Wyłonione samochody będą walczyć o nagrodę „Best Buy Car of Europe 2022” podczas testu finałowego, który odbędzie się w w dniach 24-25 listopada w Teesdorfie, w jednym z ośrodków austriackiego automobilklubu (OEAMTC). Jury składające się z 32 członków z 32 krajów odda swoje głosy w nadchodzących tygodniach, zwycięzca 21. edycji konkursu AutoBest zostanie ogłoszony w połowie grudnia, a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w Strasburgu we Francji.

Czytaj więcej

Hyundai Ioniq 5: Bardzo ważny elektryk

mat. prasowe

Członkowie AutoBest reprezentują 32 kraje europejskie, co pod względem liczby reprezentowanych państw czyni AutoBest największym niezależnym konkursem motoryzacyjnym w Europie i na świecie. Każdy kraj ma jednego jurora, co eliminuje dominację największych państw. Polskę reprezentuje Szczepan Mroczek. Konkurs ma na celu wskazanie nowego modelu, który spełnia podstawowe oczekiwania szerokiego grona europejskich klientów. Szczególnie istotnymi dla jury kategoriami są: konkurencyjność cenowa, elastyczność oferty, design, rozwiązania komunikacyjne oraz dostępność części zamiennych i podzespołów serwisowych. Cena bez podatków modelu zakwalifikowanego do konkursu nie może przekroczyć 20 tys. euro.

Toyota Yaris Cross

Jury przywiązuje dużą wagę do wysiłków podejmowanych przez branżę motoryzacyjną. Inwestycje, nowe możliwości pracy dla ludzi w motoryzacji, fundusze na ekologiczne samochody i technologie, wsparcie dla różnych regionów Europy są dokładnie sprawdzane przez jury konkursu. Łącznie tym osiągnięciom dedykowanych jest osiem nagród w następujących kategoriach: ManBest, CompanyBest, EcoBest, DesignBest, TechnoBest, SafetyBest, SmartBest i SportBest.

Skoda Fabia