Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zaawansowanych pracach na południowej obwodnicy Warszawy, będącej częścią drogi S2. Pod koniec roku kierowcy będą mogli zacząć korzystać z fragmentu od węzła Lubelska do Przyczółkowa.

Do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie złożono wniosek o uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla wawerskiego odcinka, pomiędzy węzłami Wał Miedzeszyński i Lubelska – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Ponadto oczekiwana jest decyzja o włączeniu do użytkowania dla węzłów na skrzyżowaniu z ul. Przyczółkową i Wale Miedzeszyńskim oraz procedowane są odbiory na budowanym moście przez Wisłę.

CZYTAJ TAKŻE: Powstanie północna obwodnica Krakowa

Wszystkie prace na Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) mają zostać ukończone w okresie 6-7 miesięcy. Najpóźniej do użytkowania zostanie oddany tunel przebiegający pod Ursynowem. Dyrekcja przewiduje zakończenie prac na tym odcinku w II kwartale przyszłego roku. Pozostałe fragmenty (na terenie Warwa, Wilanowa oraz Ursynowa – bez tunelu), mają zostać oddane do końca 2020 roku. Na przeprawie przez Wisłę (ok. 1,5 km) prace są ukończone w 93 proc. Obecnie roboty skoncentrowane są na części nurtowej mostu i dwóch kładkach pieszo-rowerowych. Ponadto na wszystkich częściach mostu ułożona została nawierzchnia bitumiczna, trwa montaż barier energochłonnych i balustrad ochronnych, dobiega końca również budowa chodników i ich wyposażenia oraz instalowane jest oświetlenie.

CZYTAJ TAKŻE: W połowie 2021 roku pojedziemy obwodnicą Wałbrzycha

Na pozostałych odcinkach POW prace zostały ukończone albo są na ukończeniu. Przykład może stanowić budowa dwóch kładek rowerowych po stronie Wilanowa czy prace zabezpieczające i wykończeniowe na węźle Patriotów. Łączny koszt budowy obwodnicy Warszawy, w ciągu drogi S2, to ok. 4,6 mld zł, z czego prawie 1,7 mld zł pochodzi z budżetu Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dopłaty do elektrycznych aut będą później

Dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku rozpocznie się nabór wniosków o dotacje do zakupu ...

Ford Focus, jeden z liderów wynajmu długoterminowego

Wynajem długoterminowy coraz popularniejszy

Aż o 15,5 proc. wzrósł w ciągu roku udział wynajmu długoterminowego w rynku sprzedaży ...

Urzędy komunikacji wracają do normalnego funkcjonowania

Jak wynika z zapisów w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r., ...

Miało być 800 tys. nowych aut. Tak się jednak nie stanie

Sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) planował nabyć w tym roku 800 tys. nowych ...

PGE wprowadza opłaty za ładowanie aut elektrycznych

Od 31 lipca 2020 roku, PGE rozpocznie naliczanie opłat za korzystanie z ładowarek dla ...

Jak wygnać demony z przyczepy

A gdyby tak się nagle okazało się, że trzeba gdzieś ruszyć z przyczepą? Ba, ...