Elon Musk podczas ostatniego spotkania podczas „Battery Day 2020” nieco rozwinął wizję nowego taniego modelu oraz wizję dostępnych cenowo baterii.

Tesla planuje tani podstawowy model. Elon Musk w trakcie „Battery Day 2020”, kompaktowa Tesla mogłaby kosztować 25 000 dolarów (niecałe 98 tys.zł). Tak niska cena nowego modelu ma być możliwa dzięki zastosowaniu nowego typu akumulatorów, które mają być znacznie tańsze w produkcji w porównaniu z obecnymi bateriami. Ogniwa te pozwolą Tesli na zmniejszenie o połowę ceny za kilowatogodzinę. Musk stwierdził, że aby poprowadzić firmę do sukcesu, trzeba budować tańsze pojazdy.

CZYTAJ TAKŻE: Tesla najniebezpieczniejszą spółką na Wall Street

Musk rozpoczął planowanie mniejszego modelu już od 2018 roku. Teraz wydaje się, że ten pomysł zaczyna nabierać kształtu. Na początku 2020 r. pokazano półoficjalny szkic, który pojawił się podczas werbowania fachowców do centrum projektowania i rozwoju w Szanghaju. Widać na nim małego hatchbacka, który mógłby bezpośrednio konkurować z Volkswagenem ID.3.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy pomysł Muska: W przyszłości przywołasz Teslę myślami

 

Tesla Model 3 może posłużyć jako podstawa do nowego elektrycznego modelu. Kompaktowa Tesla byłaby szczególnie przydatna na rynkach europejskich i azjatyckich. Plany kalifornijskiej firmy zakładają produkcję tego modelu w budowanej póki co bez pozwoleń niemieckiej Gigafactory 4, która powstaje pod Berlinem. Pierwszy Model Y powinien zjechać z linii montażowej już w połowie 2021 roku.

Elon Musk podczas „Battery Day 2020”.

Nic nie wiadomo na temat daty prezentacji nowego modelu. Za to póki co Musk opisał nowe baterie jako takie, które mają być zbudowane z innych materiałów ze zredukowaną ilością drogiego kobaltu. Jednak najbliższą nowością Tesli będzie rozpoczęcie produkcji prezentowanej już ciężarówki Semi oraz pickupa Cybertruck.

Elon Musk.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Johan van Zyl, prezes Toyota Motor Europe: Coraz mocniej stawiamy na hybrydy

Dla nas największym wyzwaniem pozostaje elektryfikacja, częściowo wymuszona koniecznością osiągnięcia wyznaczonych poziomów emisji dwutlenku ...

Carsharing – a co to jest?

Tylko jedna trzecia dorosłych mieszkańców dużych miast w naszym kraju (34 proc.) wie, czym ...

Citroen C5 Aircross 1,6 Puretech: Widok z wysokiej kanapy

Citroen konsekwentnie wdraża w kolejnych modelach swoją definicję SUV-a. Nie mają być ani specjalnie ...

Koniec z wyprzedzaniem się TIR-ów na A2

Włodarze autostrady wielkopolskiej wypowiedzieli wojnę tzw. „wyścigom słoni”. Na wybranym odcinku, zamontowane zostały kamery ...

Nowe stacje ładowania pojazdów przy autostradach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o wydzierżawieniu terenu na 17 miejsc w ...

Nissan Juke: Kontynuacja bestsellera

Gdy debiutował, jego konkurentów można było policzyć na palcach jednej ręki. Obecnie ma ich ...