Tesli w szwajcarskim Rubigen

Do miliona brakuje już tylko… 995 tys. elektryków

Prawie 5 tys. samochodów zasilanych prądem jeździ po Polsce – policzyło Polskie Stowarzyszenie Paliw ...

Triumph Street Scrambler: Być jak Steve McQueen

Legendarna maszyna brytyjskiego producenta to dopieszczony technologicznymi nowinkami motocykl do dżentelmeńskiego lansu. Dźwięk potężnego ...

Najczęściej produkowane samochody osobowe na świecie w 2020 r.

Podsumowano najlepiej sprzedające się modele aut na świecie w roku 2020. Globalnie nadal największą ...

Seat Leon zdobył tytuł AutoBest 2021

Nowy Seat Leon wyborem jurorów międzynarodowego konkursu AutoBest został najlepszym samochodem w cenie do ...