Szacowana wartość odsprzedaży po upływie 3 lat w przypadku samochodów Nissana znacząco przewyższa średnią w obu segmentach rynku. Przykładowo, najpopularniejsza wersja Nissana Qashqai czyli N-Connecta z silnikiem o mocy 140 KM oraz manualną skrzynią biegów, po upływie 36 miesięcy i rocznym przebiegu na poziomie 15 tys. km zachowa 67,2 proc. swojej początkowej wartości. Średnia wartość rezydualna dla wszystkich wersji tego modelu jest wyższa o ponad 8,5 pp. od niektórych konkurencyjnych pojazdów i o blisko 3,5 pp. wyższa od średniej dla segmentu kompaktowych crossoverów. Qashqai w wersji N-Connecta jest najchętniej wybieraną przez klientów odmianą tego modelu.

Czytaj więcej

Nissan wycofuje z europejskiego rynku swojego pickupa

Z kolei wartość rezydualna modelu Juke w wersji Acenta z dwusprzęgłową przekładnią automatyczną, również przy założeniu przebiegu 15 tys. km rocznie przez okres 3 lat, kształtuje się na poziomie 65,5 proc. Na tle konkurencji Juke może być średnio wart więcej o blisko 5,5 pp. Nowy Nissan Juke w odmianie Acenta dostępny jest w cenie od 86 230 zł brutto.

Nissan Juke

Nissan Juke

mat. prasowe

- Nieustannie rosnąca popularność crossoverów oraz SUV’ów sprawia, że uterenowione modele są poszukiwane na rynku wtórnym i charakteryzują się wysokimi wartościami odsprzedaży. Do atutów Nissana możemy zaliczyć opinię o bezawaryjności japońskich modeli, nowoczesne i oszczędne jednostki napędowe oraz bogate wyposażenie z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Dodatkowo, konkurencyjne ceny zakupu, zrównoważona polityka rabatowa i relatywnie niskie koszty eksploatacji sprawiają, że Qashqai i Juke cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów i charakteryzują się jednymi z najwyższych wartości rezydualnych w swoich segmentach – komentuje Dariusz Wołoszka, kierownik działu wartości rezydualnych Info-Ekspert.