Aktualizacja: 21.09.2023 23:43 Publikacja: 30.07.2020 07:29
Europarlamentarzyści przedstawili pomysł obniżenia masy całkowitej dla kategorii prawa jazdy B z obowiązujących obecnie 3,5 do 1,8 tony. Powyżej tej masy własnej miałby obowiązywać nowa kategoria B+.
Tylko w pierwszym półroczu bieżącego roku sprzedano w Europie ponad 77 tysięcy egzemplarzy tego modelu (dane Yato Dynamics). Puma pozostaje SUV-em wysoko ocenianym nie tylko przez dziennikarzy, lecz również przez klientów. Doceniliśmy ją za walory jezdne, mocne silniki i praktyczną kabinę. Jak przedstawia się aktualna oferta?
Od dzisiaj 20 września można się spodziewać utrudnień na autostradzie A2. Na lubuskim węźle Jordanowo rozpoczyna się remont, który pełną parą ruszy 25 września.
Dla Volvo kończy się era silników spalinowych. Na początku 2024 roku szwedzka marka zaprzestanie produkcji silników wysokoprężnych.
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan spotkał się w Nowym Jorku z Elonem Muskiem i promował budowę Gigafactory Tesli w Turcji.
Zakończono budowę dwóch tuneli w ramach drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka. To był najtrudniejszy etap budowy trasy na południu Polski.
Jak zaspokoić potrzebę przemieszczania się ludzi i towarów, a jednocześnie ograniczyć negatywny wpływ transportu na środowisko i społeczeństwo?
Olaf Scholz, kanclerz Niemiec chce żeby po niemieckich drogach jeździło 15 milionów elektrycznych samochodów w 2030 roku. Nowy przepis ma pomóc w osiągnięciu tego celu i jeszcze bardziej ułatwić podróżowanie autem elektrycznym.
Volkswagen ID.X Performance Concept zachwyca mocą i… ogromnym spojlerem. Czy trafi do produkcji seryjnej? Szanse nie są niestety zbyt wielkie.
Izera chce zdobyć rynek, na którym globalni producenci od lat inwestują w rozwijanie e-aut dziesiątki miliardów euro.
Polska od wielu lat utrzymuje się na pozycji lidera na rynku ciężarowego transportu drogowego. Okazuje się jednak, że ta pozycja może zostać zachwiana przez elektromobilność.
Opóźnienia w realizacji projektu Izery mogą sprawić, że szansa na zdobycie przez nią rynku zdezaktualizuje się – ocenia NIK. W rezultacie auto już nie znajdzie nabywców.
Rząd źle nadzorował spółkę ElectroMobility Poland, która spóźniała się z realizacją projektu auta na prąd, ryzykując publiczne miliony. Za tydzień będzie wiadomo, czy fabryka izery stanie w Jaworznie.
„Sedan”, „elektryczny” i „z fabryki w Chinach”. Te hasła jeszcze niedawno nie kojarzyły się z marką Lotus. Teraz wszystko się zmienia.
Volkswagen przestanie produkować samochody w fabryce w Dreźnie - pisze niemiecki „Automobilwoche”. Na początek planowane jest znaczne zmniejszenie produkcji.
"Konieczna będzie tytaniczna praca, aby odbudować zaufanie polskiego społeczeństwa w dobrą wolę ukraińskich władz" - napisał w mediach społecznościowych minister spraw zagranicznych, komentując wystąpienie prezydenta Zełenskiego w ONZ.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 20 na 21 września doszło do zmasowanego ataku ukraińskich dronów, które atakowały przede wszystkim Krym.
Zanim Canfranc Estación w hiszpańskich Pirenejach stał się 5-gwiazdkowym hotelem, był stacją kolejową. Secesyjny dworzec przez lata popadał w ruinę, na szczęście odzyskał świetność. Wnętrza budynku zmieniły się nie do poznania.
Zwycięstwo nad Aston Villą 3:2 jest niespodzianką, bo rzadko się zdarza żeby polski klub wygrywał z drużyną Premier League. Tym bardziej, że o sukcesie Legii nie zadecydowało szczęście, tylko umiejętności.
Jesienią zostanie złożony projekt ustawy o ochronie suwerenności, który utrudni życie tym, którzy sprzedają nasz kraj za granicą w zamian za dolary - powiedział przewodniczący grupy parlamentarnej Fideszu Máté Kocsis. Miał namyśli m.in. lewicowych dziennikarzy i "dolarowych polityków".
Filmik, który jakiś czas temu opublikowały linie China Railways, wywołał niemilknące kontrowersje. Chodzi o spot reklamowy, w którym pasażerki proszone są o niewykonywanie makijażu w pociągu. Zdaniem linii pasażerowie skarżą się na kobiety malujące się w środkach transportu. Internauci wytykają liniom kolejowym brak logiki w tej narracji.
Prezydent Turcji Tayyip Erdogan powiedział, że nie zgadza się z negatywnym podejściem, jakie inni przywódcy prezentują wobec rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina
Brak standardów odzwierciedlenia czynników ryzyka związanych z ESG w wycenie nieruchomości to duże zagrożenie.
Firmy lubią elastyczne powierzchnie do pracy. To magnes na talenty. Własne flexy otwierają właściciele biurowców.
To nie stawka czynszu jest dziś kluczowa – powiedział w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Mateusz Strzelecki, partner i szef działu reprezentacji najemców w Walter Herz.
Na zgromadzonych gruntach deweloperzy mogą budować nawet kilka lat. Firmy systematycznie uzupełniają banki ziemi.
Wierzę w rozwój profesjonalnego rynku najmu – mówi Ewa Palus, kierownik działu consultingu REDNET Property Group.
Sun Zi, o ile żył naprawdę, był wodzem, generałem, a przy tym ojcem realizmu w polityce. Czy jego traktat „Sztuka wojenna” wciąż jest aktualny?
Najazd mongolski głęboko wrył się w pamięć Rusi, urastając do rangi zbiorowej traumy. Z kolei historycy widzą w Mongołach sprawców przekształcenia Rosji w despotyczne imperium. Natomiast szkoła eurazjatycka dostrzega w 250-letniej zależności fundamentalne korzyści cywilizacyjne. Czym więc naprawdę obdarzyli Ruś stepowi wojownicy?
22 września 1792 r., 231 lat temu, francuskie Zgromadzenie Ustawodawcze zniosło monarchię i proklamowało Republikę Francuską.
Historia jest pełna tajemnic. Mniejszych lub większych, determinujących losy jednostek, narodów lub całego świata. Jedną z największych zagadek w dziejach jest powód, dla którego zapóźnione kulturowo plemiona nomadów azjatyckich nagle opuściły swoje jurty, aby podbić połowę znanego im świata i wepchnąć ludzkość na nowe tory historii.
Szykowaliśmy się, by zwiększyć ofertę mieszkań w momencie, gdy rynek wróci na właściwe tory. To robimy, pytanie, jak dalej będzie się układała koniunktura – mówi Maciej Kiełkowski, dyrektor finansowy Grupy Marvipol.
Zamek Neuschwanstein jest bardzo zróżnicowany pod względem architektonicznym. Podobno gdy król Bawarii Ludwik II Wittelsbach przebywał w Hohenschwangau (posiadłość jego rodziców), to budowę zamku piętrzącego się na szczycie odległej o 2 km góry obserwował przez lunetę i wysyłał posłańców z poleceniami, aby jeszcze coś dodać lub zmienić.
W blisko 200-letnich dziejach fotografii litewskiej znajdujemy wiele zjawisk, procesów i postaci naprawdę intrygujących. Okres rozkwitu tej dziedziny sztuki wizualnej przypada jednak – paradoksalnie – na czasy zniewolenia Litwy przez Związek Radziecki.
14–28 proc. wynosiła marża brutto ze sprzedaży mieszkań deweloperskich w największych miastach pod koniec 2022 r. Giełdowa elita wykręciła więcej.
W świat poszło przesłanie, że Polska nie będzie więcej wysyłać broni Ukrainie. To potężny argument dla zwolenników porozumienia z Putinem na Zachodzie.
Zakończyło się postępowanie w trybie wyborczym przeciwko Robertowi Bąkiewiczowi, kandydatowi do Sejmu z list PiS. Sprawa toczyła się przed sądem okręgowym w Radomiu. Polityk musi przeprosić posła Koalicji Obywatelskiej Konrada Frysztaka oraz zamieszczenie sprostowania w lokalnym radiu i na swoich profilach w mediach społecznościowych.
W niektórych organizmach uszkodzenie jednej części ciała może wywołać gojenie w innej części. Ostatnie odkrycia wskazują, że taka reakcja całego organizmu nie jest wcale skutkiem ubocznym: to główna cecha. Ta obserwacja może przynieść przełom w medycynie.
Zaciekła walka przeniosła się z ziemi na niebo. Obie strony atakują z powietrza
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas