Finaliści AutoBest 2022

AutoBest ogłosił listę finalistów konkursu Best Buy Car of Europe na rok 2022. Wśród nominowanych modeli znalazły się Dacia Spring, Hyundai Bayon, Opel Mokka, Renault Arkana, Skoda Fabia oraz Toyota Yaris Cross.

Publikacja: 24.10.2021 10:32

Finaliści AutoBest 2022

Foto: mat. prasowe

Wyłonione samochody będą walczyć o nagrodę „Best Buy Car of Europe 2022” podczas testu finałowego, który odbędzie się w w dniach 24-25 listopada w Teesdorfie, w jednym z ośrodków austriackiego automobilklubu (OEAMTC). Jury składające się z 32 członków z 32 krajów odda swoje głosy w nadchodzących tygodniach, zwycięzca 21. edycji konkursu AutoBest zostanie ogłoszony w połowie grudnia, a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w Strasburgu we Francji.

Czytaj więcej

Hyundai Ioniq 5: Bardzo ważny elektryk

mat. prasowe

Członkowie AutoBest reprezentują 32 kraje europejskie, co pod względem liczby reprezentowanych państw czyni AutoBest największym niezależnym konkursem motoryzacyjnym w Europie i na świecie. Każdy kraj ma jednego jurora, co eliminuje dominację największych państw. Polskę reprezentuje Szczepan Mroczek. Konkurs ma na celu wskazanie nowego modelu, który spełnia podstawowe oczekiwania szerokiego grona europejskich klientów. Szczególnie istotnymi dla jury kategoriami są: konkurencyjność cenowa, elastyczność oferty, design, rozwiązania komunikacyjne oraz dostępność części zamiennych i podzespołów serwisowych. Cena bez podatków modelu zakwalifikowanego do konkursu nie może przekroczyć 20 tys. euro.

Toyota Yaris Cross

Jury przywiązuje dużą wagę do wysiłków podejmowanych przez branżę motoryzacyjną. Inwestycje, nowe możliwości pracy dla ludzi w motoryzacji, fundusze na ekologiczne samochody i technologie, wsparcie dla różnych regionów Europy są dokładnie sprawdzane przez jury konkursu. Łącznie tym osiągnięciom dedykowanych jest osiem nagród w następujących kategoriach: ManBest, CompanyBest, EcoBest, DesignBest, TechnoBest, SafetyBest, SmartBest i SportBest.

Skoda Fabia

Ten pierwszy raz
Skoda Fabia: Recepta na globalny sukces
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Parking
Hyundai Bayon – nowy mały SUV
Ten pierwszy raz
Toyota Yaris Cross: To będzie przebój
Parking
Polskie ceny Dacii Spring. To najtańsze e-auto na rynku
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom